ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امر به معروف در جامعه
۱ شهريور ۱۳۸۹, ۱۰:۱۵ عصر
ارسال: #1
شیوه امر به معروف و نهی از منکر
سلام
چند روز پیش به اتفاق دو تا از دوستان رفتم به نمایشگاه قرآن و از غرفه ها دیدن کردیم بین غرفه ها یک د فعه غرفه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر توجه منو به خودش جلب کرد جلو رفتم و با لحن اعتراض گونه به غرفه دار گفتم : مگر این ستاد کاری هم میکنه مسوول روابط عمومی ستاد که اونجا بود شاکی شد و از ما دعوت کرد که بریم داخل غرفه و روی صندلی بنشینیم خلاصه سرتون رو درد نیارم بعد از حدود 1 ساعتی که با ایشون در مورد بد حجابی ها و نقش ستاد بحث کردیم و این که اصلا ستاد آمری در سطح کشور داره یا نه ایشون مطلبی رو فرمودند و تاکید داشتن که ما هم این مطلب رو به دوستانمون بگیم ، فرمودن که ستاد هیچ آمری در سطح کشور نداره و اینکه هر کدوم از ما باید این و ظیفه رو انجام بدیم در مورد شیوه نهی از منکر و امر به معروف بد حجاب ها، که موضوع بحث ما بود هم گفتن اگر هر کسی فقط در برخور با بد حجاب ها به او تذکر بده و سریع رد بشه و این اتفاق چندین بار برای یک شخص بیفته یعنی چندین نفر این تذکر رو در مورد حجاب او بدن این شخص مطمئنا به فکر می افته و انشاء الله که اصلاح میشه از شما خواهش میکنم که این مدل امر به معروف و نهی از منکر که به گفته ایشون توصیه حضرت آقا هم هست برای دوستان خود بیان کنید تا انشاء الله این فریضه واجب الهی _ مخصوصا در مورد بد حجاب ها_ در جامعه اجرا بشه .
اللهم عجل لولیک الفرج
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط meysam99 ، هُدهُد صبا ، Afkhami
۱ بهمن ۱۳۹۰, ۰۳:۵۰ عصر
ارسال: #2
امر به معروف در جامعه
Loserاگر کسی رو ببینید که کار اشتباهی رو انجام می ده بهش تذکر میدین یا میگن به من چه هر کسی رو توی قبر خودش می ذارن.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعداء هم اجمعین
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲ بهمن ۱۳۹۰, ۰۷:۱۶ صبح
ارسال: #3
RE: امر به معروف در جامعه
به اقضای سن خودم تذکر میدم

هر چند گاهی ادم نمی تونه چیزی بگه
ولی گاهی اوقات طرف مقابل اصلا مطلع نیست
و این درسته امره، ولی بسیار کارساز و رهنماست تا امر

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲ بهمن ۱۳۹۰, ۰۲:۳۰ عصر
ارسال: #4
سعی می کنم با رفتارم نشون بدم که کارش اشتباهه

[تصویر:  che-gvara.png]
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، yagobian
۷ بهمن ۱۳۹۰, ۱۲:۲۷ عصر
ارسال: #5
در امر به معروف و نهي از منكر چند چيز شرط است:

1 - آن كه مي‏خواهد امر و نهي كند، بايد معروف (خوبي‏ها) و منكر (زشتي‏ها) را بداند. بنابر اين كسي كه نمي‏داند فلان كار واجب است يا مستحب يا مباح، نمي‏تواند ديگران را امر به آن كار كند، يا اگر نمي‏داند فلان كار حرام است يا مكروه يا مباح نبايد نهي كند.

2 - احتمال بدهد كه امر و نهي او تأثير مي‏كند.

3 - بداند كه معصيت كار بنا دارد دوباره كار زشت را انجام دهد. بنابر اين اگر مي‏داند ديگر آن كار را انجام نخواهد داد، لزومي ندارد امر يا نهي كند.

4 - در امر و نهي مفسده‏اي نباشد. پس اگر بداند يا گمان كند اگر امر يا نهي كند، ضرر جاني يا مالي يا آبرويي به او وارد مي‏كنند، واجب نيست.
البته این شرط کلیت ندارد و وقتی که دین در خطر باشد حتی تقیه هم حرام است واگر ضرر جانی و مالی هم داشته باشد باید امر ونهی کرد.

منبع سايت گفتگوي ديني

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط del shekaste ، hamed ، ضحی ، فاطمه گل ، yagobian
۱۹ شهريور ۱۳۹۱, ۱۰:۵۶ صبح
ارسال: #6
وقتی وارد ایستگاه مترو شدم چشمم به خانمی افتاد که لباس نامناسبی پوشیده بود همینطور که پشت سرش تا داخل مترو میرفتم دیدم که با این لباس تمام نگاههای مسافرای مترو اعم از زن ومرد رو به خودش جلب کرده . مترو که راه افتاد با خودم قرار گذاشتم حتما بهش تذکر بدم اما نمیدونستم چی بگم از طرفی نگران واکنش او بودم و میترسیدم یهو کار به دعوا بکشه .خلاصه توی اون شلوغی مترو خودمو به پشت سرش رسوندم و از پشت دم گوشش آروم گفتم “عزیزم این لباستون از پشت اصلا جلوه ی خوبی نداره من فکر کردم که شما حتما این موضوعو نمیدونین که این لباسو پوشیدین دیگه این لباسو نپوشین
درکمال ناباوری اون خانم برگشت و گفت :واقعا؟باشه چشم دیگه نمیپوشم
از بر خوردش احساس کردم خودشم از این همه نگاه حرام اذیت شده
[تصویر:  v08-06.jpg]
http://hayauni.ir/

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed ، mah19 ، zeinab ، seyedebrahim ، yagobian ، solaleh
۱۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۵:۴۴ عصر
ارسال: #7
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

-------------------------------------------------------

من مى‌خواهم این واجب فراموش شده‌ى اسلام را به یاد شما و ملت ایران بیاورم: امر به معروف و نهى از منکر. (۱۳۶۸/۱۰/۱۹)

چگونه؟ با چه کلماتی؟

حرف بزنيد، بگوييد؛ يك كلمه بيشتر هم نمى ‏خواهد؛ لازم نيست يك سخنرانى بكنيد. كسى كه مى ‏بينيد خلافى را مرتكب مى ‏شود - دروغ، غيبت، تهمت، كين‏ه ورزى نسبت به برادر مؤمن، بى‏ اعتنايى به محرّمات دين، بى ‏اعتنايى به مقدسات، اهانت به پذيرفته‏ هاى ايمانى مردم، پوشش نامناسب، حركت زشت - يك كلمه‏ ى آسان بيشتر نمى ‏خواهد؛ بگوييد اين كار شما خلاف است، نكنيد؛ لازم هم نيست كه با خشم همراه باشد. شما بگوييد، ديگران هم بگويند، گناه در جامعه خواهد خشكيد.
15 آبان۱۳۷۰

گفتن گناه به گناهكار با زبان خوش و با لحن مناسب و در جايى هم با زبان تند- در مواردى كه مفسده ‏يى به وجود نيايد- گناه را در جامعه كم خواهد كرد و به ضعف و انزوا خواهد انداخت. چرا ما از اين موضوع غافليم؟ همه‏ ى آحاد مردم، در محيط كسب و خانه و جمع دوستان و در محيط درس و دانشگاه و كلًا در هرجايى كه هستند، اگر خلافى را ديدند، به خلاف‏كار بگويند: اين، از نظر اسلام خلاف است؛ چرا انجام مى‏ دهى؟ گفتن همين يك ‏كلمه مؤثر است. اگر زبانهاى گوناگون و نفَسهاى مختلف گناه را تذكر بدهند، گناهكار به طور غالب از گناه و تخلف دست خواهد كشيد؛ چه اين تخلف، تخلف شرعى و چه تخلف از قوانين باشد.

بیانات امام خامنه ای در ديدار مردم قم1368/10/19
برای مطالعه بیشتر:
http://www.afsaran.ir/site/click/136317?...t-575.aspx

یاد شهدایمان بخیر!

من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی، چه کسی برخیزد؟

[تصویر:  sisOJG_400.jpg]
 سپاس شده توسط ترنم بهاری ، گمنام ، seyedebrahim ، hamed ، هُدهُد صبا ، mah19 ، yagobian
۲۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۴۱ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹ شهريور ۱۳۹۲ ۰۳:۴۴ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #8
مثلا یک آقایی حدود 30 ساله یا یک جوان بیست ساله که به نظر من از من که سن اونو کمتر دارم عاقل تر، با تجربه تر و با شعورتره رو می بینین که ابروهاش رو خیلگه نازک کرده و حتی بهش نمیاد اصلا به چهرش نمیخوره. میشه چطوری بهش گفت این مدل بهت نمیخوره ابروهای خودت خیلی زیباتره و بهت بیشترتر میاد در عین اینکه اون شخص ناراحت نشه؟

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعداء هم اجمعین
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، mah19
۹ شهريور ۱۳۹۲, ۰۴:۰۴ عصر
ارسال: #9
شايد غير مستقيم بشه فهموند.. اولش بايد ايشون خود شمارو به عنوان يه مرد ديني قبول داشته باشه

بعد يكيو مثال بزني يا اون حديث رو كه زنان و مردان اخر و الزمان چه طور ميشن رو براشون يه جوري بگيد يا بنويسيد

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط mah19 ، hamed
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۱۹ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۲۰ صبح، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #10
[تصویر:  afe7816aa2b1625afedc2286272248d5-425]

کنون به تیرگی ابرها خبر برسد

که زیر سایه آن چادر است این کشور

به هوش باش و از این دست دوستی بگذر

به هوش باش که از پشت می‌زند خنجر

به این خیال که مرصاد تیغ آخر بود

مباد این که نشینیم گوشه سنگرArrow

بدا به من که اگر ذوالفقار برگردد

در آن رکاب نباشم سیاهی لشگر

بدا به حال من و خوش به حال آن که شده‌ست

شهید امر به معروف و نهی از منکر Rose

خدا گواست که چون فاطمه نمی‌خواهیم

حکومتی که نباشد در آن علی رهبر

رسیده است قصیده به بیت حسن ختام

امید فاطمه از راه می‌رسد آخر... Rose

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط amir333
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا