ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توجه به قرآن
۲۱ تير ۱۳۸۹, ۰۹:۵۰ عصر
ارسال: #1
چرا ما "قرآن" می خوانیم, حتی اگر نمی توانیم یک کلمه عربی را بفهمیم؟
یک مسلمان سالخورده, بر روی یک مزرعه در کوهستانهای "کنتاکی شرقی"(یکی از ایالت های آمریکا) همراه با نوه جوانش زندگی می کرد.
پدربزرگ هر صبح زود بر روی میز آشپزخانه می نشست و قرآنش را می خواند.
نوه اش تمایل داشت عین پدربزرگش باشد و از هر راهی که می توانست سعی می کرد از پدربزرگش تقلید کند.
یک روز آن نوه پرسید: پدربزرگ, من تلاش می کنم که مثل شما قرآن بخوانم اما آن را نمی فهمم و آنچه را که من نمی فهمم, سریع فراموش می کنم و در نتیجه آن کتاب را می بندم.چه کار باید انجام بدهم که آن قرآن را خوب بخوانم؟
پدربزرگ به آرامی از گذاشتن زغال سنگ در کوره بخاری دست کشید و جواب داد:این سبد زغال سنگ را داخل رودخانه بگذار و برگشتنی برای من یک سبد آب بیاور!
آن پسر آنچنانکه به او گفته شده بود انجام داد , اما قبل از اینکه او سبد را دوباره به خانه بیاورد همه آب به بیرون نشت می کرد .
پدربزرگ خندید و گفت: تو مجبور هستی که اندکی, سریع تر زمان آینده را جابجا کنی., و او را به عقب , به طرف رودخانه فرستاد تا دوباره با آن سبد تقلا کند.
این دفعه آن پسر سریع تر دوید, اما آن سبد خالی می شد قبل از اینکه او به خانه برگردد.
پسر جوان به پدربزرگش گفت که حمل کردن آب با سبد یک کار غیر ممکن است, و به همین دلیل او رفت و به جای سبد یک سطل آورد.
پیرمرد گفت:من سطل آب نمی خواهم, من یک سبد آب می خواهم. تو به اندازه کافی تلاش نکردی.
و سپس پیرمرد از در خارج شد تا تلاش دوباره پسر را تماشا کند.
در این مرحله, پسر می دانست که این کار بی فایده است اما او می خواست به پدربزرگش نشان دهد که هر چقدر هم سریع بدود, با این حال آب به بیرون نشت می کرد قبل از اینکه او به خانه برگردد.پسر دوباره آن سبد را داخل رودخانه کرد و سخت دوید, اما زمانی که رسید نزد پدربزرگش, سبد دوباره خالی بود.
پسر گفت: دیدی پدربزرگ, این بی فایده است.
پیرمرد گفت: واقعا تو فکر می کنی که آن بی فایده است؟
نگاه کن به داخل سبد!
آن پسر به داخل سبد نگاه کرد و برای اولین بار متوجه شد که آن سبد تغییر کرده بود.آن سبد زغالی قدیمی کثیف, تغییر شکل یافته بود و اکنون داخل و بیرونش تمیز بود.

آن است رویدادی که تو زمانی که قرآن می خوانی. شاید تو درک نکنی و یا بخاطر نیاوری همه چیز را, اما درون و بیرون تو تغییر خواهد کرد.
آن کار خداست در زندگی ما! یعنی هدایت!

از خود به خدا هیچ نگوییم و نپرسیم .:. ما هم به خدا گر به خود آییم ، خداییم

[تصویر:  1_emza_22.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط یوسف زهرا ، hamed ، هُدهُد صبا
۲۹ دي ۱۳۹۰, ۰۳:۰۰ عصر
ارسال: #2
توجه به قرآن
به نظرتون میزان توجه جامعه.رسانه و سینما نسبت به قرآن چه قدر است؟Confused

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعداء هم اجمعین
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۹ دي ۱۳۹۰, ۰۴:۱۸ عصر
ارسال: #3
Thumbs Up RE: توجه به قرآن
با سلام و تشکر از اینکه سوال خوبی پرسیدینCowboy
الحمدالله اواخر موارد زیادی بودند که اعتقادات مذهبی و قرآن در این سریالها و یا فیلم های سینمایی حرف اول رو میزده.Exclamation
برای مثال:جدایی نادر از سیمین(بالا بودن اعتقاد نقش اول فیلم,و همچنین نشاندهنده ی اینکه چقدر روزانه قسم دروغ می خوریم اما در این فیلم نقش اول,حاضر نشد قسمی بخوره که در واقعیت مطلب شک و شبهه وجود داشته)Arrow
سریال ثریا(که امروز آخرین قسمتش هستش,به برکت همان جلسات قرآنی که ثریا خانوم در اون حضور داشت,از مرگ حتمی نجاتش داد و تا حد زیادی اعتقادات مذهبیش از خرابی بیشتر اوضاع جلوگیری کرد)Arrow
فیلم سینمایی طلا و مس(که در اون همسر طلبه با صدای قرآن خوندن همسر طلبه اش,آرامش و احساس خوبی پیدا می کرد و در مواقع داشتن مشکلی و یا بروز دغدغه ای در زندگیش از قران خوندن همسرش استفاده می کرد)Arrow
سریال شوق پرواز(که همانطور خودتون می دونید در باب زندگی شهید بابایی ساخته شده,ایشون همیشه یک قرآن کوچیک تو جیب لباس خلبانیشون به همرا داشتند,و اگه توجه کنیم می بینیم که این شهید بزرگوار قبل از انجام دادن هرکاری و تصمیمی و همچنین قبل از پروازشون یک نظری به این قرآن می خواندند)Arrow
سریال شیدایی(که البته در یک تیکه سریال دیدم,پدر وقتی خواست بپسرش رو ببخشه آیه ای از قران رو قرائت کرد)Arrow
از کارگردانها هم آقای سیروس مقدم اهتمام بسیار زیادی بر این موضوع دارند,که اگه توجه کنید همیشه تیتراژ اول سریالهای ایشون با یک آیه ی قرآنی شروع میشهArrow
..........
من به این اندازه حضور ذهن داشتم...BlushCowboy

TuHaN
Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۹ دي ۱۳۹۰, ۰۸:۴۱ عصر
ارسال: #4
RE: توجه به قرآن
خیلی خوبه قبلا توجه کمتری می شد و نسبت به تنظیم پخش برنامه های قرآنی باعث دلزدگی هم وطنان عزیزمون از صدا سیما شده با برنامه ریزی های اخیر که شده خیلی خوب و قابل توجه است و خدا اجرشون بده که این همه زحمت میکشن
در ضمن باید یه کاری برای مقابله با ماهواره کنیم که واقعا با قدرت خانمانسوزی اعتیاد برابری می کنه

[تصویر:  che-gvara.png]
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۶ بهمن ۱۳۹۰, ۰۴:۲۳ عصر
ارسال: #5
RE: توجه به قرآن
بله خدا قوت به آناني كه در صدا و سيما در قسمت مذهبي مخصوصا شبكه قرآن فعاليت مي كنند

اما باز هم كمه و بايد روزي برسه كه همه شبكه ها و فيلمنامه و بازيگران و مجريانش حداقل از نظر ظاهر در شان قرآن باشند.

و باز هم جاي بسياري فيلم ها و برنامه هاي آموزشي در باب پيام هاي قرآن و كاربردش در زندگي مسلمين خاليست.

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا