ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حضرت رقیه (س) شهادت زهرای سه ساله
۸ دي ۱۳۹۰, ۱۰:۰۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۸ دي ۱۳۹۰ ۱۰:۱۰ عصر، توسط hamed.)
ارسال: #1
Sad حضرت رقیه (س) شهادت زهرای سه ساله
زيارتنامه حضرت رقيه(ع)
بسم الله الرحمن الرحيم
السلام عليك يا سيدتنا رقيه عليك تحيه والسلام و رحمه الله و بركاته السلام عليك يا بنت امير المومنين علي ابن ابي طالب السلام عليك يا بنت فاطمه الزهراء سيده نساء العالمين اسلام عليك يا بنت خديجه الكبري ام المومنين و المومنات السلام عليك يا بنت ولي الله السلام عليك يا اخت ولي الله السلام عليك يا بنت الحسين الشهيد اسلام عليك ايتها الصديقه الشهيده السلام عليك ايتها الرضيه المرضيه السلام عليك ايتها التقيه النقيه السلام عليك ايتها الزكيه الفاضله اسلام عليك ايتها المظلومه البهيه صلي الله عليك و علي روحك و بدنك فجعل الله منزلك و ماواك في الجنه مع ابائلك و اجدادك الطيبين الطاهرين المعصومين السلام عليكم بما صبرتم فنعم عقبي الدار و علي الملائكه الحافين حول حرمك الشريف و رحمه الله و بركاته و صلي الله علي سيدنا محمد وآله الطيبين الطاهرين برحمتك يا ارحم الراحمين .

ترجمه زيارتنامه حضرت رقيه(ع)
درود بر تو اي بزرگ ما رقيه كه بر تو باد احترام و سلام و عنايات و بركات خداوندگار ما. به تو اداي احترام مي‌كنم اي دخت امير المومنين علي بن ابي طالب، در برابر عظمتت تعظيم مي نمايم اي دختر فاطمه زهرا كه مادرت بزرگ زنان دو جهان است، تسليم مقام توام اي دختر يادگار خديجه كبري، كه سمت مادري داشت بر مردان و زنان با ايمان. سلام بر تو اي دختر ولي خدا. درود بر تو اي خواهر دوست خدا. سلامتي بر تو اي دخت حسين شهيد . دعا نثارت اي كه هستي راستگو و حاضر در دينت . سلام بر تو اي كه از راهت راضي بودي و خدا از مسيرت خشنود. در برابرت خاضعم اي پرهيزكار و پاكيزه‌تن ف تحيت بر تو اي تزكيه شده برتر، تسليم مقام توام، اي كه بودي

در مظالم و با ارزشت همه را تحمل كرده افشا نمودي . صلوات خداوند بر تو و بر روح تو و جسمت . خداوند تبارك و تعالي خانه و زندگي تو را در بهشت قرار داده در كنار پدران و اجداد پاك و گرامي معصومت . درود بر شما به آنچه كه صبر كرديد. پس چه زندگي زيبايي در انتظار شماست . و نيز به فرشتگان پاسدار حرمت كه نگهبان مقامات مي‌باشند كرنش مي‌كنم و در خاتمه با تمام وجود به خاندان معظم رسول خدا محمد (صل الله عليه وآله و سلم) دعا كرده و الطاف و مراحم الهي را مسئلت مي‌كنم .
سر امام حسين (ع) با دخترش رقيه (ع) سخن مي‌گويد
در كتاب بحرالغريب،‌جلد 2،‌قريب به اين مضامين مي‌نويسد: حارث كه يكي از لشگريان يزيد بود گفت : يزيد دستور داد سه روز اهل بيت (ع) را در دم دروازه شام نگاه بدارند تا چراغاني شهر شام كامل شود. حارث مي‌گويد: شب اول من به شكل خواب بودم،‌ديدم دختري كوچك بلند شد ونگاهي كرد. ديد لشگر از خستگي راه خوابيده‌اند وكسي بيدار نيست، اما فورا از ترسش بازنشست و باز بلند شد وچند قدم آمد به طرف سر امام حسين (ع) كه بر درختي كه نزديك خرابه دم دروازه شام آويزان بود. آري،‌ به طرف آن درخت وسر مقدس آمد و از ترس برگشت،‌ تا چند مرتبه. آخر الامر زير درخت ايستاد و به سر بابايش نگاه كرد وكلماتي فرمود واشك ريخت. سپس ديدم سر مقدس امام حسين (ع) پايين آمد و در مقابل نازدانه قرار گرفت و رقيه سلام الله عليها گفت: السلام عليك يا ابناه وامصيبتاه بعد فراقك واغربتاه بعد شهادتك.
بعد ديدم سر مقدس با زبان فصيح فرمود: اي دختر من،‌مصيبت تو و زجروتازيانه و روي خار مغيلان دويدن تو تمام شد،‌ و اسيريت به پايان رسيد. اي نور ديده،‌چند شب ديگر به نزد ما خواهي آمد آنچه بر شما وارد شده صبر كن كه جزا و مزد او شفاعت را در بردارد. حارث مي‌گويد : من خانه‌ام نزديك خرابه شام بود، از اينكه حضرت به او فرموده بود نزد ما خواهي آمد منتظر بودم كي از دنيا مي‌رود،

تا يك شبي شنيدم صداي ناله وفرياد ازميان خرابه بلند است،‌ پرسيدم چه خبر است ؟ گفتند: حضرت رقيه (ع) از دنيا رفته است.

نيز حجت الاسلام صدرالدين قزويني در جلد دوم كتاب شريف ثمرات الحيوه،‌به سند خود آورده است : حضرت رقيه (ع) لب خود را بر لب پدرش امام حسين (ع) نهاد و آن حضرت فرمود : الي،‌ الي، هلمي، فانالك بالانتظار. يعني اي نور ديده،‌ بيا بيا به سوي من، كه من چشم به راه تو مي‌باشم،‌و در اينجا بود كه ديدند حضرت رقيه ع از دنيا رفت.
رقیه نازلی صورتون قویما دیواره
قویما دیواره
بو کربلا یوللارینا
باخما آواره
باخما آواره
لای لای رقیه
سلام بر زهرای سه ساله
تسلیت و التماس دعا

یادگاری از باب الحوائجه حضرت رقیه (س)

آغاز فعالیت و ایجاد طرح بنیاد جهانی ختم قرآن مجید
همزمان با شهادت حضرت رقیه س و در سفر سوریه اتفاق افتاد

با تشکر از فعالان عرصه قرآنی
یاران قرآنی

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط shahed ، هُدهُد صبا ، faezeh
۱۵ آبان ۱۳۹۲, ۰۷:۱۰ عصر
ارسال: #2
RE: حضرت رقیه (س) شهادت زهرای سه ساله
شب سوم: حضرت رقیه(س)
رقیه(س) دردانة سه ساله حسین بن علی(ع) است. نام مبارک او در بعضی از کتاب های تاریخی و مقاتل نقل شده است و برخی دیگر مانند ریاض الاحزان از او با نام فاطمه صغری یاد کرده اند. رقیه(س) در روز سوم صفر سال ۶۱ه ق در سفر اهل بیت به شهر شام از دنیا رفته است. شاید نام گذاری روز سوم محرم به نام این بانوی کوچک به این انگیزه بوده که در گرماگرم عزاداری دهه اول، از مظلومیت او یادی شود.

حضرت رقیه الگوی تربیت صحیح است. با تدبر در جملات کوتاهی که او هنگام دیدن سر بریدة پدر به زبان آورده به خوبی می توان دریافت که این کودک از چه معرفت والایی برخوردار بوده است.

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed
۱۷ آذر ۱۳۹۲, ۰۸:۲۵ صبح
ارسال: #3
Sad RE: حضرت رقیه (س) شهادت زهرای سه ساله
ای شام! ای پیچیده در حرارت عصیان! محکم‏تر بزن این تازیانه‏های پی در پی را که فردا از جای تازیانه‏ها، هزاران بهار جوانه خواهد زد. خرابه‏هایت، آرامگاه ملایکی‏ست که بر دیواره‏های ویرانِ شرم سر می‏کوبند
می‏روی و کوچکی دنیا را به طالبانش وامی‏گذاری. اندوهت را بر صورت خرابه می‏پاشی و می‏گذری تا به لبخندی ابدی بپیوندی.

من رقیــــه دخترشیرین زبان شــــــــاه دینم ***

غنچه ی پژمرده ی بـــــــاغ امیــــرالمومنینم

هردوعالم دردعا،محتاج دست کوچک مــــن ***

تاابدحاجـــت رواگردنــــدازیک آمینــــــــــــــــم

[تصویر:  1_416abe6d-954d-4b4a-b05f-97c82c80a4dd.jpg]

من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط Bitanem ، آشنای غریب
۱۵ آبان ۱۳۹۵, ۱۱:۰۷ صبح
ارسال: #4
Star RE: حضرت رقیه (س) شهادت زهرای سه ساله
همدم تنهایی بابا
محمد کامرانی اقدام

سلام بر تو و عاشورای بزرگی که در چشم های کوچک تو خلاصه شده است.

سلام بر تو که در خنکای لبخند حسین علیه السلام رها بودی و پا به پای آبله، زخم هایش را به جستجو.

سلام بر کوچکی گام هایت؛ به تو و خاطرات در آتش رها مانده ات.

سلام بر تو که آتش، کوتاه تر از دامنت نیافت.

تو را خوب تر از شام غریبان، زینب می شناسد و تو بهتر از همه، شام غریبان را.

شام غریبان، تو را خوب می شناسد؛ تورا که آن قدر پدر پدر کردی و «یا عَمَّتِیَ و یا أُخْتَ أَبِی! أیْنَ أَبِی» گفتی تا در روشنای حضور حسین علیه السلام غوطه ور شدی.

سلام بر تو؛ به آن زمان که در هیاهوی غبار و سوار، اشک و مشک و ستیغ و تیغ، حسین علیه السلام را در خلسه و خون و خاکستر رها دیدی.

از اندوه و داغ و دلتنگی، بوی تو به مشامم می رسد و هرگاه نام تو را می نویسم، هیچ واژه ای را توان توصیف اندوهت نیست.

از کنار شط تا وادی نخله، از مرشاد تا به حلب و از دید نصرانی تا به عسقلان، تو بودی همدم تنهایی بابا.

سلام به تو ای سئوال بزرگ تاریخ! پس از گذشت قرن ها آیا آبله پاهایت خوب شده است؟

من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط یافاطمه ، هُدهُد صبا
۱۵ آبان ۱۳۹۵, ۱۲:۴۸ عصر
ارسال: #5
RE: حضرت رقیه (س) شهادت زهرای سه ساله
[تصویر:  luelqlwj7xjad3fcn1jm.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا