ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گناهان کبیره "Deadly sin"
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۱۱ عصر
ارسال: #1
Lightbulb گناهان کبیره "Deadly sin"
از آنجا که دانستن گناهان کبیره بر هر مسلمانی واجب است تا از آنها پرهیز کند ، گناهانی که کبیره بودنش مسلم است و در این کتاب مشروحا بیان شده است فهرست وار ذکر می گردد
گناهان کبیره:
1-شرک و ریاء 2- یاس از رحمت خداوند 3- بدگمانی به خدا 4- نترسیدن از قهر خداوند 5- آدم کشی 6- عقوق والدین 7-قطع رحم 8- خوردن مال یتیم 9- ربا خواری 10- زنا 11-لواط 12- قذف 13- شراب خواری 14- قمار 15- سرگرمی به لهویات و.. 16- غناء 17- دروغ 18- سوگند دروغ 19- شهادت دروغ 20- گواهی ندادن 21- پیمان شکنی 22- خیانت به امانت 23- دزدی 24- کم فروشی 25- حرام خواری 26- حبس حقوق 27- فرار از جهاد 28- تعرب بعد از هجرت 29- کمک به ستمگران 30- کمک نکردن به ستمدیدگان 31- سحر و جادو 32- اسراف 33- تکبر ورزیدن 34- جنگ با مسلمانان 35- خوردن مردار و گوشت خوک 36- ترک عمدی نماز 37- ندادن زکات 38- سبک شمردن حج 39- ترک یکی از واجبات 40- اصراربرگناه و کوچک شمردن گناه 41- ستم کردن به ورثه در وصیت 42- غیبت 43- نمامی 44- استهزاء مومن 45- سب و طعن مومن 46- خوارکردن مومن 47- رسوا کردن مومن 48- هجو مومن با شعر و نثر 49- اذیت مومن 50- همسایه آزاری 51- مکر و نیرنگ 52- دورویی 53- احتکار 54- حسد 55 - دشمنی با مومن 56- مساحقه 57- قیادت و دیاثت 58- استمناء 59- بدعت 60- حکم ناحق 61- جنگ در ماه حرام 62- بازداشتن از راه خدا 63- کفران نعمت 64- فتنه انگیزی 65- فروختن اسلحه به کفار 66-بهتان و سوء ظن 67- هتک قرآن 68- هتک کعبه 69- هتک مساجد 70- هتک مشاهد مشرفه و تربت امام حسین ( ع )[font=tahoma][/font]

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط del shekaste ، یک کاربر ، هُدهُد صبا ، osaky ، خادم شهدا ، ترنم بهاری
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۱۱:۱۳ عصر
ارسال: #2
RE: گناهان کبیره "Deadly sin"
سلام بر حامد.
به روایت 70 گناه کبیره اعتقاد داری؟عالیه.
استفاده کردم،ممنون ازت.

حاشیه!! درود بر تو.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۲۱ بهمن ۱۳۹۰, ۱۱:۳۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۴۰ عصر، توسط خادم شهدا.)
ارسال: #3
Information صلواتی با آثارعجیب!!!
بسم الله.سلام
براى شادى ، سلامتى و تعجیل در فرج امام زمان (عج) 3 صلوات بفرستید Arrow
[b]مى گویند مرویست که:اگر مؤمنى در یک روز چهل گناه کبیره بکند پس از روى ندامت و پشیمانى این استغفار را بخواند، خداوند گناهان او را بیامرزد:

[b]« اَسْتَغْفِرُ اللهَ الَْذى لا الهَ الّاٰ هوَ الْحَىُّ الْقَیّوم بَدیعُ السَّمٰوٰاتِ وَالاَرضِ ذُوالجَلالِ وَالْاکْرامِ اَسْئَلُهُ اَن یَتوبَ عَلَىَّ »

(طلب آمرزش مى کنم از خدایى که نیست معبودى جز او! که زنده و پایدار است! بوجود آورنده آسمانها و زمین است! صاحب جلال و بزرگوارى است و از او درخواست مى کنم که از من بگذرد.)
(دعاهای سجده شکر)
[/font] مطلبی دیگر:
[font=Georgia, Times New Roman, Times, Serif](مى گویند این صلوات خواص عجیب و فوق العاده اى دارد و حتى ذکر کرده اند که: زنى هوسران که با پسر خود زنا کرده بود به خاطر اینکه در هر شب پنجشنبه بعد از نماز این صلوات را مى خواند مورد بخشایش قرار گرفت):

« اَلٰهُمَّ صَلِّ عَلىٰ مُحَمَّدٍ و آلِ مُحَمَّدٍ وَ بَارِکْ عَلىٰ مُحَمَّدٍ و آلِ مُحَمَّدٍ کَاَفْضَلِ مَا صَلَّیْتَ و بَارَکتَ و تَرَحَّمْتَ عَلَىٰ اِبْراهیمَ و آلَ اِبراهیمَ اِنَّکَ حَمیدٌ مَجیدٌ و لَعْنَةُ اللهِ عَلَىٰ اََعْدَاءِ آلِ مُحَمَّدٍ مِنَ الاَوَّلینَ وَالْآخِرینَ اَلْفِ مَرَّةَ »( [font=Georgia, Times New Roman, Times, Serif]خدایا درود فرست بر محمد و آل محمد و برکت بده بر محمد و خاندان محمد به بهترین درودى که فرستادى و برکتى که دادى و رحمتى که عطا فرمودى بر ابراهیم و خاندان ابراهیم بدرستى که تو حمید و مجید هستى و لعنت خدا بر دشمنان خاندان محمد از اولین تا آخرین آنها هزار مرتبه.)
(غرانب الحکایات)[/font]
[/b]
التماس دعاوعاقبت بخیری
[/b]

"حسبی الله ونعم الوکیل ولاحول ولا قوة الا بالله ولا اله الا انت سبحـانک انی کُنتُ من الظالمین"
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط hamed ، ترنم بهاری ، arezoo
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا