ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
۲۵ فروردين ۱۳۹۰, ۱۰:۴۰ عصر
ارسال: #1
Tongue حجاب
Roseتوی این دور و زمونه کی به فکر مشکلات جوانان است!!!؟؟؟Idea
همه فکر می کنند که جوانان مشکلی ندارند؟؟
توی این دور و زمونه ی پر استرس کی بی مشکی هست؟؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Montazer Almahdi
۲۷ تير ۱۳۹۰, ۰۶:۳۲ عصر
ارسال: #2
Exclamation RE: حجاب
تفاوت زنان ایران و ترکیه
هر دو زن هستند! عجیب است که هر دوهم آزادی می خواهند!

یکی آزادی پوشش و آن یکی هم آزادی انتخاب پوشش! خواست هردو هم یک سان است!

یکی از اینها می گوید احتمالا ایران به خاطر مردمش طی چند سال آینده تنها کشور لائیک در بین کشورهای مسلمان لقب خواهد گرفت و ترکیه هم به کشوری مذهبی تر از ایران تبدیل خواهد شد.یکی از ما هم می گوید: خوش به حال زنان آنجا که پوشش اسلامی را به طور کامل رعایت می کنند! هر دو طرف آرزوی آنطرف را می کنند و احتمالا وقتی به آنچه می خواهند برسند دوباره دلشان هوای گذشته را خواهد کرد!
در ترکیه روسری ها از زیر موی مصنوعی جلوه نمایی می کند و در ایران موها از زیر روسری ها بیرون می زند. در ترکیه دو سوم زنان حجاب را کاملا رعایت می کنند و در اینور، اگر حجابی است تکه ی پارچه ای است که با هر نرم بادی تکان می خورد!
در کشور من اجبار به حجاب باعث بی حجابی شد و در کشور آنها بی حجابی باعث پوشیده شدنشان گشت!
حکایت غریبی ست...

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، Montazer Almahdi ، osaky ، yasbanoo
۲۸ تير ۱۳۹۰, ۰۲:۲۷ عصر
ارسال: #3
RE: حجاب
سلام

به راستی دلیل بی حجابی اجباره ؟!

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
 سپاس شده توسط hamed ، Montazer Almahdi
۳۰ تير ۱۳۹۰, ۰۱:۰۵ صبح
ارسال: #4
راستش
منم این سوال ذهنم رو مشغول کرده

چرا بی حجابی ؟

یه پست جدید میزنم
بنام :مربای گفتمان " ته دلم رو توش میریزم
منتظر باشید

من یک اخراجی هستم
۳۰ تير ۱۳۹۰, ۰۱:۲۵ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تير ۱۳۹۰ ۰۱:۲۶ صبح، توسط مصباح.)
ارسال: #5
Heart  حجاب
به نظر من بی حجابی از لحاظ روان شناسی بر میگرده به کم دیده
شده و خود کم بینی . میخوان که به گونه ای دیده بشوند . اما
نمیدونند که حجاب پوشیده (حالا یا چادر یا مانتو پوشیده) که چادر
کامل تر است؛ چه امنیتی برای خانم ها به دنبال داره . تیکه کلام ها
یی که پسرها به شخص بی حجاب میگن ؛ همون پسر ها هیچوقت
جرئت ندارن به شخص با حجاب بگن . در واقع خود بی حجاب

ها باعث خرد شدن خودشان میشوند.ارزش و عفت و عزت خودشون
رو با یه تیکه مو بیرون گذاشتن و لاک زدن و یه مشت لوازم آرایش
میبرن زیر سوال.

درواقع غیرت پدر واجدادشون زیر سوال میره.

سلام من به بقیع و چهار قبر غریبش
 سپاس شده توسط hamed ، Montazer Almahdi ، Entezar
۲۶ مرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۰۶ عصر
ارسال: #6
سلام...
بی مقدمه میگم شاید علت بد حجابی توی کشو ما و خیلی از کشورهای دیگه اینه که کسی اطلاعات خوبی در مورد حجاب نمیدونه یا حداقلش اینه که اگه کسی بخواد امربه معروف و نهی از منکر بکنه نمیوتونه کلمات مناسبی رو در توصیف حجاب پیداکنه ما اگه بتونیم کتابهای مناسبی رو توی کشورمون در مورد حجاب بنویسیم شاید خیلی ها نظرشون عوض بشه ...نمیخوام یه جمله ی ادبی بنویسم اما این جمله چکیده ای از افکار من در مورد حجابه:
...حجاب یعنی گل،گلی سرخ اما خار دار،که حتی گلبرگی از گل چیده نشود(خار هم یعنی سپر،سپری برای گل)
 سپاس شده توسط Montazer Almahdi ، hamed ، زائر سرداب
۲۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۳۲ عصر
ارسال: #7
حجاب
فلسفه پوشش (حجاب) بانوان چيست؟ اگر خوباست چرا بر مردان لازم نيست؟ آيا پوشش دراسلام دليل قرآنى دارد

ابتدا به بررسی حجاب می پردازیم ..

حجاب چیست ؟
رابطه حجاب و پوشش اسلامى‏
«حجاب» به معناى پرده، حاجب، پوشيدن و پنهان كردن و منع از وصول است. ر. ك: راغب اصفهانى المفردات فى غرائب القرآن و قرشى، سيدعلى‏اكبر، قاموس قرآن. اين واژه تنها به معناى پوشش ظاهرى يا پوشاندن زن نيست و در اصل به مفهوم پنهان كردن زن از ديد مرد بيگانه است. بدين سبب، هر پوششى حجاب نيست. حجاب پوششى است كه از طريق پشت پرده واقع شدن تحقق يابد؛ ولى بر خلاف تصور عموم و نيز آنچه مشهور است، آيه حجاب در اصطلاح تاريخ و حديث اسلامى، هر جا نام «آيه حجاب آمده است مقصود اين است نه آيات سوره نور كه در خصوص پوشش اسلامى است. در قرآن «وَ إِذا سَأَلْتُمُوهُنَّ مَتاعاً فَسْئَلُوهُنَّ مِنْ وَراءِ حِجابٍ...»؛ احزاب (33)، آيه 53. «چون از زنان پيغمبر(ص) متاعى خواستيد، از پس پرده بخواهيد». درباره زنان آن حضرت و بيش‏تر به منظور مسائل سياسى و اجتماعى فرود آمده است مطهرى، مرتضى، مسأله حجاب، ص 74. نه پوشش زن در مقابل نامحرم. به كارگيرى كلمه «حجاب» واژه حجاب هفت بار در قرآن كريم به كار رفته است؛ ولى هرگز به معناى حجابِ اسلامى مصطلح نيست. در خصوص پوشش زن اصطلاحى نسبتاً جديد است و همين سبب گرديده بسيارى گمان كنند اسلام خواسته است زن هميشه پشت پرده و در خانه محبوس باشد و بيرون نرود؛ مطهرى، مرتضى، مسأله حجاب، ص 73. يا مثل «ويل دورانت» بگويند: «اين امر خود مبناى پرده پوشى در ميان مسلمانان به شمار مى‏رود»؛ ويل دورانت، تاريخ تمدن، ج 1، ص 433 و 434. و يا مدّعى شوند حجاب به وسيله ايرانيان به مسلمانان و اعراب سرايت كرده است؛ در حالى كه آيات مربوط به حجاب (پوشش اسلامى زنان در مقابل نامحرمان) قبل از مسلمان شدن ايرانيان نازل شده است. در عهد جاهليت نيز - همان طور كه ويل دورانت مى‏ گويد مطهرى، مرتضى، مسأله حجاب، ص 22. و كتب تفسير شيعه و سنى تأييد مى‏ كند ر.ك: تفاسير مجمع البيان (طبرسى) و كشّاف (زمخشرى)، ذيل آيات 33 احزاب و 60 نور. - اعراب چنين پوششى نداشتند و عادتشان تبرّج و خودنمايى بود كه اسلام آن را ممنوع ساخت: «وَ لا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجاهِلِيَّةِ الْأُولى‏.»؛ احزاب (33)، آيه 33.
آنچه از قديم به ويژه نزد فقها در بحث نماز (كتاب الصلوة) و ازدواج (كتاب النكاح) رواج داشته، واژه «ستر» و «ساتر» به معناى پوشش و وسيله پوشش زن در مقابل نامحرمان بوده است. بنابراين، وظيفه پوشش اسلامى بانوان به معناى حبس و زندانى كردن و قرار دادن آنان پشت پرده و در نتيجه عدم مشاركت اين گروه عظيم در فعاليت‏هاى اجتماعى نيست. اين وظيفه بدان معنا است كه زن در معاشرت با مردان بدنش را بپوشاند و به جلوه گرى و خودنمايى نپردازد و مشاركتش در فعاليت‏ها بر اصول انسانى و اسلامى استوار باشد. مطهرى، مرتضى، مسأله حجاب، ص 73. نيز ر. ك: تفسير نمونه، ج 17، ص 401 - 403.

ادامه دارد ....

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
 سپاس شده توسط hamed ، هُدهُد صبا ، آشنای غریب
۲۰ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۴۱ عصر
ارسال: #8
Information RE: حجاب
[align=JUSTIFY]

یک استاد دانشگاه در نروژ به دانشجوی دختر کلاسش که از پوشیه استفاده می کند، اجازه نداد در کلاس‌های‌ او شرکت کند اما این تصمیم واکنش هایی نیز در پی داشت.
به گزارش خبرگزاری آریا، نیلز آرسیزر استاد دانشگاه ترومسو نروژ با ممنوع کردن دانشجویان دختری که از پوشیه استفاده می کند، گفت: من مخالف پوشیه(برقع) هستم و جامعه‌ای را که در آن زنان همه بدن خود را می‌پوشانند نمی‌خواهم.
وی در خصوص این اقدام خود به مصوبه پارلمان اشاره کرد که باز گذاشتن چهره در برابر معلم را ضروری می‌داند و اجازه پوشاندن آن را هرچند به دلایل دینی نمی‌دهد.
از سوی دیگر اقدام این استاد دانشگاه محکومیت شورای اسلامی شهر را در پی داشت. سخنگویان این شورا ابراز داشتند: جای تأسف است که یک استاد دانشگاه به دانشجویان خود حق ورود به کلاس را ندهد بی‌آنکه قصد تنبیه آن‌ها را داشته باشد یا رفتار ناشایستی مرتکب شده باشند. نماینده زن شورا نیز خواستار شد با دانشجویان محجبه به احترام رفتار شود و فرصت تعامل با جامعه به آنان داده شود.

برداشت ازاد...

من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، seyedebrahim ، zeinab ، آشنای غریب
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۳۶ صبح
ارسال: #9
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَن يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ (احزاب 59)اى پيامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوشش‌هاى خود را بر خود فروتر گيرند اين براى آنكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند [به احتياط] نزديكتر است

رسول گرامی اسلام (ص) می فرمایند(هرکس یک بار برمن صلوات بفرستد یک ذره از گناهانش باقی نمی ماند.(بحارالانوارج91ص63)))
 سپاس شده توسط منتظر ، hamed ، seyedebrahim ، هُدهُد صبا ، زائر سرداب
۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۴۶ عصر
ارسال: #10
اول از همه ممنون از متن زیبای نوشته شده در مورد حجاب ودوم بازم تشکر از خبر جالب و ناراحت کننده آقا حمید...
واقعا نمیدونم که اینجور آدما به چه امیدی زندگی میکنند.زندگی که زن و مرد هیچ فرقی با هم ندارن و آزاد آزادن.
به نظر من مرگ بهتر از این زندگیه...

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا