ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امیتازات: 4.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
۲۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۷:۰۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهريور ۱۳۹۱ ۰۵:۱۱ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
Lightbulb اخبار روز
بسم الله الرحمن الرحیم
درود
دوستان اگر مایل باشند می توانند خبر های روز و مهم رو در این جا قرار دهند.
+++++++++++
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی عروج ملکوتی شهدای غدیر؛

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام مقام معظم رهبری به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

حادثه خونین در یکی از مراکز پشتیبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به شهادت جمعی از عناصر ممتاز آن سازمان و در پیشاپیش آنان سردار عالی قدر، دانشمند برجسته و پارسای بی ادعا، سردار حسن مقدم انجامید، واقعیتی تلخ و اندوهبار بود.

آن جان بر کفان نستوه با سینه گشاده و عزم راسخ همواره به پیشباز خطر شتافته و در دوران دفاع مقدس و پس از آن، هرگز احساس خستگی به خود راه ندادند. شهادت، بی شک برترین آرزوی آنان بود. لیکن فقدان مردان بزرگ در هر کشور و جامعه ئی برای آن مردم و آن کشور خسارت و تأسف بار است.

ما همه در غم این عزیزان با خانواده های گرامی آنان شریک و همدردیم. خدا را شکر که محصول تلاشهای آنان هم‌اکنون در اختیار مردان جهاد است و تربیت شدگان آن مجموعه، از کفایت لازم برای ادامه ی آن خط نورانی برخوردارند.

عزیزان من؛ امیدوار به تفضل بی انقطاع حضرت حق، و با استمداد از ارواح شهیدانتان، تلاش و همت را دو چندان کنید تا همه بیش از پیش بدانند که شهادت برای ما توفیق الهی و مایه ی برکت و عروج برتر است.

تسلیت صمیمانه ی خود را به بازماندگان و دوستان و همکاران این شهدا تقدیم می دارم.

سیدعلی خامنه ای
25/آبان/1390

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مریم گلی ، hamed ، هُدهُد صبا
صفحه 13 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۱۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۰۴ عصر
ارسال: #121
آغاز فروش اینترنت حجمی مخابرات از امروز در تهران + تعرفه‌ها tct price adsl
آغاز فروش اینترنت حجمی مخابرات از امروز در تهران + تعرفه‌ها
آی تی دات ؛ فروش حجمی اینترنت پرسرعت مخابرات استان تهران بعد از اجرای پایلوت و موفقیت‌آمیز در البرز، هم‌زمان با آغاز دهه فجر در تهران هم استارت خورد.
هم‌اکنون این طرح تحت عنوان “جشنواره فجر تا نوروز” است و تنها در قالب دو بسته پیشنهادی یک و دو مگا بیت بر ثانیه‌ای به مشترکان متقاضی طرح‌های حجمی استان تهران ارائه می‌شود.
[تصویر:  itdot.ir_139211131151407952030684.jpg]
نکته قابل توجه این است که پس از این ایام دهه فجر یعنی از تاریخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۳ تا ۱۳۹۳/۱/۱۲ جشنواره همچنان پابرجاست با این تفاوت که اهدای مودم رایگان حذف می‌شود.
[تصویر:  itdot.ir_139211131152142892030694.jpg]
در این ارتباط محمدرضا بیدخام در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه این طرح از امروز به صورت رسمی کلید خورده است و CRM برای مشترکان باز شده است، اظهار کرد: فروش حجمی مخابرات به نفع مشترکان است زیرا کیفیت در سرویس‌ ارتقا چشم‌گیری خواهد داشت و قول می‌دهیم که مشترکان با استفاده از این سرویس‌ها نظرشان به کلی عوض می‌شود و احیانا دیدگاه‌های برخی تغییر خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح حجمی، کاربران نامحدود به هیچ عنوان محدود نخواهند شد، ابراز کرد: فروش حجمی از مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات است و ما هم در این راستا با تستی که در البرز داشتیم، فروش حجمی را از امروز در تهران شروع کردیم.
معاون بازاریابی و فروش مخابرات استان تهران همچنین درباره حجمی شدن سایر سرویس‌ها نیز تصریح کرد: حجمی شدن سرویس‌های ۵ تا ۱۰ مگابیت بر ثانیه را هم در برنامه داریم که امیدواریم تا انتهای سال، ظرفیت سیستمی آن فراهم و فروش آن‌ها آغاز شود.
او درباره نحوه خرید این سرویس‌ها در دهه فجر گفت: مشترکان می‌توانند به امور مشترکین مخابرات مراجعه کرده و برای سرویس‌ها ثبت‌نام کنند.
[تصویر:  itdot.ir_139211131152575192030704.jpg]

نصب و راه اندازی شبکه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط آشنای غریب ، هُدهُد صبا
۲۰ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۰۳ صبح
ارسال: #122
RE: اخبار روز
[تصویر:  9bf89bbf909d3660062957eefd450da9-425]
دیشب مسجد زینبیه مشهد، مراسم رونمایی از نرم افزار دلواپسیم،
حاج سعید قاسمی:
«پشت درهای بسته چی نشون دادین به اینها، که فرداش همه چی رو با هم ازمون خواستن، از هسته‌ای و موشکی و سوریه و جاسوس هاشون و ... »

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed
۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۴۳ صبح
ارسال: #123
[تصویر:  434138-512c88cc0347fd30624d21d55b509109-l.jpg]

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed ، آشنای غریب
۱۹ فروردين ۱۳۹۳, ۱۰:۳۳ عصر
ارسال: #124

پارسینه: من احد عظيم‌زاده هستم. در 10 آذر 1336 در ده اسفنجان در شهرستان اسكو متولد شدم. هفت ساله بودم كه پدرم را از دست دادم و يتيم شدم.

امكانات مالي‌مان اجازه نمي‌داد به مدرسه بروم و فقط پس از رفتن به كلاس اول مجبور شدم پشت دار قالي بنشينم و قاليبافي كنم. تا 13 سالگي روزها قالي مي‌بافتم و شب‌ها درس مي‌خواندم. چاره‌اي نبود، وسع مالي ما جز اين اجازه نمي‌داد.

خاك خوردم و زحمت بسيار كشيدم. در سال 2بار بيشتر نمي‌توانستيم برنج بخوريم. يك بار روز 21 ماه رمضان و بار دوم شب چهارشنبه‌سوري. آرزو داشتم يا خلبان شوم يا پولدار و براي رسيدن به اين آرزوها بسيار زحمت كشيدم.

[تصویر:  93239_392.jpg]
كارم را با به دوش كشيدن پشتي و قالي‌هاي كوچك و بردن آن از اسفنجان يا اسكو براي فروش آغاز كردم. در آغاز كار از هركدام از آنها يك يا دو تومان (نه هزار يا 2هزار تومان) سود مي‌كردم. پنج سال اينچنين سخت كار كردم. بسيار دشوار بود. اما پشتكار و اعتقاد به هدف با توكل به خدا تحمل سختي‌ها را آسان مي‌كرد. در 18 سالگي توانستم 20 هزار تومان پس‌انداز كنم، اما فشارها همچنان ادامه داشت تا اين‌كه مجبور به ترك تحصيل شدم.

غصه يتيمي چون باري سنگين به دوشم بود. (بغض مي‌كند) يتيم هيچ‌كس را ندارد. كارمند، كارگر، بانكي، كاسب و هركس ديگري شب كه به خانه‌اش مي‌رود دستي به سر و روي بچه‌اش مي‌كشد. اما يتيم اين محبت بزرگ را ندارد. شب‌ها، شب‌هاي جمعه پاهايش را در بغل مي‌گيرد و به انتظار مي‌نشيند. در انتظار آن كس كه دستي به سرش بكشد...

در اين فكر بودم كه سرمايه‌ام را افزايش بدهم تا بتوانم كاري بكنم. مي‌خواستم يك كارگاه فرشبافي راه بيندازم. سراغ پسرعموي پدرم رفتم و از او 20 هزار تومان قرض كردم و 60 هزار تومان هم از بانك وام گرفتم. سرمايه‌ام شد 100 هزار تومان يعني به اندازه يك تراول صد توماني امروزي.
وقتي اين پول دستم آمد تازه به فكر افتادم كه چه بكنم.

چه ايده جديدي داشته باشم؟ ماه‌ها فكر كردم. آن روزها چون انقلاب پيروز شده بود تا 2 سال به هيچ ايراني پاسپورت نمي‌دادند. در اين مدت فكر كردم و فكر كردم تا به اين نتيجه رسيدم كه با صادرات كارم را شروع كنم.

اما هيچ اطلاعاتي نداشتم. شنيده بودم آلمان مركز تجارت فرش است. ويزا گرفتم و به هامبورگ رفتم و در يك مسافرخانه يا پانسيون مستقر شدم. به سالن‌ها و انبارهاي فرش آنجا سرزدم و با سليقه‌ها آشنا شدم. آنجا به من گفتند ثروتمندان براي خريد فرش به سوئيس مي‌روند. ويزاي 15 روزه سوئيس گرفتم و به ژنو رفتم.

زبان هم نمي‌دانستم. در يك هتل با تاجري آشنا شدم و او ايده اصلي را به من داد: فرش گرد بباف. در آن دوران در ايران فرش گرد بافته نمي‌شد و كيفيت توليد فرش و رنگ‌بندي‌ها هم مناسب نبود. چاي و قهوه‌ام را خوردم و همان روز به ايران برگشتم.

به ده خودمان آمدم و ساختماني اجاره كردم. دستگاه خريدم، با 10 درصد نقد و بقيه اقساط. ابريشم هم قسطي خريدم. انسان بايد ريسك‌پذير باشد و من هم ريسك كردم. با دست خالي و از هيچ.

شروع به بافتن فرش گرد كردم و چند نمونه كه بيرون آمد سر و كله تاجران آلماني پيدا شد و آنان به اسفنجان آمدند. باور مي‌كنيد يا نه؟ در اولين معامله 6.5 ميليون تومان نقد پرداختند و شش ميليون تومان هم چك دادند! آن شب از شدت هيجان نخوابيدم. احساس آن شب را خوب به خاطر دارم. سرمايه 100 هزار توماني من كه 80 هزار تومانش قرض بود در كارخانه اجاره‌اي اينچنين سودي نصيب من كرده بود، در اولين قدم...

كسب و كارم رونق گرفت و صادراتم را به آلمان، ايتاليا، سوئيس، انگليس، بلژيك و ديگر كشورها آغاز كردم. بسيار سفر كردم و ايده‌هاي جديد دادم. از موزه‌هاي فرش كشورها بازديد مي‌كردم و از طرح‌ها اقتباس يا از آنها عكس مي‌گرفتم و با الهام از آنها و تلفيق طرح‌ها، ايده‌هاي نو بيرون مي‌دادم. در اين مدت سليقه مشتريان را شناختم.

اصول كار خودم را پيدا كردم. من شريك ندارم. هيچ‌گاه نداشته‌ام و نخواهم داشت. اگر شريك خوب بود، خدا براي خودش شريك مي‌گذاشت.

اصل ديگر من احترام به مشتري است، هر كه مي‌خواهد باشد. پيش مشتري مثل سربازي كه جلوي تيمسار خبردار مي‌ايستد، با احترام مي‌ايستم. اتكاي خودم اول به خدا و دوم به ايده و تفكر و پشتكار و ريسك‌پذيري خودم است. بسيار ريسك مي‌كنم، بسيار.

كمي بعد در بازديد از هتل‌هاي معروف جهان تصميم گرفتم وارد كار ساخت بزرگ‌ترين پروژه هتل كشور شوم. تاكنون 180 ميليارد تومان در اين پروژه سرمايه‌گذاري كرده‌ام. تمام مصالح اين پروژه خارجي و بهترين است.

سنگ برزيل، شيشه بلژيك، دستگيره در انگليس و تاسيسات آلماني است. كابين چهار آسانسور نيز از طلاي 18 عيار است. اين هتل 340 واحد مسكوني در 25 طبقه، هفت طبقه سالن ورزشي، 34 طبقه هتل، 7 رستوران روي درياچه، 10 هزار متر شهر آبي، 70 هزار متر زمين آمفي‌تئاتر، 90 هزار متر زمين گلف و 2 باند هليكوپتر دارد. فقط قرارداد نورپردازي اين پروژه با فرانسوي‌ها 9 ميليون دلار (9 ميليارد تومان)‌ است. اين پروژه آبروي كشور است و من با افتخار روي آن سرمايه‌گذاري كرده‌ام. من ايران را دوست دارم. برويد بگرديد حتي يك دلار و ريال در خارج كشور ندارم و سرمايه‌گذاري يا ذخيره نكرده‌ام....

مي‌پرسيد چه احساسي نسبت به پول دارم؟ پول ديگر مرا ارضا نمي‌كند. هدف من كارآفريني است. تنها در پروژه آن هتل 600 نفر به طور مستقيم كار مي‌كنند.

من 2 بار برنده تنديس الماس بزرگ‌ترين بيزينس‌من جهان شدم و بزرگ‌ترين صادركننده فرش كشور هستم. اما مي‌دانيد بزرگ‌ترين افتخار من چيست؟

يتيم‌نوازي. افتخار مي‌كنم 2 سال خير نمونه كشور شدم. افتخار مي‌كنم جزو 100 كارآفرين برتر كشور هستم. دوست دارم اشتغالزايي كنم. دوست دارم سفره مرتضي علي باز كنم، معتقدم خدا من را وسيله قرار داده است. هم‌اكنون 1070 بچه يتيم را زير پوشش دارم و با خودم پيمان بستم تا عمر دارم هر سال 100 بچه به آنها اضافه كنم.

وصيت كرده‌ام وقتي مردم تا 10 سال بعد از عمرم هر سال 100 بچه يتيم اضافه شود و مخارج همه يتيم‌ها را از محل ارثم بپردازند. بعد از 10 سال هم اگر بازماندگانم لياقت داشتند، راه من را ادامه مي‌دهند. سفره كه مي‌اندازيم براي يتيم‌ها و مي‌آيند و غذا مي‌خورند، كيف مي‌كنم. گريه مي‌كنم و حال مي‌كنم.

يتيمي سخت است. بهترين ساعات عمر من زماني است كه در خدمت يتيمان هستم.

پول را براي چه مي‌خواهيم؟ خدا به ما داده و ما هم بايد به بقيه بدهيم.

ما وسيله هستيم. بايد بخشيد و بي‌منت و زياد بخشيد. اين توصيه من به همكارانم است. من از زير صفر شروع كردم. توصيه من به جوانان اين است كه منطقي فكر كنند. اين گونه نبوده كه شب بخوابم، صبح پولدار شوم. خاك خوردم و رنج كشيدم و آثار اين رنج هنوز در من هست. اميدشان به خدا و فكر و بازوي خودشان باشد. درستكار باشند و تلاش و تلاش و تلاش كنند. اين فرمول من است...

http://www.bartarinha.ir/fa/news/27381/%...B%8C%D8%AF

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed ، مریم گلی
۷ ارديبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۱۱ عصر
ارسال: #125
سبك زندگي حجت الاسلام محمد مسلم وافي يزدي سوژه خبري بي بي سي شد:
پرجمعيت‌ترين خانواده جوان ايراني "بي بي سي فارسي" را مات كردIdea
شبكه بي بي سي فارسي از ازدواج طلبه جوان اهل قم به حدي به خشم آمد كه با ضرب و تقسيم درآمد وي او را تمسخر نمود.
تاريخ : 1393/02/06

[تصویر:  6531475.jpg]

موضوع : اخبار برگزيده

به گزارش پايگاه اينترنتي بسيج، افت جمعيت و كاهش فرزندآوري از معضلات پيش روي كشور ماست كه با وجود تأكيد و هشدارهاي مكرر رهبر معظم انقلاب، هنوز آنچنان كه بايد، براي رفع آن اقدام اساسي صورت نگرفته است.

در اين شرايط، افرادي چون حجت الاسلام محمد مسلم وافي يزدي(پدر پرجمعيت‌ترين خانواده جوان ايراني) هستند كه با درك صحيح اين بحران، توصيه رهبر معظم انقلاب را به عنوان حكم ولي امر ارج نهاده و با وجود همه حرف و حديث‌ها، تنها با اعتماد به خداوند متعال، عزم خود را در جهت زندگي طبيعي به سبك اسلام و كثرت نسل جزم كرده‌اند. آنچه در پي مي‌آيد حاصل گفت‌وگوي ما با ايشان است.

چه شد كه به اين سمت رفتيد و تصميم گرفتيد بر خلاف جريان(غلط) جامعه شنا كنيد؟

ما در پي اين هستيم كه مردم طبيعي زندگي كنند و زندگي طبيعي مسلما با كثرت نسل همراه است. روش ما روش طبيعي زندگي است و نيازي به تصميم گيري و برنامه ريزي خاصي ندارد. به عنوان مثال ما از ابتداي ازدواج تعيين نكرديم چند تا فرزند داشته باشيم. اكنون هم نمي‌گوييم؛ بلكه طبق روال طبيعي و هر چه خدا بخواهد، مانع نمي‌شويم. بنابراين در واقع كساني كه راه اشتباه و غير طبيعي را طي مي‌كنند بايد بگويند چرا اين راه را انتخاب كرده‌اند؟

چه شد كه راه را اشتباه رفتيم؟

از سال 1368 وقتي سيستم مسؤلان به سمت ماديگرايي رفت، مردم و در پي آن، توليدات رسانه ملي نيز به اين سمت و سو گرايش پيدا كرد و امروز به جايي رسيده‌ايم كه معاون اوباما مي‌گويد: ما داريم در ايران جاده را يكطرفه مي‌كنيم؛ اصلا لازم نيست آمريكا حمله كند...!

براي زندگي با مدل صحيح از كجا بايد شروع كرد؟

تربيت صحيح فرزند در خانواده، نقطه آغاز اين حركت است؛ زيرا وقتي فرد در يك مدل اشتباه بزرگ شود، طبعا در آينده نمي‌تواند مطابق مدل صحيح زندگي كند.

با توجه به تجربه ازدواج خود و دو فرزندتان، بفرماييد چگونه مي‌شود در سن پايين(نسبت به نرم كنوني جامعه) ازدواج كرد؟

ما در سيستم ديگري ازدواج كرديم؛ من 16 ساله بودم كه دخترم به دنيا آمد!(و اكنون خودش بچه دار است) اما اكنون جامعه ما در يك مدل ديگري ازدواج مي‌كند و حتي ازدواج‌هاي دانشجويي نيز به هنگام نيست؛(زيرا در خوشبينانه‌ترين حالت، دانشجويان در سن 23 به بالا ازدواج كرده و بخش مهمي از لذت‌هاي زندگي مشترك را از دست مي‌دهند). در حالي كه مدل اسلامي زندگي هم ساده و هم كامل و جامع است. به عنوان مثال، اسلام در مورد مهريه به فرموده پيامبر اكرم(ص) معتقد است: «بهترين زنان امت كساني هستند كه مهريه شان پايين باشد» يا «پدري موفق است كه دخترش را زود ازدواج دهد». جامعه امروز از اين اصول فاصله گرفته و لذا دچار آسيب‌هاي اخلاقي و اجتماعي شده است.

پدرم مي‌گفت يا بايد مغني بخوانيد يا جبهه برويد يا 15 سالتان تمام شود كه بتوانيد ازدواج كنيد. وقتي 15 ساله شدم، طلبه بودم؛ پدرم ليستي از دختران فاميل را نشانم داد و خواستگاري همه رفتيم اما هيچ يك قبول نكردند؛ نه به دليل سن پايين من بلكه به خاطر مهريه پايين... و تا جايي كه اطلاع دارم گزينه‌هاي آن ليست هنوز هم ازدواج نكرده‌اند.

اين كه ازدواج پسر 15 ساله براي والدين امروز تعجب برانگيز و ناممكن به نظر مي‌رسد به خاطر اين است كه در مدل اشتباه بزرگ شده‌اند كه فرزنداني مسؤليت ناپذير را پرورش مي‌دهد. در حالي كه در مدل اسلامي، فرزند در هر برهه از زندگي دقيقا مي‌داند چه مسؤليت و برنامه‌اي دارد. البته در اين زمينه صداوسيما و رسانه‌ها هم بي‌تأثير نبوده‌اند.

در همين گراني‌ها و تورم‌ها هم مي‌شود جهيزيه داد و ازدواج كرد؛ اما به شرط تغيير سبك و مدل زندگي. اسلام براي همه زندگي برنامه دارد؛ ولي متأسفانه ما در دام روانشناسان غربي گرفتار شده و از اين‌ها فاصله گرفته‌ايم.

تعداد زياد فرزندان برايتان مشكل ساز نيست؟

هدف انسان‌ها عبد شدن است و عبد روي حرف مولا حرف نمي‌زند و اظهار نظر نمي‌كند.

هر چه اعتماد ما به خدا بيشتر باشد، زندگي راحت‌تر است و بسياري از مشكلات كنوني جامعه به ضعف اعتماد به خدا باز مي‌گردد؛ متأسفانه در تأمين معاش آن‌قدر كه به بندگان خدا اعتماد داريم، به خالق بندگان اعتماد نداريم و هنوز درك نكرده‌ايم كه كثرت نسل، رزق آور است نه مشكل ساز.

ما خدا را حكيم مي‌دانيم؛ خدايي كه زن را خلق كرده است، مي‌داند او توان فرزندآوري زياد را دارد يا خير؟ و گرنه خداوند مي‌توانست سيستم جسمي زن را به گونه‌اي تنظيم كند كه فرزندآوري حتما با فاصله چند سال باشد. نمونه‌هاي بسياري از بانوان نيز بوده و هستند كه با وجود فرزندان زياد سالم‌ترند.

البته تأكيدي نداريم كه همه خانواده‌ها فرزند زياد داشته باشند؛ چرا كه تعداد زياد در صورتي خوب است كه پشتوانه فكري داشته باشد. همچنين ممكن است برخي خانم‌ها از نظر جسمي توان لازم را نداشته باشند.

ما مي‌خواهيم بگوييم تعداد زياد فرزندان به خرجي و تربيت آنها ندارد؛ بيش از بيست آيه در قرآن كريم بر اين امر تأكيد دارد كه خداوند همه موجودات را روزي مي‌دهد. پيامبر مكرم اسلام(ص) نيز در اين زمينه مي‌فرمايند: «چرا بچه كم داريد؟ مي‌ترسيد زمين از لااله الا الله سنگين شود؟».

بايد نگاهمان را تغيير داده و فراتر از ماديات بنگريم؛ فرزند، تنها يك موجود مصرف كننده نيست؛ بلكه مايه خير و بركت و باقيات صالحات براي پدر و مادر است.

شايد باورش سخت باشد؛ اما همسرم با وجود 10 فرزند، هنوز آرزوي داشتن فرزند دوقلو دارد. از جلوه‌هاي رازقيت خدا اين است كه صاحبخانه ما به خاطر زياد بودن فرزندانمان به ما خانه داده است و اگر از تعداد حداقلي كه تعيين كرده بود، پايين‌تر مي‌بود، به كس ديگري مي‌داد كه فرزندانش بيشتر بودند.

تنها دليلي كه از فرزندآوري جلوگيري مي‌كنند، ضعف اعتقادات است؛ شايد به زبان بگوييم خدا روزي مي‌دهد، اما قلبا و در وهله عمل دنبال دست ديگران هستيم.

در ديداري اتفاقي كه با آقاي رييس جمهور داشتم، به ايشان گفتم چرا با وجود تأكيد رهبر معظم انقلاب، حتي يك بند براي كثرت نسل در بودجه 93 در نظر گرفته نشده است؟ ايشان گفتند چون پول نداشته‌ايم، نگذاشته‌ايم. بنده پاسخ دادم: چون نگذاشته‌ايد پول نداريد.

اگر روند كنوني كاهش فرزندآوري ادامه يابد، با توجه به تزلزل بنيان خانواده و حريم شكني‌ها كه روز به روز بيشتر مي‌شود، در آينده نزديك، شاهد فروپاشي كانون خانواده خواهيم بود.

براي رسيدگي به فرزندان وقت كم نمي‌آوريد؟

وقت يك كالا نيست كه قابل تقسيم بين فرزندان باشد؛ مهم اين است كه فرزند متوجه شود والدين اگر هم تنها چند دقيقه برايشان وقت مي‌گذارند، وقت مفيد است. در روزهاي هفته، به نوبت به امور همه بچه‌ها رسيدگي مي‌كنيم و تاكنون در اين زمينه مشكلي نداشته‌ايم. ضمن اين كه همه بچه‌ها در رشته‌هاي مختلف ورزشي، هنري و درسي جزو ممتازين شهر و استان هستند.

از سوي ديگر وقتي تعداد فرزندان زياد باشد، ناخودآگاه بسياري از كارها كه وظيفه ذاتي والدين است، توسط فرزند بزرگ‌تر انجام مي‌شود.(البته نه به گونه‌اي كه در حق خود آنان اجحاف شود).

با توجه به تعدد فرزندان، تربيت آنان برايتان سخت نيست؟

اتفاقا آنها كه يك يا دو بچه دارند، گرفتار هستند و در تربيت يا تأمين هزينه فرزندان با مشكل مواجه مي‌شوند. ما دو مبنا براي تربيت فرزندان داريم؛ اول روايت امام صادق(ع) كه مي‌فرمايد: «لازم نيست فرزند را خوب تربيت كنيد؛ تنها مراقب باشيد آنها را بد تربيت نكنيد»؛ بچه هشت ساله مي‌خواهد روسري بپوشد يا روزه بگيرد، والدين مي‌گويند زود است. اين دخالت‌ها و ممانعت‌هاي بي‌جا به گونه‌اي است كه امروز اگر بچه را به حال خود رها كنند، بهتر تربيت خواهد شد؛ چرا كه ذات فرزندان پاك است و گرايش به حق دارد.

مبناي دوم اين است كه خطوط قرمز و كارها و وظايف همه در زندگي مشخص است و در واقع همه خودكنترل بار آمده‌اند.(اميرمؤمنان حضرت علي(ع) 62 روش ايجاد خودكنترلي را در نهج البلاغه خطاب به امام حسن(ع) معرفي كرده‌اند). از سوي ديگر وقتي فرزند اول درست تربيت شود، معمولا سايرين هم از او تبعيت مي‌كنند.

خانواده‌ها مي‌توانند در زمينه ازدواج و تربيت فرزند از كتاب‌هاي مختلف خصوصا كتاب ازدواج در اسلام نوشته علي اكبر بابازاده و كودك نامه، نوشته ولي ابرخويي استفاده كنند.

سخن پاياني شما با خوانندگان؟

رهبر معظم انقلاب بيش از يك سال است كه بر ضرورت كثرت نسل و فرزندآوري تأكيد دارند؛ اما متأسفانه هيچ اتفاق جدي نمي‌افتد! نه در سطح مردم و نه در سطح مسؤلان و برنامه ريزان؛ در حالي كه به عنوان حكم حكومتي ولي فقيه، همه موظف به اطاعت هستند.

و بزرگ‍ترين آرزوي شما؟

بزرگ‍ترين آرزويم اين است كه فرزندانم يار و سرباز حضرت مهدي(عج) باشند.

اهميت اين خبر ما را بر آن داشت تا در پاسخ به جو سازي رسانه اي بي بي سي فارسي نقش خود را بخوبي نشان دهيم و از اين جوان نمونه قمي با انتشار مصاحبه وي حمايت كنيم،چرا كه حركت فرهنگي اش باعث رنجش خاطر ايادي استكبار قرار گرفته است.

شايان ذكر است رهبر معظم انقلاب بيش از يك سال است كه بر ضرورت كثرت نسل و فرزندآوري تأكيد دارند؛

انتهاي پيام /

http://basij.ir/main/index.php?Page=defi...ID=6531473

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط حديث ، hamed
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۳, ۰۵:۱۳ عصر
ارسال: #126
اخبار روز
«قدرت مزار شهدای ایران از انرژی هسته ای بیشتر است! »
«روزنامة روسی راشاتودی»

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
 سپاس شده توسط hamed ، Bitanem
۱۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۵۵ عصر
ارسال: #127
فراخوان مردمی تولید پوستر «سرطان مصرف»

اگر فرهنگ درست نشود، اقتصاد هم درست نخواهد شد/ شعار امسال شعار زندگی و همیشۀ ماست
(مقام معظم رهبری)
در امتداد مسیر خطیر دهه‌ی پیشرفت و عدالت، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، امسال را به نام «فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کرده و اهالی فرهنگ را به ادای وظیفه در مسیر این شعار جامع و زندگی‌بخش فراخوانده‌اند. بر همین اساس، با توجه به اهمیت مسألۀ «فرهنگ اقتصادی» و تأثیر آن بر سرنوشت مادی و معنوی کشور، نهضت مردمی پوستر انقلاب قصد دارد بر معضل «مصرف‌زدگی» به‌عنوان یکی از نقاط پرآسیب سبک زندگی جامعه ایران تکیه نماید.
لذا از ایده‌پردازان و طراحان گرافیک دعوت می شود در جهت تولید محتوا و پوستر، تلاش خالصانه‌ی خود را مبذول دارند.
موضوعات:
- مصرف زدگی علیه استقلال
- رتبه بالای جهانی در مسابقه مصرف‌زدگی
- مصرف‌زدگی ما، کمک به اقتصاد بیگانه
- مصرف برای تسکین ناآرامی های درونی و خلاءهای شخصیتی
- بازی در پازل کمپانی‌های تولیدی
- رسانه ملی و پمپاژ مصرف‌زدگی
- سازمان‌های دولتی، سرمشق مصرف عمومی
- راهکارهای عملی قناعت در زندگی
- پرداخت به مصادیق عینی مانند مجالس عروسی، ترحیم، مهمانی ها، افطاری ها، خرید اتومبیل و موبایل و لباس، ...
ملاحظات محتوایی
محتوای پیشنهادی از طرف همسنگران می تواند ناظر به منابع قرآنی، روایی و سیره، فرمایشات و سیره‌ی امام راحل، فرمایشات رهبری، ادبیات فارسی و ... باشد.
در صورت عدم امکان استخراج محتواهای موردنظر، آدرس منبع یا منابع موردنظر نیز می تواند به سایر همسنگران و فعالان کمک نماید.
محتواهای تولیدی به مرور در سایت قرار داده می شود و کلیه‌ی علاقمندان می توانند با مراجعه‌ی مستمر به سایت از این منابع بهره ببرند.
بدیهی است محتواهای تولیدی علاوه بر تولید پوسترهای نهضت، در اختیار سایر فعالان نیز قرار خواهد گرفت و برکاتی فراتر از نهضت خواهد داشت. (مراجعه طراحان به محتواهای تولیدی ضروری است)
ملاحظات گرافیکی
آثار گرافیکی باید در قالب پوستر و به صورت عمودی تولید شود. در این آثار حداکثر استفاده از زبان بصری لازم بوده و باید از قالب های تکراری یا کپی برداری شده پرهیز گردد.
پس از تایید آثار، طراح موظف است سایر محصولات از قبیل فایل چاپی بنر، کاغذ دیواری و کادر مربع جهت جوامع مجازی را بازطراحی و ارسال نماید.
ابعاد هر اثر باید 280×200 سانتی متر و با رزولوشن 72 و با فرمت jpg و مود RGB ارائه گردد.
همچنین ابعاد بنر 300×500 سانتی متر افقی و با رزولوشن 40 و با فرمت jpg و مود RGB ارائه گردد.
محصولات
در صورت رسیدن آثار به حدّ نصاب کیفی و کمّی علاوه بر ارائه‌ی آن در سایت نهضت جهت استفاده‌ی عموم مردم و اطلاع رسانی به کلیه‌ی مرتبطین درسطح کشور، در قالب‌های زیر ارائه و استفاده خواهد شد:
- اکران نمایشگاهی در شهرهای مختلف کشور
- تهیه نرم افزار و توزیع در شبکه‌ی مردمی کشوری.
و...
ارسال
لطفا آثار محتوایی و گرافیکی خود را به ایمیل postermovement.com@gmail.com ارسال نمایید.
همچنین می توانید با گرفتن صفحه شخصی در سایت http://www.postermovement.ir این آثار را از ابتدا در اختیار سایر همسنگران قرار دهید.
تقویم
- بارگذاری اولین مجموعه پوستر در سایت:اول ماه مبارک رمضان.
- پایان مهلت ارسال آثار:پایان مرداد ماه.
- نمایشگاه‌های کشوری تا پایان سال به صورت دوره‌ای برگزار خواهد شد.
ولا توفیق الا بالله العلی العظیم

سوره محمد(ص)/ آیه 24
۵ تير ۱۳۹۳, ۰۱:۴۴ عصر
ارسال: #128
5تير ۱۳۹۳ (۱۲:۴۸ب.ظ)
افتتاح نمايشگاه طرح ضيافت در چهار نقطه تهران Idea

امسال براي تنظيم بازار ايام ماه مبارک رمضان نمايشگاه طرح ضيافت در چهار نقطه از تهران برگزار مي شود.
به گزارش خبرنگار موج، نمايشگاه هاي طرح ضيافت تهران از امروز (پنج شنبه) در چهارنقطه داير شد تا مردم بتوانند کالاهاي مورد نظر خود را با سهولت بيشتري تامين کنند.
گفتني ا ست، نمايشگاه طرح ضيافت از امروز در مصلي، Arrow بوستان ولايت، پارک ارم و حکيميه تهران پارس داير شده است.
لازم به ذکر است، حداقل تعداد غرف نمايشگاه هاي تهران 200 غرفه و حداقل غرفه نمايشگاه هاي طرح ضيافت شهرستان ها 100 غرفه است.
براساس اين گزارش، در اين نمايشگاه ها کالاهاي اساسي با تخفيف 5 تا 15 درصدي به مردم عرضه مي شود. Arrow

[color=#900]
[تصویر:  1403775875136216_large.jpg]

[/color]

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط Entezar ، hamed
۲۴ تير ۱۳۹۳, ۱۲:۰۱ عصر
ارسال: #129
اخبار روز
گریه های آرژانتینی ها را دیدم !!
رسانه ها بازتاب دادند!
دل مردم شان شکسته شد!
کودک غزه !
چه کسی برایت گریه میکند؟
کدام رسانه خونین شدن تورا بازتاب میدهد ؟
تا بحال دلی برایت شکسته شده؟
حقوق_بشری ها کجایید ؟
راستی جام طلا بهتر است یا جان آدمیزاد ؟

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
 سپاس شده توسط نسرین ، هُدهُد صبا ، Bitanem ، آشنای غریب
۲۴ تير ۱۳۹۳, ۰۵:۵۵ عصر
ارسال: #130
« لَن تَنَالُواْ الْبِرَّ حَتَّى تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ وَمَا تُنفِقُواْ مِن شَیْءٍ فَإِنَّ اللّهَ بِهِ عَلِیمٌ »

سوره: آل عمران آیه : 92

هرگز به نیكى (كامل) نمى‏رسید تا از آنچه خود دوست دارید انفاق نمایید و

هر چه انفاق نمایید حتما خداوند بدان داناست

پیامبر گرامی اسلام(ص) می فرماید:

برترین خانه های شما خانه ای است که در آن به یتیمی نیکی می شود و

بدترین خانه های شما خانه ای است که در آن بر یتیم بدی می شود.

از شما هموطنان گرامی خواهشمندیم اگر افراد خیر و نیکوکار را میشناسید
که توانایی کمک در امور خیریه را اعم از (تهیه جهیزیه٬ پوشاک٬ خوراک٬
لوازم تحریر٬ اقلام بهداشتی و...) دارند به ما معرفی نمایید.
شماره حساب گروه جهادی یا زینب (س) :

۱۸۱۳-۷۵۸-۶۰۶۰۶۲۰-۲۹

جهت خدمت رسانی به افراد محروم کشور نیازمند کمک های نقدی و غیر نقدی شما دوستان از جمله ( لوازم خانه برای تهیه جهیزیه٬ پوشاک٬ خوراک٬ لوازم تحریر٬ اقلام بهداشتی و...) می باشیم.

اگر تمایل به حمایت از ایتام با مبلغ حداقل ۱۰ هزار تومان در ماه را دارید ...

ما با در اختیار قرار دادن شناسنامه این عزیزان این امکان را برای شما فراهم میکنیم

اجرکم عندالله

tajali.sardar@yahoo.com

r.razzazian@yahoo.com

وبلاگ گروه جهادی یا زینب:
http://khodayasalam.mihanblog.com/

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed ، آشنای غریب
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا