ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وحدت اسلامي
۲۴ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۴۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ دي ۱۳۹۲ ۰۷:۲۱ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
وحدت اسلامي
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر یاران قرآنی
می دونم دارم کار سختی رو شروع می کنم اما شروع تایپک رو با زمان که شب عید غدیر است رو مدنظر می گیرم و از خداوند منان که در همه جا و در همه ی سختی ها و ناملایمت ها در کنارم بودن یاری می جویم برای این امر خطیر .
فکر کنم باید از این جا شروع کنم: آیا ما برادران و خواهران شیعی این حق رو داریم با مسلمان سنی وحدتی نداشته باشیم ؟ چرا ؟ اصلا این اختلاف نظر از کجا نشات گرفت "منظورم تفرقه میان ایندوست"

انشالله با صحبت دوستان ما نیز استفاده می کنیم و نتیجه تحقیقات خودم رو قرار خواهم داد
پ.ن.
هرچند اختلافات بسیارند اما به لطف خدا در موضوعی جداگانه به بحث بهاییت نیز می پردازم باشد که با عنایت پروردگار این عقاید هرز از جامعه ما ریشه کن بشود آمین

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط hamed ، مشکات ، هُدهُد صبا
۱۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۸:۳۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۳۴ عصر، توسط safirashgh.)
ارسال: #2
RE: وحدت ممنوع!
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر یاران قرآنی
«اینک طریقه واحد و دین یگانه شما آیین پاک اسلام است و من یکتا پروردگار و آفرننده شما هستم پس(از همه بازآیید)و تنها مرا ستایش کنید.و امت(با این سفارش) باز در کار دین بین خود تفرقه و اختلاف انداختند (و ملت واحد را پریشان و متفرق ساختند) باز رجوع همه به سوی ما خواهد بود.
(آیات 92 و 93 سوره مبارک انبیاء)

وحدت در لغت به معنی متحد بودن است،که از کلمه وحد به معنا یکتا بودن گرفته شده است.وحدت در تمام مسائل نمود پیدا می کند،و ما شاهد ابعاد مختلف آن را در جامعه هستیم.با نفی این موضوع بسیار از هنجارها شکسته و جامعه دچار تزلزل خواهد شد.در کشور ما با گویش ها ، نژاد ها و مذاهب مختلف که ممکن برای دیگری مقبول و پسندیده نباشد،زندگی می کنیم.آیا باید از هم بیزاری بجوییم؟اینجاست که وحدت معنی پیدا می کند، یعنی توجه به نقاط مشترک بدون در نظر گرفتن اختلاف در عقیده و نظر. وحدت اسلامی،نیز بر همین اصل تعریف می شود،یعنی پیروان مکتب حضرت محمد (صلی الله علیه و آله)، وحدانیت به خدای تبارک و تعالی، و قرآن کریم ،تحت یک امت واحد به پرستش خدای یگانه می پردازند یعنی توجه به اشتراکات دین اسلام. به تعبیر بزرگان قرار دادن متن كلّى دين اسلام براساس اعتقاد همه جوامع مسلمان و كنار گذاردن عقايد شخصى، نظرى و فرهنگ محلى و خصوصيات آرا و نظريات مربوط به هر يك از اجزاى متن كلى دين كه به تعقل و اجتهاد گروهى يا شخصى مربوط است. پس وحدت اسلامی نه وحدت عقاید و دیدگاه ها که اصول مبانی اسلامی است.اسلام به واسطه تعالیم و رهنمودهای متعالی پیامبر(صلی الله علیه و آله) و مفاهیم قرآن کریم وجانشین و رهبری شایسته که بر هر دوی اینها علم دارد و در آگاهی از مفاهیم الهی بر همه اعلم است یعنی امامان،ما را آگاه می کند.مسئله اختلاف برانگیز همان کلمه،"حبل الله "است.طبق اکثریت روایات منظور قرآن کریم،سیره پیامبر (صلی الله علیه وآله) و ائمه اطهار هستند.
« منظور از ريسمان الهى هر گونه ارتباط با ذات پاک خداست.خواه این وسیله اسلام باشد،یا قرآن یا پیامبر و اهل بیت او،وبه عبارت دیگر تمام آنچه گفته شد،در مفهوم ارتباط با خدا که از معنی "حبل الله" استفاده می شود جمع است».
(تفسير نمونه ، جلد 3، صفحه 42)

حواست هست امام حسین "علیه السلام "را منتظرانش به شهادت رسانند!!!!
[تصویر:  42501782160162106712.gif]
یا صاحب الزمان روحی فداک : نه کوششی نه وفایی فقط نشستم و گفتم خدا کند که بیایی !!

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
 سپاس شده توسط مریم گلی ، hamed ، هُدهُد صبا
۲۷ دي ۱۳۹۲, ۱۰:۱۰ صبح
ارسال: #3
RE: وحدت ممنوع!
اقاي رحيمي در مورد وحدت سخنراني هاي زيبايي داشتن

ايشون اشاره كردن كه خود امام علي (ع) كه صاحب حقه و بايد معترض باشه، ميفرمايند به خاطر حفظ اسلام اين وضع را تحمل ميكنم (23سال)!

بعد ما الان جنگ مذهبي راه انداختيم!

يه عده وهابي كه بد هستند را نبايد به كل سني ها تعميم داد

بلكه امروزه بسياري از سني ها در جهان محب اهل بيت هستن

و كساني مرتد و كافرند كه به اهل بيت ناسزا ميگويند يا غلو ميكنند در حد خدا بودن اهل بيت

وگرنه بقيه مسلمانند

و اميدواريم بين شيعه و سني وحدت باشه و اگر بحثي هست بين علما و دوستانه باشه نه عوام

تا به اين موج زيباي بيدراي اسلامي در جهان لطمه نزنيم و دشمن شاد كن نشيم.

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
۲۹ دي ۱۳۹۲, ۰۱:۲۰ عصر
ارسال: #4
RE: وحدت اسلامي
وحدت در کلام مقام معظم رهبري :

اگر امروز بشریت متوجه این رحمت‏ بشود - رحمت وجود اسلام، رحمت تعالیم نبوى، این سرچشمه جوشان" وحدت" و آن را بیابد و خود را از آن سیراب كند، بزرگترین مشكل بشر برطرف خواهد شد.

اگر چه همین امروز هم، تمدنهاى موجود عالم، بلاشك از تعالیم اسلام بهره ‏مند شده ‏اند و بدون تردید آنچه از صفات و روشهاى خوب و مفاهیم عالى در بین بشر وجود دارد، متخذ از ادیان الهى و تعالیم انبیاء و وحى آسمانى است و بخش عظیمى از آن، به اسلام متعلق است، لیكن امروز بشر به معنویت و صفا و معارف روشن و حق و دلپذیر اسلام كه هر دل با انصافى آن معارف را مى‏پذیرد و مى‏فهمد نیازمند است.

لذاست كه دعوت اسلامى در جهان، طرفدار پیدا كرده است و بسیارى از غیر مسلمین هم دعوت اسلامى را پذیرفته ‏اند.

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا