ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امیتازات: 4.93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرازي از وصاياي شهدا
۲ دي ۱۳۸۹, ۰۴:۵۹ عصر
ارسال: #1
وصیت نامه شهید تجلایی
بسم الله الرحمن الرحیم

ای امام ، ای رهبر امت ، و ای پدر روحانی كه با بیان خود نفوس طاغوتی ما را تزكیه نمودی ، بدان ، تا آخرین قطره خونی كه در بدن دارم و تا آخرین دم حیاتم ، مقلد و مأموم تو هستم .
به خدا سوگند، یك لحظه از این عهد و پیمانی كه با تو بسته ام ، نظرم برنخواهد گشت و آخرین قطره خونی كه از بدنم بیرون ریزد ، نقش « خمینی رهبر » خواهد بست .
زیرا كه من این وفاداری را از مكتب كربلا, از پرچمدار اباعبدالله (ع) آموخته ام و عینیت این وفاداری را از سیدمان و مولایم شهید آیت الله بهشتی آموخته ام ... .
پدر و مادر عزیزم كه غم و اندوه شهادت برادرم مهدی از دل شما بیرون نرفته ، مبادا از شهادت من و برادرم متأثر شوید و هر چه گریه می كنید ، گریه بر مصیبتهـای سرور شهیـدان و اهل بیت او بكنید ... .
خوشحال باشید كه در سایه برنامه های تربیتی اسلام ، توانستید فرزندانی را در خط ولایت و امامت بپرورانید ... نه تنها برای مهدی و من و دیگر شهیدان گریه نكنید ، بلكه گور و مزار ما را هم جستجو مكنید . به این بیاندیشید كه ما برای چه شهید شدیم و چه راهی را برای رسیدن به مقصود و معبود خود برگزیدیم ... . دعا كنید كه خداوند متعال از گناهانم درگذرد .
همسرم ! می دانم پس از من بایستی مشكلات زیادی را در تربیت و بزرگ كردن فرزندان بدون پدر متحمل گردی ... بشارت بزرگی است برای شما كه خداوند رحمان - اگر توفیق شهادت نصیب این بنده گناهكار بنماید - آنچنان كه وعده فرموده ، سرپرست اصلی شما خواهد بود كه این نعمت و رحمت ، شامل كمتر خانواده ای می شود ... . شكرانه این نعمت ، صبر و استقامت در برابر مشكلات و عبودیت كامل به درگاه خداوند متعال می باشد . به جامعه نشان بده كه چگونه می توان در عمل ، پیرو حضرت فاطمه زهرا (س) و دخترش زینب (س) بود و هم مادری خوب بود و هم پیام رسانی آتشین كه پیامش تاریخ بشریت را تكان دهد .
دخترم می دانم كه حالا كوچكی و مرا به یاد نمی آوری ولیكن دخترم ، وقتی كه بزرگ شوی حتماً جویای حال پدرت و علت شهادت پدرت خواهی بود . بدان كه پدرت یك پاسدار بود و تو نیز باید پاسدار خون پدرت باشی .
دخترم ! می دانم یتیمانه زندگی كردن و بزرگ شدن در جامعه مشكل است ولیكن بدان كه حسین و حسن و زینب یتیم بودند . حتی پیامبر اسلام نیز یتیم بزرگ شد . دخترم ! هر وقت دلت گرفت ، زیارت عاشورا را بخوان و مصیبتهای سرور شهیدان تاریخ ، حسین (ع) را بنگر و اندیشه كن ... . امیدوارم كه در آینده وارث شایسته ای برای پدرت باشی . پروردگارا مرا و فرزندانم را برپادارنده نماز قرار ده و دعایم را بپذیر .
برادران پاسدار امیدوارم با بزرگواری خودتان این بنده ذلیل خدا را عفو وحلال كنید. سفارشـی چنـد از مولایمـان علـی (ع) بـرای شمـا دارم ، باشـد كـه راهنمـای شمـا باشـد در امـر پاسداریتـان .
- در همه حال پرهیزگار باشید و خدا را ناظر بر اعمال خود بدانید .
- یاور ستمدیدگان و مستمندان جامعه و یاور تمامی مستضعفین باشید . مبادا یتیمان و فرزندان شهدا را فراموش كنید.
- در راه تحقق اهداف این انقلاب آزادی بخش ، از جان و مال خود دریغ نكنید .
- سلسله مراتب و اطاعت از مسئولان را با توجه به اصل ولایت رعایت كنید .
- در هر زمان و هر مكان ، با دست و زبان و عمل ، امر به معروف و نهی از منكر كنید .
برادران مسئـول اگر به طـور مستمـر در جهت پیشبـرد اهداف انقلاب ، شبـانه روز فعالیت می كنید ، عدالت در كارهایتان و تصمیم گیریهایتان به عنوان یك مرز ایمان داشته باشید.
اگر این مرز شكسته شـود و پای انسان به آن طرف مرز برسد ، دیگر حـد و قانونـی را برای خـود نمی شناسد. عدالت را فدای مصلحت نكنید .
پرحوصله باشید و در برآوردن حاجات و نیازهای زیردستان بكوشید . در قلب خود ، مهربانی و لطف به مردم را بیدار كنید . طوری رفتار نكنید كه از شما كراهت داشته باشند.
موفقیت شما را در جهاد درونی و جهاد آزادیبخش از خداوند متعال خواهانم . رفتن به جبهه ها و دفاع از كیان اسلام و قرآن ، برای مردان خدا تكلیف و امتحان بزرگی محسوب می شود .
زیرا جبهه آزمایشگاه مردان خداست ... برای این آزمایش ، بایستی از تمام وابستگی مادی و غیر خدا گسست و عاشقانه به سوی خدا شتافت .
از بدو انقلاب ، رسیدن به لقاءالله و ریخته شدن خونم در پای درخت اسلام برایم اصل بوده و هست . جبهه آسان ترین و نزدیك ترین صراط برای رسیدن به این اهداف است . همه وقتی فهمیده اند كه می خواهم به عنوان تك تیرانداز در عملیات شركت كنم ، مرا نصیحت می كنند و مشكلات زندگی و فرزندانم را به من گوشزد می كنند و سعی می كنند ، تجربه ام و مسئولیتم را برایم بزرگ جلوه بدهند و القا كنند كه برای سپاه و انقلاب و جنگ لازم تر هستم . ولی ، همه باید بدانند كه حرف من چیز دیگری و هدفم ، هدف والایی است .
زیرا توفیق شركت در مدرسه عشق و بسیج با ارزش و نتیجه بخش خواهد بود ، زیرا ارزشهایی كه از شركت در جنگ ، به دور از مسئولیت های دنیوی برای یك فرد رزمنده ساده نصیب می شود ، خارج از بحث و فكر و عقل بشر خاكی است و بدانید كه جبهه برای مردان خدا خیلی زیباست ، زیرا هر چه در آن بینی ، نور خداست و صحبت شهادت و ایثار .
حرف ، حرف شهادت . و آنچه بینی چهره مردان مصمم و جوانان معصوم كه با تمام وجودشان برای انجام تكلیف الهی ، در رفتن به خط مقدم ، سعی می كنند بر یكدیگر پیشی گیرند . حال ، قضاوت كنید كه انسان چگونه می تواند مصاحبت و برادری چنین انسانهایی را نادیده بگیرد ؟
و اما نهایت سخنم ، طلب رحمت از خداوند متعال برای شما ، خانواده ام ، همسرم و پدر و مادرم است و درخواست حلالی این بنده گناهكار از تمام رزمندگان ، به خصوص برادران لشكر عاشورا و سپاه منطقه پنج و قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) می خواهم كه مرا حلال كنند ، زیرا دیگر برایم قلباً الهام شده كه این بار -
اگر خداوند رحمان و رحیم بخواهد - به فیض شهادت نائل خواهم آمد . لذا دیگر منتظر من نباشید چون من به دیدار معشوق خود و دیدار سرور آزادگان اباعبدالله (ع) و شهدای كربلا حسینی ایران شتافته ام

.والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته.

علی تجلایی

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط يگانه ، هُدهُد صبا ، alialaie ، یافاطمه
صفحه 2 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۲۸ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۴۸ عصر
ارسال: #11
RE: فرازي از وصاياي شهدا
لازم مي‌دانم آنچه در اين دانشگاه ديده‌ام براي شما عزيزان تذكر دهم. در اين دانشگاه جز عشق به خدا ديگر رابطه‌اي نيست. اينجا تنها راه خداست، يعني خود را رها كردن و خدا را ديدن.

فرازی از وصیتنامه شهید
غلامرضا پاك‌نژاد

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط مریم گلی ، منتظر ، hamed ، safirashgh
۹ آذر ۱۳۹۰, ۰۸:۴۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹ آذر ۱۳۹۰ ۰۸:۵۲ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #12
هرگز قرآن را فراموش نکنید و به معنای آن توجه کنید.

فرازی از وصیت‌نامه
شهید علیرضا قادرپناه

يا حسين چقدر دلم مي‌خواهد كه در روز عاشورا به پيشت بيايم. اي عاشورا تو را به خون مظلوم ريخته شده قسمت مي‌دهم كه مرا در خودت درياب و به آنها ملحق كن. يا عباس چقدر به تو مهر مي‌ورزم كه دستهايت را در راه اسلام دادي. آرزو مي كنم كه اي كاش مثل تو مي‌رفتم. آرزو دارم كه بدنم مثل بدن حضرت حسين و ابوالفضل و شهيداني گمنام و مفقود الجسد مثل حفي‌زاده و رحيم خلجي در بيابانها در روي سنگها و در مقابل خورشيد بماند تا سرورم حسين مرا به ميهماني ببرد.

فرازی از وصیت‌نامه
شهید عباس بابائي

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed ، مریم گلی ، safirashgh
۱۰ آذر ۱۳۹۰, ۰۷:۰۳ عصر
ارسال: #13
پدر و مادر عزيزم، افتخار كنيد كه در راه پيروزي اسلام و كمك به عزيز زهرا(س)، حسين زمان، آن پيرجماران، امام خميني، شهيد شدم. اي مادر، از تو مي‌خواهم بي‌تابي نكني و بداني كه من در بيت شهدا آسوده هستم. گيرم چند سالي ديگر هم زنده بودم، ولي عاقبت بايد مي‌مردم. خوشحال باش كه در بهار عمر و جواني، به سوي خدا رفتم و جزء مادران شهيدان قرار خواهي گرفت.

فرازی از وصیت‌نامه
شهید حميد كيهاني

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed ، منتظر ، safirashgh
۱۲ آذر ۱۳۹۰, ۰۹:۳۹ صبح
ارسال: #14
برادران شهيد! به ياد خدا باشيد. و در راه او قدم برداريد.

فرازی از وصیت‌نامه
شهید اسماعيل كاظمى

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed ، safirashgh
۱۳ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۳۴ عصر
ارسال: #15
خدا را در همه حال ياد كن. صدقه زياد بدهيد و در مجالسى كه ياد خدا نمی‌شود و خلاف شرع مى‏كنند، ابداً شركت نكنيد.

فرازی از وصیت‌نامه
شهید محمدمهدى متدين طوسى

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed ، مریم گلی ، safirashgh
۱۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۷:۴۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۴۷ عصر، توسط safirashgh.)
ارسال: #16
RE: دل نوشته های شهدا ....
(۱۰ اسفند ۱۳۸۹ ۰۶:۴۱ عصر)zeinab نوشته:  ((به نام خدا))

سلام

از همه ی یاران قرآنی که مارا به یاد شهدا انداختند تشکر می کنم.واقعا ما همه چیزمان را، به آنها مدیونیم.

دوتاسوال داشتم:شهید جهان آرا وشهیدان باکریها در کجا دفن شده اند؟در بهشت زهرا؟

2-دوکوهه کجاست؟

بسم الله الرحمن الرحیم

شهید جهان آرا هویزه
شهیدان باکری مزاری ندارند که حتی خانواده شان برای صفای دلشان بدان جا بروند.

حواست هست امام حسین "علیه السلام "را منتظرانش به شهادت رسانند!!!!
[تصویر:  42501782160162106712.gif]
یا صاحب الزمان روحی فداک : نه کوششی نه وفایی فقط نشستم و گفتم خدا کند که بیایی !!

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
 سپاس شده توسط مریم گلی ، zeinab
۱۵ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۳۹ عصر
ارسال: #17
سلام دوستان

به لحاظ تدابير مديران سايت ادامه اين تاپيك به آدرس زير يعني دلنوشته هاي شهدا انتقال مي يابد.

http://forum.ghorany.com/thread-528-post...ml#pid8028

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط safirashgh
۱۷ آذر ۱۳۹۰, ۰۴:۲۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آذر ۱۳۹۰ ۰۴:۳۸ عصر، توسط منتظر.)
ارسال: #18
بسم رب الحسین
پروردگارا، تو را شكر مي‌كنم كه بعد از سال خسران، راهي را به ما نشان دادي كه، به فرمودة اماممان، «چه بكشيم و چه كشته شويم پيروزيم». خدايا، از عمر ناقابل ما بكاه و بر مر پرارزش امام بيفزا تا در زندگيم رهبري بجز امام نبينم.

فرازی از وصیت‌نامه
شهید رسول مقدسي

یک امروز است ما را نقد ایام
بر آن هم اعتمادی نیست تا شام
 سپاس شده توسط safirashgh ، hamed ، هُدهُد صبا ، del shekaste
۱۹ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۵۸ صبح
ارسال: #19
اى رفيقان، از شما خواهشمندم كه در دعاى كميل، و توسل و كلاس قرآن شركت كنيد.

فرازی از وصیت‌نامه
شهید على‏اصغر مجيدى

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed ، منتظر ، safirashgh
۱۹ آذر ۱۳۹۰, ۰۳:۵۷ عصر
ارسال: #20
نگاهی به شهید وشهادت از نگاه دکتر شریعتی
استاد شریعتی در تفسیر خود از جهادی كه با آرزوی شهادت همراه است این اقدام را نه انتخابی از روی اجبار بلكه انتخابی می داند كه تنها در زمره گزینه های انسانهای برجسته باید آنرا جستجو كرد. شریعتی با اشاره به شهادت امام علی به این مهم اشاره داشته و می گوید:« این علی بود كه شهادت را انتخاب كرد چرا كه به گفته خود او : " شهادت در فرهنگ ما ، در مذهب ما ، یك حادثه خونین و ناگوار نیست ، در فرهنگ ما شهادت مرگی نیست كه دشمن ما بر مجاهد تحمیل كند – شهادت مرگ دلخواهی است كه مجاهد ، با همه آگاهی و همه منطق و شعور و بیداری و بینایی خویش ، خود انتخاب می كند». استاد شریعتی با تفكیك قایل شدن مابین انواع مرگ، شهادت را نوع برتری از مردن می داند كه فرد برای گام نهادن در سیر تكاملی خود و هدف اصیل خود كه همانا "ایصال الی الحق" می باشد این نوع مرگ را نه تنها آرزو بلكه حتی انتخاب و برای رسیدن به آن تلاش می كند. ایشان با اشاره به قیام بی بدیل اباعبدالله جهاد و شهادت را ابزاری در دستان امام دانسته تا از آن طریق به اهداف عالیه نایل گردند او در بیانی توام با عشق و ارادت به حسین بن علی این موضوع را اینگونه تبیین می-نماید:"«حسین را نگاه كنید، از شهر خویش بیرون می آید ، زندگی اش را رها می كند و بر می خیزد تا بمیرد. زیرا جز این، سلاحی برای مبارزه خویش برای رسوا كردن دشمن ، برای دریدن این پرده های فریبی كه بر آن قیافه كریه نظام حاكم زده اند، ندارد».

دكتر شریعتی با تاكید برآنكه شهید بیش از هر پیام رسان دیگری برای تاریخ تمام دوران پیام دارد، خواست تمام شهدای تاریخ از آدم تا خاتم را "قیام علیه بی عدالتی" دانسته و در همین تعابیر است كه مفاهیم جهاد و شهادت را با مفاهیم "انتظار و مهدویت" پیوند می دهد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، hamed ، del shekaste
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا