ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
۹ مهر ۱۳۹۰, ۰۲:۵۳ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹ مهر ۱۳۹۰ ۰۳:۱۴ صبح، توسط del shekaste.)
ارسال: #1
Tongue خواب
  • تقریبا یک سوم زندگی ما را خواب تشکیل میدهد . یعنی در روز 8 ساعت ، در هفته 5/2 روز ،در ماه 10 روز ،در سال 4 ماه و در یک عمر 75 ساله 25 سال معادل 219000 ساعت را در خواب به سر می بریم
  • آداب خواب از دید ائمه :
1)بر بام بی حصار نخوابید
2)تنها در مکانی نخوابید
3)از نصب عکس و تابلو در اتاق خواب بپرهیزید
4)به تدریج از نور اتاق کم کنید
5)در انتخاب رنگ اتاق خواب دقت کنید (بدترین رنگها برای اتاق خواب رنگ قرمز تند و زرد تند است و بهترین رنگ ها سبز کم رنگ و آبی کم رنگ و ملایم است )

فاصله ی بین فجر صادق تا طلوع آفتاب را بین الطلوعین می گویند . خواب بین الطلوعین بسیار مکروه شمرده شده و در مقابل بیدار ماندن در این زمان بسیار مورد تایید قرار گرفته از رسول خدا (ص) نقل است که : هیچگاه زمین نزد خدا آن گونه که از سه چیز فریاد می کند بانگ بر نمی آرد 1)هنگام ریخته شدن خون به ناحق 2) هنگام ریختن آب غسلی که از زنا باشد 3) هنگام خواب پیش از طلوع آفتاب بر زمین
پس از مرگ شمس الدین محمد شاعر که تخلٌصش <<سوزی>> بود کسی وی را در خواب دید و از او پرسید : حالت چطور است ؟ او پاسخ داد :به خاطر تک بیتی که در عجز و ناتوانی خود سروده بودم از گناهانم در گذشتند و آن تک بیتی این است =
چار چیز آوردهام یا رب که در گنج تو نیست Roseنیستی و حاجت و عجز وگناه آورده ام

دعامیکنم غرق باران شوی Rose چو بوی خوش یاس و ریحان شوی
چو یاران مهدی شمارش کنند Rose دعا میکنم جزو یاران شوی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط hamed ، فاطمه گل ، مشکات
۹ مهر ۱۳۹۰, ۰۹:۳۶ صبح
ارسال: #2
RE: خواب
دست شما درد نکنه

الان دو شبه خواب های غریبی میبینم

خدا بخیر کند
انشالله

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط گلناز71
۱۱ مهر ۱۳۹۰, ۰۳:۵۶ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ مهر ۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ صبح، توسط del shekaste.)
ارسال: #3
ان شا الله
آیه آخر سوره کهف :
اثر خواندن این آیه پیش از خواب این است که با خوانذن این آیه هر وقت بخواهیم بیدار میشویم = در حدیثی از حضرت صادق (ع) آمده :
((بنده ای که هنگام خواب آیه آخر سوره کهف را بخواند در همان زمانی که بخواهد بیدار میشود ))
به روایت امام محمد باقر (ع) سوره ناس و فلق و آیه الکرسی قبل از خواب برای رفع پریشانی و ترس و اضطراب حین خواب است . Tired

آیه 41 سوره فاطر بر اساس حدیثی از امام کاظم (ع) : هرکس این آیه را بخواند خانه بر سرش فرو نمیریزد (( با توجه به زلزله های ویرانگری که .......))
سوره توحید :
رسول خدا (ص) : کسی که در بستر خواب این سوره را بخواند خدا گناه 50 سال او را خواهد بخشید .
امام علی (ع) : کسی که در بستر خواب این سوره را بخواند خداوند بزرگ 50000 فرشته را مأمور می کند تا در آن شب از وی محافظت کنند.RoseSleepy

سپاس شده توسط hamed ، منتظر ، فاطمه گل ، گلناز71
۱۱ مهر ۱۳۹۰, ۱۱:۲۴ صبح
ارسال: #4
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
del shekaste
گرامی
لطف بفرمائید این جور مطالب رو با ذکر منبع دقیق بنویسین وگر نه یه کسی فقط میاد تالار عضو میشه تا فقط شما رو سوال پیچ کنه که این مطلب رو از کجا نوشتید و اگه جواب ندید خوب نیست.

یک امروز است ما را نقد ایام
بر آن هم اعتمادی نیست تا شام
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۱۶ مهر ۱۳۹۰, ۰۲:۳۵ صبح
ارسال: #5
سلام خیلی ممنون از تذکرت همه این احادیث منابع شون از بحار الا نوار روایت امام علی ع در مورد سوره توحید در ج92 و ص 347 و حدیث سوره کهف ج 76 و .............

سپاس شده توسط منتظر ، hamed ، گلناز71
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا