ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدل لباس اسلامی
۱۲ شهريور ۱۳۹۰, ۰۶:۴۵ صبح
ارسال: #1
Photo مدل لباس اسلامی
عکس های جشنواره مدل لباس ایرانی و اسلامی

[تصویر:  da33415fb814536f860fb8169d6fd881.jpg]

[تصویر:  3128510de3a48bf1368b8af66eec3fc5.jpg][تصویر:  23452495a3f8b3c85342c9751d6da8de.jpg][تصویر:  f5522cbe26aed07bb949f5639acf3dae.jpg][تصویر:  d7b6c784165df86ba16c6c37fdd9c017.jpg][تصویر:  2661757a6c6fc75797579072be57e8e0.jpg][تصویر:  7ff0e580be55c545dca09160328007a9.jpg][تصویر:  23452495a3f8b3c85342c9751d6da8de.jpg][تصویر:  d13c1c2bfbe45b267a1df4cc05e73246.jpg][تصویر:  95d2337dc4335f4a181eae5db2650dce.jpg]

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط خدمت ، ضحی ، zeinab
صفحه 6 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۲۰ مهر ۱۳۹۰, ۰۲:۲۰ عصر
ارسال: #51
RE: مدل لباس اسلامی
(۱۹ مهر ۱۳۹۰ ۱۰:۳۳ عصر)مریم گلی نوشته:  
(۱۹ مهر ۱۳۹۰ ۱۰:۱۴ عصر)osaky نوشته:  
(۱۹ مهر ۱۳۹۰ ۰۹:۰۵ عصر)منتظر نوشته:  بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
osaky
گرامی
این جور لحن سوال کردن ها طبیعیه برای همه من هم خیلی وقتا این مدلی برخورد می کنم تا الان شدید ترینش با معاون فرهنگیه دانشگاهمون بوده و دم درب اتاق رئیس دانشگاه، بعضی وقتا این نوع لحن لازمه!

سلام
شاید
ولی من نمیخواستم اینطور شلوغ شه که،فقط خواستم یه تذکر کوچولو بدم که اونم....
در کل اینجا جای ارائه نظراته ولی نه هر طور که بخوایم
بزن بزنم نیستا
Itwasntme
اینجا تالار قرانیه همه باهم یکی هستیم
گینه ده

Shameonyou

Huh
Shameonyou????
Heart

TuHaN
Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۲۲ مهر ۱۳۹۰, ۱۱:۰۰ عصر
ارسال: #52
سلام.

خواهرای بزرگوار خطابم به شماست.
بخدا اگر نوع پوشش ما درست باشه لباسمون مناسب باشه اینقدر فساد بوجود نمیاید.
نمیگم حتما چادر بپوشید ولی هر چی میپوشید اندازه قامتتون باشه نه کوتاه.
باور کنید وقتی جامعه ای از درون اصلاح شود هیچ ابرقدرتی نمیتونه کمترین نگاه چپ رو بهش بندازه.

اگه میبینید آتشین شدم بخاطر صحنه رقت باریه که تو جامعه ای که دارم توش زندگی میکنم دیدم.
تو رو بخدا مواظب دختران کوچکتر باشید که با لباس مناسب تو اجتماع ظاهر بشن.

[تصویر:  89291638003782700535.jpg]
 سپاس شده توسط osaky ، منتظر ، solaleh ، safirashgh ، zeinab
۲۴ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۱۱ صبح
ارسال: #53
سلام
تازه به این قسمت سر زدم عجب هیاهویی به پا شدهSurprise

دوستان بنظرشما اگر پوشش زیر چادر مشکی یه پوشش رنگی اما مناسب باشه اشکالی داره و این باعث جلب توجه میشه؟؟؟
در بعضی از قسمتهای بحث دیدم خیلی دارید خانمها رو محدود به رنگ تیره میکنید یا ساده پوشی تام. چرا؟؟
آیا واقعا چادر مشکی میشه امنیت برای یک زن؟؟
اسلام از زن خواسته که پوشش بر سر و گردن وسینه داشته باشد(در قران ذکر شده) حالا اگر این پوشش گشاد و مناسب اما به رنگ سال یا چه میدونم به روز باشه این جا این خانم مسلمون شئونات اسلامی رو رعایت کرده و ازین بعدش برمیگرده به آقایون که حد خود را رعایت کنند و بر نفس خود غلبه کنندو...
مثل این که مرواریددر صدف محافظت شده اما بازهم دزد دریایی میاد و اونو میدزده اینجا دیگه گناهی برای مروارید نیست.Undecided.
وقتی بخوایم برای زن انقدر پوشش رو ملاک قرار بدیم که مرد به گناه نیفته خیلی ها زده میشن حتی از حجابی که باعث حفظ خودش میشه.
پس بهتره پوشش متقابل و متعادل برای زن ومرد قرار بدیم.تا حریم و شخصیت هردو در جامعه حفظ بشه.

دلمان به مستحبی خوش است که جوابش واجب است. (( السلام علیک یا اباصالح المهدی(عج) ))
۲۴ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۰۸ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۲۲ صبح، توسط safirashgh.)
ارسال: #54
بسم االله الرحمن الرحیم

با سلام بنده صفحه ی اول رو مطالعه کردم . این صحفحه برای ص اول هست .

اولا چند نکته :ما تعاریفی داریم که باید در جای خودشون قرار بگیرن . تمیزی شیک پوشی ساده پوشی .

من شخصا محجبه ی های تمیز پوش و شیک پوش رو قبول دام در کنار ساده پوشی . اگر حفظ حجاب اونطور که شرع بیان کرده در کنار این تعاریف عالی میشه . ما دو بعد داریم یکی نگاهی به جامعه بندازیم و نیز نگاهی به خارج از ایران . نمیدونم شما چقدر مجله های خارجی رو مطالعه می کنید بخاطر تبلغ بد و گرفتن عکسایی از خانم های محجبه و مثال تروریسم رو می زنند خب سخته برای من که در ایران زندگی می کنم و ادعام میشه مسلمون هستم وقتی این عکس ها رو می بینم واقعا تاسف می خورم چه دلیلی داره اینقدر افراط و فریط تو جامعه باشه . یکی از این ور پشت بام میفته یکی اینقدر عقب میره از اون ور میفته .
اولا متاسفانه مدل های ما از غرب خصوصا فرانسه میاد که می دونید فرانسه و آمریکا و اسراییل که با هم متحد هستند.
مایه تعریفی داریم حجاب برتر کسی منکرش نیست همون چادر که به تعبیر برخی دوستان یک پارچه ی کشاد و سیاه . خداروشکر این مشکل برای برخی خانم ها حل شده "که من نمیتونم چادر سر کنم" با ارائه ی انواع چادر ملی شالی قجری ساده ی کش دار و... هم اون ها را مصون نگه می داره از دید سم آلود نامحرم و هم راحت هستند باری خرید، در محل کار ،داشتن بچه و نگه داری از اون.
منظورم رو از شیک پوشی و تمیزپوشی و ساده پوشی متوجه شدید .

==============

خب حالا بحث دوم یه عده چادر سر نمی کند اما خوشبختان از یکسری افرادی که به ظاهر چادر بر سر دارند حجابشون کامله . خب مصایق این صحبت بنده رو دید در جامعه نیازی نیست سر این موضوع چونه بزنیم که ای آقا نه نیست و هست و کمه و ....
اون عده که شامل این افراد هستند به هیچ عنوان جلب توجه نمی کنند . البته این افرا د مقابل تعریف "جلف" قرار میگیرند.

جمع بندی نه شور شور نه بی نمک اسلام هم تعادل رو قرار داده . یادمه شنیدم خانمی به خانمی تذکر داد ایشون گفتن که وقتی گردی صورتم در پوشش هست و حدود اسلام این اندازه هست استغفرالله من از خدا بیشتر می دونم .

پ.ن
باید عرض کنم خواهران و بانوانی که محجبه هستند قبل از هرچیز شکر الهی بجا بیاورند که در زمره ی نا آگاهان قرار نگرفته اند و از اینکه پدر و مادر با شعور و با فرهنگی دارند که به انان طرز پوشش صحیح رو آموزش دادند شکر الهی بجا بیاورند و با صبر و حوصله راهنمای مابقی باشند. همه در یک زمینه تربیت نشده اند و باید بستر سازی کرد.

یا حق

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
 سپاس شده توسط مریم گلی ، مشکات ، منتظر
۲۵ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۰۰ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۳۱ صبح، توسط safirashgh.)
ارسال: #55
سلام

بسم الله الرحمن الرحیم
درود بر شماsoha467 گرامی

دوستان بنظرشما اگر پوشش زیر چادر مشکی یه پوشش رنگی اما مناسب باشه اشکالی داره و این باعث جلب توجه میشه؟؟؟
منظور از ساده پوشی ساده پوشی هست نه ایراد ندارد تمیز و شیک در کنار حدود شرع خیر اما
" بعضا دیده میشه برخی بانوان چادر به سر دارند اما موهای رنگ کرده و سشوار کرده از زیر روسری شون بیرونه و خیلی مرتب چیدمان کردند به روی پیشونیشون این یعنی می خواد بیرون باشه و هیچ کاری مبنی بر پوشش اون قسمت نداره "

آیا واقعا چادر مشکی میشه امنیت برای یک زن؟؟
رنگ تیره همونطور که همه می دونیم جلب توجه نمی کنه . بر خی انسان ها همین که یک چادری رو می ینند که مانتو رنگی روشن به زیر چادر داره خیلی بیشتر نگاه می کنند پس میشه گفت رنگ تیره توجه کمتری به خودش جلب ی کنه
مثل این که مرواریددر صدف محافظت شده اما بازهم دزد دریایی میاد و اونو میدزده اینجا دیگه گناهی برای مروارید نیست.Undecided
و اما" امنیت" نه نمیشه مطلق گفت اما نسبی هست " که چادر امنیت کامل و مطلق رو برای شخص فراهم می کنه "
یک روز خانم همکارمون بیان کرد همسرشون که چادری هستند حتی بدون آرایش ! توی تاکسی یه پسر جوون شروع به اذیتشون کرده و از رانند تاکسی خواسته یاخودش پیاده شه یا اون طرف رو پیادش کنه

بدبختانه این افکار هرز همه جا هست و و شخص متجاوز نمیفهمه که کی با طرز فکر پوچش همراه .پس مطلق نه نیست . اما مطلقا هم نمیشه ردش کرد " پوشش با چادر "

اسلام از زن خواسته که پوشش بر سر و گردن وسینه داشته باشد(در قران ذکر شده) حالا اگر این پوشش گشاد و مناسب اما به رنگ سال یا چه میدونم به روز باشه این جا این خانم مسلمون شئونات اسلامی رو رعایت کرده و ازین بعدش برمیگرده به آقایون که حد خود را رعایت کنند و بر نفس خود غلبه کنندو...
حالا اومدیم رنگ سال شد قرمز باید چادرش قرمز باشه
کاربر گرامی نمی دونم با پوشش شهرستان ها آشنایی دارید در نیشابور و مشهد و حومه خانم های اونجا رنگ چادرشون سورمه ای هست درسته مشکی نیست اما تیره هست

.

وقتی بخوایم برای زن انقدر پوشش رو ملاک قرار بدیم که مرد به گناه نیفته خیلی ها زده میشن حتی از حجابی که باعث حفظ خودش میشه.
پوشش چادر میشه بگید برا ی چی ملاک باشه این گزینه متوجه نشدم ( کلمه ی "گزینه" با لحن بایرام لودر خوانش شود )

همانطور که مثال زدم فردی که فطرت پاکش رو اجازه بده شیطان رخنه کنه به محجبه و جلف و چادری و... کاری نداره . مثل همون مثال خودتون صدف و مروارید.
اگر یک نفر خراب بود که نباید بی خیال شدا گه اون روزنه کوچک گرفته بشه سیل جاری نخواهد شد .
Hurryupببخشید زیاد افاضات فرمودیم

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
۲۵ آبان ۱۳۹۰, ۰۵:۲۱ عصر
ارسال: #56
سلام سلام Smile
به نظر من پيشنهاد آقا حامد براي اون دسته از مسلمانهايي است كه تازه به اين دين زيبا روي اوردن يا قبل هم مسلمان بودن اما بيشتر به شيك پوشي توجه داشتن. خب براي شروع آنان و نسبت به وضع قبلي شان خوبه و ما به پوشيدن همين ها راضي هستيم.

اما آن دسته از مسلمانهايي كه به عمق وجود دين پي بردن هميشه طرفدار سادگي بودن.

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط safirashgh ، zeinab
۲۶ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۵۳ صبح
ارسال: #57
سلام
ممنونم safirashgh

منظور از ساده پوشی ساده پوشی هست نه ایراد ندارد تمیز و شیک در کنار حدود شرع خیر
حدود شرع رو میشه بیشتر توضیح بدین؟؟تا چه حدودی رو میشه گفت شرعی هست؟؟(در ضمن مثالی که زدید واقعا در جامعه ما زیاد دیده میشه و اونهایی که از چادر خوششون نمیاد با مثال زدن اینگونه افراد خودشون رو تبرئه میکنند)
بعضی از کلامتون قانع کننده بود!
حالا اومدیم رنگ سال شد قرمز باید چادرش قرمز باشه
اما حرف من فقط پوشش با چادر نبود که به روز باشه یا رنگی باشه چون خودم براین معتقدم که متانت چادر با مشکی بودنش هست که حفظ میشه و اگر چادر رنگی بشه بیشتر باعث جلب توجه میشه چه برسه به امنیت برای شخص..
منظورم اینه که چیزی شیک باشه و در عین حال ساده اما چون شخص با پوشیدن اون در دید آقایون نامحرمه چشم... میافته معذوره از پوشیدنش..(درحالی که پوششی که داره اونقدر جلف نیست که یه برادر مومن رو از راه بدر کنه)امیدوارممتوجه منظورم شده باشین.آیا پوشیدن آن لباس برای او گناه محسوب میشه؟؟Dodgy
بقول شما شخصی که چشمم به گناه عادت کرده و دلش آلوده شده چادری و جلف و ... براش فرقی نمیکنه و کار خودش رو میکنه.حالا تکلیف این خانم مومنه چیه در این جامعه؟آیا باید همیشه تیره پوش باشه؟یا باید در انزار نباشه؟
نمی دونم با پوشش شهرستان ها آشنایی دارید در نیشابور و مشهد و حومه خانم های اونجا رنگ چادرشون سورمه ای هست درسته مشکی نیست اما تیره هست
بله در نقاط دیگه کشور مثل بندر ترکمن ؛رشت؛سنندجو.. خانمها چادر بسر ندارن اما لباسهای رنگی بتن میکنند و پوشش کاملی دارن..
کاش ما شهر نشینها هم مثل اونا تنوع رنگ داشتیم برای من که شده معظل یک روسری رنگی سر میکنی با چادر مشکی (با حجاب کامل)تابرسی به مقصد هر نوع نگاهی رو باید تحمل کنی و هر حرفی و... نمیدونم چه کسایی با من همدرد هستند..
ببخشید زیاد حرف زدم
"یا علی "

دلمان به مستحبی خوش است که جوابش واجب است. (( السلام علیک یا اباصالح المهدی(عج) ))
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، safirashgh ، منتظر
۲۶ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۵۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۰۰ عصر، توسط safirashgh.)
ارسال: #58
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

حدود شرع که مشخصه حتی در مثال هم عرض کردم گردی صورت و مچ دست و...

من متوجه منظور شما هستم. ببنید فرهنگ هر منطقه مخصوص و خاص همون منطقه هست یک مسال ساده در جایی می بینید برخی با دست غذا می خورد حتی در مجالس عروسی و ... طعام در یک سینی هست و مدعوین اون طعام رو میل می کنند" با دست"!!! آیا این رسم وسنت مثلا در تهران که پایتخت است و... انجام میشه ؟؟؟؟ به نظر شما دیده میشه همچین کاری . امل یک نکته در رشت متاسفانه بانوان حجاب رو حد شرع هم ندارند روسری رو از پشت گردن می بنندد و زیر گلوکاملا مشخص هست اما در قرآن حدود شرعی بیان شده و صراحتا به قلب پیامبر نازل شد که ای پیامبر به زنان خود بگو که پوشش زنان گردن رو هم انجام بدن . .

البته بنده عرض کردم همانطور که مثال زدم فردی که فطرت پاکش رو اجازه بده شیطان رخنه کنه به محجبه و جلف و چادری و... کاری نداره . مثل همون مثال خودتون صدف و مروارید. و هم شما و هم بنده در این موضوع متفق القولیم .

قابل توجه دوستان : بنده و ایشون هدف و مرادمان یکی است اما دید ما به این موضوع مثال افرادی ای است که هر دو به یک شیئ نگاه می کنند و هرکدام توصیف آنچ دیده است را بر آن یکی بیان می کند.

بسم الله الرحمن الرحیم
 سپاس شده توسط منتظر
۲۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۴۴ عصر
ارسال: #59
(۱۶ مهر ۱۳۹۰ ۱۰:۰۴ عصر)کبوتر حرم نوشته:  سلام

به نظرتون فردای این مدل های اسلامی چه شکلیه؟؟؟؟

یه زمان زن ایرانی خودش رو حبس می کرد تا دست بی غیرتان به چادرش نخوره...
کم کم وارد صحنه شد...
چادر شد مانتوی تا کف پا با کلی پیلیسه و اپل و روسری های بزرگ...
کم کم تا زانو ...
و بعد ...

و الان عده ی قلیلی چادری ...
و حالا مدل های زیبا برای چادریان ...
و فردا ...

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام "بر کبوتر حرم گرامی "
یک سوال بانو آیا شمابرای تحصیل و... از خانه خارج نمیشوید ؟ چرا فکر می کنید زن در خانه باید محبوس باشد به خاطر نامحرمان ؟
بسيارى گمان كنند اسلام خواسته است زن هميشه پشت پرده و در خانه محبوس باشد و بيرون نرود؛مطهرى، مرتضى، مسأله حجاب، ص 7

بله عده ی قلیل متاسفانه .به نظر شما چاره چیست ؟؟؟؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۹ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۱۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ آبان ۱۳۹۰ ۰۲:۳۲ عصر، توسط safirashgh.)
ارسال: #60
بسم الله الرحمن الرحیم

";کابر گرامی : soha467" پرسیده اند که:

حدود شرع رو میشه بیشتر توضیح بدین؟؟تا چه حدودی رو میشه گفت شرعی هست؟؟حدود شرع:

وَ لا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُيُوبِهِنَّ»V}نور (24)، آيه 31.{V؛ «و زينت خود را جز آن مقدار كه نمايان است، آشكار نكنند و روسرى‏هاى خود را بر سينه خود افكنند

حضرت على‏عليه السلام مى‏فرمايد: «پوشيدگى زن به حالش، بهتر است و زيبايى‏اش را پايدارتر مى‏سازد».V}«صِيانَةُ الْمَرأَةِ اَنْعَمُ لِحالِها وَ اَدْوَمُ لِجَمالِها»: مستدرك الوسائل، ج 14، باب 70.{V پوشش براى زن دو هدف و فلسفه اساسى دارد: 1. مصونيت زن، در برابر طمع ورزى‏هاى هوس بازان. 2. پيشگيرى از تحريكات شهوانى و تأمين سلامت و بهداشت جامعه.V}احزاب (33)، آيه 59.{V در زمينه حجاب و پوشش، توجه به چند نكته بايسته است: T}يكم.{T زن بايد بدن و زيور آلات و آرايش خود و هر آنچه را كه نزد عرف زينت محسوب مى‏شود، در برابر مرد نامحرم بپوشاند و تنها دست و صورت از آن استثنا شده است. T}دوم.{T هر چند دين اسلام نسبت به نوع و رنگ و حتى دوخت لباس، تأكيد چندانى ندارد و تنها به اصل پوشش اعم از چادر، مانتو و مانند آن - تكيه كرده است ؛ ولى روشن است كه لباس نبايد تنگ، محرّك، نازك، بدن‏نما و باعث جلب توجّه گردد. از اين رو چادر برترين پوشش به شمار مى‏آيد. از مواردى كه مشكى بودن آن مكروه نيست؛ بلكه نشانه وقار و متانت است، چادر و عبا مى‏باشد كه در روايات به آن اشاره شده است. T}سوم.{T پرهيز از نرمش در سخن كه باعث طمع نامحرم شود و متانت در راه رفتن و استفاده نكردن از كفش‏هايى كه باعث توجه نامحرم مى‏گردد، بخشى از حجاب زن را تشكيل مى‏دهد. T}چهارم.{T گرچه پوشش كامل براى مرد واجب نيست ؛ ولى نگاه زن به بدن او حرام است. همان گونه كه پوشش صورت و دست‏ها تا مچ بر زن، واجب نيست؛ ولى نگاه مرد به آن از روى شهوت حرام است. در اين زمينه اشاره به فتاواي مراجع تقليد ضروري است

با سلام بر یارا ن

بهتر است بجای مجادله با هم ؛مطالعه د رکنار هم داشته باشیم .

برای کسسب اطلاعات کافی + را مطالعه بفرمایید لطفاItwasntme
به این مکان سرزده و سوالات رو مطالعه کنید.

بسم الله الرحمن الرحیم
 سپاس شده توسط مریم گلی ، هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا