ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آهای،مردم سومالی هم مسلمونن
۲۵ مرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۲۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۲۶ عصر، توسط osaky.)
ارسال: #1
آهای،مردم سومالی هم مسلمونن
[تصویر:  2011_7_22_23_46_43.jpg]
[تصویر:  sumali-200x200.jpg]
سلام
خوبین؟نماز روزه هاتون قبول
این عکس های بالایی رو دیدین؟به نظرتون شاید فقط چندتا عکس بیاد اما اگه با دلمون نگاه کنیم خیلی چیزا از این عکس ها گیرمون میاد!
بذارین راحت بگم اینا مردم سومالین اما یه فرق دارن،اونا مسلمونن و ما سکوت کردیم
به همین راحتی
تو تلویزیون هی داد میززن
شماره حساب 99999 بانک ملی آماده ی دریافت کمک های شماست
اا به نظرتون چند نفر رفتن و حتی سر بزنن که از چه قراره
Loserلطفا بیدار شویمLoser
اینجا بگین حاضر میشدین به عنوان یه مسلمون برین اونجا و صحنه های دل کنک رو مشاهده کنین؟
کسی اگه مایه و پول داره خواهشن بخاطر اون دنیاش و برای بجا اوردن حق برادریش و انسانیتش کمکی کنهArrow
[تصویر:  452975_V5cDEL9v.jpg]
Ideaروزه ی بدون افطارIdea

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

TuHaN
Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط hamed ، کبوتر حرم ، Montazer Almahdi ، فاطمه گل
۲۶ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۴۶ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۵۲ صبح، توسط osaky.)
ارسال: #2
RE: آهای،مردم سومالی هم مسلمونن
با سلام به دوستان و با تشکر از"hamed،کبوتر حرم"
دوستان گرامی لطفا شرکت کنید،خیر سرمون اینجا تالار گفتمان قرآنی و ما مسلمونیم
حرف بزنید
بگین باید چیکار کنیم
Angel

سومالي سرزمين مرگ
داستان مادري كه 5 فرزندش در برابر ديدگانش جان دادند

خبرگزاري فارس: يك زن در سومالي كه پنج فرزندش در مقابل ديدگانش براثر گرسنگي و تشنگي جانشان را از دست داده بودند، تاكيد كرد كه سختي اين درد را تنها مادران درك مي‌كنند.

به گزارش مانيتورينگ فارس، همزمان با ادامه بحران قحطي در سومالي رسانه‌هاي دنيا هر روز داستان غم انگيزي را از اين منطقه بحران زده به نمايش مي‌گذارند.

شبكه تلويزيوني الجزيره در گزارشي از اين زن مسلمان كه "بتول حسن " نام داشت و با صدايي بغض آلود گفت: عبدالله، حسن، محمود، يوسف و فاره نام فرزندانم بود كه همگي در مدت كوتاهي جان خود را از دست داده‌اند.

بتول حسن با بيان اينكه اين كودكان يك به يك در مسير حركت از جنوب به سمت موگاديشو بر اثر تشنگي، گرسنگي و بيماري در برابر ديدگان وي جان خود را از دست داده‌اند، ابراز داشت: جسد فرزندانم را تنها در صحرا دفن كرده‌ام و اكنون نمي‌دانم ديگر اجسادشان كجاست.

اين مادر رنج ديده كه شوهرش را در جنگ داخلي سال ها قبل از دست داده بود و به تنهايي فرزندان يتيم خود را بزرگ كرده بود ، گفت نمي‌توانم احساسات خودم را بيان كنم.

اين زن رنج درحالي كه مي‌گريست، ابراز داشت: احساس مرا تنها مادري درك مي‌كند كه فرزندي را از دست داده باشد ولي من 5 فرزند يتيمم را ديدم كه يك به يك در دستانم جان دادند و نتوانستم كمكي به آنها بكنم؛ توصيف اين حال سخت است.

مجري الجزيره كه از حرف‌هاي اين زن منقلب شده بود، گفت: "گريه مي‌كند و تنها گريه او را آرام مي‌كند، او نمي‌تواند فراموش كند كه چه آينده‌اي در انتظار ديگر فرزندانش است، آينده اي كه با گرسنگي، مرگ و آوارگي آميخته خواهد بود.
بتول حسن در ادامه با تشكر از خيرين و نيكوكاران مسلماني كه به وي كمك كرده‌اند، نجات جان خود را مديون كمك‌هاي بشردوستانه به يومالي دانست.

خبرنگار الجزيره درحالي كه در بين چادرهاي حقير مردم سومالي قدم مي زد، گفت‌: اين داستاني است كه مي‌توان شبيه به آن را در داخل هريك از اين چادرها شنيد كه اعضاي خانوادهايشان را از دست داده‌اند.

سازمان ملل در گزارش اخير خود اوضاع در سومالي را فاجعه خواند و خواستار كمك‌هاي فوري بشردوستانه به قحطي‌زدگان اين كشور شد.

براساس گزارش سازمان ملل جان 12 ميليون نفر درپي قحطي و شيوع بيماري در شاخ آفريقا با خطر مواجه است كه در اين بين 2 ميليون كودك هستند كه بيشتر سايه مرگ را احساس مي‌كنند.

جمهوري اسلامي ايران در ادامه كمك‌هاي بشر دوستانه به مردم قحطي زده سومالي دومين محموله‌ كمك‌هاي خود را توسط جمعيت هلال احمر به وزن 40 تن به اين كشور روانه كرد.
Clapping

TuHaN
Heart
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، Montazer Almahdi ، zeinab
۲۶ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۵۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ عصر، توسط کبوتر حرم.)
ارسال: #3
سلام

من نظرم رو قبلا اعلام کردم.
راستش دیشب موقع افطار مادرم کمی دسر درست کرده بودن، وقتی خوردم گفتم چقدر خوشمزه است! ولی همون لحظه یاد روزه دارانی افتادم که حتی آب سالم برای افطار کردن ندارن،چه برسه به اینکه خوشمزه گی رو احساس کنن...

تو این فاجعه حتی افراد فاقد درامد نظیر نوجوانان و جوانان هم بدون در نظر گرفتن والدین می تونن خیلی راحت با کمی صرفه جویی از پول تو جیبیشون هزینه ای رو کمک کنن که خودش در تعداد بالا رقم زیادی میشه.

اللهم اغن کل فقیر

[تصویر:  15-5-1390_IMAGE634482462530781250-150x150.jpg]

واقعا هر کدوم از ما اگر کمی از مخارج اضافی کم کنیم، هزینه ی هنگفتی رو می تونیم برای کمک به برادران مسلمانمون جمع کنیم.
خیلی از ما ها روزانه مبلغ زیادی رو هزینه ی شارژ سیم کارتمون می کنیم (در واقع هزینه ی حرف زدن ) ،فقط با کمی صرفه جویی در همین حرف زدن می تونیم کمک شایانی به مردم مسلمان سومالی بکنیم.
کمکشون کنیم نه برای رفاه
نه برای زندگی بهتر

کمک کنیم ، فقط برای اینکه نمیرن !

[تصویر:  242460.jpg]

در حدیثی آمده است:

لا تستحیوا من اعطاء القلیل فان الحرمان اقلٌ منه

از بخشش کم حیا نکنید، چون محروم داشتن، از آن کمتر است.

بحارالانوار،ج93،ص173

[تصویر:  IMAGE634486650063281250.JPG]

لیس شی ء اثقل علی الشیطان من الصدقة علی المومن و هی تقع فی ید الرب تبارک و تعالی قبل ان تقع فی ید العبد

هیچ چیز بر شیطان سخت تر از صدقه دادن به مومن نیست، صدقه پیش از آنکه به دست بنده برسد، در دست پروردگار متعال قرار می گیرد.

کافی، ج4،ص3
[تصویر:  %D9%82%D8%AD%D8%B7%DB%8C1.jpg]

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط osaky ، zeinab
۲۶ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۲۳ عصر
ارسال: #4
اطلاعیه
با سلام
از دوستان گرامی تالار قآنی،دعوت میشود هر چه زودتر به سبب همفکری در مسئله مسلمانان سومالی به ما بپیوندن
دوستان مطلع بگویند چطور این خرجی های فوق کممان را جمع و جور کنیم تا کمکی باشد برای هم دینیمان
و این امتحانی است از جانب خداوند...

TuHaN
Heart
 سپاس شده توسط zeinab
۲۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۲۶ صبح
ارسال: #5
سلام دوباره
خوب هستین؟من اصلا خوب نیستم
بچه ها،آقا پسرا دختر خانوما
مطمعنا تو اتاقاتون یا از بین داشته هاتون وسایلی هست که دیگه ازشون استفاده نمیکنین و یا تصمیم در دادن اونها به بعضی افراد هستین
دختر خانوما ی گل،مطمعنا یه جفت گوشواره ی کوچولو که دیگه ا چشتون افتاده یا اینکه هممون لااقل دوتا النگو دستمون داریم(یا بیشتر)
من دیشب به نظرم رسید که با فروختن اونها یه مقدار پولی دستمون بیاد و بتونیم بهشون(مسلمان های) سومالی کمکی کرده باشیم
منم تصمیمم رو گرفتم که یه همچینکاری کنم ولی با یکم مخالفت خونواده مواجهم که اونم حل میکنم و یه کاری واسشون میکنم
Heartدوستای عزیزم،وقت بیدار شدنهHeart

TuHaN
Heart
 سپاس شده توسط zeinab ، فاطمه گل
۲۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۱۳ عصر
ارسال: #6
از همین الآن اطلاع رسانی می کنم که من از تالار قرآنی رفتم و دیگه هم بر نمی گردم ، چون خیلی از کاربران اینجا بی جنبه هستند ، پس منم بی جنبه می شم.

در انتظار تیتر بزرگ روزنامه ها ام:

[تصویر:  attachment.php?attachmentid=5958&d=1282893083]
۲۷ مرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۲۶ عصر
ارسال: #7
((بسم الله الرحمن الرحیم))

سلام بر تمام مومنین وبر تمام مردان وزنان سومالی

والا جناب منتظر المهدی ما که نمی دونیم چی شده که شما انقدر ناراحتیت.اما اگه واضح تر توضیح بدبد ممنون میشیم.

اما راجع به مردم سومالی :من پیامی راجع به این موضوع دریافت کردم که به این مضمون بود:اگر هر ایرانی20000(بیست هزار تومان)به حساب 99999 بانک

ملی ایران واریز کند تمام12میلیون نفرمردم سومالی از گرسنگی نجات پیدا می کنند.من تو اخبار هم دیدم که مثل اینکه پایگاه های بسیج در سراسر کشور

کمک های مردم را دریافت می کنند.

طبق تحلیلی که من شنیدم اسراییل دور آفریقای جنوبی رو گرفته وداره به مردم سومالی گرسنگی میده تا این کشور دچار بیداری اسلامی نشه چون این

کشور و کشور های این قاره برای اسراییل بسیار مهمه.به قول آقای رائفی اونا رو به مرگ میگیرن تا به درد راضی بشن.حالاما که انقدر دم از مسلمونی

میزنیم بهتره این سوال رو از خودمون بپرسیم که آیا الان وقتش نیست که به طور عملی وارد صحنه بشیم وبه همنوعان خودمون کمک کنیم؟

یاد شهدایمان بخیر!

من اگر بنشینم، تو اگر بنشینی، چه کسی برخیزد؟

[تصویر:  sisOJG_400.jpg]
 سپاس شده توسط osaky ، فاطمه گل
۲۸ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۲۳ عصر
ارسال: #8
سلاممممممم
نظری است بسیار خوبClapping
من تو این چند روزه مصاحبه ای ترتیب دادم و در مورد همین کمک های مردم سومالی
راستش عمده مردم به دلیل نداشتن اعتماد به سازمان ها بود
و میگفتند ما نمیدونیم این پولها به اونا میرسه یا نه!
UndecidedSigh

TuHaN
Heart
 سپاس شده توسط فاطمه گل ، zeinab
۲۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۵۷ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۵۹ عصر، توسط فاطمه گل.)
ارسال: #9
با سلام به همه شما بچه های خوب و وظیفه شناس قرآ«ی
کمک به مسلمونای سومالی وظیفه تموم مسلمونای دنیاست این همه مسلمون دارن کمکممیخوان اونوقت خیلیها دارن افطاریهای با چه عظمت و مراسم عروسی با چندین نوع غذا برگزار میکنن که همیشه آخرش یه عالمه اسرافی داره من درآمدی ندارم ولی به قول دوست خوبمون osaky که نمیدونم معنی ش چیه تا جایی که از دستم برمیاد کمک میکنم که حداقل تونسته باشم از اون چیزی که دارم انفاق کنم

خدایا دستانم خالی اند و دلم غرق در آرزوها ، یا دستانم را توانا کن یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن
۲۹ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۰۲ عصر
ارسال: #10
Heartبا سلام به دوست خوبم
دوست عزیز همه ما میتونیم با کمی خرما مقداری شیرپاکتی که ماندگاری بالایی داشته باشه و مقداری برنج افطاری بدیم و باشیم مثل اماممون حضرت علی(ع)
این اطلاعیه روزنامه جام جم بود که میتونین اونارو به نزدیکترین سازمان و پایگاه هلال احمر بدین
Angel
Heart

TuHaN
Heart
 سپاس شده توسط فاطمه گل ، zeinab
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا