ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
این گونه بگوییم
۲۴ فروردين ۱۳۹۰, ۰۵:۲۵ عصر
ارسال: #1
این گونه بگوییم
بسم الله الرحمن الرحیم

بیایید منش گویشمان را تغییر بدهیم؟؟؟؟!!!!!!!!!

كلمات و انديشه ها داراي امواجي هستند كه به زندگي و امورمان شكل مي دهند.

اگر يك كارگر بي سواد بتواند يك اصطلاحي را در دنيا شايع كند؛ پس ما نیزبه طور حتم مي توانيم استفاده از كلمه ها و اصطلاح هاي مثبت را در سطح كل ايران گسترش داده و انرژي مثبت را بين همه پخش كنيم..

امروزه ثابت شده كه كلمات منفي نيروي منفي به سمت شخص مي فرستند و او را به سمت منفي و بيماري سوق مي دهند!

به طور مثال وقتي به ما مي گويند خسته نباشي دراصل خستگي را به يادمان مي آورند و ناخودآگاه احساس خستگي مي كنيم (با خودتان امتحان كنيد) اما اگر به جاي آن از يك عبارت مثبت استفاده شود نه تنها نيروي از دست رفته، ترميم و خستگي جسم را از بين مي برد بلكه نيروي مثبت و سازنده اي را به افراد هديه مي دهيم.
بهتر است بگوییم...

به جاي پدرم درآمد؛ بگوييم : خيلي راحت نبود

به جاي خسته نباشيد؛ بگوييم : خدا قوت

به جاي دستت درد نكنه ؛ بگوييم : ممنون از محبتت، سلامت باشي

به جاي ببخشيد مزاحمتون شدم؛ بگوييم : از اين كه وقت خود را در اختيار من گذاشتيد متشكرم

به جاي گرفتارم؛ بگوييم : ‌در فرصت مناسب با شما خواهم بود

به جاي دروغ نگو؛ بگوييم : راست مي گي؟ راستي؟

به جاي خدا بد نده؛ بگوييم : خدا سلامتي بده

به جاي قابل نداره؛ بگوييم : هديه براي شما

به جاي شكست خورده؛ بگوييم : با تجربه

به جاي مگه مشكل داري؛ بگوييم : مگه مسئله اي داري؟

به جاي فقير هستم؛‌بگوييم : ثروت كمي دارم

به جاي بد نيستم؛ بگوييم :‌ خوب هستم

به جاي بدرد من نمي خورد؛ بگوييم : مناسب من نيست

به جاي مشكل دارم؛ بگوييم : مسئله دارم

به جاي جانم به لبم رسيد؛ بگوييم : چندان هم راحت نبود

به جاي فراموش نكني؛ بگوييم : يادت باشه

به جاي داد نزن؛ ‌بگوييم : آرام باش

به جاي من مريض و غمگين نيستم؛‌ بگوييم :‌ من سالم و با نشاط هستم

به جاي غم آخرت باشد؛ بگوييم : شما را در شادي ها ببينم

خب نظر شما چیست یاران قرآنی؟

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط Montazer Almahdi ، منتظر ، هُدهُد صبا ، zeinab ، فاطمه گل
۲۴ فروردين ۱۳۹۰, ۰۹:۳۶ عصر
ارسال: #2
RE: این گونه بگوییم
به نام خدا
با سلام به سفیر عشق عزیز
دقیقا همین کلمات توی زندگی آدما تاثیر خیلی زیادی داره،ارتباط مناسب یه دنیا ویه زندگی رو عوض میکنه.
ارتباط صحیح خیلی از دغدغه های زندگیا رو پایان میده،زندگی خودش همینوری مسئله داره واگه خواسته باشیم یه چیزی هم روش اضافه کنیم که دیگه هیچی
واقعا ممنون،ارتباط صحیح میتونه سرنوشت خیلی از جوونا رو به اون سمتی ببره که آرزوشو دارن
یا زهرا

تورا خسته روان باید شد
انگشت نمای اینو آن باید شد
گر آدمی بساز با آدمیان
ورملکی برآسمان باید شد
....................
یا فاطمه الزهرا(س)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Montazer Almahdi ، هُدهُد صبا ، zeinab
۲۵ فروردين ۱۳۹۰, ۰۵:۳۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ فروردين ۱۳۹۰ ۰۵:۳۲ عصر، توسط Montazer Almahdi.)
ارسال: #3
واقعاً متشکرم ، من هم صحبت های روانشناسان را در این باره شنیده ام ، من همیشه در این باره می گویم : مثبت شو تا مثبت باشی. یعنی اگر سعی کنیم که کلمات و جملات منفی را به کار نبریم و روحیه ای مثبت داشته باشیم با مثبت بودنمان حتی به دیگران هم انرژی مثبت می دهیم.

در انتظار تیتر بزرگ روزنامه ها ام:

[تصویر:  attachment.php?attachmentid=5958&d=1282893083]
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، safirashgh ، zeinab
۲۳ تير ۱۳۹۰, ۰۷:۲۵ صبح
ارسال: #4
آنچه در مغزتان می‌گذرد، جهانتان را می‌آفریند

[تصویر:  pd_wiki_Pleiades_large.jpg]

استفان کاوی (از سرشناسترین چهره‌های علم موفقیت) احتمالاً با الهام از همین حرف انیشتین است که می‌گوید:« اگر می‌خواهید در زندگی و روابط شخصی‌تان تغییرات جزیی به وجود آورید به گرایش‌ها و رفتارتان توجه کنید؛

اما اگر دلتان می‌خواهد قدم‌های کوانتومی بردارید و تغییرات اساسی در زندگی‌تان ایجاد کنید باید نگرش‌ها و برداشت‌هایتان را عوض کنید .»
او حرفهایش را با یک مثال خوب و واقعی، ملموس‌تر می‌کند:

« صبح یک روز تعطیل درشهر سوار اتوبوس شدم. تقریباً یک سوم اتوبوس پر شده بود. بیشتر مردم آرام نشسته بودند و یا سرشان به چیزی گرم بود و درمجموع فضایی سرشار از آرامش و سکوتی دلپذیر برقرار بود تا اینکه مرد میانسالی با بچه‌هایش سوار اتوبوس شد و بلافاصله فضای اتوبوس تغییر کرد.

بچه‌هایش داد و بیداد راه انداختند و مدام به طرف همدیگر چیز پرتاب می‌کردند. یکی از بچه‌ها با صدای بلند گریه می‌کرد و یکی دیگر روزنامه را از دست این و آن می‌کشید و خلاصه اعصاب همه‌مان توی اتوبوس خرد شده بود.
اما پدر آن بچه‌ها که دقیقاً در صندلی جلویی من نشسته بود، اصلاً به روی خودش نمی‌آورد و غرق در افکار خودش بود.
بالاخره صبرم لبریز شد و زبان به اعتراض بازکردم که: «آقای محترم! بچه‌هایتان واقعاً دارند همه را آزار می‌دهند.
شما نمی‌خواهید جلویشان را بگیرید؟»

مرد که انگار تازه متوجه شده بود چه اتفاقی دارد می‌افتد، کمی خودش را روی صندلی جابجا کرد و گفت: بله، حق با شماست. واقعاً متاسفم. راستش ما داریم از بیمارستانی برمی‌گردیم که همسرم، مادر همین بچه‌ها٬ نیم ساعتپیش در آنجا مرده است. من واقعاً گیجم و نمی‌دانم باید به این بچه‌ها چه بگویم. نمی‌دانم که خودم باید چه کار کنم و ... و بغضش ترکید و اشکش سرازیر شد.»

استفان کاوی بلافاصله پس از نقل این خاطره می‌پرسد:

« صادقانه بگویید آیا اکنون این وضعیت را به طور متفاوتی نمی‌بینید؟ چرا این طور است؟ آیا دلیلی به جز این دارد که نگرش شما نسبت به آن مرد عوض شده است؟ » و خودش ادامه می‌دهد که:« راستش من خودم هم بلافاصله نگرشم عوض شد و دلسوزانه به آن مرد گفتم: واقعاً مرا ببخشید. نمی‌دانستم. آیا کمکی از دست من ساخته است؟ و...

اگر چه تا همین چند لحظه پیش ناراحت بودم که این مرد چطور می‌تواند تا این اندازه بی‌ملاحظه باشد٬ اما ناگهان با تغییر نگرشم همه چیز عوض شد و من از صمیم قلب می‌خواستم که هر کمکی از دستم ساخته است انجام بدهم .»

حقیقت این است که به محض تغییر برداشت٬ همه چیز ناگهان عوض می‌شود.

کلید یا راه حل هر مسئله‌ای این است که به شیشه‌های عینکی که به چشم داریم بنگریم؛ شاید هر ازگاهی لازم باشد که رنگ آنها را عوض کنیم و در واقع برداشت یا نقش خودمان را تغییر بدهیم تا بتوانیم هر وضعیتی را از دیدگاه تازه‌ای ببینیم و تفسیر کنیم .
[تصویر:  law_of_attraction.jpg]

آنچه اهمیت دارد خود واقعه نیست بلکه تعبیر و تفسیر ما از آن است

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط safirashgh ، zeinab ، هُدهُد صبا ، فاطمه گل
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۳۲ عصر
ارسال: #5
خالي گذاشتن فضاي خالي

با انجام دادن كارهاي پوچ و توخالي نمي‌توانيد احساس پوچي دروني‌تان را از بين بريد. بنابراين خطر كنيد و بگذاريد آن فضاي خالي همان‌طور خالي بماند. اجازه دهيد خودش خود را پر كند، كه اگر چنين كاري كند، با چيزي اين كار را مي‌كند كه شما نمي‌توانسته‌ايد آن را به خودتان بدهيد: و آن پايان احساس خلأ است.

برگرفته از كتاب:

فينلي، سرنوشت خود را رقم بزنيد(توانايي شكل دادن آينده)؛ برگردان نفيسه معتكف؛ چاپ دوم؛ تهران: نشر البرز 1386.

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط safirashgh ، zeinab
۶ مهر ۱۳۹۰, ۱۱:۲۳ صبح
ارسال: #6
ررسی آیات قرآن کریم نیز نشان می دهد که اغلب تأکیدها بر خوبی ها، درستی ها و نقاط قوت افراد است و ضعف و کژی کمتر مورد توجه قرار می گیرد. پروردگار عالم با توجه به توانایی ها و ظرفیت بشر می فرماید: «من در زمین انسان را خلیفه خود قرار دادم»(11)؛ «از روح خود در او دمیدم»(12) یا «ما بر آسمان ها و زمین و کوه های عالم امانت عرضه کردیم، همه از تحمل آن امتناع ورزیدند، تا انسان [ آن را[ پذیرفت»؛(13) «و به درستی که ما انسان را در زیباترین هیأت آفریدیم»(14).
از این رو، خداوند با تکیه بر توانایی ها، انسان را به احسان دعوت می کند و می فرماید: «اگر احسان و نیکی کنید در حقیقت به خود نیکی می نمایید»(15). خداوند که خالق انسان است، به دنبال عیب جویی از مخلوقش نیست و همواره از محاسن و خوبی های او می گوید: «خدا دوست نمی دارد کسی به عیب خلق، صدا بلند کند».(16)
با بررسی مجموعه این آیات، می توان چنین نتیجه گرفت که خداوند در مقابل ضعف های بشر، گذشت فراوان دارد و بیشتر بر نکات مثبت، درستی ها و راستی های او تکیه می کند. این نوع نگرش به انسان می فهماند که او هم باید نسبت به سایرین و حتی خود با دیدی مثبت بنگرد. خوبی های مردم را ببیند و به زبان خوش با آنها تکلم کند(17) و پیوسته نقاط ضعف و سستی خود و دیگران را در نظر نگیرد. البته این مسئله بدین معنا نیست که حقیقت را قلب سازد و از زشتی های حقیقی درگذرد، بلکه منظور آن است که انسان بتواند با خود و دیگران در تعاملی صحیح و سازنده، روابطی همراه با مهربانی و گذشت برقرار کند و در نتیجه در آرامش زندگی کند.
در این زمینه ائمه اطهار (علیهم السلام) نیز نکاتی بیان فرموده اند که هر یک راهشگای انسان برای یافتن نگاهی صحیح در جهت حفظ روابط درست و سالم با دیگران و شناختی واقعی از خود است. امام صادق (علیه السلام) از رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) نقل فرموده اند: «لغزش های مومنین را جست و جو نکنید، زیرا هر که در پی لغزش های برادرش باشد، خداوند لغزش هایش را دنبال می کند».(18)
همچنین امام محمد باقر (علیه السلام) فرموده اند: نزدیک ترین حالت بنده به کفر این است که با مردی عقد برادری در دین بسته باشد و لغزش ها و خطاهای او را شماره کند تا روزی او را به آنها سرزنش نماید».(19) نیز فرموده است: «بر شخص مسلمان واجب است، حتی اگر هفتاد گناه کبیره از مسلمان دیگری سراغ دارد، پرده پوشی نموده و آبرویش را حفظ کند».(20)

خدایا دستانم خالی اند و دلم غرق در آرزوها ، یا دستانم را توانا کن یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط hamed
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا