ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
۲۰ فروردين ۱۳۹۰, ۰۵:۲۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردين ۱۳۹۰ ۰۵:۲۸ عصر، توسط صیاد.)
ارسال: #1
گام اول
به نام او

در آستانه فرج منتظر باید چگونه باشد؟ آستانه فرج! منتظر!

آخرین وظایف منتظران چه وظایفی هستند؟ آخرین وظایف!

انتظار کشیدن در آخرین زمانهای انتظار!وظایف منتظران در آستانه ی ظهور!

_ جمعه چند ماه پیش بود که تو نماز جمعه آیت الله امامی کاشانی خیلی گذرا چیزی راجع به امام عصر گفتن که یه دفعه جا خوردم,ایشان داشتن راجع به امام مقتدری صحبت می کردند که با کسی شوخی نداره!می گفتن اگه یه منافقی می رفت پیش 11 تا امام قبلی می گفت آقا ما با شماییم آن حضرات با علم به اینکه اون فرد داره دروغ میگه اون رو می پذیرفتن ولی صاحب الزمان نمی خوان و نمی توانند و نباید چنین فردی رو بپذیرند,چون ایشان میخوان جهان رو از هرگونه بدی برهانند!

-رفتم تو فکر,چه کار کنیم!اگه آقا...اگه من...وای خدا...

منتظر در آستانه فرج باید آمادگی تبعیت از یک امام مقتدر را داشته باشد!تا حالا هرچی شنیدیم از هر امامی, وجه مظلومیت آنها بوده! یعنی یه وقتا دیگه مظلومیت رو مساوی معصومیت می دونیم! اینه که وقتی امام زمان رو (انشا الله) می بینیم, بعضی از شیعه ها شک می کنن که آیا ایشان واقعا امامند!؟

-تا همین جا یه تفکر بکن!نکنه امام زمان رو متهم کنم به خشونت, به خروج از رحمت و رافت الهی!

امام زمان به دو گروه سخت می گیرند(طبق روایات)یکی به دشمنان یکی هم به یاران خودشان!

- آقا امام زمان تو اقتدار محدودیت ندارند!معصوم و مقتدر!

مردم کوفه با امام زمانشون چیکار کردن!به وجود نازنین سیدالشهدا(ع) صلح رو تحمیل می کردن, جنبه امام مقتدر رو نداشتن,عادت داشتن امام مظلوم باشه!مظلوم!

امام مقتدر داشتن یه چیز دیگه است!باید آماده بشیم که حساب ببریم!ولی یه حساب بردن شیرین؛ باید امام مقتدر همون قدر عزیز باشه برامون که یه امام مظلوم هست!باید اطاعت برامون شیرین باشه! ممکنه فکر کنی اینکه امام زمان مقتدرند مگه چه بدی داره؟چرا این همه صغری کبری می چینی؟آخه همیشه اینطور نیست که درک کنیم آقا چرا دارن اقتدار به خرج میدن! نمی فهمیم علت اقتدار رو. پس شک می کنیم و ...!مظلوم واقع میشن آقا نه از طرف دشمنا بلکه از طرف ما منتظرا!

- منتظران مهدی بگوش: حسین(ع) را منتظرانش کشتند!

باید امامت ایشان را دوست داشت!مهدی (عج) پس از ظهور روضه برای گریه کردن ندارد! از مظلومیت بگذریم دیگر ما یک امام مقتدر خواهیم داشت دیگر برای ما خوب بودن مساوی با مظلوم بودن و انعطاف پذیری مطلق نیست! امام مقتدر اگر توسط مردم سطحی که خوبی را عوامانه به انعطاف پذیری مطلق تفسیر میکنند درک نشود, دیگر در حد درک نکردن باقی نمی ماند! همین مردم امام را می کشند!!!

مردم کوفه یک رفتار! یک رفتارتوأم با اقتدار از حسین(ع) دیده بودند که توانستند متقاعدشان کنند که امامشان را بکشند! یک رفتار با اقتدار در«نه» ای که به یزید گفتند و پای ان محکم ایستادند!

-ابن ملجم یک دفعه به اینجا رسید که امیرالمومنین را بکشد. از امیرالمومنین هم هیچ چیز جز اقتدار ندیده بود. چیزی که بیشتر از عدالت علی (ع) برای او دشمن درست کرد اقتدار امیرالمومنین بود! جالبه ها!

....................

- برای اولین روز وسع ما در همین مقدار بود! یه مقدمه ای گفتم تا بقیه رو تو روزهای آتی با هم جلو بریم! خداوند روزهایتان را سرشار از برکت قرار دهد!

خدایا ما را جزو زمینه سازاه اقتدار امام زمان قرار بده و موجبات پذیرش اقتدار ایشان را در قلبهای ما فرهم بگردان!

آمین

ادامه دارد...

چه انتظار عجیبی
میان منتظران هم عزیز من چه غریبی
عجیب تر که چه آسان نبودنت شده عادت
چه بی خیال نشستم
نه کوششی نه وفایی
فقط نشستم و گفتم خدا کند که بیایی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، shahed ، Montazer Almahdi ، منتظر
۲۴ فروردين ۱۳۹۰, ۰۶:۱۰ عصر
ارسال: #2
گام دوم
بحث قبلی رو باید یک مقدار هم ادامه داد.
ما داریم خودمون رو آماده می کنیم تا زمینه های اقتدار شکل بگیرد, تا اقتدار ولی عصر(عج) موجب مظلوم واقع شدن ایشان نشود,تا اقتدار حضرت سبب آن گردد که ایشان محبوب دلها گردد, وقتی علت اقتدار او را را دریابیم او محبوب می شود.
در روایات آمده که یکی از بزرگترین ویژگی های زمانه اش این است که به شدت محبوب دلها واقع می گردد!علت این است که یاران حضرت بصیرت دارند,نقاط اقتدار حضرت را درک می کنند,جلوی فتنه ها را می گیرند,از آغاز راه هم می گیرند, دیگر حضرت مظلوم واقع نمی شود!
برای این است که باید آماده شویم,میخواهیم درکش کنیم,می خواهیم به حضرتش ظلم نکنیم که اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و ال محمد و اخر تابع له علی ذلک!
بحث بعدی در باب اینکه گفتیم امام زمان هم به یاران خود سخت می گیرند هم به دشمنان!
همان قدر که با دشمن سخت می گیرند با این 313 نفر هم سخت می گیرند خاصیت این 313 نفر چیست؟ سخت گیری های آقایشان را می توانند تحمل کنند. می دانید چرا الان آقا نمی آید؟چون خواص و نخبگان جامعه ما سخت گیری های مقام معظم رهبری را نمی توانند تحمل کنند,سخت گیری های امام را نمی توانستند تحمل کنند؛ امام آخر سر فرمود اطرافیانم این همه چیز را به من تحمیل کردند ولی من به هیچ یک راضی نبودم. نمی توانستند تحمل کنند به امام تحمیل می کردند.
_ آقا شما برو کنار شایستگی نداری!
-من بروم کنار!
-من مملکت را به اتش می کشم ولی نمی روم کنار!
تحمل سخت گیری نداشتند!

و اما امروز: نقش یاران امام زمان در حکومت حضرت
سوال این است که نقش 313 یار امام که گاهی فرج و ظهور را منوط به وجود ان 313نفرمی شود چیست؟حضرت وقتی بخواهند با مشکلات عالم برخورد کنند, هزاران ابزار در اختیار ایشان هست! همه کائنات در خدمت ایشان است, مثلا گروه سفیانی در نزدیکی های محل استقرار حضرت در حجاز در زمین فرو می روند, بلعیده می شوند و حتی بعد از این اتفاق خیلی از مومنین به امام زمان(عج) ایمان می آورند و قبول می کنند که ایشان همان مهدی موعود(عج) هستند. خب این امام چه نیازی به یار دارند؟وقتی هر قدرت معنوی و هر قدرتی که قابل تصور است در اختیار اوست چرا ایشان 1400 سال انتظار 313 نفر را می کشند؟
اگر 313 نفر یار برای امام زمان باشند, اینها به منزله قله های کوه هستند. 313 قله که دنبال هریک کوهستانهای است. 313 قله ای که در دامنه شان هزار یار دیگر است. به واقع وجود 313 نفر فدایی و یار واقعی نشان از استعداد و لیاقت آن جامعه برای پذیرش یک حکومت عادلانه جهانی است؛ یعنی این جامعه شاخص های بالایی دارد از نظر لیاقت و استعداد!
گاهی در گفتگوهای خود از هنرمندان انتقاد می کنیم که چرا به امور معنوی نمی پردازند چرا به امور انقلابی و حماسی نمی پردازند؟ باید توجه داشت که این هنرمندان نمایندگان طبیعی مردم هستند [البته در کشور ما زیاد هم طبیعی نیستSmile] تصور کنیم که این هنرمندان قله هایی باشند پر از جوشش حماسه, آتشفشانی باشند پر از نشر معارف و نور و آتش معنویت, ولی اینها هیچ دامنه ای نداشته باشند. این ارزش ندارد. اگر صد هزار بیننده عاشق و مشتاق فیلمهای معنوی در اوج بدون صحنه های اکشن و سرگرم کننده و خمار کننده و شهوت انگیز و وحشتناک وجود داشته باشند خود به خود چند هنرمند از دل آنها بیرون می آید که نمایندگی می کنند اینها را و برای همین افراد فیلم می سازند.
313 نفر باید نمایندگان شایستگی جامعه جهانی برای ظهور آقا امام زمان(عج) باشند نه اینکه 313 نفر به صورت مجزا و در یک محیط استریل درست کنیم و بگوییم آقا بیا دیگر حالا به بقیه کاری نداشته باش 313 نفر را درست کردیم. این نمی شود!
جامعه ای اگر آمادگی نداشته باشد و اگر 313 نفر نمایندگان طبیعی جامعه نباشند فایده ای ندارد برای حضرت, آن وقت است که آقا غریب می شوند بین اینها, مظلوم می شوند.
یادمون باشه باید جامعه را آماده کنیم, باید جامعه جوری بشه که 313 نماینده از دلش بیاد بیرون! حضرت زهرا(س) یک یار واقعی بودند برای حضرت علی(ع) ولی چون جامعه ی آن زمان لیاقت این نماینده رو نداشت خدا ایشان را خیلی زود از انها گرفت!
خدایا ما را جزو یاران پر طاقت و مخلص و جان بر کف و فدایی امام زمان(عج) قرار ده!
خدایا آمادگی ما برای فداکاری برای آقا امام زمان(عج) را از ما بپذیر!

چه انتظار عجیبی
چه بی خیال نشستم
نه کوششی نه وفایی
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۷ فروردين ۱۳۹۰, ۰۱:۲۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ فروردين ۱۳۹۰ ۰۱:۳۶ عصر، توسط صیاد.)
ارسال: #3
گام سوم
قبلا صحبت کردیم که باید آماده ی پذیرایی از یک امام مقتدر شویم, امامی که دیگر مظلوم نیستند!

بحث امروز راجع به ویژگی های جامعه مهدوی است! جامعه اسلامی و امت اسلامی هم باید به اوج قله های اقتدار و توانمندی برای اعمال اقتدار برسد. جامعه امام زمان هم جامعه مقتدری است. منتظران هم در آستانه ظهور به اقتدار می رسند. حالا وظیفه ی ما چیست؟ تمرین داشتن اقتدار به همراه کنترل آسیبهای آن! مقتدر باشیم اما متکبر نشویم, مغرور نباشیم؛ وقتی می خواهیم مقتدرانه عمل کنیم به خودمان غره نشویم, تواضع و تزلزل و تضرع در خانه ی خدا را کنار نگذاریم. امت مقتدر یعنی کسانی که در راه دین و در راه اجرای فرامین خدا و در راه آنچه که خوب است, مقتدرانه عمل می کنند. حالا بحثی که پیش می آید این است که آیا این اقتدار بی حد و مرز است؟آیا نباید گاهی هم منعطف بود؟ اقتدار نباید بی حد و مرز باشد, باید مرز بین اقتدار و انعطافمان را روشن کنیم. حضرت امام هم مرز بین اقتدار و انعطافشان مشخص بود.

- اما ممکنه برای من و شما تعین مرز اقتدار و انعطاف مشکل باشه که خب طبیعی هم هست!

- به اینجای مطلب که میرسیم یه دو راهی داریم:

1.چگونگی تعیین مرز اقتدار و انعطاف

2.علت لزوم داشتن اقتدار در کنار انعطاف و بالعکس در جامعه اسلامی

- چون بحث اول طولانی تره, امروز بحث دوم رو ادامه می دیم و در روزهای بعد راجع به بحث اول صحبت می کنیم!

امام امت باید اقتدار داشته باشد, مرز بین اقتدار و انعطافش هم معلوم باشد. مردمی که می خواهند پای در رکاب او حرکت کنند هم باید مقتدرانه رفتار کنند, آنها هم باید بلد باشند منعطفانه رفتار کنند. حضرت امام وقتی قطعنامه را پذیرفتند, مردم انعطاف را بلد بودند. به دعوت خانواده های شهدا مردم ریختند تظاهرات اعلام کردند, اعلام وفاداری و بیعت مجدد با امام امت داشتند, اعلام کردند که: امام, اگر شما به هر دلیلی تشخیص دادید هم اکنون قطعنامه را بپذیرید تا همین ده روز قبل هم فرموده بودید که کوتاهی در جنگ خیانت به رسول الله (ص) است بعد یک دفعه خوتان قطعنامه را پذیرفتید, ما قبول داریم, شما انعطاف به خرج دادید ما هم با شما انعطاف می پذیریم!

اگر یک امتی بلد نباشند انعطاف بپذیرند مثل همان یاران امام حسن مجتبی (ع) می شود که آمدند به امام حسن مجتبی (ع) گفتند«یا مذل المومنین» ای ذلیل کننده ی مومنین! اینها انعطاف بلد نبودند!

اگر امتی اقتدار بلد نباشد مثل همان امت امیرالمومنین می شوند که وقتی فرمود قرآن را بزنید, گفتند ما در مقابل قرآن دست و پایمان می لرزد, ما نمی توانیم اینجا مقتدارنه برخورد کنیم! اگر مردم به اقتدار نرسند, یا مرز اقتدار و انعطاف خود را نشناسند و قدرت اعمال رفتار مقتدرانه نداشته باشند, آن امام تنها می مانند.

فکر نکنیم باید بار همه اقتدار بر دوش امام باشد, هرکسی که دشمن نسبت به او حساس نباشد, معلوم می شود که یار امام نیست!

اقتدار در چشمهای ما یا بهتر بگوییم در چشمان پاک دلها کمی زشت منظر است. نمیشود با کشتن و کشتار کنار آمد! شک و تردید به سراغ آدم می آید!

اما یادمان باشد امام زمان (عج) بر امتی ظهور می کنند که در اوج اقتدارند, مردمی که همان قدر که رئوف هستند و پاک دل هستند همان قدر در قطع ارتباط, در مبارزه کردن, در کشتن و در قتل و... اعمال اقتدار کنند. مگر ما در قرآن قتال نداریم؟ قتال یعنی کشتن و کشته شدن! شهدا قدرت کشتن و کشته شدن را با هم داشتند. این هردو امر لازم است! معمولا کسی تبلیغ نمی کند شجاعت داشته باشید؛ همه می پندارند در این مقوله آدم داریم همه دنبال تبلیغ مهربانی و شهادت طلبی و ... هستند اما باید در زمینه اقتدار هم کار کرد. ما باید قدرت قتال فی سبیل الله داشته باشیم و قاطعانه برخورد کنیم!آنچنان باشیم که در رکاب ولی عصر هر جا لازم بود مقتدرانه و هر جا لازم بود منعطفانه برخود کنیم!

- یاد شهید صیادشیرازی افتادم! خداوند متعال بر علو درجات ایشان و همه شهدای جنگ و همه سربازان اسلام بیفزاید و ما را در راه آنان ثابت قدم بدارد؛آمین!

چه انتظار عجیبی
چه بی خیال نشستم
نه کوششی نه وفایی
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان