ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال : عبادت از روی ترس
۱۰ فروردين ۱۳۹۰, ۱۱:۵۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ۱۰:۲۸ صبح، توسط hamed.)
ارسال: #1
سوال : عبادت از روی ترس
ba salam v tabrike sale no
man chand mah pish marize besiyar sakhti shodam v be lotfe khoda shafa yaftam, az an be bad be khoda shadidan iman ovordam v az ghahre khoda mitarsam,v mitarsam ke dobare baz mariz besham baraye hamin say mikonam hamishe be yade khoda basham v ta onjaie ke mitoonam ebadat konam
vali hamash in soal baram pish miyad, ke aya abadate man ke az roye tarse bimari v didane ghodrate doa v khoda dar shafa yaftanam be vojod omade
haghighi mahsobh mishe az dide khoda ya naHuh
ya be tore koli imani ke az roye tars az azabhaye donyavi mese marizi ya chizaye dg be vojod biaad az nazare khoda ghabele ghabole ya na
mamnon age komakam konid
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، مشکات ، shahed
۱۱ فروردين ۱۳۹۰, ۰۵:۳۰ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ فروردين ۱۳۹۰ ۰۵:۳۲ صبح، توسط shahed.)
ارسال: #2
RE: soal
سلام
nika گرامي خوش حالم و ورودتون را به تالار گفتمان قرآني خوش آمد ميگم
اما نظر من در مورد سوالي كه مطرح فرموديد اينه : خيلي جاها تو قرآن با مثل اين عبارات روبرو مي شويم" وَإِيَّايَ فَارْهَبُونِ" يا " وَإِيَّايَ فَاتَّقُونِ" يا "وَاخْشَوْنِي" كه در اين آيات خداوند ترس از عقوبت و عذاب خودش را به بندگانش گوشزد ميكند يا اصلا آياتي كه توش عذاب عظيم يا عذاب اليم يا ذكر انواع و اقسام عذابهاي گوناگون جهنمي است اولين اثرش در وجود انسان ترس است. پس ايماني هم كه از ترس به وجود آيد مورد پذيرش الهي است وحقيقي است .اما از تبتّل تا مقامات فنا پله پله تا ملاقات خدا...
واگر هدايت الهي نبود هيچكس نجات پيدا نميكرد همه اينها هدايت خداست
پيروز باشيد.

اللهم نور قلوبنا بالقرآن
حضرت استاد سلام علیک.
http://hedayatnoor.org/persian/aboutus
 سپاس شده توسط nika ، هُدهُد صبا ، مشکات ، کبوتر حرم ، غریب ومنتظر(غریبه منتظر)
۱۴ آبان ۱۳۹۰, ۰۶:۴۷ عصر
ارسال: #3
(۱۰ فروردين ۱۳۹۰ ۱۱:۵۴ عصر)nika نوشته:  
ba salam v tabrike sale no
man chand mah pish marize besiyar sakhti shodam v be lotfe khoda shafa yaftam, az an be bad be khoda shadidan iman ovordam v az ghahre khoda mitarsam,v mitarsam ke dobare baz mariz besham baraye hamin say mikonam hamishe be yade khoda basham v ta onjaie ke mitoonam ebadat konam
vali hamash in soal baram pish miyad, ke aya abadate man ke az roye tarse bimari v didane ghodrate doa v khoda dar shafa yaftanam be vojod omade
haghighi mahsobh mishe az dide khoda ya naHuh
ya be tore koli imani ke az roye tars az azabhaye donyavi mese marizi ya chizaye dg be vojod biaad az nazare khoda ghabele ghabole ya na
mamnon age komakam konid
با سلام
عبادتی که به وسیله ترس باشد اشکال ندارد اما بهتر است ترس از عظمت خدا باشد.

Rose
اللهم عجل لولیک الفرج
Rose
۲۱ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۰۶ صبح
ارسال: #4
سوالاتون منوکه واقعا" به فکر میبره!من وقتایی که خیلی بد میشم و میشم دوست صمیمی شیطون میترسم بعد نمازم با خدا حرف بزنم گاهی دوستم(شیطون) وسوسم میکنه که ولش کن اون که هرچی ازش میخوای با ناله و التماس بهت نمیده پس توهم باهاش قهر کن، منم به حرفش میکنم اون موقعهاست که بعدش میترسم برم پیشش رو ندارم که برم درگاهش...
بچه ها برام دعا کنین جدیدا" خیلی وسوسه میشم!

خدایا دستانم خالی اند و دلم غرق در آرزوها ، یا دستانم را توانا کن یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا