ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیه های ناب
۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۰۸:۲۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۵۲ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
آیه های ناب
بین خودت و اون بهترین شنونده ، پلی از نور بزن تا قلب نا آرومت به ساحل آرامش برسه .

" آن ها که به خدا ایمان آورده و دلهایشان به یاد خدا آرام می گیرد ، آگاه باشید که تنها یاد خدا آرام بخش دلهاست " ( رعد / 28 )
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۶ مهر ۱۳۸۸, ۰۱:۳۳ عصر
ارسال: #2
RE: ثانیه های طلایی
الا بذکرالله تطمئن اللقلوب
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۷ اسفند ۱۳۸۹, ۰۱:۰۴ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۸۹ ۰۱:۰۶ صبح، توسط ضحی.)
ارسال: #3
آیه های طلایی
سلام :
راستش من چند بار این موضوع رو نوشتم اما هر بار به یه دلیلی ارسال نشده ، امیدوارم این بار این اتفاق بیفته .
از تابستون بعد از اینکه موضوعی با عنوان " سوره های طلایی " رو مطرح کردیم خواستم " آیه های طلایی " رو هم ایجاد کنم اما
متاسفانه نشده .البته تایپیکی مشابه این موضوع رو دوست عزیزمون " بشرا " با عنوان " درس زندگی از قرآن " ایجاد کردن که ازشون
واقعا ممنونم .
اگه موافقت دوستان باشه این بحثو جداگانه میذارم اگه نه من هم تو همون تایپیک مطالبمو خواهم گذاشت .
در واقع من تو ذهنم بود آیاتی که بچه ها تو طرح ختم قرآن روزانه از طریق سایتمون ان شاءا... ثبت نام کردند رو و به نظرشون دلنشین و
قابل تامل میاد رو تو این بخش بنویسیم تا این طوری در زمینه آشنایی با کلام خدا و تفکر و عمل به اون سریعتر پیش بریم .
من منتظر جواب شما دوستان هستم .
امیدوارم این بار ارسال بشه .
" یا علی "
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، shahed ، مشکات
۱۸ اسفند ۱۳۸۹, ۰۱:۱۵ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۴۳ عصر، توسط shahed.)
ارسال: #4
RE: آیه های طلایی
سلام
پست زيبايي ايجاد كردين عاليه
در قرآن خداوند با به كار بردن افعال جمع و ضمير جمع اِنّا و نحن ، جلالت شان و عظمت و كبريايي حضرتش را به ما تذكر مي دهد و گوشزد ميكند
مثلا « انا نحن نزلنا الذكر و انا له لحافظون » يا « انا اعطيناك الكوثر » يا « انا عرضنا الامانة... » و آيات متعدد ديگر
اما در اين آيات تامل بفرماييد
قُلْ يَا
_عِبَادِيَ_
الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَىٰ أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّـهِ ۚ إِنَّ اللَّـهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا ۚ إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ ((53 زمر))
يا
نَبِّئْ
_عِبَادِي أَنِّي أَنَا _
الْغَفُورُ الرَّحِيمُ ((49 حجر))
مثل اينكه خدا تو اين آيات يه جور ديگه اي با بنده هاي گنهكارش صحبت ميكنه
مثل اينكه به گنهكاراش نزديكتره!؟ مثل اين كه اونا رو بيشتر دوست داره؟! دوست داره برگردن! آدم بشن!!
بهشون خيلي نزديكه! خيييييييلي نزديك!! فقط كافيه يواش در گوشش بگن

و . . . Cry

اللهم نور قلوبنا بالقرآن
حضرت استاد سلام علیک.
http://hedayatnoor.org/persian/aboutus
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، ضحی ، مشکات
۱۸ اسفند ۱۳۸۹, ۰۳:۳۸ عصر
ارسال: #5
سلام :
جناب شاهد ممنون از پست زیباتون .جسارتا معنی فارسی آیه هایی که نوشتید رو مینویسم چون واقعا زیبا و قابل تاملند:
آیه 49 سوره ی حجر : ای پیامبر ! به بندگانم خبر ده که منم بسیار آمرزنده و مهربان .
آیه 53 سوره زمر : بگو : ای بندگان من که با شرک یا ارتکاب گناهان دیگر بر خویشتن ستم کرده اید ، مبادا از رحمت خدا ناامید شوید
چرا که همه ی گناهان حتی شرک را در صورتی که توبه کنید می آمرزد . همانا اوست که بسیار آمرزنده و مهربان است .
Angel Heart اینا به خاطر داشتن خدای به این مهربونیه . انگار یه سوسوی امید تو دل آدم روشن میشه .
حالا اگه اجازه بدید من معنی آیه ی 11 از سوره ی " رعد " رو براتون بنویسم :
آدمی فرشتگانی در پی دارد که همواره از پیش روی و پشت سرش او را احاطه کرده اند و به فرمان خدا او را از گزندهایی که برخاسته از
فرمان خداست حفظ می کنند . این موهبت همچنان ادامه دارد ، چرا که خداوند نعمتی را که به مردم داده است به بلا و محنت تبدیل
نمی کند تا این که آنان خود ، خویشتن را دگرگون سازند و به کفر و ناسپاسی روی بیاورند و هنگامی که خدا محنت و بلایی را برای
مردمی بخواهد بازگشتی برای آن نیست و جز خدا هیچ سرپرستی در برابر آن محنت و بلا نخواهند داشت .
به نظرم با خوندن این آیه هم حس آرامش و امید به آدم دست میده و هم رعب و وحشت !!!؟؟؟
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، shahed ، مشکات ، منتظر ، solaleh
۲۳ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۳۶ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۴۱ صبح، توسط ضحی.)
ارسال: #6
سلام :
" سوره رعد - 38 "
به یقین ما پیش از تو نیز پیامبرانی را به رسالت فرستادیم و برای آنان همسران و فرزندانی قرار دادیم و هیچ پیامبری را توان این نبوده است که جز به اذن خدا معجزه ای بیاورد و خدا نیز جز بر طبق حکمت و مصلحت فرمان تحقق معجزه ای را نمی دهد ، زیرا برای هر زمانی چیزی مقرر شده است که در آن زمان جز همان چیز تحقق نمی یابد .
" سوره رعد - 39 "
خداست که در هر زمانی آنچه را بخواهد می زداید و آنچه را بخواهد استوار می دارد . البته زدودن و استوار داشتن امور از سوی خدا بی برنامه نیست ، بلکه اساس آن " ام الکتاب " است و " ام الکتاب " فقط نزد اوست .
"سوره رعد -41 "
آیا ندیده اند که ما به سراغ زمین می آییم و از اطرافش آن را می کاهیم ( آدمیان را جان می ستانیم و به هلاکت می افکنیم ) ؟ و خداست که حکم می کند و هیچ کس نمی تواند حکم او را دنبال کند و مانع آن شود و او کارها را به سرعت همان گاه که انجام می شود حسابرسی می کند .
آیه ی آخر چه تصویری روبه ذهنتون میاره ؟ Huh
 سپاس شده توسط shahed ، مشکات ، هُدهُد صبا ، solaleh ، مهدی عبادی
۲۷ اسفند ۱۳۸۹, ۰۵:۴۰ عصر
ارسال: #7
سلام :
" آیه 31 سوره ی رعد "
و اگر قرآنی بود که کوه ها بوسیله آن از جای برکنده و روانه می شد یا زمین به آن شکافته و قطعه قطعه می گشت یا مردگان بوسیله آن زنده می شدند و درباره ی رستاخیز با آنان سخن گفته می شد ، باز هم کافران هدایت نمی شدند ، مگر این که خدا می خواست . آری تنها معجزه سبب هدایت مردم نیست ، بلکه کارها همه در اختیار خداست . با این وصف آیا مومنان ندانسته اند که خدا نمی خواهد این کفرپیشگان هدایت شوند و اگر خدا بخواهد همه ی مردم را هدایت می کند ؟ و آیا مومنان از هدایت یافتن این کافران ناامید نشده اند که می خواهند معجزه ای جز قرآن برای آنان آورده شود تا ایمان بیاورند ؟
و کسانی که رسالت تو را انکار کرده اند پیوسته به سبب کفرشان به خدای رحمان حادثه ای کوبنده به آنان می رسد ، یا آن حادثه نزدیک خانه هایشان فرود می آید و آثار آن دامنگیرشان می شود . این امر همچنان ادامه دارد تا این که وعده ی خدا فرا رسد و نابودشان کند . به یقین خداوند وعده ی خود را خلاف نمی کند .
 سپاس شده توسط hamed ، منتظر ، meisam ، هُدهُد صبا ، مهدی عبادی
۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۲۷ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۰۵ صبح، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #8
Rainbow RE: آیه های طلایی
«نوجوان بت شکن»
[/font]

Roseسوره مبارکه

انبیاءRose

آیه شریفه

58
فَجَعَلَهُمْ جُذَاذًا إِلَّا كَبِيرًا لَّهُمْ
معنی:
ابراهیم، بت های سنگی را قطعه قطعه کرد و تنها بت بزرگ را باقی گذاشت.
پیام آیه:
از ویژگی های جوان، حق طلبی و حق مداری است. چنان که ابراهیم جوان، با بت پرستی مبارزه کرد و مردم را به سوی حق تعالی دعوت نمود.
[font=tahoma]منبع: پايگاه جامع عاشوراhttp://www.ashoora.ir/

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط مریم گلی ، hamed ، Montazer Almahdi ، مهدی عبادی
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۱۱:۴۴ صبح
ارسال: #9
سلام برای مشاهده جواب به لینک زیر مراجعه کنید لطفا
http://darya-noor.com/Forum/viewtopic.php?f=18&t=20
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۲ آبان ۱۳۹۰, ۱۰:۱۰ عصر
ارسال: #10
این بنده ناچیز قصد دارم بعضی آیاتی را که خداوند در چند جای مختلف از قرآن یک مطلب را تاکید نمودند بیان کنم:

سوره زمر آیه 38 و طلاق آیه 3: « بگو :خدا مرا کافیست و همه متوکلان بر او توکل کنند».
سوره بقره آیه 186 و غافر آیه 60: «مرا بخوانید و دعای شما را مستجاب کنم.».
سوره اعراف آیه 55 و انعام آیه 42: «پروردگار را به تضرع وزاری و صدای آهسته بخوانید» .
سوره طلاق آیه 60 و الشرح آیه 5،6: «خداوند بعد از سختی آسانی قرار میدهد».

امیدوارم برای شما هم این تاکیدها ماثر باشه.

و من الله توفیق..

دلمان به مستحبی خوش است که جوابش واجب است. (( السلام علیک یا اباصالح المهدی(عج) ))
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا