ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درس زندگی از قرآن کریم
۲۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۵:۳۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۴۱ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
درس زندگی از قرآن کریم
سلام علیکم؛

همه ما قرآن را به عنوان معجزه پیامبر اکرم و کتابی آسمانی که از تحریف مصون مانده قبول داریم.

خداوند هم در همین کتاب بارها الفاظی مانند تعقلون ، تذکرون ، تشعرون را بکار برده پس ضرورت دارد

بیش از پیش در آیات قرآن تامل و تدبر نماییم.

در این تایپیک تلاش بر آن است تا آیاتی از قرآن که ما از آن درس زندگی گرفته ایم یا خواهیم گرفت
منعکس شود یاری شما دوستان را می طلبد.منتظر می باشم.

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، مشکات ، منتظر ، meisam ، yagobian ، خدمت ، آشنای غریب ، temorbamre ، alialaie
صفحه 3 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۱۵ آبان ۱۳۹۶, ۱۰:۳۶ صبح
ارسال: #21
RE: درس زندگی از قرآن کریم
فوق العاده زیبا و قابل درک بود.
واقعا باید بیشتر تو زندگی از این معجزه بهره برد

بانک مقالات ویکیوز
۲۱ دي ۱۴۰۰, ۱۱:۴۱ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دي ۱۴۰۰ ۱۱:۴۳ صبح، توسط آشنای غریب.)
ارسال: #22
نکات قرآنی

اگر گناهانت، تو را بیمار ساخته ،آن را با بلند کردن دستانت به سوی آسمان، در شبانگاه مداوا کن...

و هرگز از رحمت الله نا امید مشو چرا که این ناامیدی خود از گناهانت...گناهی بس بزرگتر است..
نماز تهجد ( نمـــــاز شب ) راهی برای ترک گناه و تولد دوباره و دوستی با خداوند .

⚡نماز شب و یا تهجد، دارای فضیلت فراوانی هست که خداوند متعال در قرآن آنرا از صفات متقین ،بیان کرده است:

✨ إِنَّ الْمُتَّقِینَ فِی جَنَّاتٍ وَعُیُونٍ آخِذِینَ مَا آتَاهُمْ رَبُّهُمْ إِنَّهُمْ کَانُوا قَبْلَ ذٰلِکَ مُحْسِنِینَ کَانُوا قلیلاً مِّنَ اللَّیْلِ مَا یَهْجَعُونَ وَبِالْأَسْحَارِ هُمْ یَسْتَغْفِرُونَ "
﴿الذاریات: 18-15﴾

«متقیان‌ در باغ ها و چشمه‌سارانند آنچه‌ را پروردگارشان‌ به‌ آنان‌ عطا کرده‌ است می‌گیرند«

⚡زیرا آنها پیش‌ از این،‌ نیکوکار بودند به‌ این‌ وصف‌ بودند که‌ اندکی‌ از ،شب‌ را میخوابیدند و در سحرگاه‌ ،استغفار می‌کردند»

خداوند می بیند می داند می تواند
۳۰ دي ۱۴۰۰, ۰۸:۱۷ عصر
ارسال: #23
من آموخته ام اگر می خواهم خوشحال باشم
باید سعی کنم دل دیگران را شاد کنم و افکار مثبتم را تقویت کنم
میدانم هیچ غیر ممکنی وجود ندارد
وقتی پروردگارم عزیز و مهربان است
به وجود نازنینش اعتماد میکنم
و با عشق زندگی میکنم
چرا که بهترین ها را برایم مقدر می‌نماید
چون هیچ کس غیر از خداوند عزیز
مرا اینگونه عاشقانه
و در همه حال دوست ندارد.
هر روزاین آیه را تکرار میکنم وآرام میگیرم، و این است راز آرامش من :
قُلِ اللَّهُمَّ مَالِكَ الْمُلْكِ تُؤْتِي الْمُلْكَ مَن تَشَاءُ وَتَنزِعُ الْمُلْكَ مِمَّن تَشَاءُ وَتُعِزُّ مَن تَشَاءُ وَتُذِلُّ مَن تَشَاءُ بِيَدِكَ الْخَيْرُ إِنَّكَ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ
ﺑﮕﻮ : ﺧﺪﺍﻳﺎ ! ﺍﻱ ﻣﺎﻟﻚ ﻫﻤﻪ ﻣﻮﺟﻮﺩﺍﺕ ! ﺑﻪ ﻫﺮ ﻛﻪ ﺧﻮﺍﻫﻲ ﺣﻜﻮﻣﺖ ﻣﻰ ﺩﻫﻲ ﻭ ﺍﺯ ﻫﺮ ﻛﻪ ﺧﻮﺍﻫﻲ ﺣﻜﻮﻣﺖ ﺭﺍ ﻣﻰ ﺳﺘﺎﻧﻲ ، ﻭ ﻫﺮ ﻛﻪ ﺭﺍ ﺧﻮﺍﻫﻲ ﻋﺰﺕ ﻣﻰ ﺑﺨﺸﻲ ﻭ ﻫﺮ ﻛﻪ ﺭﺍ ﺧﻮﺍﻫﻲ ﺧﻮﺍﺭ ﻭ ﺑﻲ ﻣﻘﺪﺍﺭ ﻣﻰ ﻛﻨﻲ ، ﻫﺮ ﺧﻴﺮﻱ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺗﻮﺳﺖ ، ﻳﻘﻴﻨﺎً ﺗﻮ ﺑﺮ ﻫﺮ ﻛﺎﺭﻱ ﺗﻮﺍﻧﺎﻳﻲ .
سوره آل عمران آیه 26

خداوند می بیند می داند می تواند
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا