ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 4.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیه های ناب
۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۰۸:۲۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۵۲ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
آیه های ناب
بین خودت و اون بهترین شنونده ، پلی از نور بزن تا قلب نا آرومت به ساحل آرامش برسه .

" آن ها که به خدا ایمان آورده و دلهایشان به یاد خدا آرام می گیرد ، آگاه باشید که تنها یاد خدا آرام بخش دلهاست " ( رعد / 28 )
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
صفحه 4 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۱۲ تير ۱۴۰۱, ۰۶:۵۰ عصر
ارسال: #31
RE: آیه های ناب
چهارعامل جهنمی شدن
برگرفته از سوره مدثر، آیات : ۴۳ تا ۴۶
از نمازگزاران نبودیم
به فقرا کمک نمیکردیم
با اهل باطل همنشین بودیم
روز جزا (قیامت) را تکذیب میکردیم

خداوند می بیند می داند می تواند
۲۸ تير ۱۴۰۱, ۰۴:۰۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ تير ۱۴۰۱ ۰۴:۰۶ عصر، توسط آشنای غریب.)
ارسال: #32
راه‌های نفوذشیطان و وسوسه کردن انسان:
گاهی شیطان از طریق ترساندن،
انسان را فریب می دهد؛ شیطان شما را از تهیدستی می ترساند .
«اَلشَّیْطانُ یَعِدُکُمُ الْفَقْرَ»بقره۲۶۸

گاهی شیطان از طریق زیبا جلوه دادن، انسان را فریب می دهد؛
شیطان اعمالشان را برای آنها آراسته .
«زَیَّنَ لَهُمُ الشَّیْطانُ اَعْمالَهُمْ»نمل۲۴

گاهی شیطان از طریق وعده های توخالی و دروغ، انسان را فریب می دهد؛ شیطان وعده شان می دهد و آنها را به دام آرزوها می افکند،
ولی شیطان جز فریب وعده نمی دهد.
«یَعِدُهُمْ وَ یُمَنّیٖهِمْ وَ ما یَعِدُهُمُ الشَّیْطانُ اِلّا غُرُورًا»نساء۱۲۰

گاهی شیطان از طریق دشمنی و کینه(بین مردم)، انسان ها را فریب می دهد ، جز این نیست که شیطان می خواهد میان شما دشمنی و کینه افکند....
«اِنَّما یُریٖدُ الشَّیْطانُ اَنْ یُوقِعَ بَیْنَکُمُ الْعَداوَةَ وَ الْبَغْضاءَ....»مائده۹۱

۸ مرداد ۱۴۰۱, ۱۱:۳۸ عصر
ارسال: #33
تنها پادشاهی که برای حضور در پیشگاهش و بیان درخواست، نیازی به وقت گرفتن نیست، پادشاه جهانیان، الله متعال است،Heart
وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ ۖ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ ۖ فَلْيَسْتَجِيبُوا لِي وَلْيُؤْمِنُوا بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُون
َ [البقرة : 186]
و چون بندگانم، از تو درباره من بپرسند، بگو: به راستی که من نزدیکم، دعای دعا کننده را هنگامی که مرا بخواند؛ اجابت می کنم. پس (آنان) باید دعوت مرا بپذیرند، و به من ایمان بیاورند، باشد که راه یابند.

۲۰ مرداد ۱۴۰۱, ۱۱:۴۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۴۹ عصر، توسط آشنای غریب.)
ارسال: #34

سوره مبارکه : يس (آیه : 82)
إِنَّمَا أَمْرُهُ إِذَا أَرَادَ شَيْئًا أَنْ يَقُولَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ
هر گاه خدا چیزی را بخواهد که بشود، کار او تنها این است که خطاب بدان بگوید: بشو! و آن هم می‌شود.

[font=tahoma][/font]

۲۳ دي ۱۴۰۱, ۱۲:۳۴ صبح
ارسال: #35
اعجاز علمی دیگری ازقرآن
قرآن در بیش از ۱۴۰۰سال پیش هنگامی که خبری از علم نبود به اینکه گیاهان به صورت نر و ماده هستند اشاره می کند.
«و انزل من السماء ماء فاخرجنا به ازواجا من نبات شتی» طه 53
«واز آسمان آبی فرو فرستادیم و بوسیلة آن جفت هایی از گیاهان گوناگون رویاندیم»
در سال 1731میلادی، دانشمند سوئدی «کارل لینه» نظریه خود را مبنی بر وجود زوجیت در بین گیاهان
اعلام کرد که تعجب بسیاری را برانگیخت. بعد از مدتی، کتاب وی از طرف کلیسا مورد نهی شدید قرار گرفت. به هرحال دیری ‌نپایید که این نظریه، مورد قبول و تایید مجامع علمی قرار گرفت و هم اکنون همه آن را پذیرفته‌اند.
با آنکه همه می‌دانیم، قرآن یک کتاب علمی نیست که هدف از آن تبیین علوم مختلف باشد، ولی در راستای تأمین اصلی‌ترین هدف خود، یعنی هدایت انسانها، در مواردی نکاتی را یاد‌آور شده است که حکایت از عظمت منبع وحی و اعجاز قرآن کریم دارد.
سبحان الله

ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا