ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات: 4.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حضرت رضا علیه السلام
۲۲ بهمن ۱۳۸۸, ۰۳:۴۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهريور ۱۳۹۱ ۰۶:۲۰ عصر، توسط safirashgh.)
ارسال: #1
حضرت رضا علیه السلام
[تصویر:  43a3dd93ffbb0444f465dc0c0ed92a15_large.jpg]

ابراهیم بن موسی می‌گوید:
از حضرت رضا علیه السلام کمک مالی می‌خواستم و بر آن اصرار می‌کردم. روزی به همراه امام از شهر خارج شدیم. هنگام نماز شد.
امام در کنار صخره‌ای نزدیک قصری که در آنجا بود نشست و فرمود:«اذان بگو.»
پرسیدم:«آیا منتظر بقیه نمی‌مانید؟»
امام فرمود:«هرگز بدون دلیل، نماز اول وقت را به تعویق نینداز.»
من اذان گفتم و با امام نماز خواندیم. سپس عرض کردم:«ای پسر رسول الله! هنوز خواسته‌ام را برآورده نکرده‌اید و من به شدت نیازمندم.»
امام چوبی را به زمین کشید. سپس دست برد و از زیر خاک، یک شمش طلا بیرون کشید و فرمود:«بگیر! خداوند در آن برای تو برکت قرار دهد.
از آن بهره مند شو و آنچه را که دیدی، به کسی نگو.»
آن شمش برای من برکت کرد و من از ثروتمندان منطقه خود شدم.

التماس دعا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، zeinab ، مشکات ، safirashgh ، هُدهُد صبا
۱۳ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۱۵ عصر
ارسال: #2
صلوات خاصه امام رضا (ع)
[تصویر:  resized-ab799315.jpg]

.

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط مشکات ، safirashgh ، یوسف زهرا ، ذوالقرنین
۱۵ خرداد ۱۳۸۹, ۰۹:۳۰ عصر
ارسال: #3
RE: صلوات خاصه امام رضا (علیه السلام)
سلام.

چند هفته هست که عکس های حرم امام رضا (علیه السلام) را میزاری ،دلمون را خیلی هوایی کردی ،خیلی دلمون واسه حرمش تنگ شده،به فکر دل بچه ها هم باش.چقدر این خیابان امام رضا(علیه السلام) زیباست تا اون آخرش گنبد زیباش خودنمایی می کنه...
خدا نصیب همتون زیارت حرمش را بکنه

ما جز محبت مادری ز زهرا ندیده ایم ***** ما ها لباس عیدمان را محرم خریده ایم

تاخواست قلم ،نقطه ضعفش بنگارد*****بیچاره ندانست علی نقطه ندارد
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، هُدهُد صبا
۱۶ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۳۷ صبح
ارسال: #4
RE: صلوات خاصه امام رضا (ع)
سلام

ان شاءالله...
بله واقعاً دل تنگی هم داره...
آخه چند وقتیه که نتونستم برم حرم و تجدید بیعت کنم... دیگه انرژیم داره تموم میشه...
واقعاً ولی نعمت همه ی ما ایرانی هاست، آقا امام رضا(ع)...
اب نداره، شاید با همین عکس ها رفتیم تو ذهن بچه ها و اگه خدا خواست و بچه ها رفتن حرم، یادی هم از ما کردن...
انقدر لذت داره وقتیکه ندونی کسی رفته زیارت، بعد بهت زنگ می زنه و می گه فلانی اونجا که بودم یادت افتادم و برات نماز خوندم...
به نظرم این هدیه رو با کل دنیا نمیشه عوض کرد...

[تصویر:  1.jpg]

سپاس شده توسط مشکات ، یوسف زهرا ، هُدهُد صبا ، فاطمه گل
۱۶ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۳۰ عصر
ارسال: #5
سلام.
بله ،خیلی لذت داره.
چه صفایی داره جلوی قبر نخودی(خدارهمتش کنه)به صرف ضریح بایستی،سقاخونه روبروت،پنجره فولاد ،اون طرف...
ان شاالله بچه ها رفتن به یاد همه باشن.
در مورد فضیلت زیارت امام حسین (علیه السلام) که تا بحال فکر نمی کنم کم شنیده باشید،این قدر حدیث در فضیلت زیارت اباعبدالله داریم که حد نداره،حتی باورتون نمی شه یه حدیث داریم که امام صادق(علیه السلام) می فرماید:خدا هم شب جمعه به زیارت امام حسین (علیه السلام) می رود(اگه خواستید براتون توضیح می دم)وانبیا واوصیا وپیامبران همه به زیارت اباعبدالله می روند.
از این طرف هم یک حدیث هست که می فرماید : فضیلت زیارت امام رضا(علیه السلام) از زیارت امام حسین (علیه السلام) بیشتر هست.
وقتی خوندم راستش یکم گیج شدم.
حالا بگید برای چی فضیلت زیارت امام رضا(علیه السلام) بیشتر هست؟؟

سپاس شده توسط مشکات ، کبوتر حرم
۱۶ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۰۹ عصر
ارسال: #6
سلام

چون همه به زیارت امام حسین (ع) مشرف می شن ولی تنها تعداد خاصی از شیعیان هستن که به زیارت امام رضا (ع) میرن. مثلاً مسلمون های 5 امامی و 6 یا 7 امامی به زیارت امام حسین (ع) میرن اما تعداد کسانیکه به زیارت امام رضا(ع) میرن کمتره.

[تصویر:  1.jpg]

سپاس شده توسط مشکات ، یوسف زهرا ، ذوالقرنین
۱۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۷:۰۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۸۹ ۰۷:۰۷ عصر، توسط یوسف زهرا.)
ارسال: #7
RE: صلوات خاصه امام رضا (علیه السلام)
سلام.

روایت هست شخصی پیش امام صادق (علیه السلام) آمد و به ایشون گفت:ما شما اهل بیت و ائمه را دوست داریم ولی امام حسین (علیه السلام) را یه جور دیگه دوست داریم .
امام صادق (علیه السلام) به شخص گفت:ما هم همین جور هستیم.

التماس دعا

سپاس شده توسط مشکات ، کبوتر حرم ، ذوالقرنین
۱۴ بهمن ۱۳۸۹, ۰۳:۳۷ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۰۵ عصر، توسط boshra.)
ارسال: #8
داستانهایی كوتاه از امام رضا (ع)
[تصویر:  False2.gif]

[تصویر:  sa394.JPG]
داستانهایی كوتاه از امام رضا (ع)

لایروبی چشمه
امام رضا(ع) در نیشابور، به محله فوزا رفت. در آنجا حمامی وجود داشت و چشمه آبی، ولی آب آن اندك بود. آن حضرت تصمیم به لای روبی و بازسازی آن چشمه گرفت. مقنیان را طلبید و به آنها دستور پاك سازی و بازسازی چشمه را داد. آب چشمه زیاد شد. آنگاه حضرت دستور داد. در كنار چشمه حوضی ساختند. از آن چشمه، آب به داخل حوض می ریخت. حضرت رضا(ع) به میان حوض رفت و غسل كرد. سپس كنار آن حوض نماز خواند و همین كار برای مردم، سنت شد. از آن پس، می آمدند و در آن حوض غسل می كردند. سپس دركنار آن نماز می خواندند و دعا می كردند تا خداوند نیازهایشان را بر آورد و بر نعمت هایشان بیفزاید. مردم تا به امروز كنار آن چشمه می روند.(1)
دژ مستحكم خدا
آنگاه كه امام رضا(ع) به نیشابور رسید، حدیث شناسان نزد او گرد آمدند و گفتند: ای پسر پیامبر! از اینجا می روی و حدیثی برای ما روایت نمی كنی كه از آن بهره مند شویم؟ آن حضرت كه در كجاوه نشسته بود، سربیرون آورد و گفت: «از پدرم موسی بن جعفر شنیدم كه فرمود: از پدرم جعفر بن محمد شنیدم كه فرمود: از پدرم محمد بن علی شنیدم كه فرمود: از پدرم علی بن الحسین شنیدم كه فرمود: از پدرم حسین بن علی شنیدم كه فرمود: از پدرم امیرمؤمنان علی بن ابی طالب شنیدم كه فرمود از نبی اكرم(ص) شنیدم كه فرمود: از خداوند – عزوجل – شنیدم كه فرمود : «لا اله الا الله» دژ من است. پس هركس به دژ من در آید، از عذاب من در امان خواهد بود.» چون كاروان به راه افتاد، آن حضرت دوباره سر از كجاوه بیرون كرد و فرمود: با وجود شرایط آن و من از شرایط آن هستم».(2)
اوج فروتنی
اباصلت گوید: در سفر امام علی بن موسی الرضا(ع) به خراسان، با او همراه بودم روزی همه را بر سر سفره فراخواند و غلامان او با هر نژاد و رنگی، آمدند و بر سر سفره نشستند. به او گفتم: فدایت شوم! آیا بهتر نیست برای اینها سفره ای جداگانه گسترده شود؟ امام فرمود: «خاموش باش! خدای همه یكی است و همه از یك پدر و مادریم [پس تفاوت و تبعیضی نیست] و پاداش هركس بسته به كردار اوست».(3)
همچنین، شخصی به نام یاسر خادم می گوید: چون حضرت رضا(ع) در خانه بود، همه حشم خود از كوچك و بزرگ را نزد خود جمع می كرد و با ایشان سخن می گفت و با ایشان انس می گرفت و آنها را با یكدیگر انس می داد. آن حضرت چنان بود كه هرگاه بر خوان طعام می نشست، هیچ كوچكی و بزرگی نبود، حتی میر آخور و حجام را، مگرآنكه او را با خودش سرسفره اش می نشاند. آن حضرت می فرمود: «اگر گاهی بالای سر شما ایستاده بودم و غذا می خوردید، بر نخیزید تا سیر شوید!»(4)
شجاعتی آمیخته با توكل به خدا
صفوان بن یحیی می گوید: چون امام موسی بن جعفر(ع) در گذشت و علی بن موسی الرضا(ع)، امر امامت و خلافت خود را آشكار ساخت، به حضرت عرض شد: «شما امر بزرگ و خطیری را اظهار داشته اید و ما از این ستمگر، هارون الرشیدبر شما می ترسیم؛ چرا كه از شمشیر او خون می چكد!» امام رضا(ع) فرمود: او هرچه بكوشد، برمن راهی پیدا نخواهد كرد. گفتار پیامبر اكرم(ص) به من نیرو و جرئت می بخشد كه فرمود: اگر ابوجهل توانست مویی از سر من كم كند، بدانید من پیامبر نیستم و من به شما می گویم: اگر هارون توانست مویی از سر من كم كند، بدانید كه من امام نیستم!» (5)
پی نوشت ها :
1.شیخ عباس قمی، منتهی الامال، ص 1057.
2. عیون الاخبار الرضا(ع)، صص 463 و 464.
3. منتهی الامال، ص 1028.
4.همان، ص 1028.
5. مهدی پیشوایی، سیره پیشوایان، صص 469 و 470.

منبع:نشریه اشارات- شماره137

امام رضا(سلام الله عليه):

ألا وإنّي لَمَقتولٌ بِالسَّمِّ ظُلما،ومَدفونٌ في مَوضِعِ غُربَةٍ؛ فَمَن شَدَّ رَحلَهُ إلى زِيارَتِي، استُجيبَ دُعاؤُهُ،وغُفِرَ لَهُ ذَنبُه‏
بدانيد كه من با زهر ستم، كشته خواهم شد و در خاك غربت، دفن خواهم شد. پس، هر كه براى زيارت من بارِ سفر بربندد، دعايش مستجاب و گناهانش آمرزيده مى‏شود.

نهج الدعاء، ج‏1، ص: 381

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، کبوتر حرم ، مشکات ، Montazer Almahdi
۱۴ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۲۵ عصر
ارسال: #9
در سوگ امام رضا علیه السلام
ای شیعه بزن ناله و فریاد امشب
از غربت آن غریب کن یاد امشب
مسموم شد از زهر، جواد بن رضا
در حجره ی در بسته ی بغداد امشب
ای شیعه بزن ناله و فریاد امشب

ابن الرضا به حجره غریبانه جان سپرد
او شمع جمع بود و چو پروانه جان سپرد
مسموم شد ز زهر جگر سوز اُمّ فضل
از روی شوق در ره جانانه جان سپرد

نفرین بر آن محرم نامحرم
که زهر جفا را نه در جام تو که در کام ما ریخت
آه! ای خورشید عشق
ای مولای جوان من
چه زود غروب کردی!

کـمـک کـن مـثـل مشهد، شهر رؤیا
دلـم پـر ازدحـام از نـور بـاشــد
پـر از پـرواز کـفـتـرهـاى کوچک
سـرم سـبـز و دلـم پـر شور باشد
شهادت امام رضا (ع)تسلیت باد

امام رضا(علیه السلام):
کسی که مصائب ما را به یاد آورد، پس بگرید و بگریاند، در روزی که چشم ها گریانند(روز حساب)، گریان نخواهد شد.

التماس دعا

۱۵ بهمن ۱۳۸۹, ۰۷:۵۰ عصر
ارسال: #10
زیارت امام رضا علیه السلام
شاه عبدالعظيم حسني فرمود: به حضرت جواد عليه السلام عرض کردم که به زيارت قبر حضرت سيدالشهدا عليه السلام مشرف شوم يا به زيارت پدرتان. فرمود: اندکي درنک کن؛ سپس داخل اندرون شد بعد - در حالي که اشکهايش بر رخسارش جاري بود - خارج شد و ... سپس فرمود: زائران امام حسين عليه السلام بسيارند؛ امام زائران پدرم کمند.

در روايت ديگر فرمود: زيارت پدرم افضل است زيرا حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام را همه مردم زيارت مي‌کنند؛ اما پدرم را، جز خواص شيعه زيارت نمي‌کنند.

ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا