ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه از گناه دور شویم؟
۲۱ آبان ۱۳۸۸, ۰۴:۲۳ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰ صبح، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
چگونه از گناه دور شویم؟
سلام دوستان.
هر کس نکته یا راهکار عملی و مؤثر برای ترک گناه میدونه و یا تجربه کرده لطفاً در اختیار ما گنهکارا هم قرار بده.میدونم که راه های زیادی توی کتابای مختلف مطرح شدن ولی من فکر میکنم آنچه تجربه شده و به صورت راهکار عملی هستش میتونه مؤثرتر باشه بخصوص اینکه میتونیم اینجا روشون بحث هم بکنیم.
این راهکارها میتونن کلی باشن و یا برای یه گناه خاص مفید باشن.
بچه ها لطفاً همه همکاری کنید.
اولیش رو خودم میگم:

<font style="font-size[تصویر:  confused.gif]mall">*به تأخیر انداختن انجام گناه
من فکر میکنم این روش مؤثری هستش که هر وقت فکر گناه به سرمون زد انجام اونو به تعویق بیاندازیم تا اینکه کم کم از ذهنمون هم پاک بشه.البته مسلماً پیشنیازش اینه که توی فاصله ی فکر گناه تا انجام اون هوشیار باشیم.
هر کس هم عنوان موضوع بهتری به ذهنش میرسه بگه تا عنوان رو عوض کنم.
ممنون.Rolleyes

از خود به خدا هیچ نگوییم و نپرسیم .:. ما هم به خدا گر به خود آییم ، خداییم

[تصویر:  1_emza_22.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط benjamin ، safirashgh ، alizamani ، abuhaidar ، شادی زهرا ، هُدهُد صبا
۲۴ آبان ۱۳۸۸, ۰۲:۱۱ عصر
ارسال: #2
چگونه از گناه دور شویم؟
آیا کسی هست که مرا یاری کند؟Huh

۲۷ آبان ۱۳۸۸, ۰۱:۲۳ صبح
ارسال: #3
RE: چگونه از گناه دور شویم؟
امام جواد(ع) :
«توبه و بازگشت از گناه، بر چهار بنیان پایدار است: پشیمانی به قلب، طلب آمرزش کردن به وسیله زبان، عمل کردن با دست و پا، و تصمیم بر این امر که دیگر به طرف گناه نرود»
 سپاس شده توسط safirashgh ، هُدهُد صبا ، شادی زهرا
۲۷ آبان ۱۳۸۸, ۱۱:۴۷ صبح
ارسال: #4
Heart RE: چگونه از گناه دور شویم؟
به نظر بايد عاشق خدا باشيم و وقتي عاشق خدا باشيم از هر چيزي كه ما رو آني از او دور كند مي ترسيم و سعي مي كنيم ازش دور بشويم و اين طوري از چيزي كه بدانيم معشوق مان دوست ندارد كه اسمش گناه است باتمام وجود بدمان مي آيد و چهره ي زشتش ( گناه) برايمان نمايان مي شود.امتحانش كنيد، خيلي موثر است. و در اين راه بايد از واسطه هاي فيض حتما مدد گرفت. يا اباصالح المهدي ادركني
 سپاس شده توسط safirashgh ، هُدهُد صبا ، شادی زهرا ، محمدی
۳۰ آبان ۱۳۸۸, ۰۹:۱۴ عصر
ارسال: #5
(۲۷ آبان ۱۳۸۸ ۱۱:۴۷ صبح)mahdiar نوشته:  به نظر بايد عاشق خدا باشيم و وقتي عاشق خدا باشيم از هر چيزي كه ما رو آني از او دور كند مي ترسيم و سعي مي كنيم ازش دور بشويم و اين طوري از چيزي كه بدانيم معشوق مان دوست ندارد كه اسمش گناه است باتمام وجود بدمان مي آيد و چهره ي زشتش ( گناه) برايمان نمايان مي شود.امتحانش كنيد، خيلي موثر است. و در اين راه بايد از واسطه هاي فيض حتما مدد گرفت. يا اباصالح المهدي ادركني

سلام.
ممنون از راهکارتون.در این شکی نیست که هممون خدا رو دوست داریم ولی اینکه عشقمون به خدا تا حدی بشه که ما رو از هر گناهی دور کنه رو میشه بیشتر توضیح بدین.در واقع چکار کنیم که عشقمون به خدا بیشتر بشه؟

سپاس شده توسط alizamani
۳ آذر ۱۳۸۸, ۰۸:۳۸ عصر
ارسال: #6
ما مثل عاشقهایی می مونیم که با گناهانمون معشوقمون را می رنجونیم و بعد با توبه معذرت خواهی می کنیم و باز تکرار و تکرار و ...
منم خیلی دوست دارم به قولهایی که به خودم و خدا می دم وفادار باشم
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط benjamin ، admin ، safirashgh ، alizamani ، هُدهُد صبا ، شادی زهرا
۱۰ آذر ۱۳۸۸, ۰۸:۰۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ آذر ۱۳۸۸ ۰۸:۰۵ عصر، توسط مشکات.)
ارسال: #7
چگونه از گناه دور شویم؟
براي عاشق شدن بايد اول معشوق را شناخت ، به هر مقدار که معرفت انسان نسبت به معشوق بيشتر مي شود، عشق به وصال در او شعله ورتر مي گردد و به هر مقدار که انسان عاشق وصال محبوب مي شود, به اطاعت، بندگي و تسليم در مقابل خواسته هاي محبوبش تن در مي دهد و فاني در اراده ي او مي گردد و به هر مقدار که عاشق خودش را در معشوقش گم مي کند و از خودش و خواسته هايش دور مي شود، به محبوبش نزديک مي گردد و در مقام محبت او مي نشيند و بهر مقدار که خداوند از بنده اش راضي مي شود، او را در مقام رضايت قرار مي دهد و مظهر و مجلاي صفات و کمالات خويش مي گرداند و تمام اعضاء و جوارحش،رنگ خدائي به خود مي گيرند.
در يک کلام تمام راه عشق از معرفت آغاز مي شود. علم و دانش و شناخت در اين وادي حرف اول را مي زند. بدون آگاهي قدم از قدم نمي توان برداشت و اگر کسي بخواهد چنين کند بيشتر گمراه مي شود تا هدايت . هم عشق و محبت، شکوفه ي عقل و معرفت است و هم اطاعت و عبادت معبود عالم، نياز به دانش و بينش دارد.
برگرفته از http://vaghefi.parsiblog.com

==>
* تفکر در صفات‌ خداوند
* مطالعه‌ کتاب‌های‌ اعتقادی
* سخن‌ گفتن‌ فراوان‌ و درد دل های صمیمی با خداوند

سپاس شده توسط safirashgh ، alizamani
۵ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۵۶ صبح
ارسال: #8
سلام
تشکر میکنم که این موضوع رو برای بحث انتخاب کردین.
شکی نیست که همه آدما از گناه بدشون میاد.وقتی ازش حرف میزنیم چهره خیلی زشتی داره ولی باید دید تا چه اندازه تقوا داریم تا چه اندازه میتونیم روح خودمونو پرورش بدیم که بی ریا و خالصانه عاشق خدا باشیم و دلمون نخواد معشوقمون رو با گناه برنجونیم.باید خودمونو تربیت کنیم خیلی سخته فقط حرف زدن در موردش آسونه.
یه راه به نظرم میرسه البته منم از یه بزرگی شنیدم که هر وقت گناهی انجام میداد خودش خودشو تنبیه میکرد .
 سپاس شده توسط مشکات ، کبوتر حرم ، محمدی
۷ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۰۴ صبح
ارسال: #9
روان شناسي معاصر مي گويد : هر چه از موضوعي يا شخصيتي بيشتر بدانيم به آن علاقه مند تر مي شويم . بدانيم كه هيچ كس به اندازه ي خدا ما را دوست ندارد و خوشبختي ما را نمي خواهد بدانيم كه خداوند به حضرت موسي فرمود: اي پسر عمران وقتي بنده اي مرا مي خواند چنان به او توجه مي كنم كه گويي بنده اي جز او ندارم اما دريغا كه بنده ام همه را چنان مي خواند كه انگار همه خداي اويند جز من. چطور وقتي عاشق يه موضوع يا شخصيت زميني مي شويم تمام وقت و انرژي يمان را صرف خوشحالي و جلب توجه او مي كنيم.حال كه خدا خالق ما و تنها اوست كه پس از مرگ هم همراه ماست. و البته بازم ميگم ظرفيت ما خيلي كمتر از آن است كه بتواند اين همه عشق را بفهمد پس واسطه هاي فيض در اين راه بسيار ياري دهنده هستند. يا علي
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، مشکات ، masomi ، عزیزی
۹ ارديبهشت ۱۳۸۹, ۰۵:۴۷ عصر
ارسال: #10
آهایی دوستان عزیز ما انسان ها عادت داریم که یکدفه پا برهنه بپریم وسط اتوبان !!!!!!! این دوست عزیزمون که این موضوع گناه رو مطرح کرد ابتدا باید اینو میپرسید: دوستان میشه لطفا به من بگین که هر کدوم از شما گناه رو چی میدونه؟ چون در همه ی مسائل دیدگاه انسان ها با هم فرق میکنن همونطوری که در نظر همه ی ما ماهیت خدا یکیه اما ظاهرش فرق میکنه! پس ما نباید فکر کنیم که دیدگاه همه ی مسلمونا یا اصلا همه ی آدمای دنیا راجعبه گناه یکیه! اکثر آدما فقط اون چیزیرو گناه میدونن که دین مذهب یا آئیینشون اون رو گناه معرفی کرده ولی خیلی از کار های دیگه ای رو که انسانیت که تو وجود همه ی ماست اون هارو گناه معرفی کرده رو گناه نمیدونن! پس دوستان به نظر من به جای ادامه ی این بحث و صحبت درباره ی اینکه چطوری از انجام دادن گناه فاصله بگیریم هر کدومتون با نظر خودتون به سوال من جواب بدین و اونم اینه که: گناه از دیدگاه شخص شما چیه؟ لطفا متن بالا یه بار دیگه بخونید و واقعا با تفکر خودتون جواب بدین نه دینتون! با تشکر پیشاپیش از همکاری شما یاران قرآنی در این بحث.......................
 سپاس شده توسط مشکات ، شادی زهرا ، محمدی
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا