ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه از گناه دور شویم؟
۲۱ آبان ۱۳۸۸, ۰۴:۲۳ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰ صبح، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
چگونه از گناه دور شویم؟
سلام دوستان.
هر کس نکته یا راهکار عملی و مؤثر برای ترک گناه میدونه و یا تجربه کرده لطفاً در اختیار ما گنهکارا هم قرار بده.میدونم که راه های زیادی توی کتابای مختلف مطرح شدن ولی من فکر میکنم آنچه تجربه شده و به صورت راهکار عملی هستش میتونه مؤثرتر باشه بخصوص اینکه میتونیم اینجا روشون بحث هم بکنیم.
این راهکارها میتونن کلی باشن و یا برای یه گناه خاص مفید باشن.
بچه ها لطفاً همه همکاری کنید.
اولیش رو خودم میگم:

<font style="font-size[تصویر:  confused.gif]mall">*به تأخیر انداختن انجام گناه
من فکر میکنم این روش مؤثری هستش که هر وقت فکر گناه به سرمون زد انجام اونو به تعویق بیاندازیم تا اینکه کم کم از ذهنمون هم پاک بشه.البته مسلماً پیشنیازش اینه که توی فاصله ی فکر گناه تا انجام اون هوشیار باشیم.
هر کس هم عنوان موضوع بهتری به ذهنش میرسه بگه تا عنوان رو عوض کنم.
ممنون.Rolleyes

از خود به خدا هیچ نگوییم و نپرسیم .:. ما هم به خدا گر به خود آییم ، خداییم

[تصویر:  1_emza_22.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط benjamin ، safirashgh ، alizamani ، abuhaidar ، شادی زهرا ، هُدهُد صبا
صفحه 4 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۳, ۰۳:۲۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۵۹ عصر، توسط نسرین.)
ارسال: #31
RE: چگونه از گناه دور شویم؟
سلام خوشحال میشم نرم افزار یا برنامه ای که صحبتشو کردین معرفی کنین و بیشتر در موردش توضیح بدین
اگر در انجام کاری انسان خودرا مقید نماید و به نوعی وسواس به خرج دهد ، کم کم به صورت عادت همیشگی شده و فراموش کردنش باعث ناراحتی می شود و اگر در موقعیتی باشی که امکان انجام کارفراهم نباشه بسیار سخت میشه گاهی آدم حوصله دیگران را هم ندارد ولی میتونه ارزش دوری از گناه را داشته باشه Rose
[تصویر:  41523796806525847868.jpg]
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۱ خرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۴۵ عصر
ارسال: #32
سلام

به نظر من خواندن قران هرروز حتی شده یک آیه خیلی کمک میکنه تا گناه نکنیم

من که خیلی نتیجه گرفتم

التماس دعا
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۷ مهر ۱۳۹۳, ۰۹:۵۵ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۱۲ صبح، توسط hamed.)
ارسال: #33
راه کارای جالبی برای توبه گفتین ولی بنظر کمی سست و قابل قبول نیست که هرکاری دوست داشتی بکنی بعد با یه پشیمونی همه چی حل بشه[/font][font=tahoma]

بازرسي جوش ، تست غير مخرب ، NDT، NDT تست
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۳ آذر ۱۳۹۳, ۰۵:۳۸ عصر
ارسال: #34
(۹ ارديبهشت ۱۳۸۹ ۰۵:۴۷ عصر)Hamid.R.E نوشته:  آهایی دوستان عزیز ما انسان ها عادت داریم که یکدفه پا برهنه بپریم وسط اتوبان !!!!!!! این دوست عزیزمون که این موضوع گناه رو مطرح کرد ابتدا باید اینو میپرسید: دوستان میشه لطفا به من بگین که هر کدوم از شما گناه رو چی میدونه؟ چون در همه ی مسائل دیدگاه انسان ها با هم فرق میکنن همونطوری که در نظر همه ی ما ماهیت خدا یکیه اما ظاهرش فرق میکنه! پس ما نباید فکر کنیم که دیدگاه همه ی مسلمونا یا اصلا همه ی آدمای دنیا راجعبه گناه یکیه! اکثر آدما فقط اون چیزیرو گناه میدونن که دین مذهب یا آئیینشون اون رو گناه معرفی کرده ولی خیلی از کار های دیگه ای رو که انسانیت که تو وجود همه ی ماست اون هارو گناه معرفی کرده رو گناه نمیدونن! پس دوستان به نظر من به جای ادامه ی این بحث و صحبت درباره ی اینکه چطوری از انجام دادن گناه فاصله بگیریم هر کدومتون با نظر خودتون به سوال من جواب بدین و اونم اینه که: گناه از دیدگاه شخص شما چیه؟ لطفا متن بالا یه بار دیگه بخونید و واقعا با تفکر خودتون جواب بدین نه دینتون! با تشکر پیشاپیش از همکاری شما یاران قرآنی در این بحث.......................

سلام دوستانم
بنظر من وقتی دلی رو رنجوندی یعنی اینکه گناه کردی و همین حق الناس هست که شروع گناهای دیگه هست تورو خدا به این جمله من فکر کنید.
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۳ آذر ۱۳۹۳, ۰۸:۲۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۱۳ صبح، توسط hamed.)
ارسال: #35
(۲۷ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۵۵ صبح)vahidvm نوشته:  راه کارای جالبی برای توبه گفتین ولی بنظر کمی سست و قابل قبول نیست که هرکاری دوست داشتی بکنی بعد با یه پشیمونی همه چی حل بشه[/font][font=tahoma]

برادر گرامی
طبق گفته دین انسان وقتی خطا کنه بله از خدا دور میشه و از برکات محروم میشه اما وقتی واقعا پشیمون بشه، خدا توبه پذیره و همون لحظه میبخشه.. مهم تکرار نکردن گناه و حقیقت توبه است نه لفظی و زبانی
و اگر حق الناس باشد که خب برود دلجویی کند و راهکار دادن که طرف بالاخره برگرده و خدا اینقدر مشتاقه ما خوب بشیم تا لحظه اخر اما ما خودمونو از همین نعمت بزرگ محروم می کنیم و با ناامیدی که شیطان از توبه در دل ما میندازه از توبه روی برمیگردونیم و باز تکرار خطا و ..

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed ، آشنای غریب ، محمدی
۲۴ فروردين ۱۳۹۴, ۰۹:۳۴ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ۰۹:۳۸ صبح، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #36
[تصویر:  89772605444118035436.jpg]

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط hamed ، آشنای غریب ، محمدی
۲۹ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۱۳ صبح
ارسال: #37
مییخواهیم از گناه دور شوید باشهیدان رابطه برقرار کنید آنان دسشان خیلی باز است
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، hamed ، آشنای غریب
ارسال پاسخ