ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امیتازات: 4.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
احادیث معصومین (ص)
۲۹ آذر ۱۳۸۹, ۰۶:۴۶ عصر
ارسال: #1
سه نعمتن
رسول خدا (ص) فرمود:
هرکه شب را به صبح برساند و روز را به شب و این سه چیز داشته باشد، نعمت دنیا بر او تمام است: تندرستی در روز و شب، ایمنی از درون خود، داشتن خوراک یک روز. اگر چهارمین نعمت یعنی ایمان را نیز داشته باشد، نعمت دنیا و آخرت بر او تمام است.

ابن‌شعبه حرّانی؛ تحف‌العقول

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ضحی ، هُدهُد صبا ، yagobian
صفحه 3 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۱۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۹:۴۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۵۹ صبح، توسط boshra.)
ارسال: #21
RE: احادیث معصومین (ص)
پيامبر اکرم (صلی الله عليه و آله):

يُغفَرُ لِصاحِبِ الأَضحِيَّةِ عِندَ أوَّلِ قَطرَةٍ تَقطُرُ مِن دَمِها.

چون اولين قطره خون قربانى[به زمين] بچكد، صاحب قربانى آمرزيده شود.

الفقيه - ج 2 - ص 214

[تصویر:  1_231187892299167197120216128022746147215150.jpg][u

سپاس شده توسط hamed ، هُدهُد صبا ، naser motahary nasab
۲۰ بهمن ۱۳۹۰, ۱۱:۱۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶ عصر، توسط boshra.)
ارسال: #22
صداقت
راستی و صداقت با هم تفاوتی ندارند. انچه است صداقت وراستی در حوزه رفتار است و در حوزه گفتارانچه در مقابل صداقت در رفتار قرار می گیرد نفاق وانچه در برابر صداقت در گفتار قرار می گیرد کذب است.
جلد 13 باب نفاق میزان الحکمه :نفاق همزاد کفر است.
امام علی ( ع: الخاینه راس النفاق.

چه می شود انسان منافق می شود:
امام علی( ع): نفاق انسان ناشی از ذلتی است که در خود احساس می کند.
نتیجه اخلاقی شخص منافق عزت نفس ندارد

امام علی ( ع) منافق نسبت به خودش مسامحه می کند اما نسبت به مردم خرده گیری می کند
.
حضرت امیر علیه السلام : منافق گفتارش زیباست اما کردارش بیماری درونی دارد.
پیامبر (ص) :منافق چشمانش در اختیاراوست هر طور بخواهد گریه می کند.

پیامبر(ص) :نشانه منافق سه چیز است 1-هروقت سخن بگوید دروغ می گوید.
امام علی می فرماید دروغ به نفاق می انجامد.

2مؤمن غبطه مى خورد و حسادت نمى ورزد، منافق حسادت مى ورزد و غبطه نمى خورد.
3- هرگاه به او اعتماد شود خیانت میکند..

سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۱ بهمن ۱۳۹۰, ۰۲:۰۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۱۰ صبح، توسط خادم شهدا.)
ارسال: #23
Smile کاردرست ترین ادم!!!!!!!!!!!
بسم الله.سلام

" پيامبر صلى ‏الله ‏عليه ‏و‏آله فرمودند:خَيرُكُم مَن أطعَمَ الطَّعامَ ، وأفشَى السَّلامَ ، وصَلّى وَالنّاسُ نِيام"

Exclamation"بهترين شما، كسى است كه [به ديگران] اطعام كند و سلام را آشكارا بگويد و آن گاه كه مردم در خواب‏اند، به نماز برخيزد"

الكافي : ج 4 ، ص 50 ، ح 3 (الخير والبركه فى الكتاب والسنة : ح 48)
Huh
اما جاي اين پرسش همچنان باقي است که چرا اطعام ،سلام آشکار گفتن ونماز شب خواندن معيار برتري درنزد رسول خداست.

Blush پاسخ دشوار نيست هر کدام از اين سه عمل نشانه رابطه سه گانه انسان ساز است يعني رابطه با مردم که بهترين نوع آن توجه به نياز هاي اساسي مردم،يعني غذا ونياز مادي است.بلند و آشکار سلام کردن نشانه پخش بذر محبت و دوستي در ميان مردم است.نماز شب نيز نهايت نزديکي بنده دررابطه با خدا و مولاي خويش است.اميد آنکه با عمل به اين کلام گهر بار ما نيز درگروه برترين مومنان داخل شويم.
آمينRose

"حسبی الله ونعم الوکیل ولاحول ولا قوة الا بالله ولا اله الا انت سبحـانک انی کُنتُ من الظالمین"
 سپاس شده توسط مشکات ، hamed ، هُدهُد صبا ، zeinab
۲۳ بهمن ۱۳۹۰, ۰۳:۲۲ عصر
ارسال: #24
بسم الله.سلام
امام سجاد(ع)میفرمایند:
زمین کربلا..در روز رستاخیز..چون ستاره مرواریدی می درخشدوندا میدهد که من زمین مقدس خدایم...زمین پاک ومبارکی که پیشوای شهیدان وسالار جوانان بهشت را در برگرفته است.
ادب الطف.ج1.ص236.به نقل از کامل الزیارات.ص268

"حسبی الله ونعم الوکیل ولاحول ولا قوة الا بالله ولا اله الا انت سبحـانک انی کُنتُ من الظالمین"
 سپاس شده توسط ترنم بهاری ، hamed ، هُدهُد صبا
۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۵۳ عصر
ارسال: #25
فرو بردن خشم
امام باقر علیه السلام:
مَن کَفَّ غَضَبَهُ عن النّاس کَفَّ اللهُ عنهُ عَذابَ یومَ القِیامة؛

کسی که خشمش را از مردمان باز دارد خداوند نیز در روز قیامت عذابش را از او باز می دارد.

(جهادالنفس، ح532)

سپاس شده توسط hamed ، ترنم بهاری ، هُدهُد صبا
۱۰ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۲۰ عصر
ارسال: #26
توبه شخص بد اخلاق
پیامبرصلی الله علیه واله و سلم : اَبَى اللّه‏ُ لِصاحِبِ الْخُلْقِ السَّیِّى‏ءِ بِالتَّوبَةِ. فَقیلَ: یا رَسول اللّه‏ِ، وَ كَیْفَ ذلِكَ؟ قالَ: لاَِنـَّهُ اِذا تابَ مِنْ ذَنـْبٍ وَقَعَ فى اَعْظَمَ مِنَ الذَّنـْبِ الّذى تابَ مِنْهُ

خداوند از آدم بد اخلاق توبه نمى‏پذیرد. عرض شد: اى رسول خدا، چرا؟ فرمودند: چون هرگاه از گناهى توبه كند در ورطه گناهى بدتر از آن كه توبه كرده است مى‏افتد.

بحارالأنوار، ج 73، ص 299، ح 12

سپاس شده توسط ترنم بهاری ، هُدهُد صبا
۱۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۳۱ عصر
ارسال: #27
[highlight=#f3f3f3]بسم الله الرحمن الرحیم

امام جواد عليه‏ السلام :
  • كسى كه عمّه ‏ام را در قم زيارت كند او اهـل بهشت است.
  • سلام و درود خدا بر حضرت معصومه
سالروز شهادت حضرت فاطمه ی معصومه را خدمت دوستداران آنعزیز تسلیت عرض مینمایم.
[/highlight]

• Rose بودیم کسی پاس نمیداشت که هستیم باشد که نباشیم و بدانند که بودیمBrokenhead
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط hamed ، هُدهُد صبا ، zeinab
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۴:۱۴ عصر
ارسال: #28
خداوندبرای من کافی است
بسم الله...
چون حضرت ابراهیم را در کفه منجنیق نهادند واورا به سوی آتش نمرود پرتاب کردند..جبرییل خشم کرد.
خداوند به او فرمود:
"ای جبرییل چرا خشم کردی؟"
جبرییل عرض کرد:"برای خلیل توکه در روی زمین جز او کسی تو را نمیپرستد..با این حال دشمن خودت را بر اومسلـــــــــــط نمودی"
خداوند به او وحی فرمود:
"خاموش باش.بنده ای که از مرگ میترسد شتاب دارد.همانا من هرلحظه که بخواهم بنده خود را نجات میدهم"
جبرییل خشنود شد.به ابراهیم(ع)رو کرد وگفت:"خواسته ای نداری؟"
ابراهیم (ع)گفت:"از تو نه.خداوند انگشتری برایم فرستاد که بر روی ان شش حرف نقش بسته بود:
نیست معبودی جز خداوند.محمد(ص) فرستاده خداست.نیرو وکمکی نیست مگر از جانب خداوند.کار من در دست خداست.پشتوانه وتکیه گاهم خداوند است.خداوند برای من کافی است."
خداوند به او وحی کرد:
"آن را در انگشتت کن که من آتش را بر تو سرد وسلامت سازم."
احادیث قدسی...جلد3..تالیف حمیدرضاهمتی
----------------------------------------------------------
یاران قرآنی عزیزRoseبیاییم تو این سال جدیدکه چند روز دیگه به آغازش مونده فقطSurprise ازته قلب با 6حرف نقش بسته بر روی انگشتری که دردست ابراهیم بود واتش روبرخلیل الله سرد کرد..ازته قلب وبه معنی واقعی جمله عهددوستی ببندیم و به قدرت وامنیت خداوندوکلماتش ایمان بیاریم...وشک نکنیم که هرچقدر ایمان ما به حسبی الله ونعم الوکیل ولاحول ولا قوة الا بالله ولا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین بیشتر بشه..مشکلات مادی ومعنویمون هم به عنایت ورحمت حق عجیب گونه حل میشه...ان شاءالله
+اینو هم بگم که به گفته مرحوم میرزا محمد حسن نایینی صاحب کتاب گوهر شب چراغ به نقل از استادش که هزار بار گفتن ذکر بالاجهت قضای حاجات بسیار مجرب است وهیچ شکی در ان نیست.....Arrow
------------------------------------
یاعلی

سپاس شده توسط hamed ، هُدهُد صبا ، sobhan12 ، seyedebrahim
۳ فروردين ۱۳۹۱, ۱۱:۳۹ صبح
ارسال: #29
RE: حدیث
بسم الله...سلام
سال نو مبـــــــارکBlushباآرزوی توفیق بهترین لحظات (وتنهاخداوندمیداند بهترین برای تو چگونه معنا میشود...)برای یاران قرانی عزیزم...انشالله سالی پراز سلامتی وبرکت وموفقیت مادی ومعنوی براتون باشه..Rose
--------------------------------
خدای تعالی فرماید:
"هرگاه بخواهم خیر دنیا وآخرت را برای مسلمانی جمع کنم...به او قلبی خاشع..زبانی ذاکر..وبدنی صابر در برابر بلا وناگواری ها عطا میکنم...وبرایش همسر مؤمنی اختیار میکنم که وقتی به او نگاه کند..خوشـــــــــــحال شود وزمانی که غایب است...نفس خودومال اورا محافظت کند":angel:

ازمجموعه احادیث قدسی/جلد3/گرداورنده وترجمه وبازنویس:حمیدرضا همتی

سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، hamed ، ترنم بهاری ، zeinab
۷ فروردين ۱۳۹۱, ۱۲:۳۹ عصر
ارسال: #30
RE: حدیث
بسم الله..سلام
نشانی اشتباه
خداوند به حضرت داوود(ع)وحی کرد:
ای داوود!
پنج چیز را در پنج جا قرار دادم ومردم آنرا در پنج جای دیگر میطلبند وهرگز نمی یابند.
علم وآگاهی را در گرسنگی وکوشش گذاردم و مردم آن را درسیری وراحتی میطلبند......سربلندی را در اطاعت خودم نهادم ومردم آن را در دربار پادشاهان وتوانگران جستجو میکندد وبه آن ها هم نخواهندرسید......بی نیازی را در قناعت قرار دادم ومردم آن را در زیادی مال طلب میکنند.......خشنودی خود را در خشم گرفتن بر نَفس قرار دادم ومردم آن را در رضای نفس میجویندSigh ونمی یابندش....
راحتی وآسایش را در بهشت قرار دادم ومردم آن را در دنیا میخواهند وهیچ گاه نمی یابندش....
احادیث قدسی/جلد3/ترجمه وبازنویسی حمید رضا همتی

سپاس شده توسط hamed ، هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا