ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطلع عشق (مقام معظم رهبری)
۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۰:۴۷ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ شهريور ۱۳۹۱ ۱۲:۴۲ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
Heart مطلع عشق (مقام معظم رهبری)
بسم الله الرحمن الرحیم
همسری شما جوانان عزیزی که پیوند دلها و جسمهاو سرنوشتهاست صمیمانه به شما فرزند های عزیزم تبریک می گویم . توصیه می کنم به همسران خود مهر بورزید، به آنان وفادار باشید و خویشتن را در سرنوشت یکدیگر شریک بدانید. از گره افتادن در رشته ی زندگی مشترک بر حذر باشید و گرههای کوچک و بی اهمیت را نادیده بگیرید. خداوند به شما خوشبختی و شاد کامی و اعتلاء روحی عطا فرماید و کانون زندگیتان را با فرزندانی تندرست و صالح، گرمی و روشنی ببخشد. انشاءالله.

کتاب مطلع عشق مجموعه ای از پند ها و نصایح مقام معظم رهبری به زوج های جوانی که توفیق یافته اند پیوند زناشویی خود را با آهنگ کلام ایشان، هماهنگ کنند و در آغاز زندگی از سرچشمه ی فیض و حکمت آن عالم عارف بهره گیرند. این کتاب با همت محمد جواد حاج علی اکبری گرد آوری شده.
انشاء الله می خوام قسمت هایی از این کتاب رو بذارم تا انشاء الله همه بهره های لازم رو ببرند. در ضمن بین هر مطلب خیلی خوبه هر کسی نظرش رو بگه و به بحث بگذاره اگر مطلبی هست در خصوص شفاف سازی یا روشن شدن بهتر موضوع از گفنت اون دریغ نکنید.

یک امروز است ما را نقد ایام
بر آن هم اعتمادی نیست تا شام
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط کبوتر حرم ، ضحی ، safirashgh ، هُدهُد صبا
صفحه 4 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۲۱ فروردين ۱۳۹۰, ۰۹:۱۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ فروردين ۱۳۹۰ ۰۲:۱۵ عصر، توسط hamed.)
ارسال: #31
Star RE: مطلع عشق(مقام معظم رهبری)
تصدقت شوم، الهي قربانت بروم، در اين مدت كه مبتلاي به جدايي از آن نور چشم عزيز و قوت قلبم گرديدم،متذكر شما هستم و صورت زيبايت در آيينه قلبم منقوش است. عزيزم، اميدوارم خداوند شما را به سلامت و خوش در پناه خودش حفظ كند.[حال]من با هر شدتي باشد مي‌گذرد؛ ولي به حمدالله تاكنون هرچه پيش آمد،خوش بوده و الان در شهر زيباي بيروت هستم(1).
حقيقتا جاي شما خالي است، فقط براي تماشاي شهر و دريا خيلي منظره خوش دارد. صد حيف كه محبوب عزيزم همراهم نيست كه اين منظره عالي به دل بچسبد.
در هر حال، امشب، شب دوم است كه منتظر كشتي هستيم. از قرار معلوم و معروف، يك كشتي فردا حركت مي كند، ولي ماها كه قدري دير رسيديم، بايد منتظر كشتي ديگر باشيم. عجالتا تكليف معلوم نيست، اميد است خداوند به عزت اجداد طاهرينم، كه همه حجاج را موفق كند به اتمام عمل. از اين حيث قدري نگران هستم، ولي از حيث مزاج بحمدالله به سلامت. بلكه مزاجم بحمدالله مستقيم‌تر و بهتر است. خيلي سفر خوبي است، جاي شما خيلي خيلي خالي است. دلم براي پسرت [سيدمصطفي] قدري تنگ شده است. اميد است كه هر دو(2) به سلامت و سعادت در تحت مراقبت آن عزيز و محافظت خداي متعال باشند. اگر به آقا [پدر همسر امام] و خانم‌ها [مادر و مادربزرگ همسر امام] كاغذي نوشتيد، سلام مرا برسانيد. من از قبل همه نايب‌الزياره هستم. به خانم شمس آفاق [خواهر همسر امام] سلام برسانيد و به توسط ايشان به آقاي دكتر [علوي] سلام برسانيد. به خاور سلطان و ربابه سلطان سلام برسانيد.
صفحه مقابل را به آقاي شيخ عبدالحسين بگوييد برسانند.
ايام عمر و عزت مستدام. تصدقت. قربانت؛ روح‌الله

اینکه در مورد ازدواج و همسر داری و الگوی یک مرد خوب است اگه نیست بگین تا حذفش کنم

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
 سپاس شده توسط shahed ، هُدهُد صبا ، مصباح
۲۱ فروردين ۱۳۹۰, ۱۰:۴۵ عصر
ارسال: #32
RE: مطلع عشق(مقام معظم رهبری)
الا مسها که در گرد و غبارید
به اکسیر ولایت دل سپارید
طلا آنکه طلای ناب گردد
که در هرم ولایت آب گردد
نماز بی ولایت بی نمازی است
تعبد نیست، نوعی حقه بازی است
ولایت چیست، در خون غوطه خوردن
کلید سینه بر مولا سپردن
حسین بن علی در خون شنا کرد
مرا با این حقیقت آشنا کرد
ولایت بی ولا معنا ندارد
نجف بی کربلا معنا ندارد
ولی ظاهر و باطن کجائی
نقاب از چهره خود کی می گشائی
بیا موعود هنگام قیام است
جهان مجروح یک جو التیام است
زمان لبریز از شوق و انتظار است
زمین در رجعتت امیدوار است
بیا امشب شب قدر است ما را
علمدار تو در صدر است ما را
قسم بر انشقاق فرق منشق
زمین خالی مباد از حجت حق
خمینی حجت حق در زمین بود
امین دین ختم المرسلین بود
خمینی رفت فرزندش علی هست
خدا را شکر بر امت ولی است...

شاعر انقلاب و اهل بیت مرحوم حاج محمد رضا آقاسی

تورا خسته روان باید شد
انگشت نمای اینو آن باید شد
گر آدمی بساز با آدمیان
ورملکی برآسمان باید شد
....................
یا فاطمه الزهرا(س)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط shahed ، hamed ، هُدهُد صبا
۲۳ فروردين ۱۳۹۰, ۰۶:۳۴ صبح
ارسال: #33
سلام
احسنت
همچنين طرفدار ولايت فقيه كسيه كه از كوران شبهات ولايت فقيه سالم در بياد چند تا شبهه رو حلاجي كرديم؟تو چند تاشون دست و پا زديم؟ چقدر تو دفاع از حريم رهبري آبديده شديم؟ تو مراكز توليد فكر تو دانشگاهها در مقابل افكار و عقايد و انديشه هاي ناپاك بايد وايستاد بايد جانانه دفاع كرد.

اللهم نور قلوبنا بالقرآن
حضرت استاد سلام علیک.
http://hedayatnoor.org/persian/aboutus
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۵ فروردين ۱۳۹۰, ۰۸:۴۷ صبح
ارسال: #34
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به همه
چی شد؟؟؟؟!!!
چرا اینجوری شد؟؟؟!!!
یه روزی ما اینجا مطالب رهبر مون رو در مورد ازدواج میذاشتیم پس چرا الان شعر و خاطره میذارید؟؟؟؟IdeaHuhHuhHuhIdea

۲۵ فروردين ۱۳۹۰, ۱۰:۲۲ صبح
ارسال: #35
سلام

فكر كنم اگه در تيتري كه انتخاب كردي به ازدواج هم اشاره كني بهتر باشه

چون اينجوري آدم اگه بحثو نديده باشه فكر ميكنه شامل تمام مطالب در مورد رهبري ميشه

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
۲۵ فروردين ۱۳۹۰, ۰۷:۵۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ فروردين ۱۳۹۰ ۰۸:۰۳ عصر، توسط منتظر.)
ارسال: #36
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
چی بگم؟
آخه تیترش دیگه خیلی طولانی میشه.بعد هم من در قسمت ازدواج اینها رو گذاشتم دیگه
آخه معمولان من خودم وقتی میخوام یه جایی مطلب بذارم میبینم 3 تا پست قبلب در مورد چی بوده بعد میذارم تازه من اول موضوع گفتم که این مطالب در مورد چیه.
بعدش خیلی ها میدونن مطلع عشق رهنمودهای مقام معظم رهبری در مورد ازدواجه!
به هر حال مهم نیست.

۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۰, ۰۱:۴۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ ۰۱:۴۴ عصر، توسط منتظر.)
ارسال: #37
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

مثل یک پرستار نه آقا بالاسر
زن و شوهر باید همدیگر را در راه صحیح و صراط مستقیم الهی حمایت کنند. اگر هر کدام از اینها مشاهده میکنند یک عمل خیر و یک کار شایسته ای از همسرشان سر میزند، آن را تشویق کنند و اگر برعکس، احساس کردند که خطایی، یک انحرافی- خدای نخواسته- وجود دارد، سعی در اصلاح ان بکنند. یکدیگر را در راه خدا کمک و تشویق کنند.
زن و شوهر باید سعی کنند که یکدیگر را اصلاح کنند. نه مثل یک آقا بالاسر که مرتب به دیگری نیش بزند، نه! مثل یک پرستار، یک مادر و پدر دلسوز.
وجه مشترک زوجین در زندگی باید عبارت باشد از توجه به خدا و اطاعت دستورات الهی و عمل به فرامین خدا. زن و شوهر باید همدیگر را در این جهت حفظ کنند. اگر زن میبیند که شوهر او بی اعتنا به مسائل دینی استف او را با حکمت و اخلاق خوش و ظرافت و زیرکی زنانه، وادار به آمدن در راه خدا کند. مرد هم اگر میبیند زن بی اعتنا است، او هم باید همین تکلیف را انجام دهد. این از کار های اساسی زندگی است.

سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۹ شهريور ۱۳۹۰, ۰۴:۲۸ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹ شهريور ۱۳۹۰ ۰۴:۳۱ صبح، توسط del shekaste.)
ارسال: #38
(۱۷ بهمن ۱۳۸۹ ۰۱:۲۹ عصر)منتظر نوشته:  علیکم السلام
نمدونم شاید شما هم با قصد و غرض تاحالا اینجا تشریف نیاوردید،ولی من نه اینطور نبوده سعی کردم به مطالب همه سر بزنم.حالا توصیه میکنم به انجمن گوناگون مراجعه کنید و یه سر به تاپیک مشکل بزنید.Blank
salam man taze ozv shodam nemidunam chi be chie vali matalebi ro ke neveshti kheyli tulaniano adam hosele nemikone bekhunash vali khaste nabashi

khaste nabashi
 سپاس شده توسط منتظر
۱۷ شهريور ۱۳۹۰, ۰۳:۵۳ عصر
ارسال: #39
Heart RE: مطلع عشق(مقام معظم رهبری)
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
اصل قضیه، عشق است
اگر در زندگی محبت وجود داشت ، سختیهای بیرون خانه آسان خواهد شد. برای زن هم سختی های درون خانه آسان خواهد شد.
در ازدواج اصل قضیه محبت است. دختر ها و پسر ها این را بدانند. این محبتی را که خدا در دل شما قرار داده، حفظ کنید.
این رابطه انسانی ، بر اساس محبت و رابطه عاطفی استوار است. یعنی زن و شوهر باید به هم محبت داشته باشندو همین محبت، همزیستی آنها را آسان خواهد کرد.عامل محبت هم به پول و تشریفات و این چیز ها بستگی ندارد.
دختر و پسر، عروس و داماد به هم محبت بورزند، چون محبت آن ملاطی است که این ها را برای هم حفظ میکند. در کنار هم نگه می دارد و نمی گذارد از هم جدا شوند.

سپاس شده توسط کبوتر حرم ، hamed ، هُدهُد صبا
۲۱ شهريور ۱۳۹۰, ۰۲:۰۱ عصر
ارسال: #40
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
از محبت خارها گل می شود
زن و شوهر باید به هم محبت بورزند. این اساس خوشبختی است. خوشبختی در این است که زن و شوهر همدیگر را دوست داشته باشند.
وقتی محبت باشد، از محبت خار ها گل می شود. اگر هم چیز نا خوشی در همسر وجود داشته باشد، وقتی محبت بود، آن چیز های نا خوشایند، به کلی رنگ می بازد و محبت همه ی چاله ها را صاف می کند.

سپاس شده توسط hamed ، هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
2 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا