ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
۷ دي ۱۳۸۹, ۱۱:۲۶ صبح
ارسال: #1
Rainbow چادر
هنگامی که چادر را انتخاب کردم،به واسطه ی دین تقلیدی ام بود.ناراضی نیستم...شاید اگر آن هنگام بر سرم نمی کردم،دیگر فرصتی نبود که امروز با جانم بخواهم....

تقلید زمینی است نا هموار که باید با پله ی شک از آن به ایمان رسید.....

از این شک مقدس نبایدهراسید ....و در جستجوی حقیقت از این معبر نیز باید گذشت...

گهگاهی چادری هایی می بینم که دروغ می گویند....طهمت می زنند.....غیبت می کنند....دل می شکانند، خود را دلداری می دهم که شاید می دانند که چه کارهایی می کنند ولی قسمت دیگری از قلبم که به عقل متصل است می گوید: دین تقلیدی....حجاب تقلیدی.... گذ شته خود تو ...

و وای به روزی که چادر را آلوده کنند به خود بزرگ بینی نسبت به دیگران و فخر بفروشند به حجاب نیاکانشان....و چادر به سر کنند چون حجاب متمکنین شهر است....

اُولَئِکَ الَّذِینَ یَدْعُونَ یَبْتَغُونَ اِلَی رَبِّهِمُ الْوَسِیلَةَ اَیُّهُمْ اَقْرَبُ وَیَرْجُونَ رَحْمَتَهُ وَیَخَافُونَ عَذَابَهُ اِنَّ عَذَابَ رَبِّکَ کَانَ مَحْذُورًا ( سوره مبارکه اسرا)﴿57﴾

كسانى [ از فرشتگان ، پريان و ارواح را ] كه آنان [ به عنوان معبود ] مي پرستند [ خود آنان براى رفع نيازمندى هايشان ] به سوى پروردگارشان وسيله مي جويند ، تا كدامشان نزديك تر باشد ، و به رحمت او اميد دارند ، و از عذابش مي ترسند ; زيرا عذاب پروردگارت شايسته پرهيز است . « 57»

تا آن روز که دیگر نباشد این چنین باید تلاش کرد , با شکایت تنها از دید جامه نسبت به چادری ها چیزی عوض نخواهد شد.

از خود شروع کنیم که خود را باکره ای می بینیم...

پس برخیز به مهربان ترین تکیه کن....

از این شک مقدس نهراس ....و در جستجوی حقیقت از این معبر نیز بگذر...

[[/color]امید وارم خدا پنجره باز اتاقت باشد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط mehraboonia ، هُدهُد صبا ، ذوالقرنین ، خادم شهدا
۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۰:۵۲ عصر
ارسال: #2
RE: چادر
چادر..
بعد از آتيش سوزي قرآن خيلي غيرتي شدم..
از اينكه ما اينقدر كم كاري كرديم كه دشمنان گستاخ شدن خيلي از خدا خجالت كشيدم
من و خيلي از دختران و بانوان سعي به بهتر شدن حجابشان كردند.
و خدارا شاكرم كه لياقت پوشش چادر را پيدا كرديم.
دعا كنيد تا به آخر حرمت پوشش زيباي خانوم حضرت فاطمه زهرا را نگه داريم.

راستي به نظرتون چادر عربي از بقيه چادر ها بهتره؟
و آيا پوشيه در تهران جلب توجه نميكنه؟

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط ذوالقرنین ، خادم شهدا
۳ بهمن ۱۳۸۹, ۰۷:۲۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۷:۳۰ عصر، توسط ذوالقرنین.)
ارسال: #3
RE: چادر
سلام:

به هر دوی شما دوستان تبریک میگم ، اینکه آدم خودش انتخاب کنه . به جایی برسه که با فکر خودش بتونه تصمیم بگیره لیاقت می خواد ، که به دنبال لطفیه که خدا نثار اون آدم میکنه .

خوش به سعادتتون که جزء لایق ها بودید .

راستش من فکر میکنم چه چادر عربی ، چه ملی ، چه معمولی و ... اگه حرمت چادر رو نگه داریم فرقی نمیکنه .

منم خیلی با حرف شما موافقم ، من هم خیلی از دیدن خانم های چادری ولی با آرایش های آن چنانی و موهای بیرون گذاشته از روسری ( کاملا عمدی و برای جلب توجه ) بیزارم .

نمیدونم اما از نظر من به عنوان یه دختر چادری معمولی که تجربه ی سر کردن انواع چادر ها رو داشتم مهم حفظ حرمت چادره . حتی مانتو ؛ من که لذت میبرم وقتی خانم های مانتویی رو

میبینم که حجابشون رو در حد توصیه اسلام رعایت کردند و از خیلی از چادری های مدعی هم بهتر پایبند حجاب و دین هستند .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط مشکات ، خادم شهدا
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا