ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
از حســــین (ع) تا مهــــــدی (عج)
۱۹ تير ۱۳۸۹, ۰۸:۳۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تير ۱۳۸۹ ۰۸:۳۶ عصر، توسط کبوتر حرم.)
ارسال: #7
RE: از حســــین (ع) تا مهــــــدی (عج)
امام حسین از نگاه امام مهدی(عج)

سعد بن عبد الله قمی میگوید : به امام عصر ارواحنا فداه عرض کردم ای پسر رسول خدا تاویل ایه کهیعص چیست ؟
ایشان فرمودند:
هذه الحروف من نبا الغیب اطلع الله علیها عبده زکریا ثم فصها علی محمد و ذلک ان ذکریا سال ربه ان یعلمه اسما الخمسه فاهبط علیه جبرییل فعله ایاها ...
این خروف از احبار غیبیست که خداوند ذکریا را از ان مطلع کرده و بع از ان داستان را به حضرت محمد باز گفته داستان از این قرار است که زکریا از پروردگارش درخواست کرد که اسما خمسه طیبه را به وی بیاموزد . خداوند جبرییل را بر او فرود فرستاد و ان اسما را به وی تعلیم داد .
زکریا چون محمد و علی و فاطمه و حسن را یاد میکرد اندوهش برطرف میشد و گرفتاریش از بین میرفت و چون خسین را یاد میکرد بغض وغصه گلویش را میگرفت و میگریست و مبهوت میشد .
روزی گفت بارالها چرا چون ان 4 نفر را یاد میکنم اندوهم برطرف میشود و ارامش میابم اما وقتی حسین را یاد میکنم اشکم جاری میشود و ناله ام بلند میگردد؟

خدای او را از این داستان اگاه کرد و فرمود کاف اسم کربلا وها رمز هلاک عثرث طاهره است و یا نام یزید ظالم و عین اشاره به عطش و صاد صبر اوست

ذکریا چون این مطلب را شنید غمگین شد وتا سه روز از عبادتگاهش بیرون نیامد و به کسی اجازه نداد نزد او بیاید .و گریه و ناله سر داد و چنین گفت :
بارالها از مصیبتی که برای فرزند بهترین خلایق خود تقدیر کرده ایدردمندم .
خدایا ایا این مصیبت را بر استانه او نازل میمنی ایا جامه این غم را بر تن علی و فاطمه میپوشانی؟
بعد از ان گفت بارالها فرزندی به من عطا کن تا در پیری چشمم به او روشن شود و او را وارث و وثی من قرار ده انگاه مرا دردمند او گردان همچنان که حبیبت محمد را دردمند فرزندش گرداندی .
خداوند یحیی را به او بخشید و او را دردمند وی ساخت . و دوره حمل یحیی 6 ماه بود و و مدت حمل امام حسین نیز 6 ماه بود و برای ان نیز قضیه ای طولانیست .

[تصویر:  f_123i_f27bm_036ad19.gif]

[تصویر:  images?q=tbn:ANd9GcQ-ZD_iIZqFSfZpRm-xxLT...xDLhNJO-cY]

آقاجان بدانید و بدانند که لبخند رضایت شما را با هیچ چیز عوض نخواهیم کرد
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مشکات ، یوسف زهرا ، safirashgh ، مصباح
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: از حســــین (ع) تا مهــــــدی (عج) - کبوتر حرم - ۱۹ تير ۱۳۸۹ ۰۸:۳۴ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان