ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
۵ اسفند ۱۳۸۸, ۰۲:۴۱ عصر
ارسال: #13
RE: چرا زنان
سلام
من هم در ابتدا تشکر میکنم بحث جالبیه. در هیچ دینی به اندازه اسلام به زن توجه نشده.زن در اسلام از جایگاه والایی برخوردار هست.فکر نمیکنم دین ما و جامعه با حضور خانوم ها مخالفتی داشته باشن بلکه چیزی که این وسط خیلی مهم هست چگونگی حضور اونهاست.حضور خانومها باید طوری باشه که باعث جلب توجه دیگران نشه.لباس پوشیدنشون - صحبت کردنشون باید مناسب باشه.همچنین باید تو یه مکان مناسب فعالیت داشته باشن.ما خانومها باید به این نکته توجه کنیم اگه بتونیم موارد بالا رو رعایت کنیم هم به سلامت خانواده خودمون احترام گذاشتیم هم به سلامت زندگی خانوادگی دیگران.اگه ما تو همه مسائل دستورات اسلامو درست انجام بدیم بهترین نتیجه رو میگیریم.ولی حیف که همه رعایت نمی کنن. اول هم به خودشون لطمه میزنن.
به نظر من برای اینکه زن ها جایگاه خودشون رو حفظ کنن باید پیش نیازاش هم فراهم بشه.واقعیت اینه که خیلی از خانومها دچار کمبود محبت هستن به دنبال راهی هستن که مورد توجه دیگران قرار بگیرن که متاسفانه راه رو اشتباه انتخاب میکنن.بعضی از خانومهای جامعه بی سرپرست هستن و برای امرار معاششون مجبور میشن به هر کاری دست بزنن.
نکته دیگه ای که باید بهش توجه کنیم اینه که چرا وقتی خانومها دست به این کارها میزنن بعضی آقایون اونها رو به نوعی تشویق میکنن.خیلی از صاحبان مشاغل از خانومها استفاده ابزاری میکنن .منظورم اینه وقتی میفهمن خانومی مشکل مالی داره به جای کمک کردن به جای اینکه از تواناییهای اون استفاده کنن به فکر منفعت طلبی خودشون هستن.
چرا وقتی خانومها با ظاهر نامناسب بیرون میان بعضی آقایون به جای اینکه سرشونو پایین بندازن چشای طرفو با نگاهاشون در میارن ؟اگه همه آقایون به این فکر کنن که روزی ممکنه همسرشون-مادرشون-خواهرشون در دام فساد بیفته باز هم به این رویه ادامه میدن؟(از هر دستی بدی با همون دست میگیری)
به نظر من مشکل دو طرفه است الان تو جامعه زنایی داریم که ارزش زن بودنشونو فراموش کردن مردهایی هم داریم که غیرتشونو از یاد بردن(البته منظور من از غیرت داد زدن و تعصبات بیجا و محدود کردن نیست.)اگه این خانومها مورد تاییداین جور آقایون نبودن الان دیگه مشکلمون کمتر بود.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مشکات
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
چرا زنان - ali j - ۳۰ تير ۱۳۸۸, ۱۱:۴۹ عصر
RE: چرا زنان - zahir - ۳۱ تير ۱۳۸۸, ۱۲:۰۴ صبح
RE: چرا زنان - AmirHosein - ۳۱ تير ۱۳۸۸, ۰۹:۴۱ صبح
RE: چرا زنان - atefeh - ۳۱ تير ۱۳۸۸, ۱۱:۵۲ عصر
RE: چرا زنان - ali j - ۱ مرداد ۱۳۸۸, ۰۷:۳۹ عصر
RE: چرا زنان - Hamid.R.E - ۴ مرداد ۱۳۸۸, ۰۲:۴۴ صبح
RE: چرا زنان - اطهر - ۸ شهريور ۱۳۸۸, ۰۴:۳۳ عصر