ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج شهدا
۱۶ شهريور ۱۳۹۳, ۱۲:۵۳ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ۱۲:۵۴ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #11
RE: ازدواج شهدا
شهید ولی الله چراغچی اصل و نسب ، ایمان و رضایت به جبهه ، شرایط او برای ازدواج بود با من بیشتر از همه اعضای خانواده صمیمی بود. خیلی وقت ها با هم صحبت می کردیم. صحبت هایی که فقط به من می گفت و من این رو خوب می دانستم . در ماجرای ازدواجش باز ناگفته هایی را به من گفت:«خواهر جان! من می خواهم شهید بشوم، اما گیرم .نصف ایمانم هنوز کامل نشده. با دختری که تو برایم پیدا می کنی، این نیمه را تکمیل می کنم.» گفت:«جز ایمان دختر و اصل و نسب خانواده اش ، مشخصه ی دیگری ندارم. مشخصات ظاهری برایم مهم نیست، مهم نیمه دیگر ایمان است. دختری برایم انتخاب کن که بعد از شهادت من، هیچ آه و افسوسی پشت سر نداشته باشد. هر جا که خواستگاری می روی، بگو او هدفش شهادت است و هیچ از مال دنیا ندارد.» چند جا رفتم و حرفهای او را باز گو کردم . پدر و مادر دختر می گفتند:«خوب اگر برادرتان می خواهد راه امام را برود و شهید بشود ، پس چرا داماد می شود؟» من هم صادقانه می گفتم:«می خواهد نیمه ایمانش را تکمیل کند. اگر دخترتان را نمی دهیبد، برویم جای دیگر؟» خلاصه هر جا رفتیم،کسی جواب مثبت نمی داد. شنیده بودم که برادرم از فرماندهان جبهه است. آخرین جایی که رفتم، دیگر حرف از شهادت نزدم،گفتم:«برادرم از فرماندهان جنگ است، قصد دارد ازدواج کند،بالاخره شما هم میدانید اسم شهادت روی همه فرماندهان هست.» دیدم سردی خانواده های قبلی را ندارد و با آنها یک تفاوت اصلی دارد . آنقدر رفتیم و آمدیم تا بالاخره خدا قسمت کرد. خیلی زود کارها جور شدو پدرم هم با خبر شد. در مورد مهریه به پدرم گفت:«پدر جان! هر چه خوتان میل داشتید برای همسرم مشخص کنید. من که چیزی ندارم ، خودتان باید مهریه اش را بپردازید.» بعد خندید و گفت:«اگر نه، ما را آن دنیا یک لنگی نگه می دارند تا سرکار علیه خانم بیایند و رضایت بدهند.» پدرم نصف حیاط را قباله کرد و به شوخی گفت:«ازدواج اینجوری ندیده بودم!»

http://adiat.ir/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3...%88%D9%84/

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط آشنای غریب
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
ازدواج شهدا - هُدهُد صبا - ۱۵ شهريور ۱۳۹۱, ۱۲:۴۱ عصر
RE: ازدواج شهدا - هُدهُد صبا - ۱۵ شهريور ۱۳۹۱, ۰۵:۳۰ عصر
RE: ازدواج شهدا - هُدهُد صبا - ۱۶ شهريور ۱۳۹۱, ۱۲:۱۴ عصر
RE: ازدواج شهدا - هُدهُد صبا - ۱۹ شهريور ۱۳۹۱, ۱۰:۵۰ صبح
RE: ازدواج شهدا - هُدهُد صبا - ۲۴ آذر ۱۳۹۱, ۱۰:۳۷ عصر
RE: ازدواج شهدا - هُدهُد صبا - ۵ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۸ عصر