ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گفتاری از آیت‌الله بهجت (ره)
۲۸ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۵۰ عصر
ارسال: #4
RE: گفتاری از آیت‌الله بهجت(ره) درباره گناه
[تصویر:  91158_634601527872778611_m.jpg]

حضرت آیت الله العظمی بهجت(ره) در فرمایشان خود درباره حضرت حجت(عج) می‌فرمایند: واى بر كسى كه حضرت حجّت ـ عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف ـ بداند كه او در تحصیل موافقت و رضاى آن حضرت، و یا در مخالفت آن حضرت بى اعتنا و لااُبالى است.

در امور مالى به مردم بگوید كه دست من دست او است و نماینده او هستم، و در كارهاى دیگر چنین نباشد!

خدا نكند ما این گونه باشیم!

خصوصا این كه میل داریم در آخر زندگى و دم مرگ به داد ما برسد و به شفاعتش بلاهاى ما رفع شود.

آیا مى شود از اول كار از او جدا باشیم و در آخر كار تمایل داشته باشیم از ما دستگیرى كند؟!

آقاى طبیبى در نزدیكى وفاتش، به همه انوار معصومین ـ علیه السّلام ـ سلام كرد و تعظیم نمود ولى هیچ كدام از حضار كسى را نمى دیدند!

آن بزرگواران كه در وقت وقتش به آنها احتیاج داریم، نباید كارى كنیم كه دم آخر بگویند: ما این شخص را نمى‌شناسیم!

تفاوت مراتب ایمان و تقوا و یقین ما و علماى گذشته بسیار است، صد سال فاصله ى بین ما و آنها، مانند هزار سال است! دعا كردن و زود مستجاب شدن براى آنها اصلاً چیز عادى عادى بوده؛ ولى حالا اگر كسى بگوید: دعا كردم و مستجاب شد، خیلى نادر است.

نقل كرده اند كه آقایى ـ كه فاصله ى وفاتش با وفات مرحوم حاج شیخ عبدالكریم حایرى ـ رحمه اللّه ـ یك هفته بود، در مشهد بود و خانواده اش در عراق بودند ـ به حرم امام رضا ـ علیه السّلام ـ مشرّف شد و عرض كرد: خانواده ام...(ا ین قسمت در اصل از قلم افتاده است، شاید عرض كرده است: خانواده ام در عراق هستند و من در مشهد، تقاضا دارم كه هزینه ى راه را مرحمت فرمایید تا به عراق بروم.) بلافاصله شخصى از كنارش گذشت و مقدارى پول به او داد؛ ولى او رو كرد به حضرت و عرض نمود: « این نه مناسب كرم شما است! » تا این كه مقدار دیگرى به او مى رسید. باز گفت: « كم است! » پس از جریان یكى از علماى مشهد در صحن به او مى رسد و مى گوید: « معلوم مى شود معامله ى شما با حضرت خوب است! » همان اندازه كه مى خواسته از جیبش در مى آورد و به او مى دهد.

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط boshra ، seyedebrahim ، hamed ، zeinab ، سیدناصر ، فاطمه گل ، alialaie
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
گفتاری از آیت‌الله بهجت (ره) - boshra - ۱۳ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۲۷ عصر
RE: گفتاری از آیت‌الله بهجت(ره) درباره گناه - هُدهُد صبا - ۲۸ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۵۰ عصر
RE: گفتاری از آیت‌الله بهجت (ره) - hamed - ۱۶ شهريور ۱۳۹۱, ۱۱:۱۹ صبح
RE: گفتاری از آیت‌الله بهجت (ره) - hamed - ۲۱ شهريور ۱۳۹۱, ۱۱:۱۴ صبح
RE: گفتاری از آیت‌الله بهجت (ره) - hamed - ۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۱۶ صبح
RE: گفتاری از آیت‌الله بهجت (ره) - boshra - ۹ آبان ۱۳۹۵, ۰۹:۳۵ عصر
RE: گفتاری از آیت‌الله بهجت (ره) - boshra - ۱۰ آبان ۱۳۹۵, ۰۹:۱۸ عصر
فضيل بن عياض سارق - boshra - ۱۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۳۹ عصر
وظيفه ى ما در روزهاى پرفتنه - گمنام - ۱۶ مهر ۱۳۹۱, ۰۷:۴۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا