ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نهضت جهانی دعای فرج - شب جمعه 22 دی ماه سال 90 از ساعت 21:30 به وقت ایران
۲۱ دي ۱۳۹۰, ۰۲:۱۹ عصر
ارسال: #6
RE: نهضت جهانی دعای فرج - شب جمعه 22 دی ماه سال 90 از ساعت 21:30 به وقت ایران
بسم الله الرحمن الرحیم

اهمیت دعای دسته جمعی و همگانی نسبت به دعای فردی

دعا برای تعجیل فرج حضرت مهدی علیه السلام از بهترین راهای یاد کردن آن دخیره ی آسمانی در خلوت و جلوت و به طور خصوصی و عمومی است و نشانه ی ایمان است امام موسی بن جعفر علیه السلام فرمودند:

وجود مبارک او از دیده ها پنهان میگردد ، ولی یادش از دل های مومنان فراموش نمی شود .

باید با الهام از آیات و روایات بالاخص رهنمودها و پیام های وجود مقدس امام عصر علیه السلام و به مصداق سخن کتاب آسمانی :

تک تک و دوتا دوتا برای خدا قیام کنید .

در همه ی لحظات و خلوت خویش ، و در این چهل روز با توبه و استغفار؛ تعجیل ظهور امام را از درگاه خداوند بطلبیم و هم در اماکن مقدس ، اعم از حرم های معصومین علیه السلام ، مساجد ، حسینیه ها ، و جلسات مذهبی ،خالصانه و صمیمانه و به هم راه انابه و ندبه ، برای فرج منقم آل محمد علیه السلام دعا کنیم و ظهورش را از خداوند بزرگ بخواهیم

ما باید در این چهل روز از خداوند اول و وسط و آخر فقط فرج بخواهیم

امام صادق علیه السلام :

هیچ گاه چهل نفر برای دعا نزد هم اجتماع نکنند و خداوند عزوجل-را در کاری نخوانند مگر اینکه خداوند متعال دعای آنها مستجاب می کند .

اگر چهل نبودند و چهار بودند (نزد هم جمع شوند ) و ده بار خدای عزووجل را بخوانند ، خداوند متعال دعایشان را می پذیرد . اگر چهار تن هم نباشند و تنها یکی باشد که چهل بار خدا را بخواند ، خدای عزیز او را اجابت فرماید

ونیز آن حضرت فرمودند :

هرگاه پیشامدی پدرم را اندیشناک می کرد ، زنان و کودکان را گرد می آورد و سپس دعا می کرد و آنها آمین می گفتند .

همه ی عاشقان و دوستداران اهل بیت در این چهل روز در همه ی ساعات لحظه ی از یاد آن حضرت غافل نشوند و در همه ی حالات بویژه هنگام جاری شدن اشک ها و شکستن دلها ، باید برای امام زمانشان دعا کنند و فرج را از خداوند بخواهند و چیز دیگر نخواهند

مگر نه اینکه آن حضرت در همه ی لحظات شاهد و ناظر ماست پس اگر ما برای فرجش دعا کنیم او هم خواسته ی ما را می داند و برای ما دعا می کند مگر نه این است که خود حضرت فرمودند:

اگر مومنی در مجالس سوگواری ، پس از ذکر مصایب حضرت سید الشهدا برای من دعا کند ، من برای او دعا می کنم
بر گویندگان و ذاکرین و شاعران اهل بیت علیه السلام است که در این چهل روز و در تمامی ایام در سخنان و اشعار خود محور خود را امام عصر علیه السلام قرار دهند و مومنان نیز در فرصت های اجابت دعا ، از درخواست فرج آن حضرت از آستان حق تعالی غافل نباشند

حضرت مهدی به شیخ حسن سامرایی –که از گویندگان عراق بود-فرمودند به شیعیان و دوستان من بگویید که خداوند را به حق عمه ام حضرت زینب سلام الله علیها قسم دهندتا فرج من را نزدیک گرداند

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط hamed ، مریم گلی ، هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
40 روز دعا و تضرع برای تعجیل در فرج - hamed - ۶ آبان ۱۳۹۰, ۰۵:۴۱ عصر
RE: نهضت جهانی دعای فرج - شب جمعه 22 دی ماه سال 90 از ساعت 21:30 به وقت ایران - safirashgh - ۲۱ دي ۱۳۹۰ ۰۲:۱۹ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا