ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نامها و اوصاف قیامت
۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۰ صبح
ارسال: #6
RE: نامها و اوصاف قیامت
دادگاه عدل الهى

همه حاضر شده اند!
كسى غيبت ندارد، همه را آورده اند تا كارنامه شان را به دستشان بدهند و سرانجام به جايگاههايشان منتقل شوند..
دادگاه تشكيل مى گردد و پرونده همه حضار دو مى شود. اما دادگاه ، دادگاه ديگرى است !
و كل شى ء فعلوه فى لبزير؛

هر كارى كه انجام داده اند، در نامه هاى آنان ثبت است .
و اين وضيعت ، سخت آن ها را به وحشت انداخته است و بال دروغ پردازى قصد فرار از دادگاه را دارند:
يوم يبعثم الله جميعا فيحلون له كمايحلفون لكم و يحسبون انهم على شى ء؛

روزى كه خدا همه را زنده مى كند، همچنان كه براى شما قسم مى خورند، براى او هم قسم خواهند خورد، و مى پندارد كه سودى خواهند برد.
ولى افسوس كه دير شده و همه رازها بر ملا گشته و از پرده برون افتاده است .
بيدى الله يوم القيامه كل سر

خداوند در قيامت همه رازها را آشكار مى سازد.
عده اى هوش از سرشان رفته است
و ديوانه وار و مست در انتظار حكم دادگاه نشسته اند. و بعضى با گريه زياد ناظر بر آتش دوزخند.
شراب خوران ، شيشه شرابى به گردنشان آويزان است و قدح شرابى به دستشان چسبيده ، كه بوى گندش همه جا را پر نموده و همه ، آن ها را مى شناسد و لعنتشان مى كنند.
حرام خواران به شكل خوك در آمده اند!
حاكمان ناحق كورند!
خود خواهان گنگ و كردند!

و شهوت رانان كه با چشم زنا مى كردند، دو ميخ آتشين در چشمانش فرو رفته است !
و نحشر هم يوم القيامه على و جوههم عميا و بكما و صماد
ما روز قيامت ايشان (جنايت كاران ) را واژگون و كور و كر و لال محشور مى نماييم .
كسانى كه در دنيا دوستانى نااهل براى خود انتخاب كرده بودند،دستان خويش را به دندان گزيده و مى گويند:
اى كاش ما با فلانى دوست نمى شديم ! او ما را از ياد خدا غافل نمود و سبب گمراهى ما شد!
اى كاش راهى را كه رسول در پيش گرفته بود، در پيش گرفته بودم !

پروردگار! قيامت را ديدم و پذيرفتم و حالا گوشمان براى شنيدن حق باز است ؛ پس ما را به دنيا برگردان تا عمل صالح انجام دهيم ، همانا ما با ديدن اين صحنه ، به درجه يقين رسيده ام و همه چيز را باور مى كنم !
مهطعين مقنعى رووسهم لا يرند طرفهم و افئدتهم هواء؛
مى شتابند، سرها را بالا گرفته اند، چشم بر هم نمى زنند، دل هايشان خالى از خرد است .
و مى گويند:
يا حسرتنا على ما فرطنا فيها؛
اى افسوس بر ما كه در دنيا كوتاهى و از وظيفه ، سربار زديم !
ربنا اخرجنا منها فان عدنا فانا ظالمون ؛

پروردگارا! ما را از عذاب جهنم بيرون آور؛ اگر دوباره خلاف كرديم ، ظالم و سزاوار دوزخيم .
ولى جواب مى شنود:
خفه شويد! مگر يادتان رفته كه هرگاه گروهى از بندگان شايسته من در مناجات خود مرا مى خوانند و ندا مى دادند:
ربنا امنا فاغفرلنا و ارحمنا و انت خير الراحمين ؛
و از من طلب عفو و بخشش مى كردند شما آنان را به مسخره گرفته و مى خنديديد! و همين توهين و مسخره كردن سبب غفلت و بدبختى شما شد.

و سپس درباره يكايك آنان گفته مى شود:
خذوه فعلوه ثم الحجم صلوه ؛
اى ماموران عذاب ! او را بگيرد و به او دستبند بزنيد، سپس به دوزخ پرتابش كنيد.
و تو كه تا به حال ناظر بر همه اين صحنه اى بودى ، با خود مى گويى ، الحمدالله كه من در دنيا تسليم حق شدم ؛ به دستورهاى الهى عمل كرديم .
انى ظننت انى ملاق حسابيه ؛
من در دنيا مى دانستم كه چنين روزى هست و به فكر حسابم بودم .
خدايا! تو را سپاس مى گزارم كه مرا هدايت كردى تا در رديف مخلصان در گاهت قرار گيرم ، امروز سر بلند باشيم و در ميان اين همه جمعيت شرمسار نباشم .
پروردگار! تو را شاكرم كه مرا به انسانيت رهنمون ساختنى و با اولياى دينت آشنا و همراه نمودى . چقدر خوب شد كه حق را پذيرفتم و بدان عمل كردم .
خدايا! شكرت ... خدايا! شكرت ...
و در اين حال ، صدايى تو را متوجه خود مى كند كه مى گويد: به سوى بهشت حركت نما، تا در جايگاه هميشگى ات به استراحت بپردازى ،...
كلوا و اشربوا بما اسلفتم فى الايام الخاليه ؛

بخوريد و بياشاميد! گوارا باد اين نعمت ها بر شما! به خاطر آن اعمال صالحى كه از پيش ، در روزگار گذشته ، براى امروز خود فرستاديد.
و در همان لحظه ، ماموران زيبا روى بهشتى را مى بينى كه با جام هاى پر از شراب روشن و سفيد كه لذت بخش است هيچ گونه ضرر و مستى در آن نيست ، گرد تو مى چرخند تا هرگاه ميل داشته باشى از آن به تو بدهند،
و تو با لبخندى زيبا و چهره اى نورانى ، همراه با ماموران بهشتى به طرف قصر بهشتى ات حركت مى كنى ...!

[تصویر:  89291638003782700535.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط آشنای غریب ، هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
نامها و اوصاف قیامت - مریم گلی - ۱۸ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۴۵ عصر
RE: نامها و اوصاف قیامت - مریم گلی - ۲۰ تير ۱۳۹۱, ۰۲:۵۵ عصر
RE: نامها و اوصاف قیامت - مریم گلی - ۲۲ تير ۱۳۹۱, ۰۹:۵۶ صبح
RE: نامها و اوصاف قیامت - مریم گلی - ۲۷ تير ۱۳۹۱, ۰۱:۳۶ عصر
RE: نامها و اوصاف قیامت - seraj73 - ۲۷ تير ۱۳۹۱, ۱۰:۲۰ عصر
RE: نامها و اوصاف قیامت - مریم گلی - ۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۱۰ صبح