ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
۲۴ فروردين ۱۳۹۰, ۰۶:۱۰ عصر
ارسال: #2
گام دوم
بحث قبلی رو باید یک مقدار هم ادامه داد.
ما داریم خودمون رو آماده می کنیم تا زمینه های اقتدار شکل بگیرد, تا اقتدار ولی عصر(عج) موجب مظلوم واقع شدن ایشان نشود,تا اقتدار حضرت سبب آن گردد که ایشان محبوب دلها گردد, وقتی علت اقتدار او را را دریابیم او محبوب می شود.
در روایات آمده که یکی از بزرگترین ویژگی های زمانه اش این است که به شدت محبوب دلها واقع می گردد!علت این است که یاران حضرت بصیرت دارند,نقاط اقتدار حضرت را درک می کنند,جلوی فتنه ها را می گیرند,از آغاز راه هم می گیرند, دیگر حضرت مظلوم واقع نمی شود!
برای این است که باید آماده شویم,میخواهیم درکش کنیم,می خواهیم به حضرتش ظلم نکنیم که اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و ال محمد و اخر تابع له علی ذلک!
بحث بعدی در باب اینکه گفتیم امام زمان هم به یاران خود سخت می گیرند هم به دشمنان!
همان قدر که با دشمن سخت می گیرند با این 313 نفر هم سخت می گیرند خاصیت این 313 نفر چیست؟ سخت گیری های آقایشان را می توانند تحمل کنند. می دانید چرا الان آقا نمی آید؟چون خواص و نخبگان جامعه ما سخت گیری های مقام معظم رهبری را نمی توانند تحمل کنند,سخت گیری های امام را نمی توانستند تحمل کنند؛ امام آخر سر فرمود اطرافیانم این همه چیز را به من تحمیل کردند ولی من به هیچ یک راضی نبودم. نمی توانستند تحمل کنند به امام تحمیل می کردند.
_ آقا شما برو کنار شایستگی نداری!
-من بروم کنار!
-من مملکت را به اتش می کشم ولی نمی روم کنار!
تحمل سخت گیری نداشتند!

و اما امروز: نقش یاران امام زمان در حکومت حضرت
سوال این است که نقش 313 یار امام که گاهی فرج و ظهور را منوط به وجود ان 313نفرمی شود چیست؟حضرت وقتی بخواهند با مشکلات عالم برخورد کنند, هزاران ابزار در اختیار ایشان هست! همه کائنات در خدمت ایشان است, مثلا گروه سفیانی در نزدیکی های محل استقرار حضرت در حجاز در زمین فرو می روند, بلعیده می شوند و حتی بعد از این اتفاق خیلی از مومنین به امام زمان(عج) ایمان می آورند و قبول می کنند که ایشان همان مهدی موعود(عج) هستند. خب این امام چه نیازی به یار دارند؟وقتی هر قدرت معنوی و هر قدرتی که قابل تصور است در اختیار اوست چرا ایشان 1400 سال انتظار 313 نفر را می کشند؟
اگر 313 نفر یار برای امام زمان باشند, اینها به منزله قله های کوه هستند. 313 قله که دنبال هریک کوهستانهای است. 313 قله ای که در دامنه شان هزار یار دیگر است. به واقع وجود 313 نفر فدایی و یار واقعی نشان از استعداد و لیاقت آن جامعه برای پذیرش یک حکومت عادلانه جهانی است؛ یعنی این جامعه شاخص های بالایی دارد از نظر لیاقت و استعداد!
گاهی در گفتگوهای خود از هنرمندان انتقاد می کنیم که چرا به امور معنوی نمی پردازند چرا به امور انقلابی و حماسی نمی پردازند؟ باید توجه داشت که این هنرمندان نمایندگان طبیعی مردم هستند [البته در کشور ما زیاد هم طبیعی نیستSmile] تصور کنیم که این هنرمندان قله هایی باشند پر از جوشش حماسه, آتشفشانی باشند پر از نشر معارف و نور و آتش معنویت, ولی اینها هیچ دامنه ای نداشته باشند. این ارزش ندارد. اگر صد هزار بیننده عاشق و مشتاق فیلمهای معنوی در اوج بدون صحنه های اکشن و سرگرم کننده و خمار کننده و شهوت انگیز و وحشتناک وجود داشته باشند خود به خود چند هنرمند از دل آنها بیرون می آید که نمایندگی می کنند اینها را و برای همین افراد فیلم می سازند.
313 نفر باید نمایندگان شایستگی جامعه جهانی برای ظهور آقا امام زمان(عج) باشند نه اینکه 313 نفر به صورت مجزا و در یک محیط استریل درست کنیم و بگوییم آقا بیا دیگر حالا به بقیه کاری نداشته باش 313 نفر را درست کردیم. این نمی شود!
جامعه ای اگر آمادگی نداشته باشد و اگر 313 نفر نمایندگان طبیعی جامعه نباشند فایده ای ندارد برای حضرت, آن وقت است که آقا غریب می شوند بین اینها, مظلوم می شوند.
یادمون باشه باید جامعه را آماده کنیم, باید جامعه جوری بشه که 313 نماینده از دلش بیاد بیرون! حضرت زهرا(س) یک یار واقعی بودند برای حضرت علی(ع) ولی چون جامعه ی آن زمان لیاقت این نماینده رو نداشت خدا ایشان را خیلی زود از انها گرفت!
خدایا ما را جزو یاران پر طاقت و مخلص و جان بر کف و فدایی امام زمان(عج) قرار ده!
خدایا آمادگی ما برای فداکاری برای آقا امام زمان(عج) را از ما بپذیر!

چه انتظار عجیبی
میان منتظران هم عزیز من چه غریبی
عجیب تر که چه آسان نبودنت شده عادت
چه بی خیال نشستم
نه کوششی نه وفایی
فقط نشستم و گفتم خدا کند که بیایی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
گام اول - صیاد - ۲۰ فروردين ۱۳۹۰, ۰۵:۲۰ عصر