ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیت الله سید علی قاضی (ولادت تا عروج)
۱۴ بهمن ۱۳۹۰, ۱۱:۲۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ ۰۴:۲۲ عصر، توسط hamed.)
ارسال: #5
Star RE: آیت الله سید علی قاضی ( ولادت تا عروج )
7 بهمن ماه سالروز درگذشت عالم جلیل القدر آیت الله سید علی قاضی "ره" گرامی می داریم
mall">صبر و استقامت چهل ساله
mall">بیت زیر از اشعار ایشان می باشد:
mall">و لا تکن کمثل من ان فتح الباب خرج ***و الزم و کن کمثل من ان فتح الباب ولج
mall">اگر دري باز شد، تو بیشتر استقامت به خرج بده؛ بگو خدایا! افزونش کن؛ باید در عبودیت استقامت ورزید، یعنی صبور شد؛ اگر خواستند بکشندش، بگوید من از خدا دست بر نمی دارم؛ اگر نان و آبش را قطع کردند، استقامت کند، و حتی اگر دنیا جمع شود و بگویند بیا صرفنظر کن بگوید صرفنظر نمی کنم و آیت الله قاضی به این زودي ها خسته نمی شود .و می گوید: هر چه بادا باد، در بحر جنون پا می زنم، امشب کشفی نصیبم شد شد، نشد نشد، امشب خوابی دیدم دیدم، ندیدم ندیدم، من کشف نمی خواهم تمام این مدت چهل سال آن هم براي زرق و برق و کشف و کرامتی چند، نه! من معرفت خودش را می خواهم، من خودش را می خواهم.
mall">اسم اعظم را استقامت بر وحدانیت خداي جل و علا می داند و می گوید: اگر شخص در طلب، استقامت پیدا کرد، اسم اعظم در روح او جا پیدا می کند و آن وقت لایق اسرار ربوبی می گردد. و خود استقامت پیدا کرد، چون استقامت دارد، سرانجام صداي فرشتگان را می شنود که:
ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تنزل علیهم الملائکه الا تخافوا و لا تحزنوا و ابشروا بالجنه التی کنتم توعدون
mall">آنان که گفتند پروردگار ما الله است و بر این ایمان پایدار ماندند، فرشتگان بر آن ها نازل شوند که دیگر هیچ ترسی و حزن و اندوهی نداشته باشید و شما را به همان بهشتی که وعده دادند بشارت باد. (سوره فصلت آیه 3)
mall">
mall">خوب الحمدالله دوستان بخش هایی از زندگی ان بزرگوار رو نوشتن
mall">بنده هم با اشاره سایر سطوح دوران زندگی چند پستی در خدمت تون خواهم بود

Roseدر انتشار آنچه خوبیست و اثری از عشق در آن هست آخرین نفر نباشیدArrow
من یک اخراجی هستم
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط osaky ، هُدهُد صبا ، yagobian ، zeinab ، ترنم بهاری ، boshra
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: آیت الله سید علی قاضی ( ولادت تا عروج ) - hamed - ۱۴ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۲۱ عصر
عالمي كه در 27 سالگي مجتهد شد - boshra - ۱۹ بهمن ۱۳۸۹, ۰۹:۵۴ عصر