ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یاد بگیریم عذرخواهی کنیم نه بهانه تراشی
۳۱ شهريور ۱۳۸۹, ۰۵:۳۳ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهريور ۱۳۸۹ ۰۵:۳۵ عصر، توسط ذوالقرنین.)
ارسال: #4
RE: یاد بگیریم عذرخواهی کنیم نه بهانه تراشی
سلام :

کبوتر حرم عزیز ، منم با شما موافقم . نمیشه بی خیال و راحت ایستاد تا هر کس هر چی دلش می خواد نثار آدم کنه ، به قول شما مخصوصا اگه دروغ باشه یا تهمت ...

اگه قرار باشه در مقابل اونایی که خیلی راحت زور میگن سکوت کنیم و با سکوتمون میدون بدیم به اونها برای ادامه ی رفتار زشتشون ، تهمت ها و دروغ هاشون اون موقع که دیگه

سنگ رو سنگ بند نمیشه !!!!

یه نکته ای بگم ، اینکه این مطلب و خیلی از مطالب دیگه مقاله هایی هستند که من از اینترنت یا کتاب ها و مجلات جدا کردم و تو تالار هم گذاشتم . که متاسفانه منبع این مقاله رو نداشتم .

یه نکته ی دیگه این که تو هر مقاله ، کتاب و هر منبع دیگه ای ، موضوعات و مسائلی وجود دارند که ما با اونها موافق نیستیم و بر خلاف رای و نظرات ماست .

حالا در مورد این مقاله :

اگه یه بار دیگه به اون پاراگراف نگاهی بندازید ، می بینید که اول جمله این طور شروع شده :

"اشتباهات خود را توجیه نکنید " . پس به نظر میرسه که نویسنده هم خلاف نظر ما رو نگفته ، وقتی عصبانیت نشانه ی ضعف هست که واقعا اشتباهی وجود

داشته باشه ، یعنی از طرف ما اشتباهی رخ داده باشه و ما به جای پذیرفتن اشتباهمون و سعی برای رفع اون ، خودمون رو به آب و آتیش میزنیم تا اشتباهمون رو توجیه کنیم یا کس دیگه ای

رو مقصر معرفی کنیم .

اما اگه حق با ما باشه ، به نظر من باید سعی کنیم خونسردی خودمون رو حفظ کنیم ( که واقعا واقعا واقعا کار سختیه ) و سعی کنیم از طرف مقابلمون عذر خواهی کنیم و بپذیریم که اشتباه کردیم

و از دلش در بیاریم . حداقل کاری که میتونیم انجام بدیم تو اون لحظه اینه که آرومش کنیم و نذاریم ناراحتی که بوجود اومده باعث دور شدن ما از هم بشه .

موافقید ؟

اما اگه طرفمون آدم بی منطق و یا خودرایی بود ، به نظر من بعد از اینکه تشخیص دادیم هر آنچه لازم بوده گفتیم ، شرایطمون رو براش توضیح دادیم و عذر خواهیمون رو هم انجام دادیم

( البته واقعا بیاییم توجیه نکنیم ، بهونه نتراشیم : ، بپذیریم و یه مدت شاید سکوت کردن بهتر باشه )

بهتره سکوت کنیم ، بعضی از آدم ها شاید اون لحظه حرف ما رو قبول نکنن اما ممکنه تو خلوتشون و وقتی آتیششون سردتر شد به حرفامون فکر کنن و یه جورایی بهمون حق هم بدن ،

شاید خود اونها هم چنین تجربه هایی رو داشتند .

بعضی ها هم کلا حرف حرف خودشونه ، نرود میخ آهنین در سنگ .

ما تا جایی که وظیفه داریم باید صحبت و بحث کنیم ، بقیش به نظرم اتلاف وقت و انرژی میاد .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط zeinab ، مشکات ، safirashgh ، کبوتر حرم ، فاطمه گل
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: یاد بگیریم عذرخواهی کنیم نه بهانه تراشی - ذوالقرنین - ۳۱ شهريور ۱۳۸۹ ۰۵:۳۳ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا