ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سخنان حکیمانه، اخلاقی و عرفانی، استاد ارجمند: حاج آقا پور شبانان
۱۶ فروردين ۱۴۰۱, ۱۲:۲۲ صبح
ارسال: #61
RE: سخنان حکیمانه، اخلاقی و عرفانی، استاد ارجمند: حاج آقا پور شبانان
در رابطه با ماه مبارک رمضان من جمله ای از بزرگی از دهها سال پیش به یاد دارم وبرای شما یادآوری می کنم:
فرمودند انسانها چند گروه هستند :
یک گروه آنهایی که اصلا روزه نگرفتند، نخواستند بگیرند.
یک گروهی که میخواستند روزه بگیرند ولی مریض بودند و نتوانستند، برای آنها آرزوی سلامتی می کنیم.
یک گروهی بودند که روزه گرفتند ولی روزه ی آنها تباه شد، بی ارزش بود. فردی با زبان روزه ، همسر خود را آزار می دهد، فردی با زبان روزه مردم را گمراه میکند، فردی با زبان روزه ، مادر و پدر خود را می آزارد. اینها روزه داشتند زحمت کشیدند ولی روزه های آنها اصلا قبول نمی شود. این را من در خاتمه ی کلامم عرض کنم که در جریان باشید اگر به خاطر هیچ و پوچ با یکدیگر دعوا کردید و داد و فریاد کردید روزه های شما قبول نیست،
ای خانمی که شوهرت با زحمت و مرارت و خون دل لقمه نانی در می آورد، اگر شما آن وظیفه ای را که قرآن به عهده شما گذاشته انجام ندهی، اگر صد تا روزه بگیری روزه هایت قبول نیست
ای آقایی که به پدر و مادرت پرخاش میکنی خدا می فرمایند که به من ایمان بیاورید
وَ بِالْوالِدَیْنِ إِحْساناً با پدر و مادرتان با پر و بال تواضع برخورد کنید، اگر با اخم کاری برایشان انجام دادی روزه شما به درد نمی خورد، این را هم من در پایان کلامم عرض کنم خانه میروید و دعوا میکنید و داد می‌زنید چه زن چه مرد کار کردید،بچه داری کردی وظیفه ات بوده حق ندارید منت بگذارید یا بی احترامی کنید. اینها همیشه باید رعایت شود مخصوصا در این ماه مبارک رمضان تا ما آب دیده از رمضان خارج شویم . مُدْخَلَ صِدْقٍ و مُخْرَجَ صِدْقٍ.
قهر کردن هم گوشه ای از کلام است که ما با اشاره داریم انجام می دهیم، غر زدن،بدخلقی و داد زدن باز همان کلام است که بد آن را داریم انجام می دهیم ، اینها هم جزو برنامه کلام و عمل محسوب می شود
موفق و مؤید باشید . انشاالله در بین ما چنین نباشد و رمضان ما رمضان شیرین و زیبا باشد و انشاالله درسی زیبا از رمضان با خودمان داشته باشیم.

خداوند می بیند می داند می تواند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سخنان حکیمانه، اخلاقی و عرفانی، استاد ارجمند: حاج آقا پور شبانان - آشنای غریب - ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ ۱۲:۲۲ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا