ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روزهای بعد از رحلت حضرت محمد رسول الله (ص) از زبان حضرت زهرا (س)
۲۷ فروردين ۱۳۹۱, ۰۱:۵۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ فروردين ۱۳۹۱ ۰۱:۵۱ عصر، توسط safirashgh.)
ارسال: #1
[split] * زیارت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها *
شب خاکسپاری فاطمه زهرا از زبان امام حسین علیه السلام

امام حسين عليه السلام فرمود: وقتي فاطمه (سلام الله عليها) از دنيا رفت، امير مومنان (عليه السلام) مخفيانه او را به خاک سپرد و جاي قبر او را با خاک يکسان نمود . سپس برخاست و رو به قبر رسول خدا (صلي الله عليه و آله) کرد و گفت: سلام من بر تو باد اي رسول خدا ، و سلام بر تو از سوي دخترت و زائرت و همان که در بقعه تو زير خاک آرميده و خداوند براي او چنان خواست که هر چه زودتر به تو ملحق شود. اي رسول خدا! صبرم از فراق دختر برگزيده ات کم شده و شکيبايي ام از سرور زنان جهان از دست رفته ، مگر اينکه همانطور که در مصيبت جانگداز تو صبر کردم در اين جا نيز صبر کنم، چرا که من با دست خود تو را در قبر نهادم و جان تو از ميان سينه و گلوي من گذشت . آري ، بهترين جمله براي من، در کتاب خدا وجود دارد که فرموده:

"ما هم از خداييم و همه به سوي او باز مي گرديم."[1]

امانت بازگردانده شد و زهرا از دستم ربوده شد، اي رسول خدا ؛ چقدر اين آسمان نيلگون و زمين تيره در نظرم زشت جلوه مي کند. اندوهم هميشگي است و شبم به بيداري مي گذرد، و غم از دلم رخت نمي بندد تا خداوند خانه اي را که تو در آن اقامت داري برايم برگزيند. غصه اي دارم جگرسوز و اندوهي شورانگيز، چه زود ميان ما جدايي افتاد...و تنها به خدا شکايت مي برم.

حضرت در اين جا مناجات با پيامبر خدا را ادامه مي دهد و از امت گله مي کند و از احوال فاطمه زهرا و سوز سينه اش و غم و اندوه وي مي گويد. آنگاه امير مومنان ادامه مي دهد:

آه آه...باز هم شکيبايي مبارک تر و زيباتر است، و اگر بيم غلبه چيره شوندگان نبود براي هميشه در اين جا مي ماندم و درنگ مي نمودم و بر اين مصيبت بزرگ مثل زنان عزيز مرده شيون مي کردم. در مقابل چشم خدا دخترت پنهاني به خاک سپرده مي شود ، و حقش پايمال و از ارثش ممنوع مي گردد با اين که هنوز خيلي زمان نگذشته و ياد تو از ياد ها نرفته است![3]

آري! اين سخنان اميرمومنان در شب خاکسپاري همسرش است. جملات خود گوياي مظلوميت حق هستند...

-------------------
1.سوره بقره/156
2.به نقل از کتاب امير المومنين علي ابن ابيطالب تاليف احمد رحماني همراه با تلخيص
.کافي 1/381

بسم الله الرحمن الرحیم
حسبنا الله و نعم الوکیل ... آل عمران 173...پشت و پناه ما خداست و چه پشت و پناه خوبی.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط del shekaste ، seyedebrahim ، هُدهُد صبا ، hamed ، فاطمه گل
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
[split] * زیارت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها * - safirashgh - ۲۷ فروردين ۱۳۹۱ ۰۱:۵۰ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا