ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قابل تـوجه تـازه ازدواج کـرده ها ...
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱, ۱۰:۰۹ صبح
ارسال: #4
RE: قابل تـوجه تـازه ازدواج کـرده ها ...
چگونه به طرف مقابل بگوييم رفتار او باعث ناراحتي ما شده است...
مثلا همسرتان دير به خانه برگشته، به تلفنهاي شما پاسخ نداده يا دير آمدن خود را اطلاع نداده است.شما نگران هستيد اما با ديدن او نگراني شما تبديل به خشم و عصبانيت ميشود...

رفتار اشتباهLoser
به محض ديدن او بدون هيچ كلمه ای پرخاشگری ميكنيد: سلام كردنت بخوره تو سر من، يه زنگ نميتونستی بزنی؟
استفاده از كلمات هميشه يا هيچ وقت: تو هميشه بی فكر و بی خيالی هيچ وقت من برات مهم نيستم...
به جای رفتار اشتباهش، شخصيت او را نشانه میگيريد: يه كم شعور داشتی يه زنگ ميزدی...
مشكلات گذشته را بازگو ميكنيد: يادته روز خواستگاری هم دير اومدی؟ همون موقع بايد ميشناختمت...

به او نگوييد چه كاری نكند يا چه كار او باعث ناراحتی شما ميشود، مستقيما به او بگوييد از او چه انتظاری داريد: نگوييد: باز نشستی پای تلويزيون؟ آخه چقدر اخبار ميبينی؟ بگوييد: من نياز به كمك دارم و حسابی خسته ام، لطفا بيشتر كمكم كن...

روش درستHeart
لحظه ای درنگ كنيد...نفس عميق بكشيد... جمله خود را با كلمه وقتی كه شروع كنيد،،، سپس احساس خود را بيان كنيد و درآخر دليل خود را بگوييد...
"وقتي" تو دير ميايی و جواب تلفنتو نميدی "احساس نگرانی ميكنم" چون فكر ميكنم برات اتفاق بدی افتاده كه جواب نميدی.
وقتی .... احساس ميكنم .... چون ....
يك متد موفق در داشتن رابطه موفق است. به جای آنكه انگشت خود را به سمت طرف مقابل بگيريد از احساس خود حرف بزنيد:
وقتی غر ميزنی حس ميكنم برات كافی نيستم
وقتی قهر ميكنی حس ميكنم خيلی ازت دورم
وقتی داد ميزنی حس ميكنم منو دوست نداری
وقتی گريه ميكنی حس ميكنم با من خوشبخت نيستی....

خداوند می بیند می داند می تواند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
قابل تـوجه تـازه ازدواج کـرده ها ... - hamed - ۱۵ شهريور ۱۳۹۱, ۰۶:۱۱ صبح
RE: قابل تـوجه تـازه ازدواج کـرده ها ... - آشنای غریب - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۰۹ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا