ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امیتازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مخصوص کنکوری های گل تالار گفتمان ...
۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۵۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۴۸ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
مخصوص کنکوری های گل تالار گفتمان ...
راستش داشتم پیش خودم فکر میکردم گفتم این سایت طرفدارای جوون زیادی داره.به همین خاطر گفتم علاوه بر اینکه در مورد احکام مطلب یاد میگیرن یه ذره هم در مورد مسائل پیش روشون بدونن.
شاید بعضیا مسخره کنن که این چیه گذاشتی اونم تو این سایت.ولی واقعا چون روی خودم اثر گذاشت و متحول شدم منم گذاشتم که شما بخونین.(البته با نیت قربت الی الله گذاشتم تا اگه رو شما هم تاثیر گذاشت دعام کنین)
آنهايي که در پي کسب موفقيت هستند بخوانند
براي درس خواندن خود يک هدف کلي را در نظر بگيريد و هميشه نگاهتان به آن هدف باشد .اين هدف به شما نيرو و انگيزه مي بخشد و جهت کلي درس خواندن شما را معين مي کند. زندگي شما را چگونگي آرزوهايتان تعيين ميکند . آرزوهاي قبول شدن در رشته هاي خوب را در سر بپرورانيد و مهم تر اينکه خود را لايق قبول شدن در اين رشته ها بدانيد.

تلقين مثبت نقش مهمي را در موفقيت شما ايفا مي کند ، قبل از ورود به کلاس درس و جلسه امتحان چند بار به خود بگوييد ْمن "آماده ام"‏. طوري درس بخوانيد که هر روز يک گام به مهمترين هدف تحصيلي خود نزديکتر شويد. بخش عمده اي از موفقيت و عدم موفقيت شما در تحصيل، توسط کساني تعيين مي شود که با آنها رفت و آمد مي کنيد دوستان خود را از بين شاگردان خوب کلاس انتخاب کنيد، "اگر مي خواهيد با عقاب پرواز کنيد نميتوانيد با بوقلمون راه برويد". براي اين که به موفقيت هاي بزرگ دست پيدا کنيد بايد در آزمون پشتکار قبول شويد خود را براي ناملايمات وسر خوردگي هاي احتمالي که ممکن است در مسير موفقيت هاي تحصيلي براي شما پيش آيد آماده کنيد و ديگر هراسي به خود راه ندهيد. اگر تا کنون در درستان موفق نبوده ايد به خود بگوييد که تواز اين پس ميتواني خوب درس بخواني و نگذاري عدم موفقيت براي شما تبديل به يک باور ذهني شود. همانگونه که مايک تاد، تاجر فرانسوي مي گفت : من هرگز فقير نبوده ام اما ور شکسته ام ، زيرا فقر يک قالب فکري و ورشکستگي حالتي گذرا است .

هر چه ذهنتان آزادتر باشد بهتر مي توانيد درس بخوانيد ، پس ذهن خود را از مطالب بي فايده انباشته نکنيد .

آنچه را بايد در طول روز انجام شود در يک دفتر يادداشت کوچک بنويسيد.
تمام لوازم التحريري را که نياز داريد در يک جعبه بگذاريد تا وقتي خواستيد شروع به درس خواندن کنيد در دسترستان باشد.
براي درس خواندن حتي المکان جايي را انتخاب کنيد که در آن کارهاي ديگر صورت نمي گيرد.
وضعيت ظاهري محلي که در آن درس مي خوانيد نقش تعيين کننده اي در نظم فکري شما دارد،قبل از درس خواندن وقت کوچکي را به منظم کردن محل مطالعه اختصاص دهيد.
وضعيت نور و تهويه مناسب اتاق مطالعه تان را، کنترل کنيد.
به محض اين که نشستيد مطالعه را آغاز کنيد، اگر براي مدت طولاني پشت ميز بنشينيد ولي مطالعه اي صورت نگيرد خود به خود موضوعات ديگري به فکر شما خطور مي کند.
هر بار که مي خواهيد مطالعه را شروع کنيد قسمت هاي از قبل خوانده شده را مرور مختصري کنيد و اگر قسمت هايي برايتان نا آشنا بود آن را دوباره بخوانيد.
قبل از شروع هر فصل نگاهي اجمالي به آن بيندازيد و با موضوع کلي مطالب و سر فصل هاي
آن آشنا شويد.
هنگام مطالعه اگر فکري خارج از درس به ذهنتان آمد آن را پس نزنيد،خيلي آرام به خود بگوييد «الان وقت درس خواندن است» سپس آن فکر را در دفتر يادداشت کوچکي بنويسيد تا در فرصت مناسب به آن بپردازيد.
اگر فکري به شدت ذهنتان را در گير کرد و تشخيص داديد که ديگر درس خواندن در اين شرايط موثر نيست، مطالعه را رها کرده و سعي کنيد که آن مساله را براي خود حل کنيد.
قبل از ورود به کلاس درس حتما مطالعه اي سريع و اجمالي به موضوعي که قرار است در آن جلسه تدريس شود داشته باشيد، اين مطالعه ي اوليه مي تواند به شما اطلاعات کلي بدهد و اشتياقتان را در مورد موضوع تدريسر بر انگيزاند و در نتيجه بازده شما را در کلاس درس افزايش دهد.
پس از اين که مطالب دشوار کتاب فهميديد، خلاصه ي آن را به زباني ساده در حاشيه کتاب و يا در دفتري جداگانه بنويسيد.
تصاوير مجازي از مطالب و ايده هايي که مخوانيد بسازيدو اگر مي توانيد آن را با زبان طنز در آميزيد.
سعي کنيد مطالبي را که مي آموزيد با دانسته هاي قبلي خود پيوند بزنيد يا مورد مقايسه قرار دهيد.

موفق باشید دوستان...

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط seyedebrahim ، hamed ، zeinab ، هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
مخصوص کنکوری های گل تالار گفتمان ... - Entezar - ۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۹ عصر
RE: مخصوص کنکوری های گل تالار گفتمان... - hamed - ۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۲۹ صبح
نکاتـی طلایـی برای مـوفقیت... - Entezar - ۱۲ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۰۱ صبح
مخصوص کنکوری های گل تالار گفتمان ... - Entezar - ۹ شهريور ۱۳۹۱, ۰۹:۰۷ صبح