ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیماری های رفتاری
۵ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۱۶ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۸ عصر، توسط hamed.)
ارسال: #1
Exclamation بیماری های رفتاری
بسم ا لله
«لطفا جنبه خواندن این تایپیک را داشته باشید»
اخرین روز بود و داشتم با انجمن اسلامی دانش آموزان خداحافظی می کردم که یه جوان 15ساله مقطع اول دبیرستان وارد دفتر انجمن شد و ازم سوالی کرد که واقعا جا خوردم برای اولین بار بود چنین چیزی رو می شنیدم توی این چهار سالی که در انجمن اسلامی فعالیت می کردم.

با کلی خجالت و سفید سرخاب شدن پرسید خود ارضایی می دونید یعنی چی؟؟اولش کمی شوکه شدم

وچند ثانیه سکوت کردم و به ساعت

یه نگاهی انداختم زنگ آخر بود و باید می رفتم سر کلاس زبان ولی سوال این دانش آموز خیلی بدجور ریختتم به هم .گفتم اره داداش می دونم چیزی شده؟؟؟

گفت که من اینکارو می کنم و به صورت شدیدی روی اخلاقم تاثیر گذاشته و شدیدا دچار افت تحصیلی شدم .خودمو طبیعی جلوه دادم تا احساس پشیمونی نکنه که چرا به من گفته و باهام راحت باشه

گفتم

داداش من میشه بدونم چی شد که اینکار رو تو یاد گرفتی؟؟؟؟(این سوال برای تشخیص نوع درمان که در پست های بعدی مفصلا در موردشان صحبت خواهدشد)
خیلی خجالت می کشید و نمی تونست تو صورتم نگاه کنه گفت که وقتی ماهواره خریده بودیم تویکی ازکانال هاش فیلمی پخش می کرد که (اسم فیلم یکی از معروف ترین فیلم های پرفروش هالیودیه)وقتی پسر مامانو باباش از هم طلاق می گیرن .پسره بابچه های مدرسه می مونده و به خونه های اونا میرفته تو یکی از بخش های فیلم بحث هم جنسباز بودن دبیرشون مطرح می شه و تو این صحنه نشون میده که دبیر چه کاری می کنه و ....
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اولش خداروشکری کردم که از طریق دوستانش یاد نگرفته چون واقعا در اینصورت سخت کنترل کردن همچین شخصی و باز گردوندنش به زندگی ولی دلیلی که باعث شده تا این اعتراف رو کنه همین نوع

آشنا شدن با این مسله بود.(از لحاظ روحی روانی)من خیلی اروم و دوستانه بحث رو با این دوست خوبم ادامه دادم و راهای مقابله و درمان رو که از قبل مطالعه از مقالات مختلف داشتم چه زبان اصلی و چه داخلی که البته مقاله داخلی چیزی پیدا نکردم و تنها نوشته های بود که تو همین وبلاگ ها نوشته شده بود.

بعدش راهنمایی های لازم رو کردم و چه آسیب های داره و کلی تشویقش کردم که به دنبال این رفته که میخواد ترکش کنه و این باعث میشه که خیلی زودتر از این بیماری اخلاقی رهایی پیدا کنه

اما دلیل مطرح کردن این تاپیک در سایت قرآنی چی بود

1)این مسئله به عنوان یکی از شکاف های بزرگ در جوامع اسلامی در حال گسترش است و متاسفانه هیچ یک از روحانیون یا مقام های دولتی برای مقابله با این بیماری دست به کار نشده اند.
2)انجمن قرآنی واقعا محلی خوب برای مطرح کردن این بحث بود چرا که خیلی از بازدید کنندگان متدین هستند و با آموختن اینکه چگونه با این افراد برخورد کنند تاثیر به سازی در مقابله با این بیماری داردو فرهنگ سازی می شود

3)تنها دلیل پخش فیلم های مبتذل و داستان های مبتذل از سوی کشور های غربی در جوامع اسلامی و اللخصوص در ایران برای رایج کردن این مسله است و ما باید وظیفه خودمان بدانیم که دوستانمان رااز این بیماری وارهانیم.

4)برای اینکه به همه بقهمانم که این مسئله اسلامی نیست که فکر کنید مذهبی باید بشید تااینو ترک کنید نه اشتباه نکنید دین خدا بلکه آسان کننده ترک این بیماری است و به نوعی یک پشتیبان. جوامع غربی هم به نحوی درگیر این موضوع هستند ولی فعالیت های که آنها در مقابل این بیماری می کنند با فعالیت روحانیون و دستکاران دولتی قابل مقایسه نیست.

ایشالله اگر عمری باشد در پست های بعدی آسیب های خود ارضایی و راهای مقابله با آن را مطرح خواهیم کرد.اگر کسی از دوستان به این بیماری دچار هست و روی مطرح کردنشو نداره (برای راهنمایی می تونید بهم ایمیل بزنید یا اینکه به وبلاگ من مراجعه کنید و به عنوان ناشناس برایم مشکلتون رو مطرح کنید تا به عنوان یک دوست و برادر کنارتون باشم و راهنمایی که خدا لطف کرده

و میدونم رو در اختیارتون قرار بدم یا علی)Rose

[تصویر:  che-gvara.png]
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط seyedebrahim ، solaleh ، Entezar
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
بیماری های رفتاری - seraj73 - ۵ ارديبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۱۶ صبح
RE: خودارضایی - seyedebrahim - ۵ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۲۰ عصر
RE: خودارضایی - del shekaste - ۸ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ عصر
RE: خودارضایی - زمزمه - ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۳۴ صبح
RE: بیماری های رفتاری - seraj73 - ۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۵۰ عصر