ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گناه رایج زنای دست و چشم!
۷ فروردين ۱۳۹۱, ۰۲:۰۵ عصر
ارسال: #5
RE: گناه رایج زنای دست و چشم!
بسم الله...
باهر دســـــــــــــت بدهی با همان دست پس میگیریArrow
-------------------------------------------------------------
آورده اند خواجه ای چشم چران ، زنی زیبا در خیابان بدید و چونان همیشه قصد کرد تیکه ای بر او بیاندازد تا خود و دوستان به وجد آیند...
نزد زن شد و بگفتا: تو و همسر من به زیبایی یکسان باشید، میل دارم تو را هم کام گیریم تا بدانیم کدام بهترید!
زن بگفتا: نیاز به این کار نباشد، از شوی من پرسش کنی او خواهد گفت که من بهترم یا زن تو....

نکته ظریفي که درداستان هر چند نازيباي بالا ‌نهفته است و روایات نیز آن را تأیید کرده اند این است که به هر دستی بدهی به همان دست پس می گیری، چنان که فرموده اند:
کَمـــا تُــدیـنُ تُــدانُ
آن طور که جزا دهی جزا بینی
امام صادق ـ علیه السلام ـ فرمود: در زمان حضرت موسی ـ علیه السلام ـ مردی با زنی زنا کرد وقتی به خانه خویش آمد، مردی را با زن خود دید، آن مرد را نزد حضرت موسی آورد و از او شکایت کرد. در آن لحظه جبرئیل بر آن حضرت نازل شد و گفت: هر کس به ناموس دیگران تجاوز کند به ناموس اش تجاوز کنند. حضرت موسی به آن دو فرمود: با عفت باشید تا ناموستان محفوظ بماند بنابراین، مؤمن با غیرت هرگز به ناموس دیگران نگاه حرام نمی کند، چرا که نمی خواهد کسی به ناموسش نظر بد داشته باشد(1).
هر که باشد نظرش در پی ناموس کسان

پی ناموس وی افتد نظر بوالهوسان
شخصی از امام صادق ـ علیه السلام ـ پرسید: آیا نگاه کردن به پشت سر زنهایی که عبور می کنند جایز است؟ حضرت پاسخ داد: اگر به ناموس شما این گونه نگاه کنند، خوشنود می شوید؟! آنگاه فرمود: برای مردم همان را بخواهید که برای خود می خواهید.(2)

امير مؤمنان علي ـ عليه السلام ـ براي گريز از خطر آلوده شدن و رهايي از دام شيطان هنگام رو به رو شدن با نامحرم، اين گونه رهنمود مي دهد:
اگر يکي از شما زني را ديد و خوشش آمد، چشم از او برداشته، نزد همسر خود رود که آنچه او ديده است، همسرش نيز دارد و مواظب باشد که شيطان را بر دل خويش راه ندهد و آن که متأهل نيست، دو رکعت نماز بخواند و خدا را زياد سپاس گويد و صلوات بر پيامبر و خاندانش فرستد، آنگاه از فضل خدا بخواهد و خدا نيز با رحمت خويش او را از راه مباح بي نياز مي گرداند . (3)Blush

به اميد آنکه با ياري خداوند، تمام اعضاي خويش را از آلوده شدن حفظ کنيم و عفت و پاکدامني بر جامعه اسلامي سايه گستر باشد ان شاء الله.

1) بحارالانوار، ج 101، ص 38
(2فروع کافی،‌ج 5، ص553
(3تفسير نورالثقلين، ج 3، ص 586

"حسبی الله ونعم الوکیل ولاحول ولا قوة الا بالله ولا اله الا انت سبحـانک انی کُنتُ من الظالمین"
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط hamed ، هُدهُد صبا ، seyedebrahim ، آشنای غریب ، Entezar ، سیده آمنه
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
گناه رایج زنای دست و چشم! - ROYA - ۱ دي ۱۳۹۰, ۱۰:۱۵ عصر
RE: گناه رایج زنای دست و چشم! - seraj73 - ۲۶ دي ۱۳۹۰, ۰۷:۱۵ عصر
کشتن شیطان در یک دقیقه!!!!!! - خادم شهدا - ۱۹ بهمن ۱۳۹۰, ۰۱:۱۲ عصر
RE: گناه رایج زنای دست و چشم! - خادم شهدا - ۷ فروردين ۱۳۹۱ ۰۲:۰۵ عصر
RE: گناه رایج زنای دست و چشم! - Entezar - ۶ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۳۶ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا