ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حضرت زینب (س)
۲ دي ۱۳۸۸, ۰۲:۳۵ عصر
ارسال: #1
حضرت زینب (س)
* تولد زینب و گریه ی بیامبر بر مصایب آن حضرت *

زینب کبری (س) روز بنجم جمادی الاول سال 5 یا 6 هجرت در مدینه چشم به جهان گشود . خبر تولد نوزاد عزیز ، به گوش رسول خدا (ص) رسید . رسول خدا (ص) برای دیدار او به منزل دخترش حضرت فاطمه (س) آمد و به دختر خود فرمود :
" دخترم ، فاطمه جان ، نوزادت را برایم بیاور تا او را ببینم . "
فاطمه (س) نوزاد کوچکش را به سینه فشرد ، بر گونه های دوست داشتنی او بوسه زد ، و آن گاه به بدر بزرگوارش داد . بیامبر (ص) فرزند دلبند زهرای عزیزش را در آغوش کشیده ، صورت خود را به صورت او گذاشت و شروع به اشک ریختن کرد .
فاطمه (س) ناگهان متوجه این صحنه شد و در حالی که شدیدأ ناراحت بود از بدر برسید : بدرم ، چرا گریه می کنی !؟
رسول خدا )ص) فرمود :
" گریه ام به این علت است که بس از مرگ من وتو ، این دختر دوست داشتنی من سرنوشت غمباری خواهد داشت ، در نظرم مجسم گشت که او با چه مشکلات دردناکی رو به رو می شود و چه مصیبت های بزرگی را به خاطر رضای خداوند با آغوش باز استقبال می کند ."
در آن دقایقی که آرام اشک می ریخت و نواده ی عزیزش را می بوسید ، گاهی نیز چهره از رخسار او برداشته به چهره ی معصومی که بعدها رسالتی بزرگ را عهده دار می گشت خیره خیره می نگریست و در همین جا بود که خطاب به دخترش فاطمه (س) فرمود :
" ای باره تن من و روشنی چشمانم ، فاطمه جان ، هر کس که بر زینب و مصایب او بگرید ثواب گریستن کسی را به او می دهند که بر دو برادر او ، حسن و حسین گریه کند . "
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط مشکات ، کبوتر حرم ، Afkhami ، ذوالقرنین ، zeinab ، ثنا ، يگانه ، هُدهُد صبا
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
حضرت زینب (س) - LeMa.86 - ۲ دي ۱۳۸۸ ۰۲:۳۵ عصر
RE: حضرت زینب (س) - LeMa.86 - ۸ دي ۱۳۸۸, ۱۲:۵۹ عصر
RE: حضرت زینب (س) - Afkhami - ۸ دي ۱۳۸۸, ۰۴:۵۹ عصر
RE: حضرت زینب (س) - LeMa.86 - ۹ دي ۱۳۸۸, ۰۷:۴۹ عصر
RE: حضرت زینب (س) - ثنا - ۱۶ مرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۴۳ عصر
RE: حضرت زینب (س) - هُدهُد صبا - ۲ دي ۱۳۹۰, ۰۲:۴۹ عصر
RE: حضرت زینب (س) - hamed - ۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۲۳ صبح
RE: حضرت زینب (س) - هُدهُد صبا - ۱۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۴۲ عصر
RE: حضرت زینب (س) - حديث - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۰۹ عصر
RE: حضرت زینب (س) - amir333 - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۳۰ عصر