ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زنان نمونه
۱۵ آذر ۱۳۹۱, ۱۰:۵۴ صبح
ارسال: #14
RE: زنان نمونه
[تصویر:  1_zeinab.jpg]

سلام بر زینب، قهرمان عاشورا

حضرت زینب(س) نیاز به معرفی نداره، زینب(س) همون بزرگ بانویی هستن که فصاحت و بلاغت رو از مرد مردان، حضرت علی(ع) به ارث بردن، از پدری چون حضرت علی(ع) و مادر چون حضرت فاطمه(س) کمتر از این انتظار نمی رفت... حضرت زینب(س) همون شیرزنی هستن که با خطبه های خودشون نقش مهمی در رسوندن پیام عاشورا به نسل های متمادی داشتن...

این حقیقت که کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود بر هیچ کس پوشیده نیست، حضرت زینب(س)، باعث استمرار امامت شدن و حضور ایشون در کربلا یکی از ارکان اساسی نهضت امام حسین(ع) بود. یکی از قضایایی که همیشه دلم رو به درد میاره، جریان جسارت لشکر مقابل به ساحت بانوان حرم و دست درازی به حجاب این بانوان بزرگوار هست، شاید فقط بانوان مسلمان محجبه بتونن عمق درد این واقعه رو با جان و دل درک کنن چون واقعا یکی از دردناکترین حوادث عاشورا، همین واقعه هست، آه از این درد...

خب همه این حرفا بارها و بارها گفته شده و شنیده شده، امیدوارم بتونیم درک عمیقی از زندگی حضرت زینب(س) داشته باشیم و به یه نگاه اجمالی و سطحی از زندگی این بانوی بزرگ بسنده نکنیم.

قصد زیاده گویی ندارمف فقط اینو بگم که واقعا به داشتن چنین الگویی افتخار می کنم، حضرت زینب(س) نمونه بارز یه زن مسلمان هستن که موقعیت شناسی و شجاعت ایشون از نکات ارزنده شخصیت والای ایشون هست، حضرت زینب(س) یه گوهر ناب هستن در کلاس بندگی، خدایییییییییییییا، اگه روزی صدهزار مرتبه به خاطر وجود چنین گوهری ازت تشکر کنم، باز هم حق مطلب رو ادا نکردم.

حضرت زینب(س) بهم یاد میدن که هیچ وقت هیچ وقت هیچ وقت از هیچ قدرتی به جز خدا نترسم، بهم یاد میدن حتی اگه در قصر امثال یزید هم بودم، باید شجاعانه پای ارزش هام بایستم، بهم یاد میدن فقط خدا رو ببینم، چون هدف خداست، بهم یاد میدن که در هر موقعیتی چطور تصمیم بگیرم و چطور در مواقع ضروری عمل کنم، بهم یاد میدن پاسداری از خون شهدا چه جایگاهی داره، بهم یاد میدن مسلمانی یعنی چه، عشق یعنی چه، شجاعت یعنی چه...
این جمله حضرت زینب(س) هم که شهادت امام حسین(ع) و نزدیکانش رو چیزی جز، زیبایی عنوان نکرد، یکی از جملاتی هست که به تنهایی می تونه جوابگوی خیلی از سوالات ما باشه و راه و رسم درست بندگی رو بهمون یاد بده...

اگه هزار بار این جمله رو دیدیم و شنیدیم اما باز هم خالی از لطف نیست که باز به این جمله حضرت زینب(س) فکر کنیم، البته این بار کمی ذهنمون رو آزادتر بذاریم و بهش اجازه بدیم عمیق تر فکر کنه:

ما رایت الا جمیلا

[تصویر:  35m376h.jpg]

[تصویر:  89291638003782700535.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، hamed ، گمنام ، آشنای غریب
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
زنان نمونه - مریم گلی - ۲۹ آبان ۱۳۹۰, ۰۳:۴۶ عصر
RE: زنان نمونه - مریم گلی - ۱ آذر ۱۳۹۰, ۰۵:۲۱ عصر
RE: زنان نمونه - مریم گلی - ۵ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۴۶ صبح
RE: زنان نمونه - مریم گلی - ۷ آذر ۱۳۹۰, ۰۳:۵۹ عصر