ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
۲۰ فروردين ۱۳۹۰, ۰۵:۲۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردين ۱۳۹۰ ۰۵:۲۸ عصر، توسط صیاد.)
ارسال: #1
گام اول
به نام او

در آستانه فرج منتظر باید چگونه باشد؟ آستانه فرج! منتظر!

آخرین وظایف منتظران چه وظایفی هستند؟ آخرین وظایف!

انتظار کشیدن در آخرین زمانهای انتظار!وظایف منتظران در آستانه ی ظهور!

_ جمعه چند ماه پیش بود که تو نماز جمعه آیت الله امامی کاشانی خیلی گذرا چیزی راجع به امام عصر گفتن که یه دفعه جا خوردم,ایشان داشتن راجع به امام مقتدری صحبت می کردند که با کسی شوخی نداره!می گفتن اگه یه منافقی می رفت پیش 11 تا امام قبلی می گفت آقا ما با شماییم آن حضرات با علم به اینکه اون فرد داره دروغ میگه اون رو می پذیرفتن ولی صاحب الزمان نمی خوان و نمی توانند و نباید چنین فردی رو بپذیرند,چون ایشان میخوان جهان رو از هرگونه بدی برهانند!

-رفتم تو فکر,چه کار کنیم!اگه آقا...اگه من...وای خدا...

منتظر در آستانه فرج باید آمادگی تبعیت از یک امام مقتدر را داشته باشد!تا حالا هرچی شنیدیم از هر امامی, وجه مظلومیت آنها بوده! یعنی یه وقتا دیگه مظلومیت رو مساوی معصومیت می دونیم! اینه که وقتی امام زمان رو (انشا الله) می بینیم, بعضی از شیعه ها شک می کنن که آیا ایشان واقعا امامند!؟

-تا همین جا یه تفکر بکن!نکنه امام زمان رو متهم کنم به خشونت, به خروج از رحمت و رافت الهی!

امام زمان به دو گروه سخت می گیرند(طبق روایات)یکی به دشمنان یکی هم به یاران خودشان!

- آقا امام زمان تو اقتدار محدودیت ندارند!معصوم و مقتدر!

مردم کوفه با امام زمانشون چیکار کردن!به وجود نازنین سیدالشهدا(ع) صلح رو تحمیل می کردن, جنبه امام مقتدر رو نداشتن,عادت داشتن امام مظلوم باشه!مظلوم!

امام مقتدر داشتن یه چیز دیگه است!باید آماده بشیم که حساب ببریم!ولی یه حساب بردن شیرین؛ باید امام مقتدر همون قدر عزیز باشه برامون که یه امام مظلوم هست!باید اطاعت برامون شیرین باشه! ممکنه فکر کنی اینکه امام زمان مقتدرند مگه چه بدی داره؟چرا این همه صغری کبری می چینی؟آخه همیشه اینطور نیست که درک کنیم آقا چرا دارن اقتدار به خرج میدن! نمی فهمیم علت اقتدار رو. پس شک می کنیم و ...!مظلوم واقع میشن آقا نه از طرف دشمنا بلکه از طرف ما منتظرا!

- منتظران مهدی بگوش: حسین(ع) را منتظرانش کشتند!

باید امامت ایشان را دوست داشت!مهدی (عج) پس از ظهور روضه برای گریه کردن ندارد! از مظلومیت بگذریم دیگر ما یک امام مقتدر خواهیم داشت دیگر برای ما خوب بودن مساوی با مظلوم بودن و انعطاف پذیری مطلق نیست! امام مقتدر اگر توسط مردم سطحی که خوبی را عوامانه به انعطاف پذیری مطلق تفسیر میکنند درک نشود, دیگر در حد درک نکردن باقی نمی ماند! همین مردم امام را می کشند!!!

مردم کوفه یک رفتار! یک رفتارتوأم با اقتدار از حسین(ع) دیده بودند که توانستند متقاعدشان کنند که امامشان را بکشند! یک رفتار با اقتدار در«نه» ای که به یزید گفتند و پای ان محکم ایستادند!

-ابن ملجم یک دفعه به اینجا رسید که امیرالمومنین را بکشد. از امیرالمومنین هم هیچ چیز جز اقتدار ندیده بود. چیزی که بیشتر از عدالت علی (ع) برای او دشمن درست کرد اقتدار امیرالمومنین بود! جالبه ها!

....................

- برای اولین روز وسع ما در همین مقدار بود! یه مقدمه ای گفتم تا بقیه رو تو روزهای آتی با هم جلو بریم! خداوند روزهایتان را سرشار از برکت قرار دهد!

خدایا ما را جزو زمینه سازاه اقتدار امام زمان قرار بده و موجبات پذیرش اقتدار ایشان را در قلبهای ما فرهم بگردان!

آمین

ادامه دارد...

چه انتظار عجیبی
میان منتظران هم عزیز من چه غریبی
عجیب تر که چه آسان نبودنت شده عادت
چه بی خیال نشستم
نه کوششی نه وفایی
فقط نشستم و گفتم خدا کند که بیایی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، shahed ، Montazer Almahdi ، منتظر
ارسال پاسخ