ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توجه توجه: همت های بلند
۱۸ فروردين ۱۳۹۰, ۰۹:۴۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۱۲ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
توجه توجه: همت های بلند
به نام خدای همت های بلند
[تصویر:  1269804142.jpg]
داشتن یه دید مناسب صفر رو به 180 تبدیل میکنه
با سلام به همه دوستان عزیز مطالبی رو توی وب یا جدیدا توی تالار میزاشتم بیشتر دلنوشته هام بوده ودر کنار اینا میخوام وارد مباحث دیگه هم بشیم البته دست به دست هم وبا هم،من چندان اطلاعاتی ندارم ولی جرقه واستارت جریان از طرف من وتحلیل وبررسی وبحث موضوع با شما دوستان عزیز که اطلاعت کافی دارین. داشتن یه دید مناسب در زندگی،در کار وشغل،وخیلی چیزایی که توی زندگی با اون دست وپنجه نرم می کنیم.
[تصویر:  aircraft3.jpg]
....................................
اصل مطلب: خاطره خودم:تا سال سوم وهنرستان به هیچی فکر نمیکردم وفقط به دیپلم ساده فکر میکردم واینکه سریع تر توی شغل مناسب دولتی پذیرش بشم.ولی جرقه از جایی که نباید شروع میشد ،شروع شد. بعد از چند شب قدری که واسه خودم گرفتم هر چی رو که میخواستم وحتی برا خودم یه ذره محدودیت قرار ندادم و تصورم این بود خدا همین الان از آسمون اومده پایین ومیگه هر چی میخوای از من بخواه ومن اونارو فقط روی برگه ریختم تا برام مستند بمونه. خلاصه شاید به قریب به یه سال طول کشید تا اونا رو کاملا کنکاش کردم وتنها چیزی که تونست چهار چوب فکریمو که سالها ساخته بود رو بشکنم وریشه کن کنم ودوباره بسازم البته منفی هارو،دلایلی بود که باعث میشد واسم یه اهرم فشار باشه وخلاصه در طی مسیر شاید با هزاران راهنما ومانع برخورد کردم وفکری واسم ساخته شد که کاملا متفاوت وخاص شد،چون مجبور شدم خودم تجربه کنم وراهنمایی نداشتم،ولی واقعا الان راضیم ودوست دارم روز به روز این شاهرگ فکری قوی تر وقوی تر بشه وحتی حرفای یه بچه 4 ساله واسم درس میشه تا چه برسه به چیزای دیگه،چون برای حرکت کردن مدام وبی توقف لازمه. ................................................................................​................
[تصویر:  7bc34d472bc192f0cdccc6634bf9b02b.jpg]
آره دید مناسب کاری وزندگی،دربارش خوب حرف میزنیم ولی 85 درصد خونواده های ایروونی فاقد دید هستند. تموم مسائلی که برامون پیش میاد قسمت اعظمش مربوط به همین نداشتن دید مناسب هستش، میام در مورد دید یه مثال میزنم تا کاملا متوجه بشیم، شنا و دوی استقامت رو مثال میزنم در خستگی ومقاومت،در شنا نباید خودتو خسته کنی وباید با هر حربه ای از این قضیه دور بشی واین عامل موفقیت میشه ولی دردوی استقامت اصلی ترین قسمت جایی هست که شما خسته میشین،چون باید اونجا فشار بیشتر به قوای حرکتی خودتون وارد کنین و50 الی 60 ثانیه این مبارزه طول میکشه بعد از اون بدن به حالت فنر در میاد وبازدهی حرکت خیلی بالا میره ودرصد موفقیت بالا میره. آره توی شنا باید از خستگی دوری کرد واما در دوی استقامت باید به طرف خستگی شیرجه زد. توی خونواده ها خیلی چیزا باب شده که از بسی که دوربرمونه فکر می کنیم جز زندگیمون شده،در صورتیکه به زندگی ایروونی های اصیل گذشته نیگا کنیم به خیلی چیزا که شاید واسمون عجیب باشه برسیم. وقتی دوتا زوج زندگیشون رو شروع میکنن بطور عامیانه این دید رو دارن که سالها سعی وتلاش میکنن تا یه اتومبیل تهیه کنند وخونه بخرند واگه در کنارش چیزی اضافه بیاد به سرمایه های نهانی اضافه کنند وبچه داری و بزرگ کردن اونا وراهی دانشگاه کردن اونا وازدواج اونا،دقیقا یه دایره زندگی که همیشه تکرار میشه،حالا واسه یکی کمرنگ وواسه یکی پر رنگ،فرقی نمیکنه بازهم همون دایره هستش. خیلی سخته با قدری تامل یعنی سالها عمرمون میشه این؟پس جواب خدارو که در مورد سرمایه از ما سئوال میکنه چی بدیم،سرمایه همش پول نیست،زمان خیلی گران قدر تر از پوله چند درصد به دید آینده خودمون ایمان داریم؟اصلا تونستیم معنی یه دید مناسب رو درک کنیم وفاکتورهایی که بستگی به سلائق خودمون داره؟آیا میدونی یه دید مناسب حتی ازغذا خوردن مهم تره؟ مطلب خیلی سنگینیه وراجع بهش یه دنیا حرف دارم،شاید حرفای عجیب که ساعت ها فقط خوندن اونا طول بکشه واینا فقط تجربه زندگی خودم بوده که توی برحه زمانی اینا رو بدست آوردم وعجیب تر اینکه اینا رو مدیون شهدام،نه کتاب روانشناسی مطالعه کردم وسی دی یا جزوه ویا کاتالوگی راجع به اینا مطالعه کرده باشم،همه اینا رو رسیدم ولمس کردم. بقیه وادامه ماجرا رو میسپارم به شما دوستان عزیز ومیخوام از نظرات کامل شما عزیزان استفاده کنم.
حتما منتظر پیام های شما دوستان عزیز هستم
[تصویر:  179849520657bdc694fbfbc.jpg]
یا صاحب الزمان ادرکنی
یا صا حب الزمان اغثنی
غریبه منتظر

تورا خسته روان باید شد
انگشت نمای اینو آن باید شد
گر آدمی بساز با آدمیان
ورملکی برآسمان باید شد
....................
یا فاطمه الزهرا(س)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر