ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سیمای زن در اسلام
۹ شهريور ۱۳۹۲, ۰۱:۲۷ عصر
ارسال: #1
سیمای زن در اسلام
[تصویر:  48530083354454884527.gif]

اسلام بیان می کند که زن نیز مانند مرد انسان است و هر انسانی چه مرد و چه زن فردی است از انسان که در ماده و عنصر پیدایش او دو نفر انسان نر و ماده شرکت و دخالت داشته اند و هیچ یک از این دو نفر بر دیگری برتری ندارد مگر به تقوا همچنان که کتاب آسمانی خود می فرماید .

هان ای مردم ، ما یک یک شما را از نر و ماده آفریدیم ، و شما را شعبه و قبیله ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید و بدانید که گرامی ترین شما نزد خدا با تقواترین شما است. "سوره حجرات، آیه ۱۳"

بطوری که ملاحظه می کنید قرآن کریم هر انسانی را موجودی گرفته شده و تالیف یافته از دو نفر انسان نر و ماده می داند که هر دو به طور متساوی ماده وجود و تکون او هستند و انسان پدید آمده (چه مرد باشد و چه زن) مجموع ماده ای است که از آن دو فرد گرفته شده است.

قرآن کریم در معرفی زن مانند آن شاعر نفرمود : "و انما امهات الناس اوعیهٔ"

مادران تنها و تنها صدف و ظرف پیدایش انسانها هستند.

و مانند آن دیگری نفرمود : "بنونا بنوا ابناءنا و بناتنا ؛ بنوهن ابناء الرجال الاباعد"

فرزندان پسران ما ، فرزندان خودمان هستند و اما فرزندان دختران ما ، فرزند مردمی بیگانه اند.

[تصویر:  48530083354454884527.gif]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، بشارت ، mah19 ، Entezar
صفحه 2 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۲ دي ۱۳۹۲, ۰۷:۰۰ عصر
ارسال: #11
سیمای زن در اسلام
بنده هیچ وقت همچین جسارتی نمیکنم که بگم مستندات دین رو قبول ندارم.خیر...
بنده عرض کردم مستنداتی که در غالب تجربه بدست میارم تو زندگی من ارزشمنده.در ضمن تمام مستندات دین منوط به یک شخص نیست...
قرآن.روایات.احادیث.مستندات تاریخی و ... مربوط به تمام انسان های روی کره زمینه.همونطور که تمام انسانها با یک عقیده.نظر.اعتقاد متفاوت(از نظر شیوه بیان ارادت یا بی ارادتی)خلق شدن پس در ادامه این روند بیان مستندات و احادیث و قرآن هم متفاوت و هر نکته مربوط به شخص یا اشخاص خاصی هستش.
به خاطر همین میگم من بیشتر به اون دسته از مستندات اهمیت ویژه میدم که تو زندگی شخصیم اتفاق افتاده و واسه خودم ملموسه...بقیه مستندات نه برای من بلکه برای تمام افراد محترم و قابل قبوله.من هم از دیگران جدا نیستم(یک بنده ی گناه کار و رو سیاه که با تمام بدی باز هم این خانه را در میزنم)
و اما عرض کردید جایگاه زن.بله در خانواده ما که چه عرض کنم در آبا و اجداد ما هم همچین قضیه ای هستش عرض بنده بیرون از خانواده من و بقیه دوستان گل و همچنین شما بود.وگرنه مطمئن باشید بچه هایی که با اراده خودشون به جای وقت گذرونی پای سایت های مستهجن و .... میان اینجا هم خودشون پاکند هم خانواده هاشون.
خدا رو صد هزار مرتبه شکر جز اون دسته از خانواده ها هستیم که به زن ارزش فوق العاده بالایی میدیم...
به هر حال بنده مخالف حرف های شما نیستم ولی حرف هایی مثل شیر ندادن بچه و وظیفه نبودنش و این دسته حرفها وقتی که مهمترین مسئله یعنی حجاب تو کشور ما به بدترین وضع ممکن رسیده خیلی ضروری نیست.حداقل ما خودمون به این مسائل توجیهیم.به خدا قسم یه وقتا روم نمیشه تو خیابون راه برم.نمیدونم کجا رو نگاه کنم که چشام به کثافت آلوده نشه.این وظیفه شما خانم هاست.منکه نمیتونم برم حرفی بزنم...
پس عزمتونو جزم کنید واسه این کارا...

Rose حالا که آمده ای چترت را ببند...
در سرای ما جز مهربانی نمیبارد...
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، Bitanem ، آشنای غریب
۲ دي ۱۳۹۲, ۰۷:۵۲ عصر
ارسال: #12
RE: سیمای زن در اسلام
بله مستندات(قرآن+سیره اهل بیت) طبق گفته پیامبر خدا(ص) حتی اگر برامون ملموس نباشه و فلسفه شو ندونیم.

و شیر دادن و کار زن در منزل را بهتر توضیح بدم، ما نمیگیم انجام ندن. بلکه میگیم وقتی انجام بدن که مرد قدر و منزلتشونو میدونه و از او به درستی درخواست میکنه و اجری حتی معنوی برای زنش قائل بشه.

و بله وضع حجاب هم خیلی مهمه. اینجا بحثش پیش نیامد و در جاهای دیگه پرداخته شده و همه چی در جای خودش مهم است.

دقت کنیم که حجاب خروجی افراده، باید ورودی هارو که باز برمیگرده به منزل، اصلاح کرد.

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط آشنای غریب
۳ دي ۱۳۹۲, ۰۳:۴۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳ دي ۱۳۹۲ ۰۳:۵۰ عصر، توسط Entezar.)
ارسال: #13
سیمای زن در اسلام
سخن شما اصلاح ورودی هستش ولی به نظر من 90% ورودی که باعث این رفتار میشه مال و منالی هست که شخص میخوره که متاسفانه مال حرام مقداری از فضای جامعه رو پر کرده و مسلما ما نمیتونیم روی اصلاح ورودی کار کنیم الا برنامه ریزی برای نسل بعد که در حقیقت برای خود ما هیچ ثمری نداره...
ما باید اونقدر حرفامون اثر گذار و نرم باشه که حتی با ورودی های بد باز هم مثمر ثمر باشه...

سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، Bitanem
۳ دي ۱۳۹۲, ۰۵:۳۹ عصر
ارسال: #14
بله. و نقش زن بیشتر در اینجا پر رنگ میشه. که اگر زن مسلمان، با محبت به اول همسرش بعد برادر یا پدر و یا پسرش طوری حمایت عاطفی کنه که مرد در کسب روزی حلال و مسائل دینی اش، تقویت و دلگرم و محکم تر بشه.

بقیه مسائلم حل میشه.

سوره محمد(ص)/ آیه 24
۵ دي ۱۳۹۲, ۰۳:۰۷ عصر
ارسال: #15
سیمای زن در اسلام
داشتم یه کتابی میخوندم دیدم این مطلب توش نوشته.یه لحظه نتونستم حرف بزنم حتی.گیج شدم.شما نظرتون در این باره چیه؟
(حق حضانت برای تو، درد زایمان برای من
نام خانوادگی برای تو، زحمت خانواده برای من
چهار عقد برای تو، حسرت عشق برای من
هزار صیغه برای تو، هوس برای تو، عفاف برای من)

سپاس شده توسط Bitanem
۵ دي ۱۳۹۲, ۰۵:۱۱ عصر
ارسال: #16
برادر هر حرفی که مورد توجه قرار نمیگیرد!

اما در کل پاسختان:
اگر مادری با این دید صحیح نگاه کند که خیلی خوب و عاقلانه است که حق حضانت با پدر است و خیلی منطقی

مشکل اینجاست مادرای ما زیادی احساسی به موضوع نگاه می کنند

در اصل تامین معاش فرزند با پدر است و این تکلیف از عهده مادر برای راحتی او برداشته شده و به راحتی میتونه به زندگیش ادامه بده

حالا اگه زیرک باشید به مثال توجه میکنید:
یه خانومی میخواست از شوهرش جدا بشه میره پیش مشاور دینی(استاد مشترک خانوم و شوهرش در کلاس اخلاق) و میگه من بعد از طلاق بچه هامو میخوام و همسرم نمیده
بعد مشاور میگه به همسرت بگو بچه هامو نمیخوام!! او هم گوش میده و دو روز بعد آقای شوهر به مشاور زنگ میزنه میگه استاد نمیدونم چه کنم از پس این دو بچه برنمیام اینا پرستار میخوان شما سراغ نداری؟!!
استاده یا همون مشاوره میگه چرا یه خانومی سراغ دارم اما هم باید هزینه گرونی بدی و هم خیلی با احترام باهاش برخورد کنی!
آقای شوهر هم قبول کرد و گفت این خانوم کیه؟ گفت خانوم خودت Smile و سبب اشتی هم شد اما این دفعه با قدر دانستن جایگاه زن

در ضمن چهار عقد هم خیلیا سوال میکنن:
بنده تحقیق کردم (ما جزئیات رو نمیدونیم و از کلیات قضاوت میکنیم)
در دین اصلا اجازه ای جهت گرفتن زن دیگر از روی هوس داده نشده هرگز
بلکه تحت شرایطی مثل بیمار صعل العلاج بودن زن اول، یا مشکلات دیگر با شروطی خاص این مجوز داده می شود

پس در واقع حسابی خوش به حال خانومهاست Smile

سوره محمد(ص)/ آیه 24
 سپاس شده توسط آشنای غریب
۶ دي ۱۳۹۲, ۱۲:۰۳ صبح
ارسال: #17
سیمای زن در اسلام
اصلا نیازی به مورد توجه قرار گرفتن نیست.به نظرم جالب اومد گفتم بقیه دوستان هم ببینند و اگه نظری راجع بهش دارند بدهند.
و الا از همه این موضوعات اطلاع داشتم.و این موضوع هم که عرض کردید اجازه گرفتن زن دیگر از روی هوس داده نشده همچین چیزی نیست...گرچه بنده مخالف حتی بحث کردن در این موارد هستم ولی خوب حرفتون صحیح نبود...
و هرگز شروط خاص ذکر نشده.درسته شروطی هست اما شروطی نیست که کسی و منع کنه.

سپاس شده توسط Bitanem
۶ دي ۱۳۹۲, ۱۱:۰۱ صبح
ارسال: #18
یه محقق و استاد بزرگوار قرآنی به اسم آقای این مطلب را به من اطمینان دادن که شروط ازدواج مجدد از روی هوس نیست اصلا و طبق شروطه خاصه. که اشاره کردم بیماری خاص یا عدم تمکن زن یا نازایی و ... و با شرط ایجاد عدالت که چون خود دین گفته امکان برقراریش سخته پس توصیه به تعدد زوجات نکرده. ما فقط ظاهر امر رو میبینیم و زود قضاوت میکنیم.
در فیلم موهنی که در مورد همسران پیامبر ساختن به اشتباه مثل شما برداشت کرده بودن. نه پیامبر خدا هم بارها اشاره کردن که همسر هم کفو من حضرت خدیجه بوده و بقیه را به دلایلی که خدا دستور دادن مثل برقراری صلح بین دو طایفه یا بیوه شدن در اثر جنگ و سرپرستی و یا زشت بودن زنی که هیشکی او را به همسری نمیگرفت و ...
پیشنهاد میکنم به ایمیل ایشون که در سایتشون در قسمت ارتباط با ما است مراجعه و سوال را مطرح نمایید
http://ekashef.ir/
چه خوبه اگه مطلبی را رد یا قبول میکنیم با دلیل دینی باشه. البته این موضوعیه که بهتون حق میدم براتون سوال بشه چون برای عموم مردم یه موضوعاتی عامیانه جاافتاده.

سوره محمد(ص)/ آیه 24
۶ دي ۱۳۹۲, ۰۵:۵۱ عصر
ارسال: #19
سیمای زن در اسلام
نمیخوام بگم خیلی واردم ولی عامیانه فرق میکنه با منی که تو این مسائل خیلی وقت گذاشتم و سعی کردم تو اکثر موارد اطلاعاتی هرچند محدود داشته باشم.
تو این پست موضوع را بهتر بیان کردید و حالا میشه گفت این شروط خیلی نزدیک تره به اون چیزی که در اصل بیان شده ولی تو ارسال قبل خیلی ابتدایی بیان کردید و انصافا واسه کسی قابل هضم نبود...
این شروط درسته ولی خیلی میبخشید آقایونی که خیلی ادعای بزرگ بودنشون میشه و (سلام علیکم) غلیظ میگن اونا میتونن مساوات رو برقرار کنن؟که ماشالا هزار ماشالا تعدد زوج هاشون از تعدد فرزندان حضرت یعقوب بیشتره...
شما اگه تمام حرف هاتون ارگرفته از کتاب و دفتره من تمام حرفام عینی و مستند در جامعه هستش.
خیلی خوبه آدم مستند حرف بزنه ولی مستندی که بشه تو جامعه لمسش کرد...

سپاس شده توسط Bitanem
۶ دي ۱۳۹۲, ۰۶:۰۴ عصر
ارسال: #20
ببخشید برادر بزرگوار شما هر چه قدرم تجربه داشته باشید بازم دایره اطلاعاتتون به صورت تخصصی در موارد مختلف زیاد نیست

ببینید من هم مثل شما به اقتضای شغلم، خیلی تجربه عینی دارم اما ملاک مستندات دینه اونم توسط کارشناسان دین که موارد زیادی را مشاهده هم میکنند.

و به صورت عینی هم مشاهده کردم و خیلی موارد رو هم من و شما نمیبینیم اما وجود داره و درسته.

در پست قبلی کامل نگفتم چون فکر میکردم واضحه

و اقایون دولت خیلی کارها میکنند مگر ملاک هستن اونا؟!؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
الان علنا قوانینی که به اسم جمهوری اسلامی تغییر دادن اما اصلا ملاکشون قران و دین نبوده ایا شما و مردم فهمیدید و معترض شدید؟
ایا احیای قسط و عدل کردیم؟ بله خیلی ایراد به بعضی اقایون وارده
اما ملاک همون قرآن و روایاته نه اشخاص به ظاهر متدین.
و شما بهتره یه چند نمونه زندگی مومنین واقعی را ببینید تا متوجه شوید همه این موارد را هنوزم هستن کسانی که رعایت می کنند
کم هستن ولی هستن

سوره محمد(ص)/ آیه 24
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا