ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فراموش کردن خدا
۲۷ تير ۱۳۸۸, ۱۱:۲۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۳ عصر، توسط هُدهُد صبا.)
ارسال: #1
Sad فراموش کردن خدا
سلام به همه ی دوستان و یاران قرآنی عزیز
هدف من از گذاشتن این موضوع اینه راستش خیلی دلم پره ما مثلا داریم توی یک کشور اسلامی زندگی میکنیم اما توی خیابون ها و گوشه و کنار شهرمون چیز هایی میبینیم که واقعا دله آدمو به درد میاره و به فکر فرو میره که دلیل این که مثلا دخترای جوونو با پوشش خیلی خیلی نامناسب میبینیم چیه یا این که مثلا ماه رمضون ها بین بچه پول دارا یا خیلی از جاها روزه گرفتن کسر شانه و حتی توی خیلی از جاها به آدمایی که هنوز هم یک خورده اعتقاد دارن و سر گاهی وقتا به مهر میخوره میگن امل!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Angry
خوب این چیزا واسه ما که به خودون میگیم شیعه ی علی خیلی بده و من دلیلشو این میبینم که مردم نه تنها کشور ما بلکه اکثریت مردم کل دنیا دارن خدا فراموش میکنن و این واسه من خیلی سنگینه و ناراحتم میکنه.............................Confused
از شما دوستان خوبم هم درخواست دارم که با دادن نظرتون یکمی منو دلداری بدین................

شاید بعضی ها از دست من ناراضی بشن که چرا یک همچین مطلبی رو توی قسمت مشکل جوانان گذاشتم اما هر چی فکر کردم جایی مناسب تر پیدا نکردم آخه میدونین منم جوونم و این به نوعی یکی از مشکلات من به حساب میاد Blush
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط خدمت ، seyedebrahim ، هُدهُد صبا
صفحه 2 (پست بالا اولین پست این موضوع است.)
۳ مهر ۱۳۸۸, ۰۶:۱۲ عصر
ارسال: #11
RE: فراموش کردن خدا
منم موافقم كه خانواده ها در اين زمينه خيلي نقش دارنIdea
بعضي ها سخت گيري هاي زياد و افراطي مي كنند
بعضي ها هم بچه ها رو خيلي ازاد ميذارن و اين هاددليل نا متعادل بودن جوانان است

Wink
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۲۶ مهر ۱۳۸۸, ۰۱:۴۶ عصر
ارسال: #12
فراموش کردن خدا:
1) زمانی که خداوند انسان را یک لحظه به خودش وامی گذارد. زمان بدبختی انسان است.
2) زمانی که خداوند انسان را غرق نعمت میکند و به جای شاکر بودن کفران میکند.
3) بی تفاوت بودن به واجبات از جمله خواندن نماز انسان را از خدا دور میکند.
4) وقتی دل انسان که جایگاه نور خدا است تاریک میشود .
 سپاس شده توسط seyedebrahim ، فاطمه گل ، هُدهُد صبا
۲۴ بهمن ۱۳۸۸, ۱۱:۲۴ عصر
ارسال: #13
سلام.
اگر اشتباه نکنم یکی از نشانه های آخرالزمان اینه که بد ، خوب جلوه کنه و دامنگیر بشه حالا میخواد وسیلش فقر باشه که فساد بیاد..الگوپذیری غربی باشه که توسط تبلیغاتشون از تلوزیون گرفته تا فروشگاهاشون که تو شهرای خودمون دارن کار میکننو امثالهم.اما نکته ای که در خور توجه اینه که در همین موارد که یک جور امتحان الهی هم هست انسان میتونه خودشو به خدا نشون بده.یعنی اگر اون بد به دلش راه ندادو کاره خودشو درست انجام داد تو امتحان پیروز میشه.
 سپاس شده توسط مشکات ، يگانه ، فاطمه گل ، هُدهُد صبا
۴ اسفند ۱۳۸۸, ۰۲:۴۵ عصر
ارسال: #14
منم یه پیامی از حضرت رسول دارم که فرمودند: مردم از فتنه های آخر زمان گله نکنند که این فتنه ها ظالمان را از بین خواهد برد. می دونید چیه حرف زدن خیلی راحته اما عمل... همیشه به این موضوع فکر می کردم که گفته میشه که امام زمان اگه به اندازه ی انگشتان دست یار باوفا داشتن حتما ظهور میکردن ،بعد با خودم میشمرد خدایا فلانی و فلانی و ... بیشتر شدن من همشون رو خوب میشناسم اینا عاشق مهدی فاطمه هستن. پس چرا تا حالا ظهور نکردن. اما الان فقط از خدا می خوام که عاقبتمان را ختم به خیر کند.
 سپاس شده توسط مشکات ، فاطمه گل ، هُدهُد صبا
۵ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۱۴ صبح
ارسال: #15
سلام
به نظر من بحث جالبیه.وضعیت کنونی جوونا و بد حجابیشون چه دختر و چه پسر ریشه تو اشتباهات بزرگی داره که خانواده ها و جامعه در حق جوونا انجام دادن.به نظر من دلایل زیادی داره.شاید اگه با تعدادی از این جوونها ارتباط داشته باشین به حالشون افسوس بخورین. بعضیاشون دچار کمبود محبت هستن.این محبت رو نتونستن تو خانوادشون پیدا کنن بخاطر همین فقط برای جلب توجه واینکه نگاههارو متوجه خودشون کنن این تیپ ها رو میزنن.بعضی خانوادهها هم از لحاظ مذهبی فرزندشونو پرورش ندادن بعضی خانواده ها هم رو دین و ایمان سختگیری های زیادی انجام دادن و با تعصبات بیجا و خشک جوونها رو دین زده کردن.یه تعدادی از خانوادهها هم برای اینکه بگن امروزی و با کلاس هستن هم از خودشون هم از فرزندشون غافل شدن. با این وجود به نظر شما راه حل چیه؟
به نظر بنده تو این زمینه باید فرهنگ سازی بشه. خودمون لباسهایی رو به جوونمون معرفی کنیم که هم شیک باشه هم سنگین.
باید اونارو با ارزشهای زیبای اسلام آشنا کنیم. باید سعی بشه به جوونی که حجابشو رعایت میکنه توهین نشه بلکه تشویق شه و به عنوان الگو برای بقیه معرفی بشه.یه احساس کرامت نفس تو جوونا ایجاد کنیم .این موضوع خیلی خیلی مهمیه جوونی که الان بد حجابه آسیب های زیادی متوجه زندگی خودش میشه و خودش هم آسیب های زیادی رو متوجه زندگی دیگران میکنه.ویه جورایی به حقوق دیگران بی احترامی کرده.
ای کاش این درد اجتماعی یه روز درمان شه.
 سپاس شده توسط مشکات ، يگانه ، هُدهُد صبا ، mojtaba79
۳۰ آذر ۱۳۸۹, ۰۴:۵۸ عصر
ارسال: #16
سلام علیکم،
فراموش کردن خدا ضررش به خود ما بر می گردد نسوالله فانسئهم. و یاد خدا سودش به ما بر می گردد الا بذکر الله تطمئن القلوب.
انتخاب سود زیان با خود ماست.

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
 سپاس شده توسط مشکات ، ضحی ، يگانه ، هُدهُد صبا
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۵۴ عصر
ارسال: #17
دوستی که گفت باید برا ظهور آقا دعا کنیم درست ولی باید خودمونم تلاش کنیم نه.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعداء هم اجمعین
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۱۹ بهمن ۱۳۹۵, ۰۸:۱۴ عصر
ارسال: #18
یا فاطر

مبحث خوبیه

استفاده بردم

ودعا میکنم خدا هدایتمون کنه هر کی درگیر هرگونه جهلی هست نجات پیداکنه
و به سعادت برسه

آيا به آيات قرآن نمى‏ انديشند يا [مگر] بر دل هايشان قفلهايى نهاده شده است؟
سوره محمد(ص)/ آیه 24
۱۳ خرداد ۱۳۹۶, ۰۳:۴۳ عصر
ارسال: #19
بله متاسفانه همچین مشکلاتی وجود داره دور و بر همه
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا
۳۱ خرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۲۱ عصر
ارسال: #20