ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ازدواج - زمان مناسب ازدواج
۲ دي ۱۳۸۹, ۱۱:۱۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲ دي ۱۳۸۹ ۱۱:۲۰ عصر، توسط boshra.)
ارسال: #1
ازدواج - زمان مناسب ازدواج
زمان مناسب برای پیشنهاد ازدواج دادن و پیشنهاد ازدواج را چگونه مطرح کنیم
پیشنهاد ازدواج دادن بی شک یکی از مهمترین و بزرگترین گامهایی میباشد که تا به حال برداشته اید. شما خواهان آن هـستـید که در آن لحظه همه چیز عالی و بـه بـهتـریـن نحو پیش رود و از آن مهمتر که میخواهید پاسخ وی مثبت بـاشـد! ایـن نکـات را هــنگام دادن پیشنهاد ازدواج مد نظر قرار دهید تا شانس موفقیت شما افزایش یابد:
۱- مطمئن گردید که فرد مناسبی را برگزیده اید:
واضح است نه! امــا حـقـیقت امر آن است که ازدواج چیزی نیست که بخواهید بـخاطـر انــگیــزه هــای آنــی وارد آن گردید. ممکن است شما دیوانه وار همدیگر را دوست داشته باشید اما اگر هــمسرتان خواهان فرزند باشد اما شما نه، ازدواج شما قطعا زیاد دوام نخواهد آورد و یا آنکه ارزشهای شما با ارزشهای همسرتان متفاوت باشد. اگر در مورد فردی که میخواهید با وی ازدواج کنید تردید دارید، بهتر است بیشتر درباره آن بیاندیشید.
۲- مطمئن شوید هر دوی شما آمادگی دارید:
پیـش از آنـکه پیـشنهاد ازدواج دهید درباره آن که در زندگی بدنبال چه اهدافی میباشید، حتــی اهداف ۵۰ سال آینده خود با یکدیگر صحبت کنید. هر چه بیشتر بــا یـکدیگر در مــورد آن چـه بــرای شـما حائز اهمیت میباشد گفتگو کنید بیشتر متوجه آن میگردید که آیا با یکدیگر تفاهم و سازگــاری داریـد یــا خیر. همچنین باید از لحاظ مالی آمادگی داشته باشید. اگر شما قادر نیستــیـد کــه مخارج خود را تامین کنید، بهتر است نامزدی خود را به تعویق بیاندازید.
۳- از پدر و مادر وی اجازه بگیریـد:
شـما ابـتـدا باید بدانید که آیا اگر پـیش از ازدواج با پدر و مادر وی مشورت کرده و اجازه بخواهید، آنها را خوشنود میسازد یا خیر. ایـن نـکته شـایـد عـجیـب بـــنظر آید اما شما که نمی خـواهید پـدر زن و مادر همسر آیـنـده خود را برنجانید؟ این عمل برای آنکه دلشان را بدست بیاورید بسیار موثر خواهد بود.

۴- بطریقی پیشنهاد بدهید که خوشایند وی باشد:
به پیـشنهاد ازدواج هـمچون یک هدیه به بانوی زندگی خود بنگرید. آن را بـطریقـی طـرح ریزی کنید که باب میل و سلیقه وی بوده و مطابق با شخصیتش باشد. آیا وی رومـانتـیـک اسـت و یـا اهـل تـفریح و شوخ طبعی؟ آیا میل دارد بطور محرمانه از وی خواستـگـاری کنـیـد و یا روی دیــوار درخـواست خود را بنوسید؟
۵- در باره هدیه دادن به وی تصمیم بگیرید:
بـرای دختـرهـا و زنـان هیچ چیز مبهوت کننده تر از یک هدیه غیر منتظره و غافلگیر کننده حلقه برلیان نمی بـاشد. امـا اگـر تـوان مالی شما اجازه این کار را به شما نمیدهد، برای یک حلقه مناسب بودجه شما کفایت میکند. اما حتما پیش از آنکه حلقه را خریداری کنید از نوع سلیـقه وی اطلاع یابـید. ایـن کار را میتوانید با سوال کردن از دوستان و یا خانواده وی و یـا مشـاهـده نوع جواهرآلاتی که وی استفاده می کند انجام دهید. اما بسیاری از دختران تـمایـل دارند هنگام انتخاب حلقه خودشان حضور داشته باشند. بهرحال باید به خواسته های وی احترام بگذارید.
۶- مطمئن گردید پاسخ وی مثبت میباشد:
هنگامیکه پیشنهاد ازدواج میدهید، بـاید مطمئن باشید که پاسخ وی ”بله” خواهد بود. شما میباست از قبـل در مــورد ازدواج بـه انــدازه کافی صحبت کرده و کــامـــلا از آن چه طرف مقابل از یک شریک زندگی بلند مدت انتظار دارد، آگاهی یافته باشید. درست است که میخواهید پیشنهاد ازدواج شــما برای او سورپریز باشد اما نباید بی مقدمه دست به این کار بزنید.
۷- افراد زیادی را از قصد و تصمیم خود آگاه نسازید:
شـما مـمکن اسـت وسوسه شوید که قصد خود را با دوستان و خانواده خود در میان بگذارید. امـا عـاقلانه تر آن است که این خبر را تنها با یکی دو تا ازدوستان و یا نزدیکان صمیـمــی خود در میان گذاشته و به آنها اطمینان داشته باشید که رازدار و محرم اسرار شما میباشند.
۸- پیشنهاد خود را از حفظ نکنید:
صرفنـظر از آنـکه کـجـا و چــگـونــه پــیشنهاد ازدواج می دهــید، باید آن با نهایت صداقت و ابراز عشق حقیقی شما نسبـت بـه وی هـمــراه باشد. از قبل در مورد حرفهایی که میخواهید به او بـزنــید یادداشت بردارید اما دقیقا آنها را از بر نکنید. در آن لحظه به وی بگویید که چرا وی یـک فرد استـثـنایی بـوده و چـرا شما خواهان آن میباشید که باقی عمر خود را با وی سپری کنید. بـایـد جملات شما از دلتان برآید او میخواهد با یک مرد ازدواج کند و نه یک ربات!
۹- مکان و زمان مناسب را بیابید:
مکانی کـه پیـشـنهاد ازدواج مـی دهـید می تواند: رسـتوران، پارک، سینما و یا لب دریا باشد.اما بهتر است مکانی انتخاب گردد کــه بــرای هر دوی شما خاطره انگیز بوده و شما را به یاد خاطرات گذشته بیندازد. فـاکتور زمان نیز بسیار مهم می بـاشــد اگر وی شرایط سختی را سپری می کند، اگر خسته و یا گرفتار دغدغه های شخصی و شغلی خود میباشد و یا آنکه از دست کسی عصبـانـی اسـت، زمان مناسبی برای این کار نمیباشد.
۱۰- او را دستپاچه نکنید:
شما ممکن است بخواهیـد پیـشنـهاد خود را برای جهانیان فریاد بزنید و یا حداقل برای همسایگان مجاور خود! امـا مـراقب باشیـد اشـتـیاق بـی حد شما کار دستتان ندهد. اگر وی شخص درونگرا بوده و از آن که مـرکز تـوجـه دیـگـران واقع گردید بیزار میباشد، بهتر است این کار را بطور خصوصی با وی در میان بگذارید.

۱۱- انتظار همه نوع پیشامدی را داشته باشید:
صـرفنـظر از هـمـه نقشه ها و طرح ریزی ها، امکان دارد امور دقیقا آن طوری که شما و یا وی تصور میکردید پیـش نرود. خود را برای واکنشهای احتمالی آماده کنید.او مـمکن است دستپـاچـه شـده و یا هیجان زده گـردد و یـا آن که کاملا آرام و بی تفاوت باقی بماند. وی ممکن است بگوید: ”بله-خیـر” و یــا ”شاید”. شمـا مـمکن است تصور کنید وی را کاملا می شناسید امـا از پـیـش داوری و آنکه پاسخ وی چگونه خواهد بود پرهیز کنید چون ممکن است مایوس گردید.
۱۲- اگر پاسخ وی منفی بود مایوس نشوید:
هـمـواره احـتـمال آن کـه وی ”نه”بگوید وجود دارد. اما دلسرد نشوید با او صحبت کنید و علت عــدم آمـادگـی وی را جـویا گردید. وی ممکن است تـنـها بـه زمـان بـیشتـری نـیـاز داشتـه بـاشـد و یا آن کـه اصلا وی دختر مناسبی برای شما نباشد. اگر این طور باشد بهتر است همین حالا پی بـه آن بـبـرید تا آنکه پس از ازدواج.
۱۳- خیلی زود و یا خیلی دیر پیشنهاد ندهید:
زمـان معـیـنـی برای پیشنـهاد ازدواج وجود ندارد اما بهتر است پس از تنها گذشت ۲ هفته از آشنایی خـود بـا وی پـیشـنــهاد ازدواج ندهید! زمان پیشنـهاد ازدواج هنـگامی اسـت کـه شـمـا بـــرای مــدتــی کافی به یکدیگر متعهد شده باشید. همچنین زیاد وقت را تلف نکنید شجاع باشید و حـرف دلتان را بزنید. اگر هم خیلی هم کمرو می باشید، می تـوانـید پیــشنهاد خود را در قالب نامه برای دختر مورد علاقه خود ارسال کنید.

منبع : http://sistergol.tebyan.ne

پس از مطالعه مطلب ارسالی ما را از نظر خویش بهره مند بفرمایید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط يگانه ، فاطمه گل ، 5 tan ، هُدهُد صبا ، seyedebrahim
۱۸ دي ۱۳۸۹, ۰۶:۵۵ عصر
ارسال: #2
RE: ازدواج - زمان مناسب ازدواج
زمان مناسب براي خانم ها 22- 25و براي آقايان هم 22 تا 27 است.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط seyedebrahim
۷ بهمن ۱۳۸۹, ۰۳:۵۰ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۷ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۵۶ صبح، توسط حسين عفتي.)
ارسال: #3
RE: ازدواج - زمان مناسب ازدواج
سلام بر عزيزان
تعيين وقت براي ازدواج به نوع فرهنگ اجتماع و خانواده بستگي داره و تا فقر فرهنگي و جدايي فرهنگي در جامعه اي بيداد كنه نميشه زمان دقيق ازدواجو تعيين كرد.
اگر طبق قانون الهي حساب كنيم دخترها از 11 سالگي و پسرها از 16 سالگي آمادگي ازدواج را دارند ولي اين امر با مدرنيته شدن امروزي سازگار نيست.موانع بسياري ازدواج بهنگام را به تاخير انداخته.مانند تحصيل و مهمتر از اون تفاوت هاي فرهنگي.مثلا خانواده هايي كه موافق ازدواج دختر در سن پايين هستند امروز بايد كلي بگردند تا كسي با اين نوع فرهنگ پيدا كنند كه ازدواج زود سازنده است.يا بلعكس اگر امروز آقايي با 16 سال سن بره خواستگاري اصلا به خونشون راه نميدن اونو.
همين اختلاف فرهنگي باعث بالا رفتن توقعات جوون ها شده و اين اختلاف چنان وسعت داره كه حتي دختران با مادرانشون و پسران با پدرانشون به نتيجه يكساني در امر ازدواج نميرسند.
اگر همينگونه پيش رويم تا چند سال ديگه سن ازدواج به بالاي سي سالگي هم ميرسه.

و هرچه سن ازدواج بالاتر رفت عمق استحكام خانواده ها كم تر ميشه.

در آخر بايد بگم به نظر من 19 سال سن بسيار مناسبيست.
عزيزم اينهاكه شما نوشته ايد چگونگي پيشنهاد دادنه و ربطي به زمان ازدواج ندارهDodgy
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط seyedebrahim
۴ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۵۱ عصر
ارسال: #4
RE: ازدواج - زمان مناسب ازدواج
بسم الله الرحمن الرحیم
سلا tan5 گرامی
عرض خوش آمد دارم خدمت شما. انشاء الله همیشه ببینیمتون. سنی که برای دختر خانم ها فرمودید خوبه تقریبا، ولی گمون کنم سنی که برای آقایون فرمودید کمی زیاد باشه آخه آقایی که تا 27 سالگی صبر کنه و مجرد بمونه و کارش درست بشه ، یه 2 سالی هم سابقه داشته باشه و یه پس اندازی هم برای خودش جمع و جور کرده باشه، مطمئنا ازدواج خیلی براش مهم نیست و در این امر سخت گیر تر هم خواهد شد!

یک امروز است ما را نقد ایام
بر آن هم اعتمادی نیست تا شام
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، فاطمه گل
۴ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۴۹ عصر
ارسال: #5
RE: ازدواج - زمان مناسب ازدواج
نه دیگه آقایان تا 25 27 سال بیشتر نمیتونن خودشونو جمع کنن کی درس بخونن کی خدمت مقدس سربازی برن کی کار پیدا کنن.بله

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعداء هم اجمعین
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۵ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۴۶ عصر
ارسال: #6
RE: ازدواج - زمان مناسب ازدواج
منم به نظرم سن برای دخترا 23-25 و پسرا26-29 فکر میکنید بااین وضع اقتصاد میشه پسری قبل26 سال بتونه توانایی اداره ک زندگی با سراسر قناعت رو داشته باشه؟؟؟؟؟؟

خدایا دستانم خالی اند و دلم غرق در آرزوها ، یا دستانم را توانا کن یا دلم را از آرزوهای دست نیافتنی خالی کن
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط seyedebrahim
۵ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۲۸ عصر
ارسال: #7
RE: ازدواج - زمان مناسب ازدواج
انشاالله قناعت به وجود بیاد.فعلا که این مصرف زدگی و چشم و هم چشمی پدر خانواده دختر و پسر درآورده.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و العن اعداء هم اجمعین
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط منتظر
۵ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۰۴ عصر
ارسال: #8
RE: ازدواج - زمان مناسب ازدواج
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
دیگه چه خبر البته درسته که متاسفانه عملا این طور شده که دختر خانوم ها تا سن 24، 25 سالگی نمی رن سر خونه و زندگیشون . ولی به نظرتون زندگی این ططور لذت بخشه یا این که دختر خانوم 19 سالگی ازدواج کنه و آقا پسر آخرش 22 سالگی؟
البته می دونم این خیلی رویایی هست و اوضاع اجتماعی و اقتصادی و جامعه ما و از همه مهم تر این که افراد تا حدود سن 25 سالگی اصلا تصور درستی راجع به ازدواج و زندگی مشترک ندارن( اوه اوه اگه حاج آقا شهاب مرادی بود الان می گفت تو دچار پبر غلامی زود رس شدی!) و راحت تر بگم خیلی ها تا حدودای این سن عقلشون به ازدواج نمیرسه!
گفتم خیلی ها نه همه!

یک امروز است ما را نقد ایام
بر آن هم اعتمادی نیست تا شام
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط هُدهُد صبا ، seyedebrahim
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۴۱ عصر
ارسال: #9
RE: ازدواج - زمان مناسب ازدواج
به نظر این بنده حقیر سن ازدواج آقایان باید از حضرت امیر المومنین و سن ازدواج خواهران نیز از خانم بی بی فاطمه زهرا گرفت بخاطر اینکه آنها از بزرگان دین ما هستند و اگر هم به زندگی نامه علما یه نیم نگاهی داشته باشیم میتوان سن ازدواج را دید که آنها چه قدر آسان گرفتند و زود ازدواج کرده و بخاطر زود ازدواج کردن به یه زندگی کامل و سالم دست یافتند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط hamed
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۳۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۴۰ عصر، توسط منتظر.)
ارسال: #10
RE: ازدواج - زمان مناسب ازدواج
بسم الله الرحمن الرحیم

نمی دونم چی بگم آخه حضرت علی(ع) در زمان ازدواج 25 ساله و حضرت زهرا(س) 10 ساله بودن.

یک امروز است ما را نقد ایام
بر آن هم اعتمادی نیست تا شام
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا