تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید
حرف های عادی بین اعضا - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید (http://forum.ghorany.com)
+-- انجمن: مشاوره و زنان (/forum-4.html)
+--- انجمن: متفرقه (/forum-24.html)
+--- موضوع: حرف های عادی بین اعضا (/thread-2387.html)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

RE: حرف های عادی بین اعضا - فاطمه گل - ۱۳ دي ۱۳۹۲ ۰۶:۱۵ عصر

منم با هدهد جون موافقم...

RE: حرف های عادی بین اعضا - nilforoosh - ۱۳ دي ۱۳۹۲ ۰۶:۲۳ عصر

Rose شما اگه با هدهد صبا موافقید صحبتهای من رو تحلیل کنید و بعد مقایسه کنید و بگید به چه دلیل صحبتهای من رو رد میکنید. نکنه روز قیامت میخواید جواب خدا را رو هم با همین استدلال بدید. نمره روانشناسیتون زیر دهه.

RE: حرف های عادی بین اعضا - فاطمه گل - ۱۳ دي ۱۳۹۲ ۰۶:۴۲ عصر

خب خب نیلفروش گرامی میشه یک کم با لحن ملایمتر صحبت کنید!!!خواهش میکنم...
میشه در مورد معرفت حسین و مقام علی برام توضیح بدید...گمان کنید که من هیچی نمیدونم...
دوست دارم توضیحاتتون رو بشنوم...

حرف های عادی بین اعضا - Entezar - ۱۳ دي ۱۳۹۲ ۰۶:۵۴ عصر

جناب نیلفروش خیلی عذر میخوام ولی چون شما ریاضت کشیدید باید با بقیه با لحن تند صحبت کنید یا اینکه اعتقاداتتون رو به بقیه غالب کنید؟!؟!؟!؟!؟!
اصلا فکر نمیکردم تا این حد روحیه ی خود برتر بینی داشته باشید...
همچین گفتید بله چون من ریاضت کشیدم که من یه لحظه فکر کردم چون ریاضت نکشیدم مجرمم.
یا آنچنان دم از امام زمان میزنید که میگید تو رو خدا مولا مولا نکنید.این یعنی زیر سوال بردن تمام اعتقادات این بچه ها...
شما اینجوری جذب میکنی؟اینجوری میخوای دیگران رو به سمت دین بکشی؟
نمونه بارز خود برتر بینی و تند روی افراطی و ریاضت های بیجا رو زیاد توی دولت .... مشاهده کردیم...
خواهشا اینجور اعتقاد ها رو تو این سایت مقدس ترویج ندید...

RE: حرف های عادی بین اعضا - nilforoosh - ۱۳ دي ۱۳۹۲ ۰۷:۰۲ عصر

Rose
اگه هستی چهار ستون داشته باشه ستون دوم اون مقام علیست. هیچ وقت خدا را درک نمیکنی مگه اینکه این چهار ستون را درک کنی. هیچگاه زمین از علی خالی نشده. قرآن برگرفته از کتاب مکنون بی نهایت وجه داره. اگر بتونی همه وجوه این معنی را درک کنی نام علی میبینی. هر علی نشانه ای است بر چیزی در عالم وجود. که یکی از آنها تو هستی. منتها باید همه این معنی را بگردی تا علی خودت را پیدا کنی. یعنی باید همه ابعاد وجودی خودت رو مثل اون کنی تا روح و جسمت یکی بشه. این یعنی مقام علی برای تو. اون مقامی که علی برای خود در عالم امکان پیدا کرد اعلی است که از نامهای اعظم خداوند است. و مقام علی واقعی است که همه آرزوی وصال رب در او دارند.

Rose جناب انتظار گرامی، شما گفتید ریاضت من گفتم بله. وگرنه من مال دولت هیشکی نیستم.ببخشید اگه لحنم تند بود منظور به کسی نبود. من حرف دلم رو زدم. ناراحتم از اینکه بعضی افراد این همه مشکل را میبینن ولی کاری نمیکنن. در ضمن من اصلن مغرور نیستم.

RE: حرف های عادی بین اعضا - آشنای غریب - ۱۳ دي ۱۳۹۲ ۰۸:۴۶ عصر

با سلام به شما یاران ارجمند . در حالی که سرمای بدی خوردم ولی گفتم بیامو در گفتمانتون شرکت کنم . جناب نیلفروش گرامی هر کدوم از ما تو زندگیمون اعتقاداتی داریم و قابل احترام . آنزمان که میفرمایید با بسم الله....میتوان به همه چیز رسید حرف شما درست ولی آیا همه میتونند به این مقام دست پیدا کنند ؟ که کار ساده ای نیست مسلما ریاضتها و سختیها و آزمایشاتی را باید پشت سر بگذاریم تا به این مقام عظیم برسیم و همه چیز را در نام الله بیابیم و در عظمتش غرق شویم و بی واسطه از ایشان هر آنچه نیاز است بخواهیم که یقینا شما به این مقام والا رسیده اید و سعیتان بر این هست که ما را با این واقعیتها آشنا کنید ولی برای رسیدن به قرب الهی پله پله این مسیر را باید طی کرد ، من به این مقام نرسیده ام وقتی به زیارت امام رضا میروم ایشان را واسطه خود و خدایم قرار میدهم به خاطر کمالاتی که از آن امام همام سراغ دارم و دیگر ائمه اطهار نیز به همین ترتیب ، کس دیگری در نیمه شب با خواندن 2 رکعت نماز خواسته خود را از خداوندش میخواهد . گفته شما منو به یاد حکایتی از حاج آقا پور شبانان انداخت : شاگردی همیشه دیر به کلاس درس میرسید و جوابش به استاد این بود که تا کارهای مزرعه مان را انجام میدهم و چون رودخانه ای که بر سر راهم هست پل ندارد مجبور میشم مسیرم رو دورتر کنم تا به کلاس برسم استاد کاغذی به شاگرد داد و گفت از این به بعد از روی رودخونه رد شو و نگران نباش و بعد از مدتی شاگرد با خود گفت ببینم این کاغذ چی داره که با داشتنش میتونم از روی آب رد بشم ،و نام مبارک الله رو میبینه با خود میگه اینکه چیزی نیست خودمم میتونم این ذکر رو بگم و بعد از اون دیگه نمیتونه از رو آب رد شه علت رو میپرسه و استاد میگه با داشتن این کاغذ دلت قرص بود ولی با خوندنش واینکه با در نظر نگرفتن عظمت نام الله و به یقین نرسیدنت باعث شد به زیر آب بری . حال تمام عرضم این بود هر کدوم از ما انسانها بسته به تربیت و اعتقادات مذهبیمون خواسته هامونو از خداوند میخواهیم و چقدر خوبه که روزی برسه همه ما انسانها بیواسطه با بردن نام اعظمش شفا یافته یا ..... پس این مسیر را تا شناخت واقعی معبودمان و رهنمودهای ائمه معصوم طی میکنیم به امید روزی که قلوبمان به نور معرفتش منور شود و به درک واقعی برسیم ،انشاءالله .

RE: حرف های عادی بین اعضا - nilforoosh - ۱۳ دي ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ عصر

Rose من در ابتدای راه جستجوی خدام و همه عرضم این بود که به من در این مسیر کمک کنید یا همراهی. خواهشا روی همه مطالبی که من نوشتم روی من قضاوت کنین

RE: حرف های عادی بین اعضا - هُدهُد صبا - ۱۳ دي ۱۳۹۲ ۱۰:۵۵ عصر

دوستان به همدیگر اجازه بدیم ازادانه نظراتشان را بگویند و احترام جمع و نظرات حفظ بشه لطفا

اصلا اومدیم اینجا همینو یاد بگیریم

اومدیم نظرها را بشنویم اما دلیل نداره حتما پاسخ بدیم و نقد کنیم همدیگر را

چون هر انسانی زاویه دیدش با دیگری فرق داره و نباید تحمیلی باشه نظراتمون بر همدیگر!

ملاک ما فقط قرانه و اهل بیت و دین

که سبب وحدت نظر هم میشه و دیگه بحثی نمیمونه

جایی بحث میشه که هر کی میخواد زاویه دید خودشو که هنوز قرانی نشده را ابراز کنه

که اونم محترمه اما لزوما قابل پذیرش نیست مگر اینکه دیدمون قرانی باشه و از فیلتر دین رد شده باشه.

در نهایت همه یه حرفو میزنیم اما گاهی بی منظور چاشنی زیاد میشه و از هم گله میکنیم!
ممنون از سعه صدرتون Smile

RE: حرف های عادی بین اعضا - فاطمه گل - ۱۵ دي ۱۳۹۲ ۰۸:۱۰ عصر

دوستان من توی جمع شما واقعا" احساس کوچکی و پائین تری میکنم ...Sad

RE: حرف های عادی بین اعضا - nilforoosh - ۱۵ دي ۱۳۹۲ ۰۹:۱۱ عصر

Rose نه فاطمه جان شما خیلی بزرگوارید. صحبتهای شما صمیمی و دوست داشتنیه. من بابت اون صحبت اون روزم معذرت میخام.