تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید
حرف های عادی بین اعضا - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید (http://forum.ghorany.com)
+-- انجمن: مشاوره و زنان (/forum-4.html)
+--- انجمن: متفرقه (/forum-24.html)
+--- موضوع: حرف های عادی بین اعضا (/thread-2387.html)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

RE: حرف های عادی بین اعضا - nilforoosh - ۷ آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۰۸ صبح

Rose جهان و کار جهان جمله پیچ بر پیچ است.
هزار بار من این نکته کرده ام تحقیق

دوستان جهان از اونچه که تصور میکنیم خیلی پیچیده تره. گاه ما خودمون رو تو ی اتاق تاریک تو ی خونه تو ی بن بست تو کنج ی دنیای بزرگ محبوس کردیم و داریم تو این اتاق تاریک با لمس اشیاء ش دنیا را تفسیر میکنیم.
من تصور میکنم هر آفرینش یک دنیای بیکرانه. شاید یک الکترون یک دنیای بیکران باشه که ما از درک اون فعلا عاجزیم. چه برسه به انسان که ی موجود بی نهایت بعدیه. و انسان موجودیه که با ارتباط کامل میشه. یعنی بین هر انسان و همه انسانهای دیگه و شاید موجودات سیمی وصله نامریی که هر ارتباطی ی جریان تو اون برقرار میکنه و تاثیر گذاره.این جریانات مثبت و منفی دنیای اجتماعی مادی و غیر مادی انسانها را میسازه. حالا اگه زمانی برسه که جریان تو این سیمها مثبت و دائمی بشه بهشت مادی برقرار میشه. اگه شدت جریان تو این شبکه بی نهایت بشه انسانها یکی یکی و به ترتیب از فرط عشق خدا جون میدن. و اونوقت بهشتی که خدا وعده داده میرسه. تحمل لذت این دنیا مثل تحمل ی برق بی نهایت ولتیه. اگه شما ی لحظه از اون رو تجربه کنین از فرط دوری خدا عقل از کف میدید.

RE: حرف های عادی بین اعضا - nilforoosh - ۸ آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۵۹ صبح

سخنرانیهای زیر را از سایت زیر دانلود و به دقت گوش دهید.

معمار منتظرین http://www.memarmontazerin.blogfa.com

پس از گوش دادن منتظر نظرات شما هستم.:

RE: حرف های عادی بین اعضا - nilforoosh - ۸ آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۱۸ عصر

پس از تایید مطالب خواهشمندم مدیران تالار و دوستان به نحو مقتضی اطلاع رسانی کنن.

و اما مبارزه:
مبارزه ما دو نوعه :
1- مبارزه ریشه ای: همونطوری که از اسمش بر میاد بنیادیه. ما اساس را بر ایجاد یک درخت تنومند میگذاریم که ریشه هش رو باید پرورش بدیم تا به میوه برسه. و خاک و آب و نورش رو قران و اهل بیت در اختیارمون قرار دادن و البته مقیاس ما عقل سلیم و علم و دانش بیکران خداوندیه. در این روش کار بر اساس ایده آل هاست بنابراین دیر و سخت جلو میره. ولی موتورش که راه افتاد سرعت میگیره.
در این روش همه مشکلات ریشه ای حل میشن و راه حل اصلی ارتباط و یک زنجیره انسانی توانمند و دانا برای حل مشکلاته. دوستان به خدا میشه و این تنها راهیه که اگه اون رو طی کنید آقاتون همراهیتون میکنه و میاد. چرا؟ چون همه دست بکار شدید. زنجیره انسانی که در این مکتب شکل باید بگیره جهان شموله و همه را در بر میگیره. وقتی این درخت میوه داد یک میوش حل مشکل حجابه، ی میوش حل مشکل اعتقاده، ی میوش حل مشکلات اقتصادیه و... حل مشکل انسانیت.
همونطور که دیدید در این دیدگاه فرد و اجتماع و جهان با هم حرکت میکنن. شما به عنوان یک عنصر مبارز هم رهبر هستید هم استاد هستید هم دانشحو هستید هم یک فر عادی هم ... .
بنابراین فرد همه جوره در این طرح در گیر میشه و نمیتونه منافع شخصیش رو بر منافع اجتماع ترجیح بده. باید مدام خود سازی کنه و مدام به جامعه و جهان پیرامون کمک کنه.
در این روش جهان یک دانشگاه فرض میشود که همه مردم در آن هم متعلمند هم معلم.
لذا برای برجسته شدن در این مکتب بایستی همه بعدی بود. و تصور کنید اگر افراد جامه همه یا اکثر آنها چند بعدی و در حالت ایده ال بی نهایت بعدی شوند جامعه به نهایت عزت خواهد رسید.
هیچ مشکلی هیچگاه یک بعدی حل نمیشود. هریک از دوستان هر مشکلی به نظرشون میرسه به من بگن تا راه حل عملی وممکن اون رو با این طرح بگویم.
اجرا و پیاده سازی این طرح مبتنی بر یک فلسفه الهی است که از قران مجید و الهام اقتباس شده است.

2- مبارزه مقطعی: در کنار مبارزه (زمان بر) ریشه ای میتوان با تعریف جامعه هدف به اصلاح جامعه دست زد. یک مثال شاید موضوع را روشن کند.
شما میتوانید به عنوان یک معلم در کنار ساختار ریشه ای به مشاوره و ارشاد دانش آموزان در راستای مکتب بپردازید هر چند هنوز درخت ساختار کامل ندارد.

در ادامه مبحث مبارزه یا نهضت همه جانبه باید بگم:
در این نوع مبارزه ابتدا شخص مبارز باید شخص مناسب را برای ارائه افکار و دیدگاه مکتب پیدا کنه. البته این بعد از اونیه که خودش به جایگاه نسبی بالایی از نظر اعتقادی و عمل و فکر در مکتب یا سازمان اجتماعی رسیده باشد. و لازمه این امر وجود یک اندیشه یا تئوری ناب است که در برابر اندیشه های مذهبی وعلمی و ... شکست ناپذیر باشد. شخص مناسب ممکن است هیچگاه برادر یا خاهر یا ... نباشد. گاه برای یافتن این شخص باید مدتها صبر کرد. بنابراین قدم اول یادگیری و استفهام و پذیرش اندیشه و نحوه رهبری در نهضت است.
افراد در این سازمان اجتماعی به صورت اجتماعی از شبکه های وابسته که دارای رهبری های خاصی هستند فعالیت میکنند و زندگی روزمره افراد دچار هیچ تغییری در ابتدا نمیشود. مبارزه مرحله به مرحله بده و به زبان ساده با هر کسی با زبان خود او مبارزه میشود و لذا اشخاص در سازمان تواناییهای گروهی بسیار زیادی داشته باشند تا مراحل ابتدائی قابل گذر باشند.
در طی این مسیر (که من تصور میکنم مسیر خدا) باشه اشخاص به " ظرفیت " های وجودی بالایی میرسند و "تواناییهای بزرگ" پیدا میکنند. و این قسمت کوچکی از کلیات این طرح بزرگ است.

حرف های عادی بین اعضا - Entezar - ۸ آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۴۹ عصر

خیلی خیلی ممنون از nilforoosh گرامی بابت متن زیباشون...
اگه واستون مقدوره پس از این مقدمه ها دقیقا عرض کنید که چه کار باید بکنیم.به عبارت ساده تر صحبت رو از کجا و با کیا شروع کنیم....

حرف های عادی بین اعضا - Entezar - ۹ آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۵۲ عصر

تقدیم به زلزله زدگان:
وقتی زمین لرزید یک مادر به کودک شیرمیداد
حالا نگاهش تا ابد خاموش و بی جان است
وقتی زمین لرزید جیب مرد خالی بود
دیگر نه در فکرِ غذا ودانه و نان است
بابا خیالت ازحجاب دخترت راحت
حالامیانِ توده ی آوار پنهان است...

RE: حرف های عادی بین اعضا - هُدهُد صبا - ۹ آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۵۹ عصر

تسليت به همه زلزله زدگان Sad

شما اخبار دقيق آمار تلفات را ميدانيد؟

RE: حرف های عادی بین اعضا - فاطمه گل - ۹ آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۴۱ عصر

منم خیلی ناراحت شدم وقتی شنیدم...
خیلی سخته...چرا کشور ما باید همش درگیر زلزله باشه؟
اخه خدا جونم ...یکم نگاهمون کن...Sad

RE: حرف های عادی بین اعضا - nilforoosh - ۹ آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۰۹ عصر

در جواب انتظار عزیز و هدهد صبای عزیر باید بگم گاهی با خودم میگم نکنه این وظیفه منه که این طرح رو به سرانجامی برسونم و اگر نکنم باز خواست میشم. ولی همراهی نبوده.
شاید اکنون باشد...................................
دوستان، من بوی بهشتی که میگم و محیطش رو استشمام و احساس کردم. بنابراین براش بی تابم.
دوستان عزیز برای شروع باید خودسازی بشه، زیاد تفکر کنید و باید با اعتقاد تمام باور کنید که این راه درسته و منافاتی با راه قران و اهل بیت نداره و ادامه راهشونه. باید خدا را بینهایت احساس کنید یعنی حس کنید چیزی جز خواست او مهم نیست و توکل کنی در غایت آن. منتها این امر زمان میخواهد و با سختیهایی همراه است
بله قطعا مبارزه مقطعی و ریشه ای تواما امکان پذیره و در کنار هم باید انجام بشن.
اصل ورود به سازمان تغییر تفکر و پرورش فکر و اندیشه است. عدم پذیرش هر علم یا اندیشه خارجی القاء شده از گذشته و بازسازی و احیای آن تا زمانی که برای عقل قابل پذیرش باشد ادامه می یابد و تا زمانی که بهترین اندیشه موجود در عالم جایگزین آن شود در ذهن باقی میماند. و این سلسله تا زمانی که ذهن انسان کامل شود، ادامه می یابد. در این مسیر بطلان اندیشه هایی که بت شده اند ولی بنیان اساسی ندارند کار ساده ای نیست. در این مسیر هم صحبت شدن با گروهی دانا و مباحثه بسیار موثر است و اولین حرکت در سازمان اینگونه است. ولی در کنار این حرکت ریشه ای با رشد فکری فرد، فرد به اعتلای مسئولیت فعلی در جامعه می پردازد. رسیدن به قله موفقیت در شغل و مسئولیت اجتماعی و رقابت گسترده با رقبا و در حین این عمل، القای اندیشه نظام یافته، هدف بعدی است. این حرکتها با رشد افراد موجب اعتلای جامعه میگردد

حرف های عادی بین اعضا - Entezar - ۱۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۰۶ عصر

چه کسی از همه به خدا و پیامبر (ص) نزدیکتر است, ان که زودتر از همه سلام میکند.

RE: حرف های عادی بین اعضا - هُدهُد صبا - ۱۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۴۶ عصر

سلام به ياران قرآني
با تشكر از فعاليت خوبتان
چه خوبه منبع مطالبمون چه آنهايي كه برداشت ذهني و از سخن اساتيده و چه انهايي كه از جايي درج ميشه با
منبع قرآن و روايات باشه تا مستند تر و محكم تر باشه Smile

اجرتان با خدا