تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید
معرفي كتاب - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید (http://forum.ghorany.com)
+-- انجمن: فرهنگی و هنری (/forum-1.html)
+--- انجمن: کتاب (/forum-2.html)
+--- موضوع: معرفي كتاب (/thread-196.html)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: معرفي كتاب - seyedebrahim - ۳ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۵۰ صبح

پیشگویی های حضرت علی علیه السلام
سیدمحمد نجفی یزدی
چاپخانه سپهر

RE: معرفي كتاب - zeinab - ۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۵:۱۰ عصر

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان؛ایام رو تسلیت میگم.التماس دعا

میشه انتشاراتشم بگید؟

RE: معرفي كتاب - seyedebrahim - ۲۶ فروردين ۱۳۹۱ ۰۲:۱۶ عصر

اسرار فدک
محمدباقر انصاری-سیدحسین رجایی
نشر الهادی
متن کامل و ترجمه خطابه حضرت زهرا علیها السلام و تحقیقی در محتوای خطبه رو توش آوردن.

RE: معرفي كتاب - seyedebrahim - ۵ ارديبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۳۰ عصر

کشتی پهلو گرفته
سید مهدی شجاعی
موضوع:فاطمیه

RE: معرفي كتاب - hamed - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۱ ۰۷:۲۳ عصر

فانوس کمین و زود پرستو شو بیا
[تصویر:  parasto-arfat.jpg]
" فانوس كمين" به قلم غلامعلی نسائی، با موضوع خاطرات رزمندگان گردان يارسول:" در چهارده فصل: اعزام، ياران، علمدار، اسارت ، صبر، عاشقي، سرنوشت، مقاومت، ولايت، انتقام، ذولفقار، آزادي، شهادت و بهشت به همراه آلبوم تصاوير تدوين شده است. رزمندگان گردان يارسول(ص) بيشتر دانشجو بوده و به گردان نخبه ها معروف بودند. در هشت سال دفاع مقدس مأموريت هاي سخت و سنگين را در ميان گردان هاي لشكر در كارنامه ي درخشان خود ثبت كرده است.

[تصویر:  fanossssss.jpg]
+ زود پرستو شو، بیا! چهارده خاطره از کسانی است که برای پریدن به آسمان لحظه می شمارند، و افق زیبائی را از مجنون ترین، انسان های دلباخته ائی روایت می کند که برای رسیدن به مقصد و مقصود نهائی، پریدن به آسمان لایتناهی، از تمام هستی خویش، از نام و نشان، از جان، از سیطره زمان گذشتند. و هر کسی که از این همه بگذرد در محیط عنایت محظ قدم می گذارد.
[تصویر:  pprstoo-so2400.jpg]
جهت اطلاعات بیشتر برای خرید کتاب "فانوس کمین" و "زود پرستو شو، بیا به موسسه عماد" یا امتداد مراجعه نمائید.

_ نشر عماد: 02185570
+ امتداد: 02512921357 + 02512923792

(قرارگاه فرهنگی پاتق شهداء گلستان)

RE: معرفي كتاب - zeinab - ۱۲ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۰ عصر

رفاقت به سبک تانک

نوشته: داوود امیریان

چاپ و صحافی: سوره مهر

چاپ اول: 1381

شمارگان: 4400 نسخه

قیمت: 6500 ریال

«رفاقت به سبک تانک» عنوان مجموعه طنزهای نویسنده معاصر داوود امیریان است که اخیرا انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب کرده است. کتاب حاضر شامل 47 قطعه طنز پیرامون حوادث جنگ است.

درنگاه اول به نظر می رسد که این کتاب مجموعه ای پراکنده از طنز های جبهه است ولی در نگاه بهتر به آن یک سیر کلی در این مجموعه به چشم می خورد. نویسنده سعی کرده برای کتاب خود شروع و پایانی مناسب داشته باشد. کتاب با داستانواره «می روم حلیم بخرم» شروع می شود که در آن نوجوانی شوق رفتن به جبهه را دارد. داستانواره هایی که در ادامه روایت می شوند به نوعی روند تکمیلی این طرح داستانی هستند. با توجه به تعدد روایتهای مختلف، آدم های مختلفی در کتاب حاضر حضور دارند که همگی در روایت های جداگانه ای ایفای نقش می کنند . همگی این آدم ها به ظاهر استقلال شخصیت دارند، اما با پیشروی مخاطب در صفحات میانی کتاب، مخاطب به طور غیرمستقیم درمی یابد که این آدم ها هر کدام به نوعی مکمل شخصیت دیگری هستند. این آدم های به ظاهر پراکنده در کلیت اثر به سمت وجه های مشترکی حرکت می کنند.

اشتراک آرمان، اشتراک موقعیت زمانی و مکانی، اشتراکات عقیدتی، اشتراک انگیزه مبارزه و... با عث شده که همگی در حالات روحی هماهنگ جلوه های متفاوتی پیدا کنند.
بذله گویی و شوخ طبعی در موقعیت های امن و مفرح امری عادی است اما میدانهای جنگ که در آن اضطراب و دلهره از هر سو در حال باریدن است، این خنده ها و شوخ طبعی ها در واقع هنری است که فقط از عهده آدم های خاصی برمی آید که نشان از آرامش عجیب و مثال زدنی آنان دارد که از جنس بشر معمولی نیست. امیریان نمونه هایی از این انسان ها را در کتاب خود به تصویر کشده است.

منبع:aviny.com

RE: معرفي كتاب - hamed - ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۳۲ صبح

اخیرا در لبنان كتابی با عنوان 'كلمات قرآنی' از 'سید حسن نصرالله' دبیر كل حزب الله لبنان منتشر شده است.
به گزارش جهان به نقل از ایرنا از بیروت، این كتاب كه توسط 'جمعیت هدایت و ارشاد قرآن كریم' به چاپ رسیده، 160 صفحه دارد و به موضوع كلمات نورانی و هدایتگر قرآن كریم می پردازد كه دبیركل حزب الله طی مناسبت های مذهبی و در نشست های قرآنی كه این جمعیت برگزار كرده، آنها را ایراد كرده است.

در این كتاب سخنان قرآنی دبیر كل حزب الله كه در مراسم های مذهبی و نشست های تدبر و تلاوت قرآن در مناطق مختلف لبنان ایراد شده اند، در هفت بخش تدوین شده است.

این جلسات از رمضان سال 1998 میلادی ( 1377 ) به صورت حضوری آغاز و بعد از سال 2006 میلادی ( 1385 )از طریق ویدئوكنفرانس برگزارشد. در این جلسات طیف های مختلف مردم، قاریان و حافظان قرآن كریم از كشورهایی همچون ایران، مصر، سوریه، لبنان و دیگر كشورها حضور داشته اند.

[تصویر:  e40fb944ee70.jpg]

سید حسن نصرالله در این جلسات با آوردن برخی احادیث نبوی (ص) و ائمه اطهار (ع) برخی آیات قرآنی را توضیح و تفسیر می دهد.

در این كتاب همچنین موضوعاتی در خصوص خطراتی كه اسلام و قرآن را تهدید می كند از زبان سید حسن نصرالله بیان شده است.

در پایان كتاب عكس هایی از این مراسم و همچنین مراسم احیاء شب های قدر كه دبیر كل حزب الله لبنان در آنها حضور داشته، چاپ شده است.

پیش بینی می شود كه این كتاب برای تمامی اساتید و دانش پژوهان علوم اسلامی اثری مفید و كاربردی به شمار آید.

RE: معرفي كتاب - ضحی - ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۵۱ صبح

(۲۸ دي ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ صبح)zeinab نوشته:  بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام دوست عزیز.
میشه اسم انتشارات هاشونم بگید؟
ممنون میشم

سلام :

من هم خیلی موافقم.

RE: معرفي كتاب - zeinab - ۳۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۵ صبح

بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر:  pol.jpg]
پل
گردآورنده:مركز فرهنگي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي
چاپ اول: 1366
ناشر: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي
قیمت: 3000
شمارگان:3000
قطع كتاب:رقعي
نشاني ناشر:تهران - انتهاي خيابان پيروزي - ميدان شهيد كلاهدوز - سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران
كتاب مذكور حاوي، 9 خاطره و 3 قصه است‌‌. نگارندگان اين مجموعه، قبل از آن كه نويسنده باشند، رزمنده‌اند‌.‌آنان هر چه را با چشم ديده‌اند، بسته به حساسيت‌شان كه در ذهنشان نشسته است‌، به روي كاغذ آورده‌اند‌. پل از جمله كتب شش گانه‌اي است كه به دنبال برگزاري اولين دوره مسابقه بزرگ فرهنگي و هنري قرارگاه خاتم‌الانبيا (ص‌) در ششمين سالگشت و دفاع مقدس تهيه و منتشر شده است‌‌. گزيده‌ها تا حدود زيادي مستند هستند و از اعتبار بالايي برخوردارند. خاطرات و قصه‌ها نسبتا كوتاه‌اند؛ به استثناي يكي كه بقيه از حدود ده صفحه بيشتر نيستند‌. سر آغاز هر خاطره و قصه‌اي، با عكس يا طرحي مناسب همراه است‌‌. خاطرات و قصه‌هاي اين مجموعه، تماما مربوط به جنگ تحميلي‌اند است و از حال و هواي رزمندگان حكايت دارند. نام خاطرات اين مجموعه عبارت‌اند از: اتاق عمل‌، ماموريت‌، پل‌، جنود ناديدني‌، مقاومت در شهر، عكس هوايي‌، درافق‌هاي آشنايي با معبود، تك و پاتك‌ و شب توفاني. قصه‌ها نيز به ترتيب‌: "بي كسان‌، آن سوي مه و بابا زنده است" نام دارند.

RE: معرفي كتاب - zeinab - ۷ تير ۱۳۹۱ ۱۱:۴۸ صبح

بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر:  chamran.jpg]
خدا بود و دیگر هیچ نبود
نوشته:
شهید دکتر مصطفی چمران
به کوشش: مهدی چمران
شمارگان:
2000 نسخه
«خدا بود و دیگر هیچ نبود» عنوان کتابی است که به کوشش مهدی چمران تهیه شده است که مشتمل بر دستنگاشته ههایی است که در جمع آوری آنها زمان نگارش با تاریخ مشخص
است
.

این کتاب با مقدمه گردآورنده یعنی مهدی چمران آغاز می شود که در آن خلاصه ای از زندگانی
شهید مصطفی چمران
گنجانده شده است. در قسمت های بعد یادداشت های آمریکا، یعنی یادداشت هایی که در زمان تحصیل در آمریکا داشته است، دیده می شود. اولین نوشته این قسمت در اوایل تابستان 1959 نگاشته شده است که در آن تصمیم شهید بر پرهیز

از گناه و تسلیم در برابر خدا مشاهده می شود. در قسمت های بعدی یادداشتهای لبنان درج شده است که بخش اعظم این کتاب را در بر دارد و در انتهای آنها یادداشتهای ایران گرد آمده است. در این قسمت تاریخ ها به صورت هجری شمسی است
و
تاریخ قسمت های گذشته همگی مطابق با تاریخ میلادی بوده است.

دو دست

نوشته نیز به خط خود شهید در انتهای کتاب وجود دارد که اولین دست

نوشته با عبارت "خدا بود و دیگر هیچ نبود" آغاز می شود و گردآورنده بر اساس این دست

نوشته نام کتاب را انتخاب کرده است و پس از این دو دست

نوشته عکس هایی از شهید چمران در حالات نماز، رزم، تحصیل و .. وجود دارد.

در تعدای از یادداشتهای لبنان احیاناً کلمات و لغات نامانوس عربی (نام مناطقی در لبنان و اصطلاحات عربی) وجود دارند که در پاورقی توضیح لازم ارائه شده است.

نوشته های آن شهید بزرگوار بسیار پر شور است و او گاه خداوند را
و
گاه امام حسین(ع) و ائمه اطهار را و گاه نفس خویش را مخاطب قرار می دهد که همگی حکایت از دل پر درد و روح مشتاق او دارد. در زیر قسمتی از نوشته او را که پس از شب قدر به قلم درآمده می خوانیم:

چه فرخنده شبی بود شب قدر من. شب معراج من به آسمان ها.

از طغیان عشق شنیده بودم و قدرت معجزه آسای عشق را می دانستم، اما چیزی که در آن شب مهم بود، این بود که وجود من، روح شده بود و روح من آتشفشان کرده بود. می خواست، همچون نور از زمین خاکی جدا شود و به کهکشان پرواز کند... آن گاه آتش عشق به کمک آمده بود و جسم خاکیم را سوزانده بود و از من فقط دود مانده بود و این دود همراه با روح من به آسمان ها اوج می گرفت...

شب قدر من، شبی که سلول های وجودم، در آتش عشق
،
تغییر ماهیت داده بود و من چیزی جز عشق گویا نبودم. دل من، کعبه عالم شده بود، می سوخت، نور می داد و وحی الهی بر آن نازل می شد و مقدس ترین پرستش گاه خدا شده بود. امواج خروشان عشق از آن سرچشمه می گرفت و به همه اطراف منتشر می شد. از برخورد احساسات رقیق و لطیف با کوه های غم و صحراهای تنهایی و آتش عشق، طوفان های سهمگین به وجود می آمد که همه وجود مرا تا صحرای عدم به دیار نیستی می کشانید و مرا از زندان هستی آزاد می کرد.

ای کاش می توانستم همه خاطرات الهام بخش این شب قدر را به یاد آورم. افسوس که شیرازه فکر و طغیان احساس و آتشفشان روح من، آن قدر سریع و سوزان پیش می رفت که هیچ چیز قادر به
ض
بط آن نبود....

نوری بود که در آن شب مقدس، بر قلبم تابید، بر زبانم جاری شد و به صوررت اشک، بر رخسارم چکید. من همه زندگی خود را به یک شب قدر نمی فروشم و به خاطر شب های قدر زنده ام. و تعالای شب قدر عبادت من و کمال من و هدف حیات من است.
*