تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید
آخرين آيه قراني كه شما را به تفكر واداشت؟ (با ترجمه) - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید (http://forum.ghorany.com)
+-- انجمن: مذهبی (/forum-3.html)
+--- انجمن: تفسیر قرآن (/forum-8.html)
+--- موضوع: آخرين آيه قراني كه شما را به تفكر واداشت؟ (با ترجمه) (/thread-1539.html)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

آخرين آيه قراني كه شما را به تفكر واداشت؟ (با ترجمه) - mohammadsadegh1 - ۴ شهريور ۱۳۹۰ ۰۲:۲۸ عصر

إِنَّ الَّذِينَ فَرَّقُواْ دِينَهُمْ وَكَانُواْ شِيَعًا لَّسْتَ مِنْهُمْ فِي شَيْءٍ إِنَّمَا أَمْرُهُمْ إِلَى اللّهِ ثُمَّ يُنَبِّئُهُم بِمَا كَانُواْ يَفْعَلُونَ

كسانى كه دين خود را پراكنده ساختند و فرقه فرقه شدند تو هيچ گونه مسؤول ايشان نيستى كارشان فقط با خداست آنگاه به آنچه انجام مى‏دادند آگاهشان خواهد كرد

RE: آخرين آيه قراني كه شما را به تفكر واداشت جه بود با ترجمه - osaky - ۴ شهريور ۱۳۹۰ ۰۶:۱۹ عصر

با سلام
و خوش آمد گویی
خوش اومدین به تالار قرآنی
راستش یه آیه ای تو قران هست که در مورد قیامت و میگه جوری میشه که حتی مادر فرزندش رو از یاد میبره و زن حامله بچش سقط میشه و پیر به جوان تبدیل میشه از فرت ترس
جای تفکر داره زیاد،درسته؟Sleepy
موفق باشیدClapping

RE: آخرين آيه قراني كه شما را به تفكر واداشت جه بود با ترجمه - mohammadsadegh1 - ۶ شهريور ۱۳۹۰ ۰۲:۱۶ عصر

(۴ شهريور ۱۳۹۰ ۰۶:۱۹ عصر)osaky نوشته:  با سلام
و خوش آمد گویی
خوش اومدین به تالار قرآنی
راستش یه آیه ای تو قران هست که در مورد قیامت و میگه جوری میشه که حتی مادر فرزندش رو از یاد میبره و زن حامله بچش سقط میشه و پیر به جوان تبدیل میشه از فرت ترس
جای تفکر داره زیاد،درسته؟Sleepy
موفق باشیدClapping

بله دوست عزيز من نيز معني اين آيه را خواند ه ام ولي ايه اش را يادم نيست وافعا جه روزي آن روزخدا كمكمان كند

RE: آخرين آيه قراني كه شما را به تفكر واداشت جه بود با ترجمه - رمضان90 - ۶ شهريور ۱۳۹۰ ۰۸:۱۴ عصر

اقا شرمنده سوال بیربط میکنم
حزب 25 قران کریم جزء چندم میشه؟
همچنین حزب 70؟؟؟؟؟؟؟
بازم شرمنده...امشب میخام بخونم نمدونم جزءچنده؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: آخرين آيه قراني كه شما را به تفكر واداشت جه بود با ترجمه - hamed - ۶ شهريور ۱۳۹۰ ۰۸:۲۲ عصر

با عرض خوش امد

ایه شریفه "الله الصمد"

خداوند رفع کننده همه نیاز هاست

جا داره تشکر کنم از دوستان دفتر تبریز که کلاس تدبر در قران رو تدارک دیدن
و استاد عزیزمون

RE: آخرين آيه قراني كه شما را به تفكر واداشت جه بود با ترجمه - HajarMousavi - ۱۸ شهريور ۱۳۹۰ ۱۱:۰۹ عصر

با سلام

به نظر من این یکی از قشنگ تربن آیه های قرآنه:

اگر نیکی و احسان کردید به خود کردید و اگر بدی و ستم کردید باز به خود کرده اید....

قسمتی از آیه 7 سوره اسراء - مرسی خدای مهربونم

RE: آخرين آيه قراني كه شما را به تفكر واداشت جه بود با ترجمه - منتظر - ۱۹ شهريور ۱۳۹۰ ۱۲:۴۹ عصر

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
ترسناک ترین آیه ای که شاید دیده باشم وقتی با قرائت مجلسی استاد عبدالباسط گوش دادم مو به تنم راست شد.
آیه 30 سوره ق
"یوم نقول لجهنم هل امتلات و تقول هل من مزید"
به خاطر بیاورید روزی را که به جهنم می گوییم:«آیا پر شده ای؟» و او می گوید:«آیا افزون بر این هم هست؟!»

RE: آخرين آيه قراني كه شما را به تفكر واداشت جه بود با ترجمه - del shekaste - ۱۹ شهريور ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶ عصر

برای اهل دوزخ طلب مغفرت نکنید و ...یه آیه بود که یک بار که قران رو باز کردم دیدم و برام خیلی جالب بود و مدت ها به فکر فرو رفتم و هرچی گشتم پیداش نکردم آیه اش اولش این بود که خیلی دوست دارم بدونم که کدوم ایه قران

RE: آخرين آيه قراني كه شما را به تفكر واداشت جه بود با ترجمه - solaleh - ۲۵ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۵۷ عصر

کسانی که دیگران را مسخره میکنند اگر 70 بار آمرزش طلب کنند ـآنها را خداوند نمیبخشد.
«تویه آیه 80»

RE: آخرين آيه قراني كه شما را به تفكر واداشت جه بود با ترجمه - mosafer - ۴ آذر ۱۳۹۰ ۰۴:۲۸ عصر

با سلام
چیزی که خیلی برایم جالب بود آیه 18 سوره جن بود که تقریبا در مساجد ما به این موضوع توجه نمیشود . این آیه را بخوانید و نظر دهید که منظور بنده چه بوده فقط خواهشا با مدرک و دلیل بحث کنید تا بحث علمی شود.