تالار گفتمان وب سایت ختم قرآن مجید

نسخه کامل: امام خمینی؛ شخصیت و كرامت زن
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر بانوان ایرانی و مسلمان البته بانوان محترم این سایت قرآنی

[
نگاه حضرت امام ره به جایگاه زن و تبییـن كرامت او چنان تحولی در انسان شناسی دینـی پدید آورد كه از یك سـو نگاه تفریطـی جاهلـی به زن را از صفحه ذهـن مـومنـان متكـی بـر وحـی پـاك نمـود و از سـوی دیگـر انـدیشه های فرزانه و فرهیخته را از نگرش افراطـی جاهلیت متمـدن بازداشت.

ان شالله ادامه می دهیم با حضور شما بزرگواران
[تصویر:  1383922395150580_thumb.jpg]
همسر امام خمینی (ره):

امام(ره) همیشه احترام مرا داشتند. هیچ وقت با تندی صحبت نمی‌كردند.

اگر لباس و حتی چای می‌خواستند، می‌گفتند: ممكن است بگویید فلان لباس را بیاورند؟ گاهی اوقات هم خودشان چای می‌ریختند.

در اوج عصبانیت، هرگز بی‌احترامی و اسائه آداب نمی‌كردند.

همیشه در اتاق، جای بهتر را به من تعارف می‌كردند.

تا من نمی‌آمدم سر سفره، خوردن غذا را شروع نمی‌كردند؛ به بچه‌ها هم می‌گفتند صبر كنید تا خانم بیاید.
شگفت انگیز است زن.. درکودکی درهای بهشت رابه روی پدرش می گشاید.. درجوانی دین شوهرش را کامل میکند.. وهنگامی که مادر میشود بهشت زیرپای اوست.. قدرش رابدانیم
رفتارامام با همسرشان : خانم فریده مصطفوی دومین دخترحضرت امام درمورد نحوه رفتارامام درطول زندگی با همسرشان می گویند:

« برخورد حضرت امام باهمسرشان درعین صمیمت ومحبت، بسیارمحترمانه بود.درتمام مسائل شخصی وخانوادگی،نظرخانم محترم بودوهیچ گونه دخالتی درامورداخلی منزل نداشتند.البته خانم هم خیلی مقید بودند كه هیچ كاری برخلاف میل ورضای آقاانجام ندهندوقدمی برندارند.

همان اوایل ازدواج به خانم فرموده بودند: « من ازتو می خواهم كه واجباتت راانجام دهی وسعی كنی كه محرمات را انجام ندهی،ولی درمورد عرفیات مسئله ای نیست وآزادهستی.»
سلام و ی خسته نباشید بزرگ
به همراه تبریک عید سعید فطر
لینک مرجع